IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Браунов газ-истина или измама?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Ще попитам аз: ти къде видя Трейдърко да твърди, че /уж/ щял да произвежда "браунов газ" от изходящите газове на ДВГ?
    После, "клеткЍ" означава "ПОВЕЧЕ ОТ ЕДНА".
    Та, с какво право му приписваш СВОИТЕ /недо/разбирания?
    Помним, пич. ПОМНИМ твоите грозни опити да омаскаряваш. Не разчитай толкова бърже да се сдухаме.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      Производството на Браунов газ от отработилите газове на автомобила..тинтири минтири ... Не съм прочел никъде някой да твърди че прави въпростия газ от отработилите газове на автомобила
      ... а ползването на отпадната топлина от отработилите газове какво е?
      Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      ... а ти дори си разбрал че това е батерия.
      А какво е? По дефиниция: Батерия е електрическо устройство, което съдържа електрически клетки или последователност от електрически клетки, които имат свойството да съхраняват химична енергия (H2), която да може да се преобразува обратно в електрическа, обикновено под формата на прав ток.
      И понеже за случая на брауновия газ няма как да генерираш повече енергия, отколкото си складирал - HHO става абсолютна батерия. Ако имаш нещо да питаш - сега е моментът.
      Last edited by бай Промо; 10.03.2016, 10:09.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        Производството на Браунов газ от отработилите газове на автомобила..тинтири минтири, то бива но твоето е някакво особенно състояние. Не съм прочел никъде някой да твърди че прави въпростия газ от отработилите газове на автомобила, а ти дори си разбрал че това е батерия.
        Не се товари, Дан. Бедният човечец има халюцинации, остави го. Не се знае какво още ще ти припише, както и на мен. Свиркай си.

        Коментар


        • бай Промо

          Производството на Браунов газ от отработилите газове на автомобила..тинтири минтири, то бива но твоето е някакво особенно състояние. Не съм прочел никъде някой да твърди че прави въпростия газ от отработилите газове на автомобила, а ти дори си разбрал че това е батерия.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Да се върнем към темата и да не се отклоняваме.
            Точно така. Брауновият газ е менте. Производството на Браунов газ от отработилите газове на автомобила не е генератор, а е батерия, и в качеството си на батерия следва да се сравнява с батерии и да се разглежда като генератор-менте.
            И цялата конструкция в този си вид е едно голямо и вълнуващо менте. Кое не е по темата.
            Last edited by бай Промо; 01.03.2016, 08:52.

            Коментар


            • До модератор : Ако ще съм в един и същ форум с този, наистина, може да ме баннете. Преценете, кой губи, на мен за такива мрънкала като него не ми е тумнало.
              Last edited by Tutankhamon; 01.03.2016, 08:18.
              The Mumy is alive, do not care about it !!!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от aleks262 Разгледай мнение
                Спрете да водите лични спорове.
                Кое е личен спор - че ми е фалшифицирал цитата.
                Човек, който има наглостта да фалшифицира цитата и да го отрича, при все че е очевидно няма как да ми каже нещо меродавно по каквото и да било. Този човек е менте, и всичко което представя е менте.
                И менте не е обида - това е състояние на духа и отношение към света.
                Last edited by бай Промо; 01.03.2016, 07:00.

                Коментар


                • Да се върнем към темата и да не се отклоняваме. Признавам, "спорът" с "бай Промо" е безпредметен, т.к. не осъзнава, как се излага.
                  Та, ето какво намерих току-що. Доста е показателно.
                  Или, направо, от търсачката.
                  Показателни са огромното "умуване" и разхвърляните резултати. Види се, когато ентусиазмът и "пазарният нюх" се развихрят, "нищо не е същото".
                  Last edited by Pyramid; 29.02.2016, 18:12.

                  Коментар


                  • Спрете да водите лични спорове

                    Спрете да водите лични спорове и да се обиждате. Ще последва бан!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                      И с червения шрифт НЕ Е "груба манипулация", а само обръщане на вниманието, акцентиране върху факти.
                      Айде, бе. И как разбра това. Нямаш право, когато цитираш да пипаш каквото и да е по цитата. Иначе става лично твой манипулиран цитат. След като аз не съм го подчертал, ти нямаш право да интерпретираш каквото и да е по цитата. Може само да го коментираш отделно с твой цитат - само това и нищо друго.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от бай Промо Разгледай мнение
                        Има някой от двама ни, който изби рибата, и това не съм аз ... за съжаление.
                        1. За сведение на тези които се чудят, за да напишеш закона на Джаул-Ленц изобщо не ти трябват никакви интеграли.
                        Q = Iexp2.r.t
                        2. Къде отиваш с този Джаул-Ленц ... в енергия. Там говорехме за мощност. Бате, ти правиш ли разлика м/у енергия и мощност (като източник или средство за доставка на енергия). Може ли да ни кажеш каква е разликата м/у k.W.h и kW?
                        Гарантирано няма да ти трябва никакъв интеграл.
                        3. Грубата ти манипулация с червения шрифт с цел неправомерното ти снабдяване с конкурентно преимущество от 'моя цитат' няма да я коментирам.
                        Исках да ти ги напиша в пълната им хубост, драги, затова. Това, което пишеш, е елементарното написване на Дж-Ленц и, сам виждаш, иде реч за...ЕНЕРГИЯ. Щото има елемент ВРЕМЕ. Изменението на енергията се изписва още като "РАБОТА". ТЯ се мери в киловатчасове. За разлика от теб, аз ги различавам а ти и формулата за енергия си ми писал, и пак за мощност дуднеш. Енергията, отделена за период от време, изразена чрез моментните стойности на тока (което пък е първата производна на измененеито на заряда по времето) се пресмята с интеграл по време (dt). ТОВА исках да ти пусна, ама нА, няма го тук, пък и не ти разбира главата, види се.
                        И с червения шрифт НЕ Е "груба манипулация", а само обръщане на вниманието, акцентиране върху факти. Нито съм променил написаното от теб, нито съм размествал думички, нищо. Ето, всички виждат, обичаш на черното бяло да казваш. Продължавай.
                        Отделно, че "конкурентно преимущество" пред теб не ми трябва. Не можеш да си ми конкуренция.
                        Last edited by Pyramid; 29.02.2016, 15:33.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Tutankhamon Разгледай мнение
                          А твоята неграмотност изби рибата с този закон на Джаул-Ленц. досега не пусках, т.к. тук няма инструменти за писане на интеграли ит.н. но, ще ги формулирам с думи и двата, да видим, как така, при теб, те се припокриват:
                          Има някой от двама ни, който изби рибата, и това не съм аз ... за съжаление.
                          1. За сведение на тези които се чудят, за да напишеш закона на Джаул-Ленц изобщо не ти трябват никакви интеграли.
                          Q = Iexp2.r.t
                          2. Къде отиваш с този Джаул-Ленц ... в енергия. Там говорехме за мощност. Бате, ти правиш ли разлика м/у енергия и мощност (като източник или средство за доставка на енергия). Може ли да ни кажеш каква е разликата м/у k.W.h и kW? Гарантирано няма да ти трябва никакъв интеграл.
                          3. Грубата ти манипулация с червения шрифт с цел неправомерното ти снабдяване с конкурентно преимущество от 'моя цитат' няма да я коментирам.
                          Last edited by бай Промо; 29.02.2016, 15:21.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от бай Промо
                            И какво толкова съм те обидил. Измерването на IQ не може да бъде обида - освен за лица, които има какво да крият..
                            Абе, въпросният пост не беше ли на...Импотех? Тоест, "вие двамата" сте едно и също лице.
                            Честито, "бай Промо": Току-що беше заловен. Сам си призна. Защото, модераторът с ник Andi11 беше изтрил точно преди моя пост, Импотеховия.
                            На "печелившите", както се казва, честито!

                            А твоята неграмотност изби рибата с този закон на Джаул-Ленц. досега не пусках, т.к. тук няма инструменти за писане на интеграли ит.н. но, ще ги формулирам с думи и двата, да видим, как така, при теб, тесе припокриват:

                            З.О. /за цялата верига/ "Токът е равен на произведението от ЕДН и пълната проводимост" или "токът е равен на частното от ЕДН и пълния импеданс" или "токът е равен на частното от ЕДН и импеданса на веригата

                            З.О. за част от веригата: "Токът е равен на произведението на напрежението (потенциалната разлика) и проводимостта" или "Токът е равен на частното от напрежението (потенциалната разлика) и импеданса"

                            Следва З.Дж-Л.: "количеството топлина, отделено в един проводник при протичането на ток i в продължение на интервал време (t0-t1) е равен на произведението на активното съпротивление на проводника, квадрата на тока и времето на протичането му."

                            Ха сега, сравни едното, другото и третото и ми кажи къде в закона на Ом се говори за отделената топлина?

                            После, пак си помисли: Имаш 4,2 % загуби на 345kV за 160 км /100 мили/ Как и при какви напрежения те може и да станат на 8% за 100 км , преброй далекопроводите с такива загуби /и виж дали изобщо се строят такива, че нещо сеченията там леко ме гъделичка да го позволяват/ и пак приказвай за своето IQ, колко било високо и как "незаслужено" някои "тъпи БАН-аджии" били вземали големи пари, докато теб те били отсвирвали.
                            Не издържаш, "пич". Дъниш се, излагаш се.
                            :
                            Last edited by Tutankhamon; 29.02.2016, 10:35.
                            The Mumy is alive, do not care about it !!!

                            Коментар


                            • Имхотеп

                              Спада количеството на въглеводородите - неизгорялото гориво в изхвърляните отработили газове на ДВГ. Това е така защото ДВГ работи в по добър режим - във фабричния си който е при нов двигател с ненаслоени нагари в горивните камери, а не с натрупани и способстващи ранна поява на детонации.
                              В щатите трябва да ги задължат да слагат електролизери и да проверяват дали са включени и добавят водород. Много е ефективно и въздуха ще се промени - миризмата на бензин ще изчезне.
                              В Южна Корея са само на LPG и няма сранение с Щатите, а трафика е як.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Супертрейдър кажи за айспуха как действа.
                                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                                Коментар

                                Working...
                                X