IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec Megavselena.bg
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браунов газ-истина или измама?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Черният меден окис се получава при над 600 С и, освен това, слоят трябва да бъде с определена равномерност ,дебелина и т.н. ЗАТОВА го правят предварително, Трейдърко. ЗАТОВА. А това, дето уж за дирижаблите било "глупости", потърси инфо за "Хинденбург", че да не се излагаш. Иначе, защо не правиш вече милиони от суперклетката си?
    Ти нещо да не си сънувал бе братчет? Каква горивна клетка ? И аз не съм трейдъра ! Никога не съм се занимавал с трейдърство. И никога не съм коментирал дирижаблите.

    А защо е нужна "оксидация" на медните тръби, така и не разбрах.
    Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от gigow Разгледай мнение
      Айде, безопасността на работа с въглерод, вероятно е грешка. Щото какво му е на кюмюра трудното, та да има спецификация за работа. Сигурно си искал да кажеш "водород".

      Ама за "оксидиране на медни тръби"....
      Ами че те си се оксидират в процеса на експлоатация бе! За какво да ги "оксидираш" предварително. Че и пари да харчиш?
      Черният меден окис се получава при над 600 С и, освен това, слоят трябва да бъде с определена равномерност ,дебелина и т.н. ЗАТОВА го правят предварително, Гигов ефенди. ЗАТОВА. А това, дето уж за дирижаблите било "глупости", потърси инфо за "Хинденбург", че да не се излагаш.

      Коментар


      • бай Промо

        Бъдещето съвсем ясно ще покаже кой е прав. Няма как да намалеят емисиите на въглероден диоксид ако не се мине на вариант за енерия без изгаряне на въглеводороди - няма значение дали ще се дърва, въглища или метан или пропанбутан...При изарянето им се отделя въглероден диоксид. Водорода е нещо съвсем различно и той въобще няма да се изгаря примесен с атмосферни газове за да се ползва. Знаеш ли какво е fuel cell - горивна клетка , разбираш ли принципа на който работи тя ? Прочети повече по въпроса и няма да спорим глупаво.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
          За да произвеждаш ефективно енергия с вода изобщо не ти трябва да си спретваш 'водородна бомба' в мазето. Чел ли си Спецификацията за безопасност на работа с въглерод?
          ...................
          Даже не ти трябва да правиш никакви енергийни инсталации в двора - направи си един цех за сглобяване на параболични огледала и за оксидиране на медни тръби и за сглобяване на парни микро-турбини и нанобатерии на ишлеме - и ги продаваш комплект на населението. Може да се пробваш и с кооперирано производство с някого от BG или от EU и дори от Китай напр.
          Айде, безопасността на работа с въглерод, вероятно е грешка. Щото какво му е на кюмюра трудното, та да има спецификация за работа. Сигурно си искал да кажеш "водород".

          Ама за "оксидиране на медни тръби"....
          Ами че те си се оксидират в процеса на експлоатация бе! За какво да ги "оксидираш" предварително. Че и пари да харчиш?
          Не спори с идиот! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Иначе не само за дирижаблите може да прочетеш небивалици.
            Като например Спецификацията за безопасност за работа с водород на Линдегаз:
            Водород, чистота 100%
            Сгъстен газ. Високозапалим.
            Взривоопасен. Непригоден за пълнене на въздушни балони – опасност от експлозия.
            Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Водорода компресиран под високо налягане не е по опасен от метана.
            Какво да ти кажа - не ти вярвам ... особено след абсурдната ти теория за въздигането на въглеродния двуокис над кислорода и водорода. За повече подробности вж. тук по-долу.

            Коментар


            • бай Промо

              Прочети какво съм написал - машина за преоразуване на топлината в друг вид енергия - ток. И без високи температури. Това няма как да го направиш с огледала. Иначе не само за дирижаблите може да прочетеш небивалици, например може да се намери информация че пламъка на водорода запален в атмосферата бил невидим. Невидим е ама друг път, ако не вижда тоя които го гледа само тогава е невидим.По дирижаблите са стреляли с пушки да ги свалят и не са успявали Няма как да вкараш кислород в балона ако го пробиеш, просто водорода ще изтича от него и трябва да се запали след като е изтекъл, а куршума само прави отвор.Водорода компресиран под високо налягане не е по опасен от метана.Тези съдове от композитни материали са много здрави, японците затова им се доверяват. Няма как да се разбие този съд дори при катастрофа, защото автомобила не може да развие толкова висока скорот и при удара съда да се разбие. Разбираш ли го това - става въпрос за нещо изключително яко - здраво. От такъв материал се правят части от купетата на автомобили за състезателни цели. Можеш да видиш в ютуб клипове как автомобила се обръща по таван със скорост 300 км. в час и се пързаля без да се разбие тавана.
              Last edited by supertrader; 30.01.2016, 19:20.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                Опитах се да "светна" Дани, че за много неща е в грешка. Това опитах но, изглежда, нямам успех. Тъжно."Схемата за ел.генератори с водород" не е чак толкова грешна: Произведен някъде /по-евтино/ и съхранен, той може и "изработва" енергия. Идеята е, че енергията е съхранена и отдадена в момента на потребление. Акумулация, накратко. Процес, оборудване, технология. Обаче, до там.
                За да произвеждаш ефективно енергия с вода изобщо не ти трябва да си спретваш 'водородна бомба' в мазето. Чел ли си Спецификацията за безопасност на работа с въглерод? Известно ли ти е защо преди 115 год. са спрели от производство и експлоатация всички дирижабли в Цюрих?
                Имаш вода и искаш да правиш енергия. Чудесно. Ако разлагаш водата на водород и кислород с PV панел, който самият е с к.п.д. не повече от 15% макс. и гориш водорода, и междувременно хабиш енергии да го съхраняваш и обезопасяваш, повече от 10-12% усвояване на слънчевата енергия не може да постигнеш. И като приспаднеш и разходите за складиране и съхранение на 'водородната бомба' си не повече от 6-8% к.п.д. от соларната. Няма да те питам засега защо когато си имал 12% си отишъл на 6% к.п.д.
                Със соларна термична инсталация със същата площ като на PV панела може да усвояваш обикновено 60-70% от попадналата в/у антената лъчиста енергия. Инсталираш на двора едно линейно параболно рефлекторно огледало и теглиш през фокуса една черна тръба (оксидиран алуминий или медна тръба с галванично покритие). Пускаш през тръбата масло и настройваш защитата на 300 градуса. От другата страна тръбата е серпетнина, потопена в котел с вода. Правиш пара и пускаш парата през парна турбина - с к.п.д.70% а водните емисии може да ги уловиш и да си направиш минерални извори в двора.
                Дотук си к.п.д. 45% от соларната инсталация - без да се занимаваш с никакъв водород. Какъв е проблемът, че искаш да се правиш на Индиана Джоунс с този водород? Този водород е бил разкопан из основи още след Айнщайн при проекта Манхатън за водородната бомба и ако е имало някакъв хляб то той е дълбоко опакован в патенти, лицензи и комерсиална собственост.
                Ако искаш да складираш енергия, електричеството дето си го правиш с микро-парната турбина може да го зареждаш на новите супер-нано литиево-йонни батерии на Тошиба - нано-анод и нано-катод, зарежда 8-9 пъти по-бързо от конвенционалните.
                Даже не ти трябва да правиш никакви енергийни инсталации в двора - направи си един цех за сглобяване на параболични огледала и за оксидиране на медни тръби и за сглобяване на парни микро-турбини и нанобатерии на ишлеме - и ги продаваш комплект на населението. Може да се пробваш и с кооперирано производство с някого от BG или от EU и дори от Китай напр.
                Last edited by бай Промо; 30.01.2016, 18:47.

                Коментар


                • Те водораслите и в момента едва се справят, Дан. Вдига се температурата, работят още по-зле. За това алармираха още преди години океанолозите.
                  За "ефективното", ВСИЧКО е "ефективно". Просто, в различна степен.
                  Иначе, за оправданията, си много прав.

                  Коментар


                  • Pyramid

                    Къде видя да твърдя че нивото на въглероден диоксид в океаните се било повишило. Само написах че ако се повиши водораслите ще се справят с него. Същото нещо и за въглеродния диоксид във високите слоеве на атмосферата, хипотезата на която съм попадал и изглежда смислена е че въздушните течения не само могат да го издигат до там, но могат и да го смъкнат на по ниско където има кой да го преработи - растителноста, водораслите чрез фотосинтеза.Енергията за заряд може да е повече при акумулиране на енергия, но това не означава че не е ефективно защото зависи каква енергия се акумулира или усвоява по този начин. Да се усвои топлинна енергия от въздуха въобще не е лоша оция, никак не е лоша.
                    Който иска да прави нещо намира начин, който не иска намира оправдания.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                      Баси, темата на измамниците.
                      Откъде я изровихте,
                      Подлъгах се, за малко, да извадя този негодник от игнор листа си, да видя, дали пък нещо умно не е написал. Напразно: Смърди, както винаги.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                        Какво още се разправяте с този водород - не разбрахте ли, че е термодинамично неосъществим от вода ... а и от въздух, както вече се разбра. Изобщо не сме стигали до проблеми за съхранение на газове - камо ли за складиране на някаква 'водородна бомба'.
                        И изобщо цялата тази история с електрически генератори от водород е схема за измама - като технологична категоризация 'Генератор'.
                        Разлагането на вода на водород и кислород с ток и горене на водород за получаване на по-малко енергия, отколкото е била разходвана за разлагането не е генератор. Може да се нарече химическа водородна батерия, може да е нанобатерия на водород, но не е гориво за производство на енергия.
                        Като гледам някои хора, които се представят за топ енергетици по нета, колко са скарани с физиката и с термодинамиката започвам да се съмнявам дали текущо действащата енергетика, която ползваме в момента, не е на същото ниво ... и дали изобщо някога е била оптимизирана и термодинамично анализирана.
                        ... или просто досега сме имали някакъв невероятен късмет, че не сме знаели подробности за нашите любими енергийни експерти и техните абсурдни теориите за чистите въглища ... и за въздигането на въглеродния двуокис над кислорода.
                        Опитах се да "светна" Дани, че за много неща е в грешка. Това опитах но, изглежда, нямам успех. Тъжно."Схемата за ел.генератори с водород" не е чак толкова грешна: Произведен някъде /по-евтино/ и съхранен, той може и "изработва" енергия. Идеята е, че енергията е съхранена и отдадена в момента на потребление. Акумулация, накратко. Процес, оборудване, технология. Обаче, до там.
                        Само че, ВСИЧКИ акумулатори имат кпд<1. Това, който не го разбира на 50 години., едва ли само изглежда и звучи несериозно.
                        За СО2 и "разпада" му:
                        Част от него, наистина, се издига и до йоносферата. И там, бомбардирани от заредени частици, от тока в плазмата и космическите лъчи, някои молекули може и да се разпаднат. И, вероятно, да се щурат заблудени въглеродни атомчета. Поне така излиза. За глобално забележим - да не говорим за значим, обаче, процент на разпад /да не говорим за честия обратен "синтез" поради изместване на хим.равновесие, дето изяда от плодовете на пусти разпад/ може да са потребни не милиарди, ами трилиони години, които ние не можем да преживеем като вид. Практически, за нас, това е свръхустойчив газ и, няма ли кой да го разложи биохимически, ще се задушим в собствените си "продукти". Не знам, дали Дани знае но, за живота на водораслите, температурата е от критично значение и сега, е на път изобщо да излезе от допустимите граници. Разтворимостта на СО 2 с темп. расте но, и скоростта на дегазация на водата - дваж, в резултат на което, до слоевете с макс.фитопланктон, днес достига по-малко СО2, отколкото преди 10 години и нещата се влошават.
                        Време е за учене наново, Дани. Вместо тук да се излагаме, не е ли време отново да видим, какво пише в добрите стари книжки? НЕ СА само "остарели глупости".

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          Скоростта на изтичане на нагрят водород пред вода е в доста проценти полза към първия. ... "Крио" е приставка за студ, т.е. ЯК БЪХЪРРР. От водорода
                          Какво още се разправяте с този водород - не разбрахте ли, че е термодинамично неосъществим от вода ... а и от въздух, както вече се разбра. Изобщо не сме стигали до проблеми за съхранение на газове - камо ли за складиране на някаква 'водородна бомба'.
                          И изобщо цялата тази история с електрически генератори от водород е схема за измама - като технологична категоризация 'Генератор'.
                          Разлагането на вода на водород и кислород с ток и горене на водород за получаване на по-малко енергия, отколкото е била разходвана за разлагането не е генератор. Може да се нарече химическа водородна батерия, може да е нанобатерия на водород, но не е гориво за производство на енергия.
                          Като гледам някои хора, които се представят за топ енергетици по нета, колко са скарани с физиката и с термодинамиката започвам да се съмнявам дали текущо действащата енергетика, която ползваме в момента, не е на същото ниво ... и дали изобщо някога е била оптимизирана и термодинамично анализирана.
                          ... или просто досега сме имали някакъв невероятен късмет, че не сме знаели подробности за нашите любими енергийни експерти и техните абсурдни теориите за чистите въглища ... и за въздигането на въглеродния двуокис над кислорода.

                          Коментар


                          • Баси, темата на измамниците.
                            Откъде я изровихте,
                            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Това че ще се разпадне е също хипотеза, не твърдя че е вярна но съм попадал на статии по въпроса.
                              Нулевата хипотеза не е тази - да приемаш отявлени манипулации за чиста монета и да разсъждаваш в/у тях по-нататък сякаш това си заслужава.
                              Нулевата хипотеза е проверка за истинност и правдоподобност на твърдението, и ако ползваме маниакалната ти склонност към чуждици се нарича верификация и валидиране.
                              Значи, когато някакво лице ти каже, че въглеродният двуокис ще се издигне (в йоносферата над водорода, може би) първата ти работа е да намериш отговор на въпроса - кой е по-тежък, кислородът или въглеродният двуокис.
                              О2 и СО2 са почти идеални газове, което означава, че теглото им в единица обем е пропорционално на атомната маса. Колко е атомната маса на кислорода - 2х16=32; колко е атомната маса на СО2: 12 + 2х16=44. Колко грама е кислородът на мол: 32. Колко грама е въглеродният двуокис на мол: 44. Е кой е по-тежък? Тук дори няма да споменаваме умопомрачинелните ти хипотези, че 44 е по-малко от 4 (атомната маса на H2).
                              Следващият въпрос към хипотезата е: Кой има полза? (от това да мъгльосва населението с абсурдни теории, които са явно и очевидно невалидни). За какво се прави цялото това нещо? Тези хора наистина ли са такива идеоти или нас искат да ни направят вече на такива? ... и продължаваш да се упражняваш.
                              Дали тази проверка ще я направя аз или ти ще си я направиш - има огромна разлика. Защото ако си я направиш сам, утре оня майстор с манипулациите ще го хващаш веднага, още по време на полет какво се опитва да ти внушава.
                              Last edited by бай Промо; 30.01.2016, 07:04.

                              Коментар


                              • бай Промо

                                Ти провери ли че СО2 няма да се разпадне.Нивото му в океаните не знам да е притеснило някой, водораслите го преработват безз проблем.
                                Last edited by supertrader; 29.01.2016, 23:28.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X