IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Асо Пика Разгледай мнение
    Пич не че нещо ... ама беше пуснал тия дни линк та рекох да го разгледам и да видя тая прословута "тръбичка" дето тука ше се избиете за нея. Първото дето ми се наби в очите и направо дръпнах на задна беше цената, върти ми се нещо в главата по спомен цената от около 600 $ и горница амен амен 1000 лева. Ти си знайш най- добре калкулациите ама да ти обадя нещо много ми се вижда 1000 кинта за българския пазар, ама ти си знайш най- добре де. Щото в търговията първото дето те грабва е цената и после качествата и достойнствата на продукта. Но както се казва за всяка цена си има причина Само не разбрах това цена с ДДД ли е или без ? Щото ако е без ДДС то си е евало направо майката....

    Нищо лично само цената пак ти казвам ме изкърти
    Ами не, не си внимавал. Около 120-150 лв С ВКЛЮЧЕН ДДС. Излиза под 10 цента за ват пик инсталирана мощност. Иначе,
    Някъде около 480-500, май бяха взели едни португалски момци на един друг форумец, за такава откровена шашма, която се задръства на втората, седмица и - ама ПОСМЪРТНО, не може да даде и четвърт от ефекта на т.нар.„тръбичка” че -ако се върнеш и огледаш - неслучайно, ги определихме за Гении на Маркетинга: На чукча хладилник, на бедуин - пясък и не дали, ами ПРОДАЛИ, пет пъти по-скъпо от смисленото донейде.

    Коментар


    • Пич не че нещо ... ама беше пуснал тия дни линк та рекох да го разгледам и да видя тая прословута "тръбичка" дето тука ше се избиете за нея. Първото дето ми се наби в очите и направо дръпнах на задна беше цената, върти ми се нещо в главата по спомен цената от около 600 $ и горница амен амен 1000 лева. Ти си знайш най- добре калкулациите ама да ти обадя нещо много ми се вижда 1000 кинта за българския пазар, ама ти си знайш най- добре де. Щото в търговията първото дето те грабва е цената и после качествата и достойнствата на продукта. Но както се казва за всяка цена си има причина Само не разбрах това цена с ДДД ли е или без ? Щото ако е без ДДС то си е евало направо майката....

      Нищо лично само цената пак ти казвам ме изкърти

      Коментар


      • Д повторим за неразбралите:
        Стартъп.
        Инвестицията е за начало на производство.
        Сумата, която сте видели, е ориентировъчна и за случай, в който, сеправи всичко на.зелено, на.празно.място. Ако потенциалният партньор разполага с производствен капацитет, потребностите рязко спадат.
        Инвестицията НЕ включва просташкото твърдение „ разделяне да си похарчим едни пари”, а изработка на инструментално оборудване, материали, суровини, енергия, обучение на персонал, устройване на работни места, СМР и някоя -друга заплата. Т.е., т.нар.„Имхотеп”, „adrol 13", дори Матеев, откровено, лъжат. И никой не ги е „мамил”, и нищо не са видели, не са проверили. Майстори на тра-ла-ла-енето.
        Last edited by X_Y; 01.10.2020, 18:52.

        Коментар


        • Модератор, защо сте нервни?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

            Значи, ако разбирам добре, Пирамидката е направил тръбичка, ама друг да му я слага.
            Както каза Матеев, опънал е палатка на входа на Амазонската джунгла и чака некой да го пренесе пред нея...е няма такива ентусиасти, аз лично се отказвам
            Даже не я е направил тръбичката. Няма нищо. Нито един инструмент няма. Сглобил е нещо с подръчни средства за десет години и това е. Ако някой реши да му вземе доходния бизнес, му трябват две шприц-форми и четири за гумени О-пръстени. Малка инвестицийка.
            Но както знаем от тръбичката няма никакъв ефект така че си е вечно негова.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Измамник ми тий ако прави тръбичката ти къде се слагаш?
              Той ако я прави, ти за кво си му? Да го измамиш отново ли?

              Значи, ако разбирам добре, Пирамидката е направил тръбичка, ама друг да му я слага.
              Както каза Матеев, опънал е палатка на входа на Амазонската джунгла и чака некой да го пренесе пред нея...е няма такива ентусиасти, аз лично се отказвам

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Че той за 5 лева Матейко щеше да, я прави...уж. Думите му бяха „1000 пъти по-евтино”, ако правилно си спомням. Значи, той я прави за 5лв (ето, дори на 10 пъти съм навит, 990 пъти -в полза Матейку) пък аз ти я монтирам за без пари. Колко му е.
                Измамник ми тий ако прави тръбичката ти къде се слагаш?
                Той ако я прави, ти за кво си му? Да го измамиш отново ли?

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Бих добавил и с монтажа. Ако може да се монтира тръбичката всичко за 5 лева, за 50 години ще се изплати.
                  Че той за 5 лева Матейко щеше да я прави...уж. Думите му бяха „1000 пъти по-евтино”, ако правилно си спомням. Значи, той я прави за 5 лв (ето, дори на 10 пъти съм навит, 990 пъти -в полза Матейку) пък аз ти я монтирам за без пари. Колко му е.
                  Last edited by Pyramid; 30.09.2020, 07:36.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение
                    то беше ясно
                    Тази електрическа залъгалка - още от вратата. За други работи, нещата стоят по различен начин. Ще ви се, ама ядец.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Би могло да ти се изплати.
                      За около 50 години.
                      И, ако струва до 5 лева.
                      Бих добавил и с монтажа. Ако може да се монтира тръбичката всичко за 5 лева, за 50 години ще се изплати.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Би могло да ти се изплати.
                        За около 50 години.
                        И, ако струва до 5 лева.
                        И ако електромера е от старите с въртящ се диск, а не от новите електронните, които не могат да бъдат излъгани по никакъв начин.

                        При тези условия месечната икономия е 1 стотинка, и то само ако домакинството има индуктивни товари (електромотори). Да, ама в съвременните домакинства преобладават капацитивните товари (всички телевизори, компютри, зарядни за GSM и други устройства, LED лампи и въобще всяка една електроника). Сумарния капацитивен товар на всичките тези устройства е поне 1000 пъти по-голям от смешния капацитет на това уж икономисващо устройство.

                        Има и още един момент:
                        Играта на капацитивни/индуктивни товари всъщност променя косинус ФИ на мрежата, но за домашни абонати той не се мери и не се отчита. Следователно цялата тази олелия с внасяне на капацитивен товар в домакинството е една голяма пунта-мара без никакъв реален ефект.
                        Last edited by Mateev; 29.09.2020, 15:21.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Би могло да ти се изплати.
                          За около 50 години.
                          И, ако струва до 5 лева.
                          то беше ясно

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hazard Разгледай мнение
                            Има някакви малки устройства, които се вкарват в контакта и обещават да свалят сметката за ток до 50%.
                            В САЩ са по 25$ и предлагат до 30 дена връщане на парите, ако не си доволен.
                            Някой пробвал ли е нещо такова ? Изглежда като измама.
                            https://www.meditrug.com/products/powersave
                            Би могло да ти се изплати.
                            За около 50 години.
                            И, ако струва до 5 лева.

                            Коментар


                            • Това все едно измамника го е правил.
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение
                                Разбира се, че е измама. Вътре има 1-2 кондензатора с малък капацитет и това е всичко. Има да чакаш да ти намали сметката, ама на кукуво лято ...
                                Явно трика е във обещанието "до 50%", което легално и значи 0.01 до 50%, това са прекалено детски номерца.
                                Да де, не че няма наколенки, магнити и гривни със абсолютно същото обещание.

                                Коментар

                                Working...
                                X