IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Значи аз да се радвам, че съм "само" на -11% от началото на годината...

    Коментар


    • Споко, аз мачкам всички, с -26% съм

      Коментар


      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
        ........ ти си ми намерил правописна грешка...
        Така като гледам резултатите, правописните грешки са ни най-малкия проблем .

        Иначе благодаря за информацията. Сега погледнах и към момента съм на -5.5% за тази година.
        Last edited by 15%; 17.12.2015, 16:16.
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Най широкият индекс BGBX 40 е паднал с -14.6% за същото време така, че все пак може да се каже активното управление върши работа, защото и брокерите и форума и дивидентската стратегия имат по-добри резултати макар и отрицателни.
          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Много си бърз Софикс

            Не можах да си го прочета и ти си ми намерил правописна грешка...

            Коментар


            • Много си бърз Софикс

              Не можах да си го прочета и ти си ми намерил правописна грешка...
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • Брокери -2% срещу Форум - 9%

                Това е преди годишните приключвания

                Форумът няма печеливша позиция, Брокерите са с

                Спиди *+29%
                Агрия *+20%
                Неохим+16%

                Най голяма загуба при Брокерите

                Софарма -35%

                Най голяма загуба при Форума

                Евроинс -22%

                Кучетата на BGTR30 -5.0%
                Кучетата на BGBX40 -1.5%
                Last edited by BigBear; 17.12.2015, 15:51.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Винаги ще има топ 10 Независимо от това, че вътре са били тотални шитове като хдпад, моста, холда, оцк, енемони и др. Щом започне съответната клоуниада и приказките на Шехерезада - значи имаме балониада - мечта за всеки уважаващ се спекулант. Батя да подготвя почвата за следващия цикъл
                  Не е препоръка... !!!
                  "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                  Коментар


                  • Основно манипулациите ставаха преди когато имах количествени въпроси за конкретни акции. Примерно въпрос от типа – Акция ХХХ на цена 10 лева скъпа ли е или евтина?
                    Тогава хора, които имаха от тези акции се опитваха да правят мулти вот – но си личат по критерии които са обективни, но предпочитам да не ги обяснявам. Все още имам и модераторски права и заедно със справките които ми дава софтуерът на сайта за анкети почистването на дублажите е обективно. Колкото до тези които само искат да погледнат резултата то и те си личат доста ясно – последващите им попълвания са само проформа – не дават отговори и търсят само резултатите. За жалост опцията за временните резултати вече не работи както работеше преди и сега се виждат само веднъж на излизане от анкетата. Пропускатнето на въпросите не влияе на анкетата така че с тях няма манипулация.
                    Решението на проблема дойде като започвах да питам за качествени характеристики – подценена или надценена и заедно с това сложих тези въпроси най – накрая и това също силно намалява желанието за манипулации.
                    Във форума на инвестора съм от самото му начало и се познавам с болшинството по-активни участници лично или виртуално. Имаме си уважението по между си и не съм засичал опити на известни никове да ми променят анкетата.
                    Така че на въпроса

                    къде множеството на манипулаторите чрез вот се пресича с множеството на манипулаторите с авторитет?

                    Отговорът е НЕ се пресича или поне аз не съм забелязал това.

                    И още нещо – понеже не мисля че съм най-умният, ако все пак някой реши да обесмисли труда ми силно и очевадно изкривявайки данните ще спра да правя анкетите, ако не съм в състояние да открия как го прави.
                    Все пак започнах да ги правя, за да съм полезен на пазара с нещо след като близо 15 години писане в вестниции, медии и блог на тема промяна на правилата на борсовата търговия у нас от моя страна не дават никакъв резултат…
                    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от vale1 Разгледай мнение
                      Винаги я има възможността някои от "форумните спекуланти " както ги наричаш да са отиграли някои позиции ,които имаха значително по високи нива.
                      може, но поне от темата за моят портфейл не си личи много хора да са на +
                      destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fantasy_gt Разгледай мнение
                        Изводите ти се потвърждат и от петминутна проверка на прогнозите за 2015 г.




                        P.S.
                        Разбира се, реалните резултати и на двете групи могат да бъдат значително по-лоши от горните, защото "профитата" диверсифицират много, което вкарва повече лузъри в портфейла, а индивидуалните пък концентрират прекалено, което води до портфейли от три-четири компании с общ дял от над 80% от инвестициите.
                        Така може да се предположи, че големите риби са към 5-6% на червено досега, а форумните спекуланти към -14-15%...
                        Винаги я има възможността някои от "форумните спекуланти " както ги наричаш да са отиграли някои позиции ,които имаха значително по високи нива.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                          Не съм ги броил системно. Когато ги открия оставям само първото оригинално мнение и премахвам всички останали без да ги броя. Все пак това ми е хоби не работа
                          А може би не всички са манипулатори .
                          Ако не ме беше домързяло щях да си правя втори ник и да гледам как върви анкетата , защото след като веднъж си я попълнил не може повече да я отвориш и да видиш резултатите как се движат.
                          Но при тази търговия счетох ,че е безмислено.

                          Коментар


                          • Браво Big bear.
                            В тези времена малко останаха хората ,които се занимават с БФБ
                            Имам предложение ако правиш следващи анкети да включиш въпрос от типа -
                            Как се самоопределяте спекулант или инвеститор ?
                            Добре е да има повече от 2 отговора.
                            Ако приемеш мнението ми - оставям редакцията на тебе . Според мен справяш се отлично.
                            Апропо можеш ли да кажеш има ли изменение в отговорите спрямо предни анкети - въпроса "От колко акции се състои порфейла ви ? "
                            Поздрави.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              благодаря много както винаги много интересно, но лично за мен все още изводите са, че среднопретегления инвеститор на бфб за нищо не става какво имам предвид? според класацията от януари за най-подценените компании досега резултатите са следните:

                              ...............
                              ...............
                              т.е. топ 10 на най-подценените са на минус, а от топ 20 само три са на плюс
                              Изводите ти се потвърждат и от петминутна проверка на прогнозите за 2015 г.




                              P.S.
                              Разбира се, реалните резултати и на двете групи могат да бъдат значително по-лоши от горните, защото "профитата" диверсифицират много, което вкарва повече лузъри в портфейла, а индивидуалните пък концентрират прекалено, което води до портфейли от три-четири компании с общ дял от над 80% от инвестициите.
                              Така може да се предположи, че големите риби са към 5-6% на червено досега, а форумните спекуланти към -14-15%...
                              Last edited by fantasy_gt; 13.11.2015, 14:01.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                                Не съм ги броил системно. Когато ги открия оставям само първото оригинално мнение и премахвам всички останали без да ги броя. Все пак това ми е хоби не работа
                                Моето предположение е, че вариациите в съотношението, в комбинацията с другите данни, може също да се ползват за определяне в "коя точка е пазара" по прословутата и добре позната нам графика
                                Така, че не го изключвай съвсем от наблюдение, мисля, че не си точно спекулант в смисъла за който бихме го казали за батката например, но един спекулант е като "гявол" - измежду редовете ще извади извод ))) Батката например умножи кинтите не от някакви особено силни познания към техническия анализ или дори не от прилагане на фундаменталния дори. По-скоро беше от малкото които проумяха някои възможности на платформата, особено що се касае до вола.Х аукционите ))) И така цял ден виси пред монитора с надеждата да види масираните обезценки, а когато му се предложат на тепсия, му остава само да определи сумата, която би жертвал за влизане при локално дъно (не изключвам да е едно- или двудневно дъно понякога) при масираната обезценка за съответния "избушеняк".
                                "Беден човек - жив дявол" беше поговорката А какво ще стане ако опитаме да я перефразираме за борсов "играч" От полъха на въздуха и вече може да създава изводи )))))
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X