IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Пазарен ветропоказател 4Q 2015

    Очаквания за основните български акции 4Q 2015

    сравнително доста бавно се събра съпоставимо попълване на анкетите - тази вечер ще се опитам да пусна всички резултати и да видя за тенденции ...
    Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
      Явно песимизмът ме е хванал и мен, защото пропуснах да направя анкетите за 3 тримесечие. Разпратил съм първата анкета по електронните пощи и сега ги пускам и във форума

      Пазарен ветропоказател 4Q 2015

      Очаквания за основните български акции 4Q 2015

      Нека да видим останал ли е живот на тази планета
      и не забравяйте труда на човека!

      Коментар


      • Хубава анкетка: попълних и аз
        Мразете ме ако щете - Гарванът Селдън тоже не са го обичали :-)

        Коментар


        • предполагам автобусът не е нито "хармоника", нито на два етажа, а като този:
          Attached Files

          Коментар


          • Благодаря, че ме замести в разясненията и беше толкова изчерпателно Прецаканото
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от dzk Разгледай мнение
              Да, някои въпроси са малко неясни. На този въпрос поне аз смятам че трябва да се отговори със сумата на всички депозити и кеш които има в наличност. Или по твоя пример: кеш в сметката 5 лв) + ( 8 лв депозит в бг банка) + (8 лв в чужда банка) = 21 лева
              Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
              тоя въпрос какво точно значи ?

              ако имам акции за 8 лв, кеш в сметката 5 лв, и 8 лв депозит в бг банка и 8 лв в чужда банка , и 4 лв в чужди акции - какъв ще е отговора ?
              Гледаме малко по-интегрално (И Благосклонно) към данните, защото:
              а) не е необходимо да се уточнява детайла чак толкова (има много играчи, с много отговори, разминавания породени от неясноти ще бъдат туширани при осредняването за всички данни, а и по-важното не са детайлите а по-мащабните тенденции)
              б) не е възможно анкетата да е лесна и бърза за попълване (за да не откаже "попълвачите") и същевременно да обхване абсолютно всички възможни отговори


              Затова за нуждите на бързото попълване може да се разсъждава в горния пример по следният начин - общо портфел=сума всички активи:
              портфейл = 8 лв (акции) + 5 лв (кеш) + 8 лв (депозит) + 8 лв (депозит чужда банка) + 4 лв (чужди акции)
              портфейл = 33 лв.
              от него общо акциите (всички акции по света и у нас) са 8+4= 12 лв (36% от пормонето)
              а общо кеша (всички депозити и из всички банки) е 5+8+8 = 21 лв (64% от портмонето)
              идеята общо взето на борсата е да се определим грубо в категорията бик или мечка (доколко сме склонни в момента към риск за печалба, алчност или страх, както искате го наречете, не го казвам в негативен смисъл ) а именно показателно от съотношението между всичкия складиран кеш и всичкия складиран папир
              ps.Горното да се приеме само като предложение към попълващите с идеята да видим повече попълвания.
              Любопитно е да видим каква ще е милата родна картинка за нашия пазар (един автобус играчори, както беше споменато днес някъде)
              Аз попълних! Искам да се отбележи, че го направих без да шикалкавя !!!
              Last edited by precakanoto; 06.11.2015, 18:36.
              Не е препоръка... !!!
              "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

              Коментар


              • И живот има и оптимизъм има, ама не мога да дам два отговора на един въпрос.

                Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                Явно песимизмът ме е хванал и мен, защото пропуснах да направя анкетите за 3 тримесечие. Разпратил съм първата анкета по електронните пощи и сега ги пускам и във форума

                Пазарен ветропоказател 4Q 2015

                Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                Нека да видим останал ли е живот на тази планета

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Longin Разгледай мнение
                  тоя въпрос какво точно значи ?

                  ако имам акции за 8 лв, кеш в сметката 5 лв, и 8 лв депозит в бг банка и (8 лв в чужда банка , и 4 лв в чужди акции) - какъв ще е отговора ?
                  Да, някои въпроси са малко неясни. На този въпрос поне аз смятам че трябва да се отговори със сумата на всички депозити и кеш които има в наличност. Или по твоя пример: кеш в сметката 5 лв) + ( 8 лв депозит в бг банка) + (8 лв в чужда банка) = 21 лева
                  Last edited by dzk; 06.11.2015, 17:54.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Явно песимизмът ме е хванал и мен, защото пропуснах да направя анкетите за 3 тримесечие. Разпратил съм първата анкета по електронните пощи и сега ги пускам и във форума

                    Пазарен ветропоказател 4Q 2015

                    Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                    Нека да видим останал ли е живот на тази планета
                    айде бе младежо, къде пак се изгуби? идвай от време на време да вдигаш нивото!

                    Коментар


                    • Какъв е сумарният дял на кеша плюс депозитите във Вашия портфейл?
                      тоя въпрос какво точно значи ?

                      ако имам акции за 8 лв, кеш в сметката 5 лв, и 8 лв депозит в бг банка и (8 лв в чужда банка , и 4 лв в чужди акции) - какъв ще е отговора ?
                      "the trend is your friend until the end..."

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Явно песимизмът ме е хванал и мен, защото пропуснах да направя анкетите за 3 тримесечие. Разпратил съм първата анкета по електронните пощи и сега ги пускам и във форума

                        Пазарен ветропоказател 4Q 2015

                        Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                        Нека да видим останал ли е живот на тази планета
                        Big Bear, песимизмът е отрова и не трябва да се допуска да ни сковава мисълта.
                        Ще попълня в следобедните часове, при първа възможност
                        Не е препоръка... !!!
                        "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                        Коментар


                        • Явно песимизмът ме е хванал и мен, защото пропуснах да направя анкетите за 3 тримесечие. Разпратил съм първата анкета по електронните пощи и сега ги пускам и във форума

                          Пазарен ветропоказател 4Q 2015

                          Очаквания за основните български акции 4Q 2015

                          Нека да видим останал ли е живот на тази планета
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Risteto Разгледай мнение
                            BigBear можем ли някъде да видим какви са резултатите от анкетата?
                            Да и на мен биха ми били интересни.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                              Продължават да водят - 6 % положителна доходност при брокерите и 1 % плюс за форума, което все пак е добре при условие че Софикс е паднал с 7.6%, а BGTR30 с 3.4%.

                              Да видим обаче как ще ни се отрази предстоящата седмица...
                              BigBear можем ли някъде да видим какви са резултатите от анкетата?

                              Коментар


                              • Продължават да водят - 6 % положителна доходност при брокерите и 1 % плюс за форума, което все пак е добре при условие че Софикс е паднал с 7.6%, а BGTR30 с 3.4%.

                                Да видим обаче как ще ни се отрази предстоящата седмица...
                                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                                Коментар

                                Working...
                                X