IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Търся си бизнес инвеститор за сериозна идея

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Относно сериозното внимание, за което, говори Матеев, ще се съглася. Толкова сериозно внимание обърнах на една негова идея та, колчем се сетя, се питам:
    - Абе, какво стана с каската-глобус?
    А, Матеев? Казах и държа на думата си, едни 10лева я чакат, вече втора година. 10 лева, разбира се, това е за сериен модел, организиран "1000 пъти (ХИЛЯДА ПЪТИ!);по-евтино".
    Last edited by Pyramid; 07.04.2021, 18:04.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение
      Какъв обем инвестиция търсиш?
      Имаш ли регистрирана фирма?
      От какво очакваш да бъде прихода (абонамент,реклама,такси от доставчици на нещо и тн и тн)
      С какво се занимаваш,програмни умения?.
      За какво са ти парите от финансирането?
      Ами горе-долу с колкото собствениците на GOOGLE са стартирали в началото- 1-2 милиона лева.
      Регистрирана фирма нямам, патент също ще трябва да се направи.
      Прихода очаквам да бъде какъвто е и основния приход на GOOGLE ТЪРСАЧКАТА.
      Завършил съм средно специално образование в сферата на кинотехника,аудио,видео и телекомуникации.Разбирам от компютри и не съм програмист.
      Еми за създаването на идеята- патент,регистрация на фирма,сървъри,реклама на идеята, вероятно програмист хакер трябва да се наеме,който да направи професионален сайт и т.н.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение

        Този почти вечен магнитен двигател е открит 19 и не знам си коя година, около 1940-50 година, и мафията е убила истинския откривател, тъй като нали трябва да се продават горивата. Наистина тоя двигател магнитен е уникален, но не се знае дали мафията ще те гръмне и т.н... Пък и за стартиране на производството на такива магнитни двигатели трябват поне 100 милиона лева, а за моята идея с първоначална инвестиция 1-2 милиона лева стигат.

        Тези чертежи нищо чудно да са ги извадили някъде от интернет. То не става само с искане, трябват си и умения.
        Аха. А откъде енергия за въртене на ТОЗИ двигател?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
          Млад си и не искам да те отчайвам, но "гениални" идеи се раждат в главата на всеки един човек по няколко пъти на ден, особенно ако се напуши или напие. За съжаление обаче хората с пари са се напатили от такива с "гениални" идеи, така че шанса някой да ти даде пари е безкрайно малък, да не кажа че е нулев. Такива са реалностите в този живот, и всеки, който хвърчи в небесата, рано или късно каца на земята.

          След като не искаш да кажеш каква е идеята ти, кажи какво си постигнал в този живот, и защо потенциалните инвеститори трябва да повярват на тебе, а не на някой неграмотен манго от Столипиново, който също има "гениални" идеи.

          Иначе при мене няколко пъти са ми идвали на крака разни неграмотници, за да просят пари за безумни идеи, плод на ниската им интелигентност и липсата на подходящо образование. Последните например бяха "открили" вечен двигател с някакви магнити, които уж щели да го въртят безкрайно дълго време. Дори донесоха някакъв чертеж. Попитах ги за Закона за запазване на енергията и те взеха да мигат на пуканки. Тръгнаха си ядосани и сигурно са ме обявили за глупав, прост ти тъп.

          Също така тука във форума има един неграмотен Pyramid, който от 15 години прави разни "открития" на топлата вода, но досега не е привлякъл и 1 лев инвестиции. Така и ще си умре с манията си за величие, но в дейстивителност живота му е един пълен провал във финансов и дори в семеен план.

          Та ако искаш някой да ти обърне сериозно внимание тука в този форум, първо докажи сериозноста си, познанията си и интелекта си, защото иначе освен подигравки друго няма да си спечелиш.
          Ще помисля много сериозно, как мога да докажа голямата сериозност на идеята.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Имхотеп

            ... и които измами.

            Да? Докажи.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
              Млад си и не искам да те отчайвам, но "гениални" идеи се раждат в главата на всеки един човек по няколко пъти на ден, особенно ако се напуши или напие. За съжаление обаче хората с пари са се напатили от такива с "гениални" идеи, така че шанса някой да ти даде пари е безкрайно малък, да не кажа че е нулев. Такива са реалностите в този живот, и всеки, който хвърчи в небесата, рано или късно каца на земята.

              След като не искаш да кажеш каква е идеята ти, кажи какво си постигнал в този живот, и защо потенциалните инвеститори трябва да повярват на тебе, а не на някой неграмотен манго от Столипиново, който също има "гениални" идеи.

              Иначе при мене няколко пъти са ми идвали на крака разни неграмотници, за да просят пари за безумни идеи, плод на ниската им интелигентност и липсата на подходящо образование. Последните например бяха "открили" вечен двигател с някакви магнити, които уж щели да го въртят безкрайно дълго време. Дори донесоха някакъв чертеж. Попитах ги за Закона за запазване на енергията и те взеха да мигат на пуканки. Тръгнаха си ядосани и сигурно са ме обявили за глупав, прост ти тъп.

              Също така тука във форума има един неграмотен Pyramid, който от 15 години прави разни "открития" на топлата вода, но досега не е привлякъл и 1 лев инвестиции. Така и ще си умре с манията си за величие, но в дейстивителност живота му е един пълен провал във финансов и дори в семеен план.

              Та ако искаш някой да ти обърне сериозно внимание тука в този форум, първо докажи сериозноста си, познанията си и интелекта си, защото иначе освен подигравки друго няма да си спечелиш.
              Този почти вечен магнитен двигател е открит 19 и не знам си коя година, около 1940-50 година, и мафията е убила истинския откривател, тъй като нали трябва да се продават горивата. Наистина тоя двигател магнитен е уникален, но не се знае дали мафията ще те гръмне и т.н... Пък и за стартиране на производството на такива магнитни двигатели трябват поне 100 милиона лева, а за моята идея с първоначална инвестиция 1-2 милиона лева стигат.

              Тези чертежи нищо чудно да ги е извадил някъде от интернет. То не става само с искане, трябват си и умения.
              Last edited by fearlessss8; 07.04.2021, 18:34.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Матеев, биткойна точно през банките мина и държавите го одобриха, но сега му се кланяте. Гугъл бил голям изкуствен интелект ! Голям но например не показва ранг за достоверност на твърденията които може да откриеш чрез него. Например търсиш лекарство за рак и Гугъла ще ти покаже толкова много, а те всъщност са много малко за много малко видове рак. Човека може да е открил начин да го доближи до това което може естествения интелект, ти му казваш - нямаш нищо. Виж да беше казал, че тази идея понеже е свързана с Гугъл а той е прекалено голям и е изял много такива като него е трудна за реализация по щях да те разбера.
                То неговото са нерви, Дани. Дали пък бизнесът му не търпи сериозни загуби?

                Коментар


                • Матеев, биткойна точно през банките мина и държавите го одобриха, но сега му се кланяте. Гугъл бил голям изкуствен интелект ! Голям но например не показва ранг за достоверност на твърденията които може да откриеш чрез него. Например търсиш лекарство за рак и Гугъла ще ти покаже толкова много, а те всъщност са много малко за много малко видове рак. Човека може да е открил начин да го доближи до това което може естествения интелект, ти му казваш - нямаш нищо. Виж да беше казал, че тази идея понеже е свързана с Гугъл а той е прекалено голям и е изял много такива като него е трудна за реализация по щях да те разбера.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • По темата: Да не разочаровам fearlessss8 но, явно, е сгрешил мястото и публиката, която ангажира с темата си. Тези не са Онези (на които разчита). Най-добре, да разяснява и да популяризира, а след това, да търси директен контакт с хората, които му отговорят. И да внимава, какво си пожелава, т.к.може и да се сбъдне.

                    Казвам го като човек, на два пъти, намирал инвеститори и подкрепа точно В ТОЗИ форум.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Хората с пари имат пари именно защото не ги дават на такива като тебе. Има си два начина човек да се сдобие с пари - банките и държавата, по някоя програма. Ако "изобретателя" не е в състояние да направи свестен Бизнес-план и да премине през филтрите на държавата или банките, какви илюзии храни, че ще премине през филтрите на един частен предприемач?

                      Ясно ми е, че търсиш лесни пари от типа "вервай ми, няма да те излъжа", но такива които търсят такива пари се наричат ИЗМАМНИЦИ.

                      Преди много време, когато все още бях млад и зелен, съм давал пари на много хора - уж приятели. Това, което ми остана, е един тефтер, пълен с невърнати задължения до ден днешен. И разбира се списък със загубени приятели, с които ако случайно се срещнем в града, минават на другия тротоар и се правят, че не ме виждат.

                      Та толкова по даването на пари хей така на юнашко доверие, особенно на "приятели" .....
                      Ако искаш да загубиш някой приятел, дай му пари назаем.
                      Матеев, приятели се губят, когато изгубиш уважението им. Ако си го имал, разбира се.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Аз подкрепям желанието на младия човек да направи нещо. Със сигурност, има определени възгледи и т.н. Трудно ще му е, обаче, с такива войнстващи "величия" като Матейко и Импотеция, щото, ТЕ НЕ РАЗБИРАТ ,че, инвестирайки някъде и нещо, И ЗАПАЗВАЙКИ КОНТРОЛА СИ върху процесите, инвеститорът продължава да притежава инвестираните средства, а не просто "ги дава". Ако нямаха контрол -ясно, притесненията им може и да са състоятелни но, най-хи е страх, някой да не вземе да направи пари ...С ТЯХНА ПОМОЩ. Не са в състояние да си го простят. А тъпият коментар на Матеев за това че "не съм привлякъл и един лев", ако броя всичко, е разбит близо 381000 пъти, по един за лев. Втория път, държавен грант 90%.
                        Хората с пари имат пари именно защото не ги дават на такива като тебе. Има си два начина човек да се сдобие с пари - банките и държавата, по някоя програма. Ако "изобретателя" не е в състояние да направи свестен Бизнес-план и да премине през филтрите на държавата или банките, какви илюзии храни, че ще премине през филтрите на един частен предприемач?

                        Ясно ми е, че търсиш лесни пари от типа "вервай ми, няма да те излъжа", но такива които търсят такива пари се наричат ИЗМАМНИЦИ.

                        Преди много време, когато все още бях млад и зелен, съм давал пари на много хора - уж приятели. Това, което ми остана, е един тефтер, пълен с невърнати задължения до ден днешен. И разбира се списък със загубени приятели, с които ако случайно се срещнем в града, минават на другия тротоар и се правят, че не ме виждат.

                        Та толкова по даването на пари хей така на юнашко доверие, особенно на "приятели" .....
                        Ако искаш да загубиш някой приятел, дай му пари назаем.
                        Last edited by Mateev; 07.04.2021, 14:25.

                        Коментар


                        • ...Как стават тези отговори на изтрит коментар: Виждам го активен, започвам да пиша отговор но, имам служебна работа, настройвам машина на 4 м от земята и, написал, пускам...ала бдителен, модератор, изтрил, междувременно...
                          Както и да е, пожелавам момчето да намери човек, а не тъпанар.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                            Млад си и не искам да те отчайвам, но "гениални" идеи се раждат в главата на всеки един човек по няколко пъти на ден, особенно ако се напуши или напие. За съжаление обаче хората с пари са се напатили от такива с "гениални" идеи, така че шанса някой да ти даде пари е безкрайно малък, да не кажа че е нулев. Такива са реалностите в този живот, и всеки, който хвърчи в небесата, рано или късно каца на земята.

                            След като не искаш да кажеш каква е идеята ти, кажи какво си постигнал в този живот, и защо потенциалните инвеститори трябва да повярват на тебе, а не на някой неграмотен манго от Столипиново, който също има "гениални" идеи.

                            Иначе при мене няколко пъти са ми идвали на крака разни неграмотници, за да просят пари за безумни идеи, плод на ниската им интелигентност и липсата на подходящо образование. Последните например бяха "открили" вечен двигател с някакви магнити, които уж щели да го въртят безкрайно дълго време. Дори донесоха някакъв чертеж. Попитах ги за Закона за запазване на енергията и те взеха да мигат на пуканки. Тръгнаха си ядосани и сигурно са ме обявили за глупав, прост ти тъп.

                            Също така тука във форума има един неграмотен Pyramid, който от 15 години прави разни "открития" на топлата вода, но досега не е привлякъл и 1 лев инвестиции. Така и ще си умре с манията си за величие, но в дейстивителност живота му е един пълен провал във финансов и дори в семеен план.

                            Та ако искаш някой да ти обърне сериозно внимание тука в този форум, първо докажи сериозноста си, познанията си и интелекта си, защото иначе освен подигравки друго няма да си спечелиш.
                            Аз подкрепям желанието на младия човек да направи нещо. Със сигурност, има определени възгледи и т.н. Трудно ще му е, обаче, с такива войнстващи "величия" като Матейко и Импотеция, щото, ТЕ НЕ РАЗБИРАТ ,че, инвестирайки някъде и нещо, И ЗАПАЗВАЙКИ КОНТРОЛА СИ върху процесите, инвеститорът продължава да притежава инвестираните средства, а не просто "ги дава". Ако нямаха контрол -ясно, притесненията им може и да са състоятелни но, най-хи е страх, някой да не вземе да направи пари ...С ТЯХНА ПОМОЩ. Не са в състояние да си го простят. А тъпият коментар на Матеев за това че "не съм привлякъл и един лев", ако броя всичко, е разбит близо 381000 пъти, по един за лев. Втория път, държавен грант 90%.
                            Last edited by Pyramid; 07.04.2021, 13:30.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                              Няколко въпроса, чиито отговори трябваше да са горе в представянето за да се очакват сериозни коментари/въпроси:

                              1. Екип зад проекта. Има ли такъв или сте само вие. Няма лошо във второто, НО - каква е вашата роля, какви са вашите умения? Например, сами ли ще разработите проекта или просто имате идея и тепърва ще търсите програмисти? Образование, опит. Защо точно вие (идеята не е всичко, дори да е гениална)?

                              2. Относно проекта - на какво ниво е? Има ли нещо разработено? Разбирате ли конкретно какво му липсва на Гугъл и как точно технически да го интегрирате? Имате ли някаква валидация дали това е необходимо? Колко време очаквате да е необходимо за изработката, грубо какви дейности има.

                              3. Какъв е бизнес модела ви? Или основната/единствена надежда е бърз изход към Гугъл.

                              4. Какво финансиране търсите и срещу какъв процент? За какво ползвате парите конкретно. Имате ли изработен финансов план?

                              И все пак в някакъв момент ще се наложи да споделите идеята. Колкото и да е гениална е изключително важно изпълнението (ноу-хау да го наречем). С други думи, дори да го развиете някак си в пълна секретност, когато е готово и го изкарате на бял свят какво би спряло Гугъл да го направи след като чуе предложението ви и реши, че е добро? Какво пречи друг да го направи бързо и по-добре от вас? Патент/ ноу-хау?
                              И до там.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fearlessss8 Разгледай мнение
                                Здравейте, на 25 години съм и наскоро ми хрумна една гениална идея за сериозен бизнес. Търся бизнес инвеститор, с който да реализираме идеята,като печалбите ще се делят по-равно! Накратко става въпрос за разширение на GOOGLE ТЪРСАЧКАТА(МНОГО СЕРИОЗНА ИДЕЯ). И не, не се шегувам,първи Април за шегите мина! Пазя си идеята от това някой да ми я открадне, за това ще ви помоля да не ме питате каква ти е цялата идея, напиши я и от тоя тип въпроси.

                                Целта е да се направи отделна платформа, като разширение на GOOGLE ТЪРСАЧКАТА. Идеята не е да се прави нова търсачка като БИНГ,GOOGLE и т.н.!!! Идеята е за нещо,което до сега не е правено в света!

                                Знам,че тука е много вероятно да има сериозни хора,че във фейсбук още преди някой да знае цялата идея започва с ама аз искам по-голям процент,къв си ти, ти нямаш пари и т.н.... Търся бизнес партньор,който знае за идеите,че струват много пари. Не става нито без идеята,нито без парите и двете са от ключово значение!

                                Много моля в темата да не пишат селски бекове и някви такива хора,дето гледат как да прецакат някой , или пък са някви адските скръндзи и гледат максимално да не дават пари! Хора дето викат аз как ще давам пари за тва, за онова и т.н. да не ми пиша моля.Също така моля да не пишат хора дето казват аз как ще ти давам пари на тебе и т.н., при стартирането на някакъв бизнес пари се дават за много неща,а не се скръндзиш(в рамките на нормалното де). Също така да се знае- не искам да прецакам никого!!!! Има всякакви хора и тези,които мислят да се правят на интересни, също да не пишат в темата моля. Благодаря предварително!
                                Няколко въпроса, чиито отговори трябваше да са горе в представянето за да се очакват сериозни коментари/въпроси:

                                1. Екип зад проекта. Има ли такъв или сте само вие. Няма лошо във второто, НО - каква е вашата роля, какви са вашите умения? Например, сами ли ще разработите проекта или просто имате идея и тепърва ще търсите програмисти? Образование, опит. Защо точно вие (идеята не е всичко, дори да е гениална)?

                                2. Относно проекта - на какво ниво е? Има ли нещо разработено? Разбирате ли конкретно какво му липсва на Гугъл и как точно технически да го интегрирате? Имате ли някаква валидация дали това е необходимо? Колко време очаквате да е необходимо за изработката, грубо какви дейности има.

                                3. Какъв е бизнес модела ви? Или основната/единствена надежда е бърз изход към Гугъл.

                                4. Какво финансиране търсите и срещу какъв процент? За какво ползвате парите конкретно. Имате ли изработен финансов план?

                                И все пак в някакъв момент ще се наложи да споделите идеята. Колкото и да е гениална е изключително важно изпълнението (ноу-хау да го наречем). С други думи, дори да го развиете някак си в пълна секретност, когато е готово и го изкарате на бял свят какво би спряло Гугъл да го направи след като чуе предложението ви и реши, че е добро? Какво пречи друг да го направи бързо и по-добре от вас? Патент/ ноу-хау?

                                Коментар

                                Working...
                                X