IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Последен жокер, за Матеев (явно, паметта се дъни): Съвсем наскоро писах - ноооо, понеже чукча само писател и, проспал - тръбичката е празна през цялото време на работа. И там вече, нещата „се объркват” и 1-ят % (единият процент) става десетки.
    Ох.
    Докога ще съм жив да ви уча?!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
      Между другото, това се превърна в най-яката тема.

      Да? Успяхте да объркате едно вещо лице, голям кеф. Той няма да инвестира.
      Ама ТОВА, ми е ясно от години.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

        Всички измамници имат едно общо- изключителна наглост и уверение, че не са такива. Малко от кухнята, вкарал съм в затвора поне 15 човека за извършено престъпление по чл.207 от НК. Ако г-н Несторов продължава с идиотиите си, със сигурност ще го поканя вече в едни помещения за справка
        Милият той. Да знаеш, откога те чакам!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

          В интерес на истината мене не можа да ме измамиш, защото съм технически грамотен и не съм такъв лапнишаран, какъвто ме мислеше в началото. Затова аз по принцип нямах никакви претенции към тебе и както сам виждаш, дълго време те оставях безпроблемно да приказваш лъжливите си теории.

          Всичко обаче се промени, когато започна да ми се подиграваш за каската, без да знаеш нищо за нея. Аз съвсем сериозно написах, че такава каска теоретично и технически е възможно да бъде направена, и е въпрос на време някой производител да направи такава. Не съм казвал, че аз ще я правя, но ти въпреки това се нахвърли върху мене като бясно псе да ми се подиграваш. При това без да знаеш, че всяка нощ аз и много други хора по света спим с такъв подобен апарат - нарича се апарат за сънна апнея, който с минимални модификации може да разреши дадения проблем. Тоест простака пак беше ти, но невежеството ти и ефекта на Дънинг-Крюгер ти пречеха да осъзнаеш колко си смешен.

          https://adapt.bg/category/124/%D0%BC...%82%D0%B8.html
          https://adapt.bg/category/111/cpap-%...xoCDT4QAvD_BwE

          С тези незаслужени подигравки обаче ти вече ме амбицира да не стоя безучастно отстрани, а да заема активна позиция по отношение на твоята лъжа и измама с тази тръбичка, и честно и почтено да направя една ТЕХНИЧЕСКА РЕЦЕНЗИЯ от позицията на голямата експертиза (теоретична и практическа), която имам в твоята област.

          Та това е всичко. През цялото време аз публикувах ТЕХНИЧЕСКИ и МАТЕМАТИЧЕСКИ ОПРОВЕРЖЕНИЯ НА ТВОИТЕ ЛЪЖИ, а ти не се защити за нито едно от тях. Само подскачаше като ощипана мома, обиждаше и се подиграваше, опитвайки се да извъртиш темата във всяка една друга посока, но не и да обсъждаме техническите аспекти и параметрите на смешната тръбичка.

          С две думи - каквато супа сам си си забъркал, такава ще си я сърбаш както в момента, така и за в бъдеще. Аз няма да те съдя, защото не успя да ме измамиш, но ако някой някога започне да те съди, ще стана вещо лице по делото и ще напиша същите тези технически, топлинни и енергийни опровержения, които ги пиша и в момента.
          Баща ми, лека му пръст, страдаше от сънна апнея. Тогава, нямаше такива апарати, и аз, като дете още, стотици пъти съм скачал, когато спираше да хърка за по минута и нещо. Почина от друго но, семейството ми, мина и през този ад. Съжалявам за проблемите със здравето на всички, отблизо са ми познати.

          Обаче, Матеев, много ти се губи хронологията. „Каската” беше №2. Първи рукнаха твоите обиди по наш адрес.
          Имаше едни изявления за „1000 пъти по-евтино”. Помниш ли? И за това не съм те дъвкал но, искам да видя как, на голо място, ти, ще пуснеш производство със само 300 лв.
          МНОГО ЛЕСНО беше, да речеш едно „съжалявам, увлякох се”. ДА, АМА НЕ, НАЛИ? Щото, видиш ли, Твоята Експертиза...
          Обаче.
          В интерес на истината, великата ти експертиза не ти помогна да разгадаеш, как се получават тези проценти. Уж ги било нямало но, термометрите показват друго. Голяма амбиция да ме смачкаш, нали? Не аз започнах войната. Пък и не знам, чел ли си, какво казва Сун Цзъ по темата: (цитатът е по памет):
          „- Не е толкова важно, как си влязъл във войната. Важното е, как излизаш: Като победител или като губещ.”

          Вещите лица, би трябвало да се опират на факти. До момента, имаме едно Велико Самочувствие, и един Голям Мерак.
          ФАКТИ = 0 (НУЛА. НУ-ЛА)
          Т.е., ТИ нямаш факти. Аз имам предостатъчно. АКО бе дошъл да вид на място,щеше да избегнеш този огън. Сам пожела това.
          Винаги съм потвърждавал, че икономайзерът Е режимно зависим, и това, също, не може да обориш.
          Нещо по-лошо: Играеш си с числа, които, не си снемал, а само, предполагаш, на база твърденията Импотециеви. (Нещо като „гаража” на ул.„П.Яворов” №4, в Г.О. ) Неведнъж ви казвах, че формулите му са НЕПРИЛОЖИМИ. Игнор.

          Та, препоръката ми е - за да не се червиш - занапред, ПЪРВО, ПРОВЕРЯВАЙ ФАКТИТЕ.

          Ако пожелаеш, още мога да заровя томахавката. И да видиш, кой от двама ни, е по-зрял.
          Приемам извинения.
          Last edited by Pyramid; 19.05.2020, 23:48.

          Коментар


          • Между другото, това се превърна в най-яката тема.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Лорде, ама виж кво става ся, измамника е консултирал ДАНС за тероризъм,
              Всички измамници имат едно общо- изключителна наглост и уверение, че не са такива. Малко от кухнята, вкарал съм в затвора поне 15 човека за извършено престъпление по чл.207 от НК. Ако г-н Несторов продължава с идиотиите си, със сигурност ще го поканя вече в едни помещения за справка

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                Споко Тодоре, засега не си доказан измамник, но вземеш ли дори 1 звонков лев от някого, в кюпа си! Ние се опитваме да ти помогнем, но ти рогато, ИСКАШ ПАРИ!!!! С недоказан ефект на тръбичка-детска играчка. Когато спреш да просиш, няма да си в риск да ти сложим сейкото
                Лорде, ама виж кво става ся, измамника е консултирал ДАНС за тероризъм,
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  Малко се връщам назад, за да попитам: Ако престъпление няма, с какъв морал, томно ти, говориш за „измамник/ци”? И после, нали -за да влезе в сила присъда, трябва да се докаже т.нар. измама? Едва след това, идват адвокатските хонорари, разходите по дела и т.н. За „ОПГ”-тата, да не говорим, колко атрибути липсват. С ДАНС сме близки познати, консултирал съм ги по антитероризъм. И там, ти или който и да е, ще трябва да докаже, че „моята ОПГ” представлява опасност за националната сигурност. Любопитно е, как? Заболя те, задето те дразня за Каската ама, като смел българин, не набра куража да се извиниш за обидите към мен и партньора ми? Не знам. Едно ти признавам, разводни темата. Поздравления. Обиждай. Ако това, може да донесе мир на душата ти. С нищо не ни превъзхождаш, освен с многото компютри и сигурно, терабайти за греене, продукция на ФЕЦ и т.н. Запази си ги.
                  Споко Тодоре, засега не си доказан измамник, но вземеш ли дори 1 звонков лев от някого, в кюпа си! Ние се опитваме да ти помогнем, но ти рогато, ИСКАШ ПАРИ!!!! С недоказан ефект на тръбичка-детска играчка. Когато спреш да просиш, няма да си в риск да ти сложим сейкото

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Малко се връщам назад, за да попитам: Ако престъпление няма, с какъв морал, томно ти, говориш за „измамник/ци”? И после, нали -за да влезе в сила присъда, трябва да се докаже т.нар. измама? Едва след това, идват адвокатските хонорари, разходите по дела и т.н. За „ОПГ”-тата, да не говорим, колко атрибути липсват. С ДАНС сме близки познати, консултирал съм ги по антитероризъм. И там, ти или който и да е, ще трябва да докаже, че „моята ОПГ” представлява опасност за националната сигурност. Любопитно е, как? Заболя те, задето те дразня за Каската ама, като смел българин, не набра куража да се извиниш за обидите към мен и партньора ми? Не знам. Едно ти признавам, разводни темата. Поздравления. Обиждай. Ако това, може да донесе мир на душата ти. С нищо не ни превъзхождаш, освен с многото компютри и сигурно, терабайти за греене, продукция на ФЕЦ и т.н. Запази си ги.
                    В интерес на истината мене не можа да ме измамиш, защото съм технически грамотен и не съм такъв лапнишаран, какъвто ме мислеше в началото. Затова аз по принцип нямах никакви претенции към тебе и както сам виждаш, дълго време те оставях безпроблемно да приказваш лъжливите си теории.

                    Всичко обаче се промени, когато започна да ми се подиграваш за каската, без да знаеш нищо за нея. Аз съвсем сериозно написах, че такава каска теоретично и технически е възможно да бъде направена, и е въпрос на време някой производител да направи такава. Не съм казвал, че аз ще я правя, но ти въпреки това се нахвърли върху мене като бясно псе да ми се подиграваш. При това без да знаеш, че всяка нощ аз и много други хора по света спим с такъв подобен апарат - нарича се апарат за сънна апнея, който с минимални модификации може да разреши дадения проблем. Тоест простака пак беше ти, но невежеството ти и ефекта на Дънинг-Крюгер ти пречеха да осъзнаеш колко си смешен.

                    https://adapt.bg/category/124/%D0%BC...%82%D0%B8.html
                    https://adapt.bg/category/111/cpap-%...xoCDT4QAvD_BwE

                    С тези незаслужени подигравки обаче ти вече ме амбицира да не стоя безучастно отстрани, а да заема активна позиция по отношение на твоята лъжа и измама с тази тръбичка, и честно и почтено да направя една ТЕХНИЧЕСКА РЕЦЕНЗИЯ от позицията на голямата експертиза (теоретична и практическа), която имам в твоята област.

                    Та това е всичко. През цялото време аз публикувах ТЕХНИЧЕСКИ и МАТЕМАТИЧЕСКИ ОПРОВЕРЖЕНИЯ НА ТВОИТЕ ЛЪЖИ, а ти не се защити за нито едно от тях. Само подскачаше като ощипана мома, обиждаше и се подиграваше, опитвайки се да извъртиш темата във всяка една друга посока, но не и да обсъждаме техническите аспекти и параметрите на смешната тръбичка.

                    С две думи - каквато супа сам си си забъркал, такава ще си я сърбаш както в момента, така и за в бъдеще. Аз няма да те съдя, защото не успя да ме измамиш, но ако някой някога започне да те съди, ще стана вещо лице по делото и ще напиша същите тези технически, топлинни и енергийни опровержения, които ги пиша и в момента.
                    Last edited by Mateev; 19.05.2020, 22:39.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      В интерес на истината състава на престъплението ИЗМАМА се изпълнява тогава, когато някой ти даде пари за тази тръбичка, и след това установи, че ефективноста не е такава, каквато лъжеш на сайта си. Тоест докато все още не си взел пари, си невинен.

                      Към днешна дата за нанесени имуществени вреди може да те осъди само Павел Влахов. Само на него вече си нанесъл щети, и престъплението ИЗМАМА вече е факт, ако разбира се той се оплаче.

                      Иначе можеш да влезеш в затвора до 5 години само ако този, на когото си нанесъл вреди, се оплаче на ДАНС, че е измамен. Също така ще изгубиш и всяко едно дело, което конкретен купувач на твоя тръбичка реши да заведе срещу тебе. Престави си, че започнеш производство и продажби, и след една статия във вестника за твоята измама едновременно срещу тебе се заведат например 10 000 дела. Да, ще са за малки суми, но представи си какви огромни адвокатски хонорари ще трябва да заплатиш по всяко едно дело срещу тебе. Тогава разбира се ще те осъди и производителя, защото ще осъзнае твоята измама, и така ще се сдобиеш с дело за милиони, но заведено не от мене, а от потърпевшия.

                      Колкото до Павел Влахов - ако дотогава все още не ти е бил шута, след като е разбрал какъв си мошеник, ако не го е направил дотогава, могат да го привлекат като съучастник. Добавете и още един човек, например разработчика на WEB сайта, и ставате трима, което по определение вече е ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА. Тогава вместо ДАНС с вас вече ще се занимава НСБОП, а годиниките затвор вече са доста повече.
                      Малко се връщам назад, за да попитам: Ако престъпление няма, с какъв морал, томно ти, говориш за „измамник/ци”? И после, нали -за да влезе в сила присъда, трябва да се докаже т.нар. измама? Едва след това, идват адвокатските хонорари, разходите по дела и т.н. За „ОПГ”-тата, да не говорим, колко атрибути липсват. С ДАНС сме близки познати, консултирал съм ги по антитероризъм. И там, ти или който и да е, ще трябва да докаже, че „моята ОПГ” представлява опасност за националната сигурност. Любопитно е, как? Заболя те, задето те дразня за Каската ама, като смел българин, не набра куража да се извиниш за обидите към мен и партньора ми? Не знам. Едно ти признавам, разводни темата. Поздравления. Обиждай. Ако това, може да донесе мир на душата ти. С нищо не ни превъзхождаш, освен с многото компютри и сигурно, терабайти за греене, продукция на ФЕЦ и т.н. Запази си ги.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Много непродуктивна стана ежбата ни. Осъди ме, ако можеш, или млъквай.
                        Ами непродуктивна я направи ти измамний Тодаре, щото, като разбра, че тръбата е с 1% КПД, реши, че ще правиш кинти от съдилища. Не, просто ти от гаражчето в ГО, не можеш да осъдиш и последния клошар

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                          И да видим, какви са тези „огромни финансови рискове”, за които говори. Моето виждане е за сериозни предпоставки - икономически, психологически, екологични и т.н., една такава развита енергоспестяваща продуктова линия, каквато с инж.Павел Влахов (да, Дизайнеерът с мен, е не просто интелигентен, високоорга н изиран, произвиодителен и талантлив но, и образован мъж) разработваме, да бъде посрещната много добре от пазара. А, докато Великият Пчелар с трите висши представи достоверни данни за кавото твърди, ние ще питаме за т.нар.„Каска-глобус” и не какво направи досега легендарната техническа революция, ами компетентният Росимир Матеев.

                          Някак много лесно се похвали, колко бил можел, пък нА, Каска още няма...
                          Не знам каква каска те бие в главата, но с тръбичката яко си я загазил. Според мене настана време да разруша мита и за най-голямата твоя ИЗМАМА по отношение на тази тръбичка, с която измама си замаял главата дори и на съучастника ти Павел Влахов. Става въпрос за РЕКУРСИЯТА !!!

                          Най-голямата "тайна" на твоето "изобретение" е така наречената от тебе РЕКУРСИЯ. Един вид при преминаване на двата потока вода през тръбичката се връща част от енергията, но тази върнатата енергия отива в бойлера и от него отново се връща в тръбичката. И така това се случва много пъти, в резултат на което върнатата енергия рекурсивно се увеличава и достига до огромни стойности от порядъка на 50-70%. Ние те разобличихме, че първоначално върнатата енергия е от порядъка на 1-2%, но ти продължаваш да лъжеш Павел Влахов, че въпреки това рекурсията отново постига оргомна ефективност над 50%.

                          Нека да си изясним къде е истината посредством един мисловен експеримент. В него за яснота ще използваме конкретни числа на параметрите, но то е повече от ясно, че експеримента ще е валиден за всякакви числа:

                          И така - имаме моментен електронен бойлер, на входа на който постъпва водопроводна вода. Тази вода преди това е минала през тръбичката, която в началния момент все още е празна. Бойлера е настроен да дава на изхода си вода с 40 градуса по Целзий, и тази температура се поддържа електронно независимо от това колко е температурата на входящата вода. Нека за експеримента обаче да приемем, че входящата вода е 14 градуса. Следователно бойлера трябва да вложи електрическа енергия за да загрее 14-те градуса до 40 градуса, или това прави 26 градуса температурна разлика.

                          Ако я нямаше тръбичката-топлообменник, в установен режим (дълго време тече вода) в бойлера ще влиза 14 градуса, ще се добавя енергия за загряване с още 26 градуса и на изхода ще излиза 40 градуса. Запомнете това изречение, защото после ще правим сравнение.

                          Нека сега да добавим тръбичката, в която в резултат на насрещните два потока от студена и топла вода се получава прехвърляне на част от енергията от по-топлата към по-студената вода. По топлотехнически изчисления съобразно площта на тръбичката и дебита на водата се прехвърля 1-2% от енергията, а Тодор Несторов твърди (ЛЪЖЕ), че се прехвърлят цели 30%. Това няма да го обсъждаме сега, защото всяко едно лабораторно измерване ще потвърди лъжата на Тодор Несторов. В момента важното е другото - възможно ли е да възникне РЕКУРСИЯ?

                          Ами всички ще се съгласят, че икономисаните 1-2% енергия се връщат в бойлера. Това се случва с някакво закъснение от например 1-2 минути, през което време топлата вода от бойлера трябва да темперира водопроводните тръби, мивката и чиниите в мивката, и чак тогава да достигне все още топла до сифона, в който да се извърши топлообмена. След този топлообмен трябва да се темперира и обратната тръба към бойлера - абе въобще огромно количество топлинни загуби, които водят до 2-3 минути закъснение до момента от време, в който най-сетне част от енергията наистина се върне в бойлера.

                          Как ще изглежда това връщане?
                          Ами входящата вода в бойлера вече няма да е 14 градуса, а да кажем, че ще се е вдигнала до 15 градуса. И така ще постигнем ефекта стария установен режим да стане на НОВ УСТАНОВЕН РЕЖИМ.

                          В новия установен режим (дълго време тече вода) в бойлера ще влиза 15 градуса, ще се добавя енергия за загряване с още 25 градуса и на изхода ще излиза 40 градуса.

                          Ха сега сравнете двете сини изречения, и ще откриете следните прилики и разлики:
                          1. Във втория установен режим (с тръбичката) във бойлера влиза с 1 градус по-топла вода.
                          2. Следователно бойлера ще тегли от мрежата например с 2% по-малко енергия, за да загрее водата не с 26, а само с 25 градуса.
                          3. Това е всъщност икономията на електроенергия, която се предизвиква от слагането на тръбичката. Точноте цифри можем да ги получим с точни изчисления, но не това е най-важното.
                          4. Най-важното обаче е, че и в двата случая на изхода на бойлера водата си остава 40 градуса, така че нищо не се променя със или без тръбичка и със или без върната на входа енергия.

                          Извод:
                          Няма абсолютни никаква РЕКУРСИЯ
                          . Върнатата от тръбичката топлинна енергия предизвиква намалена консумация на ел. енергия, и с това процеса приключва. Няма никакво повторно или циклично връщане на вече върнатата енергия в тръбичката, за да се твърди, че 1% ефективност на тръбичката може да се превърне на 2, 4, 8, 16, 30, или дори 50-70% ефективност на цялата система.

                          Тоест приказкитте за РЕКУРСИЯТА, която повишава ефективноста на цялата система, са ПОРЕДНАТА ГОЛЯМА ИЗМАМА !!!

                          В реалноста обаче няма никаква рекурсия, а смешните 1-2% ефективност на тръбичката в действитеност стават отрицателно число, когато започнем да разглеждаме системата като цяло. защото има огромни загуби за темпериране на мивката, чиниите и допълнителните водопроводни тръби. Като цяло монтажа на такава една система вместо икономии, в действителност НАНАСЯ ДОПЪЛНИТЕЛНИ ЕНЕРГИЙНИ ЗАГУБИ за отопление на компоненти, които ги няма в оригиналната инсталация.
                          Last edited by Mateev; 19.05.2020, 21:48.

                          Коментар


                          • Много непродуктивна стана ежбата ни. Осъди ме, ако можеш, или млъквай.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Не знех. Ама лошо няма, ти пробвай да ни осъдиш нас. Или само мен, лошо няма. Хайде де? Така или иначе, хем реклама ще ми направиш, хем и други ще питат за Каската...
                              В интерес на истината състава на престъплението ИЗМАМА се изпълнява тогава, когато някой ти даде пари за тази тръбичка, и след това установи, че ефективноста не е такава, каквато лъжеш на сайта си. Тоест докато все още не си взел пари, си невинен.

                              Към днешна дата за нанесени имуществени вреди може да те осъди само Павел Влахов. Само на него вече си нанесъл щети, и престъплението ИЗМАМА вече е факт, ако разбира се той се оплаче.

                              Иначе можеш да влезеш в затвора до 5 години само ако този, на когото си нанесъл вреди, се оплаче на ДАНС, че е измамен. Също така ще изгубиш и всяко едно дело, което конкретен купувач на твоя тръбичка реши да заведе срещу тебе. Престави си, че започнеш производство и продажби, и след една статия във вестника за твоята измама едновременно срещу тебе се заведат например 10 000 дела. Да, ще са за малки суми, но представи си какви огромни адвокатски хонорари ще трябва да заплатиш по всяко едно дело срещу тебе. Тогава разбира се ще те осъди и производителя, защото ще осъзнае твоята измама, и така ще се сдобиеш с дело за милиони, но заведено не от мене, а от потърпевшия.

                              Колкото до Павел Влахов - ако дотогава все още не ти е бил шута, след като е разбрал какъв си мошеник, ако не го е направил дотогава, могат да го привлекат като съучастник. Добавете и още един човек, например разработчика на WEB сайта, и ставате трима, което по определение вече е ОРГАНИЗИРАНА ПРЕСТЪПНА ГРУПА. Тогава вместо ДАНС с вас вече ще се занимава НСБОП, а годиниките затвор вече са доста повече.
                              Last edited by Mateev; 19.05.2020, 20:52.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Ма то ти трябва да заведеш дело, пък той да каже за колко.

                                Вярно, бе! Как не се сетих ?
                                И, като е почнал, нека ме съди, че исках да им помогна, че им предлагах възможност за разширяване на продуктвата гама (което, той и „умните Му директори”, дори не попитаха), че -как беше...„- съм го псувал”? ... И за всички дивотии, за които, се сети.
                                Last edited by Pyramid; 19.05.2020, 20:44.

                                Коментар

                                Working...
                                X