IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Минимална такса от 1 лв. за сделка на БФБ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Не е зле да въведат някакъв минимум за търговия.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от XY Разгледай мнение
      Днес подарих на БФБ едни 40 кинта

      Дано поне са ти останали за една студена вода...

      Коментар


      • Днес подарих на БФБ едни 40 кинта
        Мнението не е препоръка за сделки!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
          А сега ми кажете на тоя дето е пуснал поръчка за 1 акция на Албена къде ще му е кяра? И къв е моя кяр ако продам на 10 такива като него по 1 акция?

          този поне го виждаш. по-лошо е като си сложил голяма поръчка и започват да "кълват" .

          по-доброто решение би било да се въведе мин. пакет за търговия - примерно над 1500 лв, като не искат по-малки сделки...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от SOFIX Разгледай мнение
            А сега ми кажете на тоя дето е пуснал поръчка за 1 акция на Албена къде ще му е кяра? И къв е моя кяр ако продам на 10 такива като него по 1 акция?
            Иска да не продаваш пък тои баровец може да си позволи комисионите по 1.2. лошото е че ако си на зор и един такъв ти Е.. ва продажбата.
            Не се бъзи-кай !!!

            Коментар


            • А сега ми кажете на тоя дето е пуснал поръчка за 1 акция на Албена къде ще му е кяра? И къв е моя кяр ако продам на 10 такива като него по 1 акция?

              Коментар


              • Жека не се претесняваи ДДС не го забравят. Винаги си смятам Комисиона предварително, така че от 2дни след сетълмента дялкането е така....
                Не се бъзи-кай !!!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                  ...........
                  Основното е, че не взимат лев, ами лев и двайсе.
                  За това спор няма
                  "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                    Да ама и върху процента имаш ДДС.
                    Да го кажем, че го смятам по 0.00075 %, дали 1 600 по 0.00075 или 1333 по 0.0009 % резултата един.

                    В промените хем е 0.00075 %, хем минимална лев, хем всичко е без ДДС. Т.е. си взимат кинта и дваесе. Различието идва от това, че аз го смятам на 0.00075, ти на 0.0009, което вероятно е правилното. А и преди ги вземах за 0.0008, а не за 0.00096.

                    Основното е, че не взимат лев, ами лев и двайсе.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                      1333*.00075=.9975
                      Да ама и върху процента имаш ДДС.
                      "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Hakkinen Разгледай мнение
                        1333 * 0.09% = 1.199
                        1600 * 0.09% = 1.44

                        1333 си е прага.
                        1333*.00075=.9975

                        Коментар


                        • Лошото на цялата работа е че днес като ме клъвнат а аз не съм ги продал остатъка трябва да го държа още няколко дни, а пазара ако се измени нагоре или надолу, не всеки път е изгодно това.
                          И трябва да махна поръчката поради пазара и БФБ го отнася звучно.
                          Не се бъзи-кай !!!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Jekata Разгледай мнение
                            Аз незнам защо се говори за 1 333, като са си иледо и шестотин с ддс-то.

                            Или да вземеш от раз поне 1900 еубг да речем, или 1 600 ЦКБ-та. Всеки да прецени сам колко са тия сделки.

                            P.S.: Не разбрахме само какви са разходите на БФБ, изискващи промяната.

                            1333 * 0.09% = 1.199
                            1600 * 0.09% = 1.44

                            1333 си е прага.
                            "The most valuable commodity I know of is information." Gordon Gekko

                            Коментар


                            • Не е така над 1333.33 комисионата от 0.075% ти надхвърля 1лв, а ДДС си е отделно така че пример за 1400лв сделка имаш 1.05лв комисион и ДДС 0.21лв. = 1.26лв.
                              Не се бъзи-кай !!!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от marcy Разгледай мнение
                                Ще видим дано се усетят някои Кълвачи и да престанат!!!
                                Те отдавна са се усетили. Нали затова го правят. По този начин затрудняват движението на цените ако те са в противоположната на техния интерес посока! Капиш?
                                Седерастите, сините талибани, соросоидите и НПО простетата са безочливо нагла зомбирана сган!

                                Коментар

                                Working...
                                X