IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Топ 10 български компании за 2024 на форума

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
    Не знам сигурен критерий по които да се предвиди за година напред коя акция ще спре да се търгува напълно - ето прехвалената и многократно по ликвидна полска борса се оказа също толкова неликвидна като БФБ и за трите български компании там. От друга страна болшинството форумни участници не управляват съизмерими със фондовете активи и малките портфейли биха могли да се справят успешно с неликвидността на някои акции за разлика от фондовете.
    Ако примерно вземем цените от първо тримесечие имаше много прогнози на форума с много добри временни резултати. Убеден съм че част от тези печалби са били взети реално , тоест ако си прогнозирал покачване и то се е реализирало за 3 месеца, а не за една година и очаквания ценови диапазон е достигнат, то много вероятно и печалбата да е затворена.
    Другите прогнози за спад макар и да са били правилни реално не са могли да се реализират защото няма възможност да се продава на късо...
    точно така - прав си, че някой е продал дадена акция, а по някое време друго купил.....

    няма начин да има точни резултати, но все пак щом профитата дават прогнози за една година напред, то идеята ти беше и форума да даде прогнозите си за година напред и ще се сравняват еднакви неща

    никой не е ограничавал профитата да не дават прогнози за нисколиквидни акции ................ така, че .... ликвидността в случая не ни касае

    п.п. тука не се сравняват портфейли и постигната доходност, а се дават прогнози за бъдещи поскъпвания при акциите...

    аз например съм прогнозирал ръст при някои акции които ги нямам в портфейла си и мисля, че и други от форума са направили същото ---- посочил съм 10 акции които съм мислил, че ще поскъпнат, а портфейла ми се е движел през годината между 3 и 7 акции
    Last edited by polki; 29.12.2011, 18:14.
    fuск the bеаr - give me the bееr

    Коментар


    • Не знам сигурен критерий по които да се предвиди за година напред коя акция ще спре да се търгува напълно - ето прехвалената и многократно по ликвидна полска борса се оказа също толкова неликвидна като БФБ и за трите български компании там. От друга страна болшинството форумни участници не управляват съизмерими със фондовете активи и малките портфейли биха могли да се справят успешно с неликвидността на някои акции за разлика от фондовете.
      Ако примерно вземем цените от първо тримесечие имаше много прогнози на форума с много добри временни резултати. Убеден съм че част от тези печалби са били взети реално , тоест ако си прогнозирал покачване и то се е реализирало за 3 месеца, а не за една година и очаквания ценови диапазон е достигнат, то много вероятно и печалбата да е затворена.
      Другите прогнози за спад макар и да са били правилни реално не са могли да се реализират защото няма възможност да се продава на късо...
      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

      Коментар


      • обръщам специално внимание на модераторката да чете внимателно и да вниква в написаното защото в случая няма никаква нападка към никого и съм писал точно по темата

        Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Защо реванш .....
        Първите три от мойта класация са се представили много добре за тримесечието ...
        Особенно Петрол ,НИКА и ЕМКА .
        надявам се да вникнеш в темата и да разбереш, че се обощават данните за 2011 година, а не за някое си тримесечие ................. за справка се върни в началото на темата и я прочети цялата

        Първоначално изпратено от Монти Разгледай мнение
        Предлагам да се публикуват и прогнозите на всички участници и успенаемоста за да има отговорност при даването им...
        да започнем тогава с публикуването на твоята прогноза от преди една година когато цената на БАКБ беше около 11 лв.

        Първоначално изпратено от meche_cveti93
        Така е за закупилите акции на БАКБ е най добре да са в изчаквателна позиция ,но за нямащите или недопълнилите свърши хубавото време. Цена около 25- 30 лв за акция е най малкото което може да се случи ...
        мисирко, добре, че мажоритарния собственик на БАКБ отправи търгово при цена от 4 лв, защото в противен случай цената щеше да е под 3 лв сега , а и без това БАКБ е една от акциите с най-голям спад за 2011 година на цялата БФ борса спрямо цената си от преди 1 година
        Last edited by polki; 29.12.2011, 18:07.
        fuск the bеаr - give me the bееr

        Коментар


        • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
          Момчета, хайде да се карате в някоя друга тема обезсмисляте ми труда...

          добавих в изчисленията безплатните на ЕМКА и HIKA. Безплатните на Трейс бяха отразени и преди, както дивидентите при цигарените акции, фармациите и дружествата с инвестиционна цел.
          Браво за темата и инициативата като цяло! Дано победителят няма нищо против да бъде публикуван, заслужава най-малкото повече внимание. Бих се включил в подобна анкета, въпреки че следя относително малък % от компаниите на БФБ. За останалите би било хазарт да прогнозирам, още повече че има и "странни" компании с по 2-3 сделки на година и ръст в четирицифрени числа. Може би е добре да има критерий за компаниите, участници в анкетата, примерно мин. брой сделки за година.

          Коментар


          • Момчета, хайде да се карате в някоя друга тема обезсмисляте ми труда...

            добавих в изчисленията безплатните на ЕМКА и HIKA. Безплатните на Трейс бяха отразени и преди, както дивидентите при цигарените акции, фармациите и дружествата с инвестиционна цел.
            Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

            Коментар


            • Утре ще направя окончателните изчисления. Сега ще проверя дали съм взел в предвид изплащането на всички безплатни акции при по непопулярните компании които не следя и може да не съм ги въвел... Ако ги знаете пишете направо защото изчитането на новините отнема много време...
              Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

              Коментар


              • За брокерите/ фондмениджерите резултатът е относително по добър - на минус 15 %

                Другата интересна статистика е при мечите прогнози за акции - предвиден е спад доста по голям от СОФИКС - средния спад на десетте мечи акции е минус 23 %
                Last edited by BigBear; 29.12.2011, 16:30.
                Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                  Правя допитване до по-старите и активни участници във форума с над 100 поста, като се опитвам да направя класация на най-препоръчваните и очаквани за поскъпване акции на БФБ през 2011 година от участници във форума по подобие на класацията на в.Капитал. Ако желаете ми изпратете Вашето очакване за най-поскъпващи акции за 2011 година без проценти поскъпване подредени в низходящ ред. Ако не очаквате акциите да поскъпват може да изпратите кодовете на 10 акции, които ще направят най-големи загуби през 2011 - такава класация май не е правена също...
                  Ще е интересно да се провери на практика коя група ще познае по добре - Търгуващите за своя сметка или и Управляващите чужди пари. Ще публикувам във форума само обобщени данни, за да се избегне станалата лоша традиция за заяжане с чужди прогнози. Ако някой иска може сам да си пусне собствените прогнози после в темата тук.
                  а какви са резултатите на брокерите с които имахме задочно състезание все пак
                  fuск the bеаr - give me the bееr

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                    Днес беше ден за преоценка от фондовете. Ползвах случая да направя преоценка и на прогнозите на форума за 2011 година. Резултатите са следните

                    Реализирана загуба на СОФИКС за периода 10.3 %

                    Десетте водещи акции на форума са на загуба от 21% средно

                    20 % или 8 участника от форума имат претеглен резултат по добър / по малка загуба/ от СОФИКС, един е на печалба

                    Трудна година за предвиждане се оказа...Имате ли желание за реванш?
                    Защо реванш .....
                    Първите три от мойта класация са се представили много добре за тримесечието ...
                    Особенно Петрол ,НИКА и ЕМКА
                    Предлагам да се публикуват и прогнозите на всички участници и успенаемоста за да има отговорност при даването им...

                    Коментар


                    • Пуснах лично съобщение до победителя за 2011 година. Ако е съгласен ще го обявя
                      Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Десетте водещи акции на форума са на загуба от 21% средно

                        20 % или 8 участника от форума имат претеглен резултат по добър / по малка загуба/ от СОФИКС, един е на печалба
                        трябва да кажеш кой е печелившия (питай го първо дали е съгласен да се оповести ника му)

                        Първоначално изпратено от BigBear Разгледай мнение
                        Трудна година за предвиждане се оказа...Имате ли желание за реванш?
                        желание винаги има ------- нека старта за 2012 бъде даден сега
                        fuск the bеаr - give me the bееr

                        Коментар


                        • Днес беше ден за преоценка от фондовете. Ползвах случая да направя преоценка и на прогнозите на форума за 2011 година. Резултатите са следните

                          Реализирана загуба на СОФИКС за периода 10.3 %

                          Десетте водещи акции на форума са на загуба от 21% средно

                          20 % или 8 участника от форума имат претеглен резултат по добър / по малка загуба/ от СОФИКС, един е на печалба

                          Трудна година за предвиждане се оказа...Имате ли желание за реванш?
                          Мненията ми не са препоръка за покупко продажба на акции.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                            Наистина е безсмислена. Горе долу като това да се напълниш с нисколикдни
                            Напълването с неликвидните е към 6-7% Пак казвам, че няма смисъл, да се коментира, при положение, че дори и със съотношенията не си наясно Ако ти си си разделил кинтите на 2-3 равни части и си нахакал в свъхликвидни, съвсем не значи, че тази тактика ми пасва и на мен. Всеки си има негов подход.
                            Не е препоръка... !!!
                            "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                              Дали е така или не, е друг въпрос. И затова ти казах, че няма да го дискутирам. Пък и като си толкова знаещ всичко и за всеки не ти и трябва, да си губиш времето.
                              Моето време ми е ценно, така, че по този въпрос не ми се влиза в безсмислена за мен полемика.
                              Наистина е безсмислена. Горе долу като това да се напълниш с нисколикдни

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от ravnovesie Разгледай мнение
                                Няма нужда да ми обясняваш. Страх те е от загуби, но се оправдаваш че така имаш по-голяма възможност да спечелиш ако нещо тръгне нагоре.

                                бла ...
                                .. благоевград бт.
                                Дали е така или не, е друг въпрос. И затова ти казах, че няма да го дискутирам. Пък и като си толкова знаещ всичко и за всеки не ти и трябва, да си губиш времето.
                                Моето време ми е ценно, така, че по този въпрос не ми се влиза в безсмислена за мен полемика.
                                Не е препоръка... !!!
                                "Най-сигурната спирачка на дивия спекулативен бяс е загубата." - A. Kostolany

                                Коментар

                                Working...
                                X