IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от ford_perfekt Разгледай мнение
    Малко встрани от темата, но ще поправя Матеев.
    За ППП се изисква освен степен "магистър", така и две години стаж при човек с ППП. Иначе само с магистратура - ограничена проектантска правоспособност, която дава също големи възможности за проектиране. Е, тръбопроводи и сондажи не, но за долупосочените кенефи и тръбички върши работа.
    Бакалавър с 4 години стаж по специалността също може да получи ОПП, а след още две години чиракуване и ППП.
    Един вид, тизнаеш и разбираш повече? От мен или от Матеев, когото поправяш? Ако поптавяш нещо или някого, е ли то/той дефектно, или сам си решил така?

    Коментар


    • Малко встрани от темата, но ще поправя Матеев.
      За ППП се изисква освен степен "магистър", така и две години стаж при човек с ППП. Иначе само с магистратура - ограничена проектантска правоспособност, която дава също големи възможности за проектиране. Е, тръбопроводи и сондажи не, но за долупосочените кенефи и тръбички върши работа.
      Бакалавър с 4 години стаж по специалността също може да получи ОПП, а след още две години чиракуване и ППП.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

        Не ме гледай мене и не ме обсъждай. Аз съм на светлинни години по-напред от тебе по постижения в този живот, и всеки един твой намек, че съм некомпетентен, звучи повече от смешно.

        Темата не е за мене, а за тебе и за твоята тръбичка, с която ти се опитваш да измамиш потенциалните инвеститори. Говори за това в тази тема и не отплесвай да обсъждаш други хора. Дай нагледни доказателства за измислената от тебе нереална ефективност, или се скрий в миша дупка и повече не се появявай. И коригирай измамния си сайт с реални цифри на ефективноста или ще продължавам да твърдя, че си измамник. Поправи си и правописните грешки в сайта, както и сбърканата схема, иначе ще продължавам да твърдя, че си некомпетентен и необразован.

        Изпълни всички тези препоръки, и тогава може би някой ще пожелае да говори културно с тебе.
        Точно, защото ми го казваш ТИ, напук, няма да го направя. Твоята „компетентност”. Ненси ли даваш сметка, че единствената критика, за която, те попитах, не.можа да дадешно, „Компетентни до Небесата”? С цялата си пълна проектантска правоспособност (3П), един прост инженерен въпрос, втори ден, не можеш да решиш, пък ми бръщолевиш глупотевини за някакви си мноими „светлинни години”. Вятър те вее на бял кон, Матейко. И да, страхлив си. Уплаши се и ненпосмя да дойдеш и да пипнеш. Ама „коментираш”. И вадиш „теоретични” глупотевини, а с числата вече, хич не се справяш. Само се огледай, как хора, дето не можеш да ги упрекнеш дори, че ми симпатизират, те взеха вече също за мезе. Корупционер нещастен.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Пак некомпетентност от твоя страна: За ефективност (кпд) се гивори по отношение на РАБОТА, А НЕ МОЩНОСТ. За работата, трябва (освен мощност) , ѝ време, което, удобно и преднамерено ( доказателство за злонамерена манипулация и измама), ТИ „пропускаш”'
          Така...
          И, понеже си тръгнал ба тотална,война, с цел банася е на щети, би ли ни разказал от личен опит, как се чувства един морално пропаднал страхливец, че да не те плашим, примерно?
          Не ме гледай мене и не ме обсъждай. Аз съм на светлинни години по-напред от тебе по постижения в този живот, и всеки един твой намек, че съм некомпетентен, звучи повече от смешно.

          Темата не е за мене, а за тебе и за твоята тръбичка, с която ти се опитваш да измамиш потенциалните инвеститори. Говори за това в тази тема и не се отплесвай да обсъждаш други хора. Дай нагледни доказателства за измислената от тебе нереална ефективност, или се скрий в миша дупка и повече не се появявай. И коригирай измамния си сайт с реални цифри на ефективноста или ще продължавам да твърдя, че си измамник. Поправи си и правописните грешки в сайта, както и сбърканата схема, иначе ще продължавам да твърдя, че си некомпетентен и необразован.

          Изпълни всички тези препоръки, и тогава може би някой ще пожелае да говори културно с тебе.
          Last edited by Mateev; 04.06.2020, 14:51.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

            Глупости на търкалета, измислени от болното ти въображение. Бъркаш нагледната реклама с понятието ИЗМАМА, което извира от всяка една твоя дума. На панаира датчиците ми работеха във вряла вода, и това беше гол факт, видян от хиляди. На никого не сме обещавали, че датчиците ще работят вечно. Нормално е те да изгарят след определен период на експлоатация, и колкото по агресивна е тази експлоатация, толкова по-кратко е времето на живот.

            Това се знае от всички и НЕ Е ИЗМАМА. Нима не се повреждат частите на всяка една машина и съоръжение, което ползваме в ежедневието? И нима не се повреждат бързо, ако ги експлоатираме в драстично тежки условия?

            Колкото до самата реклама - нима всички производители на коли лъжат и мамят, след като ги показват как на тестовете колите им преминават на висока скорост през участъци с изкуствено големи неравности. И никой не казва, колко често се сменя разбилата се ходова част.

            Колкото до самите датчици - в документацията с техните параметри изрично е указана максимална температура на работа от 80 градуса по целзий. Това не означава, че ще изгорят на 81 градуса. Точно обратното - ще раяботят на 100 и дори на 120 градуса, но времето им на живот драстично ще се намали. Това е.

            Истинската ИЗМАМА е на твоя сайт, в който УМИШЛЕНО ЛЪЖЕШ, че ефективнпста на тръбичката е 70%. Това вече е ОФИЦИАЛНА ЛЪЖА, тъй като е в писмена форма, и освен това надвишава теоретично възможната ефективност. Тоест не само е лъжа и опит за измама, но и ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ НА ИЗМАМНИКА. Сложил си цифра, по-голяма от теоретично възможната, и изрично отказваш да я промениш. Тоест освен доказателство за некомпетентност имаме и ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА ИЗМАМА.
            Пак некомпетентност от твоя страна: За ефективност (кпд) се гивори по отношение на РАБОТА, А НЕ МОЩНОСТ. За работата, трябва (освен мощност) , ѝ време, което, удобно и преднамерено ( доказателство за злонамерена манипулация и измама), ТИ „пропускаш”'
            Така...
            И, понеже си тръгнал на тотална,война, с цел нанасяне на щети, би ли ни разказал от личен опит, как се чувства един морално пропаднал страхливец, че да не те плашим, примерно?
            Last edited by Pyramid; 04.06.2020, 14:30.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Матейко, точно ти, да ми говориш за морал, ми идва в повече. ТИ си мамил хората по панаирите (ПО ТВОИ ЛИЧНИ САМОПРИЗНАНИЯ) така че...
              Глупости на търкалета, измислени от болното ти въображение. Бъркаш нагледната реклама с понятието ИЗМАМА, което извира от всяка една твоя дума. На панаира датчиците ми работеха във вряла вода, и това беше гол факт, видян от хиляди. На никого не сме обещавали, че датчиците ще работят вечно. Нормално е те да изгарят след определен период на експлоатация, и колкото по агресивна е тази експлоатация, толкова по-кратко е времето на живот.

              Това се знае от всички и НЕ Е ИЗМАМА. Нима не се повреждат частите на всяка една машина и съоръжение, което ползваме в ежедневието? И нима не се повреждат бързо, ако ги експлоатираме в драстично тежки условия?

              Колкото до самата реклама - нима всички производители на коли лъжат и мамят, след като ги показват как на тестовете колите им преминават на висока скорост през участъци с изкуствено големи неравности. И никой не казва, колко често се сменя разбилата се ходова част.

              Колкото до самите датчици - в документацията с техните параметри изрично е указана максимална температура на работа от 80 градуса по целзий. Това не означава, че ще изгорят на 81 градуса. Точно обратното - ще раяботят на 100 и дори на 120 градуса, но времето им на живот драстично ще се намали. Това е.

              Истинската ИЗМАМА е на твоя сайт, в който УМИШЛЕНО ЛЪЖЕШ, че ефективнпста на тръбичката е 70%. Това вече е ОФИЦИАЛНА ЛЪЖА, тъй като е в писмена форма, и освен това надвишава теоретично възможната ефективност. Тоест не само е лъжа и опит за измама, но и ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА НЕКОМПЕТЕНТНОСТ НА ИЗМАМНИКА. Сложил си цифра, по-голяма от теоретично възможната, и изрично отказваш да я промениш. Тоест освен доказателство за некомпетентност имаме и ДОКАЗАТЕЛСТВО ЗА ИЗМАМА.
              Last edited by Mateev; 04.06.2020, 11:35.

              Коментар


              • Матейко, точно ти, да ми говориш за морал, ми идва в повече. ТИ си мамил хората по панаирите (ПО ТВОИ ЛИЧНИ САМОПРИЗНАНИЯ) така че...

                Коментар


                • И така, проверка на караула:
                  Искам да видя, как отговаряте на трите въпроса, които, бяха зададени по темата. Че то, всички кеитици, „разбиратели” и т.н. а, досега, една реална оценка и видими свидетелства за познания по материята, не видяхме от вас.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    Да питам нещо, че гледам, трили: Кое, Матеев, най-трудно се постига с „тръбичката” ? Нали си инженер...уж? Ха да видим, колко точно.
                    Не само съм инженер, но и имам ПЪЛНА ПРОЕКТАНТСКА ПРАВОСПОСОБНОСТ. През живота си съм направил над 500 проекта, голяма част от които са се превъплътили в реално построени системи и съоръжение. И знаеш ли - всичките тези съоръжения РАБОТЯТ БЕЗПРОБЛЕМНО години наред. И най-важното - клиентите са доволни и голяма част от тях са идвали при мене втори, трети или дори четвърти път.

                    Ти в същото време нямаш нито един реализиран проект. Няма те дори и в списъка на проектантите с пълна проектанска правоспособност. Не те знам какъв си инженер и дори дали въобще си инженер, така че поспри се малко с подигравките, защото си просто ЕДИН НИКОЙ с болни и нереализирани амбиции. Нямаш нито едно доказателство за някакви успехи в този живот - било то технически, проектански или финансови. На фона на този огромен личен провал чак се чудя откъде намираш толкова голяма НАГЛОСТ да се подиграваш на хора, които са на светлинни години по-добри от тебе в същите тези аспекти.

                    Не разбираш ли, че за да ти се довери някой инвеститор, трябва да му покажеш някаква история с някакви други успешни проекти или инвестиции. Ти нямаш нито едното, нито другото. Това означава, че никой до момента не те е оценявал положително. Тоест навсякъде си се провалял. Провалил си се дори и пред КИИП, които изискват само доказателства за висше образование в съответната специалност и нищо друго. Е как при това положение очакваш някой да те взема на сериозно?

                    На фона на всичко това освен майтапи от колегите във форума за твоите болни амбиции нищо друго не можеш да очакваш. Един клозет не си проектирал в живота си, а си тръгнал да се занимаваш с проекти за модификация на атомни централи или петролни сондажи. Смешно, смешно и дори жалко.

                    Въпреки всичките твои технически и финансови провали аз ти отделих достатъчно време в опити да обсъждаме техническите характеристики на твоята тръбичка, но ти не беше в състояние да водиш диалог на високо ниво като на инженер с инженер. Липсват ти познанията, липсва ти терминологията, липсват ти формулите, липсва ти дори и възпитанието от първите седем години. Е как тогава да водим диалог на високо техническо ниво?

                    На нито един технически въпрос не даде адекватен отговор.
                    На нито едно искане за информация не даде адекватна такава.
                    Само тропаш с крака и измисляш тъпизми от типа рекурсия, микрони отстояние, 130% КПД и прочее основания хората да ти се подиграват.

                    И последно - самият факт, че до ден днешен на сайта ти стоят ЛЪЖИТЕ с грешната ефективност на тръбичката означава само едно - ти правиш УМИШЛЕН ОПИТ ЗА ИЗМАМА, и аз се чудя защо модераторите още не са изтрили цялата тази тема.
                    Last edited by Mateev; 04.06.2020, 11:12.

                    Коментар


                    • Да питам нещо, че гледам, трили: Кое, Матеев, най-трудно се постига с „тръбичката” ? Нали си инженер...уж? Ха да видим, колко точно.

                      Коментар


                      • Преди малко, някой се изцепи за руснаците и американците, дето може да са ме отвлекли за сондирането. Би трябвало да спи спокойно, т.к., както Матеев казва (разрал, неразбрал - има ли значение?), че нищо не било изобретено, и било нямало изобретатели (щото, Той не бил разбрал ли, не схванах?) та, те няма да ме отвличат, засега.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                          Предивзвиках съдбата и пирамид и павлето се появиха с гръм и трясък да сипят обиди и жлъч, защото никой друг не споделя ентусиазма им за тръбичките. А може да са бесни защото вече има топлообменик за миялни и перални, има за душове и прочие. Пазара от 10 милиарда избяга. 200 милиона домакинства ще се насочат към конкурентите. Момчета нямате много време, вместо да плямпате почвайте,че пазара се изплъзва от ръцете ви. Пазара е наш, пазара е наш, ама ето че вече не е ваш.
                          Ти пък си много чувствителен. Като ви гледам държанието и маниера в другите теми - пеете друга песен. Много кураж имате, но в страхотно преекспониране на фактите и реалните неща. Малко да спрем с преувеличенията и хиперболата, а? Става ли..."чувствителния"?

                          Когато си готов да се изправиш с истинско си име и на живо срещу мен, може и да ти дам да ме наричаш и по друг начин. Дотогава мирувай. Когато създадеш нещо и го извадиш на големия и див пазар, ми се обади. Другото ми е теория и словоизлияния, поради факта, че ти е скучно в останалите теми. Може и да нямаш какво да правиш по цял ден, знам ли.

                          Повечето живеете тук, така че ако ви го отнемат това усещане, не ми се мисли какво ще настъпи във вътрешния ви свят. Няма жлъч и обида, а има страх от това да не би да сме направили нещо. Много пъти и на практика съм се доказвал пред многознайковци, така че моля запази си вътрешните терзания за някой друг.

                          ​​​​​​Като не искаш някой да ти отговаря, се изолирай в своя свят. Хайде не ми се прави на ощипана мома и ти. Когато сами водите монолога си и пред екрана, сте сила.

                          Същото е положението и с теорията ви, без да имате нещо пред себе си. Един път в живота си правил ли си продукт, че да ми казваш кое как се прави...Първо го проиграй много пъти, преди да бързаш като първолак. Аз поне съм наясно кога да бързам и кога не. Имам аргументи в своя полза. Разумно е да си обран, когато не си подготвен практически.

                          ​​​​После се оплаквай като пиленце, на което му е наранено крилцето.

                          Сладур.
                          Last edited by Павел Влахов; 03.06.2020, 21:43.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение
                            Предивзвиках съдбата и пирамид и павлето се появиха с гръм и трясък да сипят обиди и жлъч, защото никой друг не споделя ентусиазма им за тръбичките. А може да са бесни защото вече има топлообменик за миялни и перални, има за душове и прочие. Пазара от 10 милиарда избяга. 200 милиона домакинства ще се насочат към конкурентите. Момчета нямате много време, вместо да плямпате почвайте,че пазара се изплъзва от ръцете ви. Пазара е наш, пазара е наш, ама ето че вече не е ваш.
                            Що, кой ви бил обидил? Кажи, да му откъсна ушите. Пък, за какъв ентусиазъм от откровено нищо неразбрали говориш, остава загадка. Втренчили сте се в "топлообменника" , а не знаете, защо все пак, продажбите на подобни изделия, са толкова скромни? Ами вече неведнъж ви похвалих желязното изделие на г-н Цанов, що не го купувате? Ама няколко хилядарки, за ТП сте готови да тръснете за "икономия", дето, за да я избиеш, 20 год. по над 300 лв годишно, трябва да ви връща. Да ви имам чувството за целесъобразност, тръгнали на работа с ТИР, щото бил возел и той.
                            Last edited by Pyramid; 03.06.2020, 21:18.

                            Коментар


                            • Ей нА, примерно, един "Велик", онзи ден, ми правеше топлообмен в/у 1 кв метър, който, от нашите 5 кв дм, се оказа 50 пъти по-голям...

                              Коментар


                              • Предивзвиках съдбата и пирамид и павлето се появиха с гръм и трясък да сипят обиди и жлъч, защото никой друг не споделя ентусиазма им за тръбичките. А може да са бесни защото вече има топлообменик за миялни и перални, има за душове и прочие. Пазара от 10 милиарда избяга. 200 милиона домакинства ще се насочат към конкурентите. Момчета нямате много време, вместо да плямпате почвайте,че пазара се изплъзва от ръцете ви. Пазара е наш, пазара е наш, ама ето че вече не е ваш.

                                Коментар

                                Working...
                                X