IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
    всичко с времето си

    сега е момента да се правят акции ................... а ще дойде време и да се брои кеша


    Да, времето е другата променлива величина.

    Коментар


    • - ПРОФЕСОРЕ , чест и почитание !


      - По твоя Х-ексел моята доходност ще качи над 27% за тази година , а инфлация си отчислявам - макар и да сме в дефлация . Тя ще дойде щем не щем, за туй турям си я - без проблем в дивидентните компании го отнасят, но все от нейде трябва да се вземе !
      Аз съм си такова магаре, турям по малкото - да не взема да се излъжа сам !
      Делвам го на две , че Асан бял ляП яде ... Пък и утре ко забръска , борса е ! - що ще чиниш ??? - виртуално - Не реално !

      УСПЕХ в преподаването !!!

      Коментар


      • ПРОСТО САМОСТОЯТЕЛНО СЧЕТОВОДСТВО

        Колеги, моето мнение е:

        Трябва да се осчетоводяват реалните приходи и загуби от продажба на акции и приходи от дивиденти за годината. На това ме научи брокер-българин при мое кратко служебно пътуване до Ню Йорк през 2004 год. Резултатът се натрупва година след година и показва как се развива "бизнесът" като процент (%) на резултата за годината спрямо балансовата стойност на портфейла, с отчитане на инфлацията или без инфлация, какъвто е случаят последните две години. Всяка година подавам данъчна декларация с дохода си от търговията с акции и от дивиденти.

        На желаещите мога да изпратя EXCEL таблица на моето счетоводство, ако си посочат на лични мейла. Тя е за измислени данни за моя портфейл, който се състои от 11 публични книги и малък пакет непублични акции.

        Успях сравнително слабо да бъда засегнат от кризата през 2008 - 2009 год., с обща загуба на около 30 % от балансовата стойност на портфейла ми. Добре, че преди това 2005 - 2007 г. бях осребрил успеха си чрез закупуване и скромно обзавеждане с пари от борсата на двустаен нов апартамент в добър квартал на голям областен град. Най-добрата ми година беше 2005 / 2006 год. (??? не си спомням), когато участвах в приватизацията на БТК срещу бонове.

        Реално за последните 2012 - 2014 год. имам по 9 - 10 % доходност. За 2015 год. ще имам около 7 % дивидентна доходност, а от търговията с акции - 1,5 % загуба. Т.е. сумарният ми резултат за тази година е 5,5 % положителен.

        Почнал съм на борсата с посредник г-н Любо Леков. Контактувал съм и със Мариян в първите ми години на борсата. В момента от една година съм пенсионер. Помагам си на харчовете като собственик и на доброволен пенсионен фонд при Императора!

        Написаното е препоръка единствено да си водим сметките. Иначе не става!

        Професорът

        Коментар


        • - Тъй като не се притеснявам от изповеди, /имам се за близкостоящ до Св. Петър- дет се вика душим си потта/ ;- тръгнах да си диря миналогодишния пост, че да не съм голословен ! ... И що да видя, - преди време съм се подготвял да пласирам нещо по детмесечието на текущата и съм се спрял - вероятно да не звуча по "урангутански", но сега си е му е време , а и сте я разчоплили темата и ще Ви го пръкна / по Митювски/


          втора - спекуланска зона *бр.Акц.~ 21937 30,09,
          към 30,12,14г. ************* ************ *** 15,10,15г.
          4600x1,0891 =закр. = + 300 iHlbl 1768x0,8799= 1556
          1450x1,0358 =закр. = + 500 Eltos 3590x0,8853= 3178
          1480x1,0589 =1566******** ERH 1810x1,0379 = 1879
          340x20,61 =7007 ******** LesPl 325x17,3322 = 5598
          3602x2,2285=8027 ******** aKtiv 2926x2,06076= 6030
          6400x0,6524=4175 ********* FPP 3590x0,72963= 2620
          3800х1,6461= закр. = + 6500> ChimP 1610x1,6561= 2667
          4510x1,4331= - закр. = + 7000> ChIM 5050x1,48567= 7502
          12900x0,96879 = закр. = + 3000> ССВ
          11260x0,35753 =Зр.хр.Бг закр. = + 1200> GaGbt 55x35,117= 1931
          3430x0,942= -закр. = +300 euHold 1270x0,777= 987
          1900x0,8502 = 1615 SLDEN 1983x0,8295 = 1645
          4428x0,54817=закр. = 2427 Arom+Asr -закр. = + 2100
          853x3,0469 =2599 HDD -закр. = + 5900
          Sviloza закр. = + 2900>
          Last edited by inta53; 19.12.2015, 17:54.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
            Склонността към риск и възрастта са в пряка връзка. Тази година под удар е целият пазар, но спекулативните компании най-вече. Тъй че изглежда, че от всички ни Батята е най - млад
            Абе не съм вече толкова млад, но съм все така луд

            Коментар


            • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
              то ни е ясно, че сам не можеш да си сметнеш загубите ................... така и така си се набутал, но поне иди дай още някой лев на счетоводител за да ти каже колко пари си загубил и през тази година...

              не просто се бъзиках с теб....

              Ти таксуваш броя на акциите който имаш спрямо дадена сума а истината е сумата ,който би получил спрямо броя на акциите на закупуване ......
              Иначе загубата ми в Петрол е някъде към 35 % в момента спрямо средната цена на закупуване а не примерно 75% , спрямо цената в края на 2014 г......
              Интересно ми бяха мненията за тези над 12 К в други акции или в лева какво са печалба или загуба.......... ако ги гледаш спрямо позицията петрол а не спрямо общия портфеил....

              Коментар


              • Първоначално изпратено от radon222a Разгледай мнение
                На БФБ сме за да изкараме някой ЛЕВ ( това вземи за мерна единица ), а не сме за да се женим за акции.
                всичко с времето си

                сега е момента да се правят акции ................... а ще дойде време и да се брои кеша

                Коментар


                • Първоначално изпратено от 2012 Разгледай мнение
                  не споделям мнението ти, че "Склонността към риск и възрастта са в пряка връзка."

                  но да се върнем тогава към вечния въпрос "кое е първо - кокошката или яйцето" като го мултиплицираме върху борсовата игра то би звучал така:

                  "загубил ли си парични средства след като не си продал акциите" ..................... още повече когато и в началото на годината си бил в акции и в края на годината си пак в акции...


                  На БФБ сме за да изкараме някой ЛЕВ ( това вземи за мерна единица ), а не сме за да се женим за акции. В началото и в края на годината всичко преизчисляваш в ЛВ. и разбираш колко % си на" +" или" -". Да не си играем на думи,.....ама не съм продал. Точка! Истина е и АКО след няколко месеца цената се изстреля, тогава портфейлът ( той не е продаден и си стои ) също се изстрелва с много +++%. Тогава равносметката е съвсем друга, НО това ще се случи само АКО.........И така ВЕЙДЪРЕ в настроение ли си? Обеща ми приказка от 2008г

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                    много е сложна ....
                    Сега е 63 ст а декември 2014 г. е била 2 и нещо....
                    При различни цени съм продавал акциите си няколко пъти и пак съм ги купувал....
                    Сега имал съм 10К над 2 лв и нещо ...или 20К.... за 2014 г.
                    сега имам 10 К на 50 и нещо ст а средната ми е на 1,03 лв.... за 2015 г.

                    И оттук следва главоблъсканицата...
                    Ако съм продал през 2014 щях да имам 22К в лева....а аз имам в момента 6,7 К в лева но пък съм дал в момента 10.3 К вместо 22 К в лева....12 К съм си върнал но пък в сравнени с 22К през миналата година...в това време бройките акции са варирали от 0 ДО 15к....Ако ми изчислиш процента....



                    Тръгни от 2014г. с ЛВ. и сега изчисли портфейла пак в ЛВ. Така ще разбереш колко % ги няма спрямо началото. Смятам, че това и ти си го знаеш,а просто ни даде една главоблъсканица. Пари се губят и се печелят. Здравето и щастието е незаменимо. Животът е много кратък.

                    Сетих се. Що се мъчиш. Направи си портфейл в www.infostock.bg Смята точно и загуби и печалби, ама предполагам го знаеш,а само ни даваш задачки- закачки.
                    Last edited by radon222a; 18.12.2015, 22:34.

                    Коментар



                    • Монти, какви са тия сметки бе брат?! Това твоето е цяла наука!

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                        много е сложна ....
                        Сега е 63 ст а декември 2014 г. е била 2 и нещо....
                        При различни цени съм продавал акциите си няколко пъти и пак съм ги купувал....
                        Сега имал съм 10К над 2 лв и нещо ...или 20К.... за 2014 г.
                        сега имам 10 К на 50 и нещо ст а средната ми е на 1,03 лв.... за 2015 г.

                        И оттук следва главоблъсканицата...
                        Ако съм продал през 2014 щях да имам 22К в лева....а аз имам в момента 6,7 К в лева но пък съм дал в момента 10.3 К вместо 22 К в лева....12 К съм си върнал но пък в сравнени с 22К през миналата година...в това време бройките акции са варирали от 0 ДО 15к....Ако ми изчислиш процента....
                        то ни е ясно, че сам не можеш да си сметнеш загубите ................... така и така си се набутал, но поне иди дай още някой лев на счетоводител за да ти каже колко пари си загубил и през тази година...

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 15% Разгледай мнение
                          Както и да се изчислява, ако няма лост /маржин, репо/ е по-малък от 100%.
                          каквото и да има --- и лост да е, и скеле да е, и каквото и да е .................. повече от 100% от кеша няма как да загубиш

                          ................. разбира се, че мисирката може да загуби и 110% от парите си, а ако се напъне може и повече...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                            .Ако ми изчислиш процента....
                            Както и да се изчислява, ако няма лост /маржин, репо/ е по-малък от 100%.
                            Пътека се прави камък по камък!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Black and white cat-foot Разгледай мнение
                              това не е ли по-скоро 50%?
                              много е сложна ....
                              Сега е 63 ст а декември 2014 г. е била 2 и нещо....
                              При различни цени съм продавал акциите си няколко пъти и пак съм ги купувал....
                              Сега имал съм 10К над 2 лв и нещо ...или 20К.... за 2014 г.
                              сега имам 10 К на 50 и нещо ст а средната ми е на 1,03 лв.... за 2015 г.

                              И оттук следва главоблъсканицата...
                              Ако съм продал през 2014 щях да имам 22К в лева....а аз имам в момента 6,7 К в лева но пък съм дал в момента 10.3 К вместо 22 К в лева....12 К съм си върнал но пък в сравнени с 22К през миналата година...в това време бройките акции са варирали от 0 ДО 15к....Ако ми изчислиш процента....

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
                                Не средната ми е над лефче за над 10К е позицията..........а я преоценявам за 5К ако продавам........
                                това не е ли по-скоро 50%?
                                destroy racism, be like a panda – he’s black, he’s white, he’s asian and he’s chubby

                                Коментар

                                Working...
                                X