IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
    чакайте бе хора 2015 още не е свършила
    Аз затова ги сметнах сега, за да видя каква ще дойде разликата от "алхимията" в края на годината...
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
      Репо ли си правил там?
      Не средната ми е над лефче за над 10К е позицията..........а я преоценявам за 5К ако продавам........
      Аз имам друго счетоводство не на колко се води акцията а на колко мога да ги продам....
      Трудно е за преценка на тази позиция...
      Миналата НГ е била на 2 лв а сега на 50 ст....
      А мойта средна е на 1,03на едно и също количество акции.....
      Last edited by Монти; 18.12.2015, 16:01.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        За петрол загубата ми е над 110 %....
        Репо ли си правил там?
        Пътека се прави камък по камък!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
          "загубил ли си парични средства след като не си продал акциите" ..................... още повече когато и в началото на годината си бил в акции и в края на годината си пак в акции...
          Eстествено че си загубил когато става дума за падащи акции...не виждам какво има изобщо за чудене.
          Това че не си реализирал загубата не те прави по смарт или печеливш от друг който ги е продал и сега може да си ги вземе обратно примерно с 30% по ниско.
          Докато дойде време да излезеш на 0 последния ще е направил вече едни 40-50%.

          Коментар


          • В момента се очертава загуба от минус 5 и печалба до плюс 5 % ...годишно...
            Зависи как ще преоценяват фондовете и как ще продавам в последните дни.....
            Преди малко бях на плюс когато Гагарин беше на 44,2 а сега съм равно....
            Но хиката ми е слаба ако не се подкрепи от пф.....
            Иначе минус ми е Петрол а плюс е БТН с над 100% и дивидент ,Гагарин над 40 % и хиката над 20%..
            За петрол загубата ми е над 110 %....
            Имам някакви недоразумения но още рано да ги обявявам като загуба или печалба като ИХБГ и Ланд и етропал и формопласт....
            Петрол го изчислявам на 53 ст ,защото това със 5 те акции на 63 ст и нещо не е истинско....

            Коментар


            • Добра печалба от Трейс зимата.
              Добра печалба от Хим - пролетта.
              Лека загуба от ПИБ - лятото и лека загуба от Трейс - есента.
              Равносметка + 12% за 2015та. Най-слабата ми борсова година.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                чакайте бе хора 2015 още не е свършила
                Сага за 6 сесии проблем ли ще правим?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                  чакайте бе хора 2015 още не е свършила
                  Прав си, може и по-зле да стане

                  Коментар


                  • чакайте бе хора 2015 още не е свършила
                    destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                    Коментар


                    • Оценката за 2015-та е следната: -8.2%. При мен надолу ме дърпат ПИБ, Трейс и Хим-а. На нулата съм от адванса, малко напред съм от Бреф-а и съм доволен от имотната софка

                      Весели празници! Да си пожелаем 2016 да е тъмно зелена!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Склонността към риск и възрастта са в пряка връзка. Тази година под удар е целият пазар, но спекулативните компании най-вече. Тъй че изглежда, че от всички ни Батята е най - млад
                        не споделям мнението ти, че "Склонността към риск и възрастта са в пряка връзка."

                        но да се върнем тогава към вечния въпрос "кое е първо - кокошката или яйцето" като го мултиплицираме върху борсовата игра то би звучал така:

                        "загубил ли си парични средства след като не си продал акциите" ..................... още повече когато и в началото на годината си бил в акции и в края на годината си пак в акции...
                        Last edited by 2012; 18.12.2015, 14:23.

                        Коментар


                        • Да споделя и язе ...

                          Портфейлът ми е на загуба от FIB и BSO /BSO продадох на загуба преди няколко месеца/, добрата ми печалба от SFTRD /които също продадох/ не можа да покрие към момента предните две позиции.

                          НО, ако прибавя дивидентите портфейла излиза на малка печалба.

                          Весели празници и успешна 2016 г.!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                            че дивидентите не са ли доходност? аз си ги смятам
                            Абе те са доход, ама аз умишлено не ги включвам в сметката

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
                              И аз направих някои грешки, но се очертава да приключа годината около нулата

                              Акциите които ми дърпат портфейла надолу са SFARM, CHIM, 6C4P, и BSO, а нагоре го теглят SFI, DRUPL, ELHIM, и ALUM

                              Дивидентите не ги включвам в сметката.

                              Мнението има информационен характер и не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.
                              че дивидентите не са ли доходност? аз си ги смятам
                              destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                              Коментар


                              • И аз направих някои грешки, но се очертава да приключа годината около нулата

                                Акциите които ми дърпат портфейла надолу са SFARM, CHIM, 6C4P, и BSO, а нагоре го теглят SFI, DRUPL, ELHIM, и ALUM

                                Дивидентите не ги включвам в сметката.

                                Мнението има информационен характер и не е препоръка за вземане на инвестиционно решение.

                                Коментар

                                Working...
                                X