IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
    Ще си позволя лукса да се намеся в тази тема и да си кажа мнението, но не искам да го възприемате като критика. Продуктът вероятно е добър, защото познавам инженерните способности и познания на Pyramid от дълги години. Мене обаче ме интересуват други аспекти от бизнеса, за които храня съмнение, че не са добре обмислени.

    Първата ми група въпроси е около пазара:
    Колко голям е съществуващият пазар на подобни продукти?
    Какъв процент от този пазар се планира да се завладее и как ще се постигне това?
    Има ли въобще такъв пазар или продукта разчита тепърва да създава нов пазар?
    Задавам такива въпроси около пазара, защото досега в темата се обсъждат само технически аспекти, но няма нищо за производството, пласмента и най-вече за маркетинга, който е основната движеща сила за успеха/неуспеха на всеки един продукт.

    И още един въпрос, който всеки един бизнесмен задължително си го задава преди да е похарчил дори и 1 лев в някакъв нов проект:
    Какво е конкурентното преимущество не само на този продукт, но и на потенциалния бизнес с него (на потенциалната инвестиция)?

    Защото ако човек не може да си отговори на този въпрос, по-добре въобще да не се захваща. Ще се опитам да обясня защо:
    Има 2 възможни алтернативи:
    1. Продукта не се възприема от пазара. Продажбите са смешни, бизнеса е на загуба и се проваля поради ниска ефективност на капиталовложенията.
    2. Продукта се възприема от пазара. Настава пазарен бум. Продажбите излитат до небесата и ........ и........... и след 3 месеца се появява конкуренция, копирала на 100% нашия продукт, но произвеждаща го с нискокачествени материали, и разбира се продаваща го на цени далече под нашата себестойност.

    В моя живот съм пускал много нови продукти и нови бизнеси и много пъти съм играл както точка 1, така и точка 2 от горния списък. И опарен от загубите и по двете точки отдавна се научих, че ако човек не си отговори на въпроса за конкурентното преимущество, което ще държи бизнеса му стабилен във времето, по-добре да не се захваща с този бизнес. Въобще няма ли конкурентно преимущество, няма и стабилен бизнес.

    Конкретния продукт, който се обсъжда в тази тема, китайците ще го копират и ще залеят пазара с него на недостижимо ниски цени. Да, може би тяхното КПД няма да е толкова високо, но как ще го обясниш това на клиентите, които гледат преди всичко цената и нищо друго?
    1. Благодаря за топите думи.
    2. За пазара - целим се в едни 200 млн. домакинства и всякакви корп.клиенти, +/-. Още е недоразвит но, китайците ще го доразвят за нас. И за фотосоларите бяха конкуренция но, виждаш, реално, те са моторът. Нямаме претенции за целия пазар. Предвид това, че имаме цяла продуктова линия и сме с 5 крачки напред, с всеки отделен продукт, ще сме лидери и, най-вероятно, ще продадем бизнеса. Дори на китайци да е, лошо няма. Те да ни духнат в платната, да популяризираме с техни разходи , а ние -какво, да се дърпаме? Трябва ни шутът в гъза, както се казва. По маркетинга работим от години, сайтът ни се вижда. Та, пазарът е слабо разработен и сегментиран, поради тежки конструктивни недостатъци и недомислия на предшествениците. Можем да го възродим, щото сме много добри. Не „най-” но, много. И сме го разнищили от (доста) повече от три страни.
    ​​3. Сещам се - като спомена, за опарването - че, STS Solar също е на конкурентен пазар и вие също, не сте се уплашили. Следваме светъл пример.
    4. Стартираме ли с ТОВА, следват т.2., 3,4 и т.н. и с всяко, сме първи. Ако щете. В китайското министерство на науката и технологията, се разглежда и „смешната” тема по АЕЦ, и онази, за сондажите и т.н.​​​​​ Не изключвам, ако голям холдинг поиска, да ни произвежда но, още е рано.
    Ама иначе, сме „измамници”, нали. Аз за какво те каня сто пъти да видиш на място? Сигурно, за да ти „взема парите”, само и единствено.
    ​​​​​​5.И което съм казал и поканил да покажа, само ни се струва, както и твърденията ми, че можем са ви измъкнем от кризата, са пълна илюзия. И аз ви се струвам, пълна илюзия.
    Затова,
    Който смята че лъжем, мамим и т.н., без да е проверил и видял на място, както ви каних с моето видео, може да вярва на т.нар. „Валидатор” (а.к.а.„Имхотеп”), на т.нар. „инж.Пеше”( „national power") и на други, напр. „Баба Ванга” в руски „тълкувания” и т.н. Не идвайте и не проверявайте, Матеев. Нито за икономайзери, нито за сондажи, нито за перални, за нищо. Сензори, стабилизатори и т.н., и те ви се струват. Не идвайте, че ще вземе да се компрометирате...
    Last edited by Pyramid; 05.04.2020, 22:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
      Ще си позволя лукса да се намеся в тази тема и да си кажа мнението, но не искам да го възприемате като критика. Продуктът вероятно е добър, защото познавам инженерните способности и познания на Pyramid от дълги години. Мене обаче ме интересуват други аспекти от бизнеса, за които храня съмнение, че не са добре обмислени.

      Първата ми група въпроси е около пазара:
      Колко голям е съществуващият пазар на подобни продукти?
      Какъв процент от този пазар се планира да се завладее и как ще се постигне това?
      Има ли въобще такъв пазар или продукта разчита тепърва да създава нов пазар?
      Задавам такива въпроси около пазара, защото досега в темата се обсъждат само технически аспекти, но няма нищо за производството, пласмента и най-вече за маркетинга, който е основната движеща сила за успеха/неуспеха на всеки един продукт.

      И още един въпрос, който всеки един бизнесмен задължително си го задава преди да е похарчил дори и 1 лев в някакъв нов проект:
      Какво е конкурентното преимущество не само на този продукт, но и на потенциалния бизнес с него (на потенциалната инвестиция)?

      Защото ако човек не може да си отговори на този въпрос, по-добре въобще да не се захваща. Ще се опитам да обясня защо:
      Има 2 възможни алтернативи:
      1. Продукта не се възприема от пазара. Продажбите са смешни, бизнеса е на загуба и се проваля поради ниска ефективност на капиталовложенията.
      2. Продукта се възприема от пазара. Настава пазарен бум. Продажбите излитат до небесата и ........ и........... и след 3 месеца се появява конкуренция, копирала на 100% нашия продукт, но произвеждаща го с нискокачествени материали, и разбира се продаваща го на цени далече под нашата себестойност.

      В моя живот съм пускал много нови продукти и нови бизнеси и много пъти съм играл както точка 1, така и точка 2 от горния списък. И опарен от загубите и по двете точки отдавна се научих, че ако човек не си отговори на въпроса за конкурентното преимущество, което ще държи бизнеса му стабилен във времето, по-добре да не се захваща с този бизнес. Въобще няма ли конкурентно преимущество, няма и стабилен бизнес.

      Конкретния продукт, който се обсъжда в тази тема, китайците ще го копират и ще залеят пазара с него на недостижимо ниски цени. Да, може би тяхното КПД няма да е толкова високо, но как ще го обясниш това на клиентите, които гледат преди всичко цената и нищо друго?
      Матеев нещата се въртят около техническата част, защото този "инженер", завършил несъществуваща специалност в ТУ, не може да даде никакви данни за това изделие. А преди да се стигне до маркет стратегии е добре да знаеш какво ще продаваш.
      Но вие сте успял човек, и знаете как да постигате целите си. В случая това 'изделие' е с основни данни една тръба Ф40, с дължина 40см. Предполагам че стената е с дебелина 1мм.
      Та ако желаете да си направите труда да пресметнете каква ефективност има това нещо?
      Защото това са го смятали колеги тук много пъти, и се получава че ефективността е близка до нула.
      Разбира се това не може да затвори устата на наглеца, и продължава да досажда с глупостите си.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Мдам. А ТИ можеш ли да покажеш резултати, освен празното плешене по форуми? Времето ви изтича, шменти-капелатори. Светът се обръща надолу с главата. Тогава какъв ще го дъвчете?
        Прочее, какво стана с „Фурие”, Импотеций?
        Виж какво , каквото и да говорите, резултатите ви го показват. А те са нула. Както и самия вие, заедно с другия си ник Светът и да се обръща, най-много ще пострадат некадърниците.
        Last edited by X_Y; 05.04.2020, 21:46.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

          Ами смей се, то един самохвалко най-добре се познава по резултатите.
          "Валидирам" своя смях и забава. Изводът е само един - да се позабавлявам, след като няма да има нищо друго. То се е видяло, че за друго тук не става...Потвърден е смехът ми отново. ))))))))))

          Коментар


          • Ще си позволя лукса да се намеся в тази тема и да си кажа мнението, но не искам да го възприемате като критика. Продуктът вероятно е добър, защото познавам инженерните способности и познания на Pyramid от дълги години. Мене обаче ме интересуват други аспекти от бизнеса, за които храня съмнение, че не са добре обмислени.

            Първата ми група въпроси е около пазара:
            Колко голям е съществуващият пазар на подобни продукти?
            Какъв процент от този пазар се планира да се завладее и как ще се постигне това?
            Има ли въобще такъв пазар или продукта разчита тепърва да създава нов пазар?
            Задавам такива въпроси около пазара, защото досега в темата се обсъждат само технически аспекти, но няма нищо за производството, пласмента и най-вече за маркетинга, който е основната движеща сила за успеха/неуспеха на всеки един продукт.

            И още един въпрос, който всеки един бизнесмен задължително си го задава преди да е похарчил дори и 1 лев в някакъв нов проект:
            Какво е конкурентното преимущество не само на този продукт, но и на потенциалния бизнес с него (на потенциалната инвестиция)?

            Защото ако човек не може да си отговори на този въпрос, по-добре въобще да не се захваща. Ще се опитам да обясня защо:
            Има 2 възможни алтернативи:
            1. Продукта не се възприема от пазара. Продажбите са смешни, бизнеса е на загуба и се проваля поради ниска ефективност на капиталовложенията.
            2. Продукта се възприема от пазара. Настава пазарен бум. Продажбите излитат до небесата и ........ и........... и след 3 месеца се появява конкуренция, копирала на 100% нашия продукт, но произвеждаща го с нискокачествени материали, и разбира се продаваща го на цени далече под нашата себестойност.

            В моя живот съм пускал много нови продукти и нови бизнеси и много пъти съм играл както точка 1, така и точка 2 от горния списък. И опарен от загубите и по двете точки отдавна се научих, че ако човек не си отговори на въпроса за конкурентното преимущество, което ще държи бизнеса му стабилен във времето, по-добре да не се захваща с този бизнес. Въобще няма ли конкурентно преимущество, няма и стабилен бизнес.

            Конкретния продукт, който се обсъжда в тази тема, китайците ще го копират и ще залеят пазара с него на недостижимо ниски цени. Да, може би тяхното КПД няма да е толкова високо, но как ще го обясниш това на клиентите, които гледат преди всичко цената и нищо друго?
            Last edited by Mateev; 05.04.2020, 21:40.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

              Ами смей се, то един самохвалко най-добре се познава по резултатите.
              Мдам. А ТИ можеш ли да покажеш резултати, освен празното плешене по форуми? Времето ви изтича, шменти-капелатори. Светът се обръща надолу с главата. Тогава какъв ще го дъвчете?
              Прочее, какво стана с „Фурие”, Импотеций?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Павел Влахов Разгледай мнение

                Направи си труда да видиш какво правя и че съм реален, доста повече от теб...
                Попитай модераторите, те ще ти кажат дали съм реален.
                Най-малко 10 пъти публикувах линкове и съм написал кой съм, ама кой да чете...за това се иска ум и четене.
                А аз мога да ти гарантирам, че...пак се смея с глас - хахахахахахаха. )))))
                Лека вечер от мен. Тодор ще те поеме...той знае как.
                Ами смей се, то един самохвалко най-добре се познава по резултатите.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                  Вие вижте себе си и този другия, (ако сте двама, а не сте пак вие с поредния Ник), вие мрънкате тук за пари. А с това отношение към другите, пълна липса на знания по въпроса, гарантирам че една стотинка няма да можете да откраднете.
                  Я питай „за Фурие”
                  Last edited by X_Y; 05.04.2020, 21:45.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                    Вие вижте себе си и този другия, (ако сте двама, а не сте пак вие с поредния Ник), вие мрънкате тук за пари. А с това отношение към другите, пълна липса на знания по въпроса, гарантирам че една стотинка няма да можете да откраднете.
                    Направи си труда да видиш какво правя и че съм реален, доста повече от теб...
                    Попитай модераторите, те ще ти кажат дали съм реален.
                    Най-малко 10 пъти публикувах линкове и съм написал кой съм, ама кой да чете...за това се иска ум и четене.
                    А аз мога да ти гарантирам, че...пак се смея с глас - хахахахахахаха. )))))
                    Лека вечер от мен. Тодор ще те поеме...той знае как.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                      Вие двамата сте ама много нагли. Ако сте двама де,... Изкарахте всички много прости, само защото не желаят да имат нищо общо с вашите лъжи. Трябвали 200К - 300К. Че вие правите ли разлика между двеста и триста? Очевидно за вас това са много пари. Не са малко, но има голяма разлика между двете. Това показва че изобщо не знаете с какво се занимавате.
                      Не само, но очевидно и двамата сте скарани с техниката, тъй като изобщо не можете да дадете каквито и да било данни на които да не ви се смеят.
                      Очевидно е че тук има само двама, които от десетина години се опитват да измамят който падне за да му вземат парите.
                      Да сме те накарали насила да инвестираш, не. Да сме ти казали ела и повярвай по принуда, не. Да сме накарали някой да вложи 200-300 хиляди лева, не. Измамници има, но първо те трябва да са завлекли някой с пари и да не са направили това, което са заявили и заради, което са подписали и са си стиснали ръцете при сделката. Така че от мен съвет....умната с квалификациите!!! Обиждаш се сам ти, не нас, а с поведението си ми доказваш само, че освен да си говорим тук, за нищо друго не става това място. Такива като теб ми го потвърждават.

                      Има факти, има установка, има реални данни, има разработка, има доказателства...Отправихме покана не един, не два, ами и аз не знам колко пъти - изпокриха се големите мъжкари и инвеститори като да не казвам какво...Е колко пъти да ви каним бе, "икономически корифеи" и "спасители на българския бизнес". Голям страх да не излезе, че сме прави в някакви реално казани неща, а не безумни обещания. По-лесно ти е и ти отърва да обиждаш, защото бездарника сочи и нарича някой лъжец и измамник, а реално прави друго...Всъщност не забравяй че други три пръста сочат към теб. Не е удачно да го правиш, защото не познаваш хората отсреща. Как искаш аз или той да се държим...Просто се усмихваме, забавляваме се с някакви отговори и се чудим какво ще изръсите. А ти знаеш ли как се инвестира в продукт, колко и защо...едва ли. Защото аз имам по-голяма представа...доста по-голяма от теб. Ти имаш ли идея как се движи един процес, как се прави разработка, какви са инвестициите и в какво точно.

                      Очевидно е едно - има място, установка и човек, който да покаже, има информация, която я има в уеб сайт, линкове, клип и социални мрежи като база, така. Досега аз не видях някой да е отишъл до Г.Оряховица да види, чуе и да се проведе диалог...от този форум специално. Досега имаме много факти ние и нищо от ваша страна. Аз знам ние какво сме направили за 5-6 години, ама вас не ви знам какво имате по-добро от това и да е готово за внедряване. Няма да говоря за мен и други мои неща, защото да не кажат пак, че се...хваля. Толкова ми е смешно вече, че даже ви съжалявам някои хора. Има и разумни, но вие не сте от тях. Само бръщолевене и създаване на течение. Няма нищо градивно в това обаче, но едва ли се замисляш за това.

                      Очевидно е и друго нещо в края на всичко това, че толкова се чудите вече какво и как да напишете от безсилие, че ви мързи да си завлачите "нещата" до мястото и да стоите, гледате и слушате. Пак казвам...с теоретици и "пенкилери" по всяка тема и сфера не ми е сериозно да споря. Очевидно е, че от глупост се чудиш и ти какво да изръсиш. Ама на мен продължава да ми е много спокойно, на Тодор също...убеден съм.
                      Last edited by Павел Влахов; 05.04.2020, 21:07.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Ти няма да спечелиш. Точно ти - никога. Не и от нашите неща. Защо? Защото, си извън борда.
                        Вие вижте себе си и този другия, (ако сте двама, а не сте пак вие с поредния Ник), вие мрънкате тук за пари. А с това отношение към другите, пълна липса на знания по въпроса, гарантирам че една стотинка няма да можете да откраднете.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          ха ха не мое да сметне 2 и 2 тръгнал да продава и да търси инвеститори.
                          Кажи за какво да ти дам пари?
                          Нали трябва и аз да спечеля?

                          ОТГОВОРА ТИ Е ПРОБЛЕМА.
                          ЩОТО СЕ ИЗБИВА ЗА 100 до 500 ГОДИНИ. ГОДИНИ БЕЗ ДА ИМА ПОДДРЪЖКА
                          Ти няма да спечелиш. Точно ти - никога. Не и от нашите неща. Защо? Защото, си извън борда.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Павел Влахов Разгледай мнение

                            Като ти гледам nickname-а, снимката, която си сложил и коментара ти....просто ще те подмина с усмивка. Толкова заслужаваш..."истинският". Дори и толкова не заслужават някои, но какво да се прави, живеем все още в демокрация и всеки е свободен да каже каквото иска.

                            Хубава вечер от мен, приятел. :-)
                            Вие двамата сте ама много нагли. Ако сте двама де,... Изкарахте всички много прости, само защото не желаят да имат нищо общо с вашите лъжи. Трябвали 200К - 300К. Че вие правите ли разлика между двеста и триста? Очевидно за вас това са много пари. Не са малко, но има голяма разлика между двете. Това показва че изобщо не знаете с какво се занимавате.
                            Не само, но очевидно и двамата сте скарани с техниката, тъй като изобщо не можете да дадете каквито и да било данни на които да не ви се смеят.
                            Очевидно е че тук има само двама, които от десетина години се опитват да измамят който падне за да му вземат парите.
                            Last edited by X_Y; 05.04.2020, 20:34.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                              ха ха не мое да сметне 2 и 2 тръгнал да продава и да търси инвеститори.
                              Кажи за какво да ти дам пари?
                              Нали трябва и аз да спечеля?

                              ОТГОВОРА ТИ Е ПРОБЛЕМА.
                              ЩОТО СЕ ИЗБИВА ЗА 100 до 500 ГОДИНИ. ГОДИНИ БЕЗ ДА ИМА ПОДДРЪЖКА
                              Нито ме знаеш как печеля, с какво и защо...Неуместен си. Ти не си ми цел, камоли инвеститор. Хабер си нямаш ама грам, но пак ме усмихваш...забавен си. Темата за теб приключи. С теоретици и хора от сфери, които никога не са правили продукти и няма да направят краен продукт никога и до края на живота си...няма смисъл да си губя ценното време. Разсъждавай си, не ми пречи...

                              Колко, как, ама защо...имаш да мислиш за събиране на наеми. Всеки разумен бизнесмен мисли за това какво прави и защо, а не се занимава с нещо, което не му е работа. Хабиш своята, моята, на Тодор и на цялата тема енергията. Ако трябва това да ти го изчисля това като икономическа ефективност и как ще си я върнеш за един ден или занапред...ще си в нивата около 0 или тоталната 0. Бъди разумен и си стой в нещото, от което смяташ, че имаш идея и правиш печалба или каквото е там.

                              Задай си по-разумни въпроси - до кога ще събирам ренти, от кого, как, колко време, какво ще стане на пазара и т.н. Другото не е твоя работа, сложно и дори след още написано пак няма да ти го побере главата. Не се хаби, безсмислено е. Продуктът и нас не ни мисли. Мен пък изобщо не ме мисли, защото аз мисля за много неща, с които да направя печалба - добавена стойност, продукти, услуги и т.н. Не копай в материя, която мислиш, че разбираш, защото се разхождаш в предположенията си. Успех в бизнеса и...наемите.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Павел Влахов



                                С теб нали приключихме вече! Върви си събирай наемите и рентите и не се занимавай с градивна материя като продуктите. Непознато ти е, луташ се и се чудиш от кой пръст да изсмучеш нещо като въпрос. Не сей в темата неща, за които се заблуждаваш, че те интересуват и ще ги разбереш.
                                ​​​​
                                [COLOR=#000000][FONT=Arial]​Темата за теб приключи. С теоретици и хора от сфери, които никога не са правили продукти и няма да направят краен продукт никога и до края на живота си...няма смисъл да си губя ценното време. Разсъждавай си, не ми пречи...
                                ха ха не мое да сметне 2 и 2 тръгнал да продава и да търси инвеститори.
                                Кажи за какво да ти дам пари?
                                Нали трябва и аз да спечеля?

                                ОТГОВОРА ТИ Е ПРОБЛЕМА.
                                ЩОТО СЕ ИЗБИВА ЗА 100 до 500 ГОДИНИ. ГОДИНИ БЕЗ ДА ИМА ПОДДРЪЖКА
                                Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                                Коментар

                                Working...
                                X