IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    И ти какво чете за 10 години измамник?
    Начина по който се смята тръбичката ти го разбра преди три (3) години.
    Да влезе нещо в главата ти? Не! Никакво развитие.
    Продължаваш да копаеш надолу. За последните десет години, не, за последните 45 години не си мръднал в развитието си. Останал си там, назад във времето, в часовете по трудово обучение в шести-седми клас.
    Както и да злобееш тук, резултатите ти говорят сами за себе си. А резултатите са ти нула (0).

    Абе то се вижда, кой злобее. Това, че те стяга, обаче, не е мой проблем.

    Коментар


    • И ти какво чете за 10 години измамник?
      Начина по който се смята тръбичката ти го разбра преди три (3) години.
      Да влезе нещо в главата ти? Не! Никакво развитие.
      Продължаваш да копаеш надолу. За последните десет години, не, за последните 45 години не си мръднал в развитието си. Останал си там, назад във времето, в часовете по трудово обучение в шести-седми клас.
      Както и да злобееш тук, резултатите ти говорят сами за себе си. А резултатите са ти нула (0).

      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Компетентните хора са станали такива, защото, четат внимателно. Манипулаторите, опитващи да впечатляват с мнима компетентност, създават видимост, трупат камари дрънкулки и „данни”, за да омагьосват тъпчовците. Има неколцина, дето са налапали въдицата и тук, и други, дето им я подават само дето, не е наша тази игра. Досега, убедено, Матеев ни занимава с бедната си гледна точка, мрънкайки за изобретения и изобретатели неща, дето и нему не са ясни, като ни приписва свои заблуди, и подминава всичко, което го мързи да осмисли. НП, прочее, не ни бърка. Ние знаем, кое е и кое не е изобретение и, ако заемаме позиции нейде, то е при класовете ИС, на които, отговаряме. Няколко са изобретенията, които сме заявили и нито едно, НЕ Е от въображаемите от Матеев, за които, той бръмчи. Греда. Иначе, редовна тактика е на манипулатори и търгаши, да дрънкат глупотевини, за да обезценяват нещо, което или ги плаши, или смятат за сериозна конкуренция. Гроздето е кисело по принцип.
        Last edited by Pyramid; 06.06.2020, 18:10.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от prectical Разгледай мнение

          Какъв пазар имаш ти павле? Ти си дизайнер, боравиш сиг добре с програмките, тръбичката на визия си я докарал... ама си само до там павле. Нали си голям специалист павле по "организирането на дребносерийно производство на продукти"

          За какво са ви 300 бона за тръбичката. Нали си специалист хайде направи и пусни 500 бройки да видим как пазара за 10 МИЛИАРДА ще ви приеме продукта. И от какво да ни е страх, може би искаш да кажеш че ви завиждаме???? Че имате пазар за 10 Милиарда ЕВРО, а ние само може да сънуваме този пазар хахаха

          Много си вярваш павле, явно и ти си същият самозванец и измамник.

          Политай пиленце към облаците, ама от високо се пада най-тежко.
          Ако Pyramid иска да види нещо, което има потенциален пазар за милиарди долари, да отиде в eBay или в Ali Baba. И там ще открие милиони високотехнологични джаджи, за които дори и не е сънувал, че могат да съществуват. Самият аз ежедневно се впечатлявам докъде може да достигне полета и фантазията на човешката мисъл, и за разлика от идеята нa Pyramid там в Aлибаба всичко вече е на етап ГОТОВ ПРОДУКТ, които човек може да си го купи с едно чукване на мишката.

          И всеки един от тези чудодейни продукти е с потенциал да има пазар за милиарди, и това наистина щеше да стане така, ако продуктите бяха само няколко на брой. Да, ама те са милиони, един от друг по-хубави, по-високотехнологични, и по-примамливи за закупуване. На фона на това огромно изобилие от джаджи, за които бих си дал парите, тръбичката на Pyramid сигурно е на 1000001 място в моя списък, ако въобще някога видя в продажба нещо такова.

          Така че да - наистина има пазар за милиарди, ама за този пазар се борят един милион джажджи, една от друга по-хубави, по-качествени, по-икономични, по-високотехнологични и по-примамливи за окото на клиента.
          Last edited by Mateev; 06.06.2020, 14:40.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Павел Влахов Разгледай мнение

            Ти пък си много чувствителен. Като ви гледам държанието и маниера в другите теми - пеете друга песен. Много кураж имате, но в страхотно преекспониране на фактите и реалните неща. Малко да спрем с преувеличенията и хиперболата, а? Става ли..."чувствителния"?

            Когато си готов да се изправиш с истинско си име и на живо срещу мен, може и да ти дам да ме наричаш и по друг начин. Дотогава мирувай. Когато създадеш нещо и го извадиш на големия и див пазар, ми се обади. Другото ми е теория и словоизлияния, поради факта, че ти е скучно в останалите теми. Може и да нямаш какво да правиш по цял ден, знам ли.

            Повечето живеете тук, така че ако ви го отнемат това усещане, не ми се мисли какво ще настъпи във вътрешния ви свят. Няма жлъч и обида, а има страх от това да не би да сме направили нещо. Много пъти и на практика съм се доказвал пред многознайковци, така че моля запази си вътрешните терзания за някой друг.

            ​​​​​​Като не искаш някой да ти отговаря, се изолирай в своя свят. Хайде не ми се прави на ощипана мома и ти. Когато сами водите монолога си и пред екрана, сте сила.

            Същото е положението и с теорията ви, без да имате нещо пред себе си. Един път в живота си правил ли си продукт, че да ми казваш кое как се прави...Първо го проиграй много пъти, преди да бързаш като първолак. Аз поне съм наясно кога да бързам и кога не. Имам аргументи в своя полза. Разумно е да си обран, когато не си подготвен практически.

            ​​​​После се оплаквай като пиленце, на което му е наранено крилцето.

            Сладур.
            Какъв пазар имаш ти павле? Ти си дизайнер, боравиш сиг добре с програмките, тръбичката на визия си я докарал... ама си само до там павле. Нали си голям специалист павле по "организирането на дребносерийно производство на продукти"

            За какво са ви 300 бона за тръбичката. Нали си специалист хайде направи и пусни 500 бройки да видим как пазара за 10 МИЛИАРДА ще ви приеме продукта. И от какво да ни е страх, може би искаш да кажеш че ви завиждаме???? Че имате пазар за 10 Милиарда ЕВРО, а ние само може да сънуваме този пазар хахаха

            Много си вярваш павле, явно и ти си същият самозванец и измамник.

            Политай пиленце към облаците, ама от високо се пада най-тежко.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              А ние дори защутихме едно„нещо, при което, хем ртеъбичката”, хем бойлерът, са едно цяло,. ,само, двто вместо да заема място, колкото бойлер ++, напротив, освобождава го, и банята ти се разширява с този освободен обем. Забравих да спомена, поне два пъри по-малко енергия гълта та, и денем, се къъпеш на нна тарифа, все едно...
              Врътки с прехвърляне на топлинна енергия насам-натам могат да се направят хиляди, но това не се счита за изобретение, нито пък ще впечатли някого да си даде парите за него.
              Last edited by Mateev; 06.06.2020, 14:10.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                Ще ви разкрия една друга идея, която имах когато правих ремонт на апартамента и която всъщност дори и сега е осъществима. Буферен съд преди бойлера. 40,50,60 литра в зависимост от мястото. Целта на този съд е температурата на входящата вода да се вдигне от 10 на 25-28 градуса колкото е околната температура. По този начин се пестят сигурно едни от 10 до 20% ток за подгряване, отделно и капацитета на бойлера се повишава с толкова. На системата и трябва един байпас за зимата, защото тогава затоплянето на водата ще е за сметка на отоплението на апартамента, обратно на това, лятото този съд дори ще има леко охлаждащо действие за апартамента. Мисля си дори вместо съд да направя от дебели тръби една серпентина която да сложа зад бойлера, между бойлера и стената, така няма да се виждат. По груби сметки от тръби ф70 мога да буферирам едни от 20-25 литра вода. Някой ще каже, че е по-добре да се сложи слънчев панел, теоретично е така, но за апартамент не винаги е възможно или естетично. Та поради тази причина си мисля за този вариант.
                То това вероятно е част от идеята на Pyramid - входящата вода да е повече по обем от изходящата. Тоест да ползва буферен съд на водопровода и през него да прекарва изходящата вода от мивката. Така наистина може да се постигне повече от 50% ефективност на системата си, но тогава възниква проблемът с топлоизолацията на този буферен съд, защото спестената сега енергия може да се наложи да се ползва след 24 часа, а дотогава тя ще е изфирясала в околното пространство.

                Иначе ако приемем, че тази тема е създадена само и единствено за налудничави идеи, нека и аз да кажа още няколко:
                Едната идея е в стените на сградата да се вградят серпентина от тръби, по които да тече някакъв незамръзващ флуид. С тези тръби се отнема или се отдава енергия от/на сградата в зависимост от външната температура. Така чрез напълване или изпразване на тръбите ще можем да местим енергия от стените в някакъв буферен съд или обратно в сградата. Такава една инсталация би реализирала голяма икономия на енергия през пролетно-есенния сезон, когато денем е по-топло от 22 градуса, а нощем - по-студено.

                Разширяването на идеята е навън да направим пасивни сондажи, в които има затворен кръг от 2 тръби, през които циркулира някакъв флуид. От всеки един такъв сондаж може да се черпи или отдава до 2 kW топлинна енергия. Единия начин за оползотворяване на тази топлинна енергия е чрез термопомпи, но във варианта с тръби в стените тези термопомпи отпадат. Просто зимата прекарваме флуида през стените, и така ги фиксираме да имат температура 13-14 градуса. Донагряването за постигане на 22 градуса вече ще черпи много по-малко енергия. Тази идея с идеята от предишния пасаж могат да се комбинират за постигане на още по-добри показатели.

                Между другото аз отдавна имам идея да ползвам топлинна енергия от земята, и дори съм пробил 40 броя 50-метрови пасивни сондажи. Имам и хоризонтални серпентини на 3 метра под земята в един участък с площ 250 кв.м. Въобще закопах няколко километра тръби под земята, но все още не съм дозавършил инсталацията така, както беше замислена.

                А сега да кажа и за най-налудничавата идея, която обаче вече е реализирана на 2-3 места в света - сондажите не са по права линия, както са при мене, а са групирани в кръг,. Така лятно време с безплатна слънчева енергия се нагряват милиони кубици земя около сондажите, а зимно време тази нагрята земя топли сградите без да има нужда от термопомпи. Въпреки огромните загуби в тази концепция, по време на експеримента тя се е оказала иконимически оправдана и напълно работоспособна.
                Last edited by Mateev; 06.06.2020, 14:15.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от bvg Разгледай мнение
                  Ще ви разкрия една друга идея, която имах когато правих ремонт на апартамента и която всъщност дори и сега е осъществима. Буферен съд преди бойлера. 40,50,60 литра в зависимост от мястото. Целта на този съд е температурата на входящата вода да се вдигне от 10 на 25-28 градуса колкото е околната температура. По този начин се пестят сигурно едни от 10 до 20% ток за подгряване, отделно и капацитета на бойлера се повишава с толкова. На системата и трябва един байпас за зимата, защото тогава затоплянето на водата ще е за сметка на отоплението на апартамента, обратно на това, лятото този съд дори ще има леко охлаждащо действие за апартамента. Мисля си дори вместо съд да направя от дебели тръби една серпентина която да сложа зад бойлера, между бойлера и стената, така няма да се виждат. По груби сметки от тръби ф70 мога да буферирам едни от 20-25 литра вода. Някой ще каже, че е по-добре да се сложи слънчев панел, теоретично е така, но за апартамент не винаги е възможно или естетично. Та поради тази причина си мисля за този вариант.
                  А ние дори защутихме едно„нещо, при което, хем ртеъбичката”, хем бойлерът, са едно цяло,. ,само, двто вместо да заема място, колкото бойлер ++, напротив, освобождава го, и банята ти се разширява с този освободен обем. Забравих да спомена, поне два пъри по-малко енергия гълта та, и денем, се къъпеш на нна тарифа, все едно...

                  Коментар


                  • Ще ви разкрия една друга идея, която имах когато правих ремонт на апартамента и която всъщност дори и сега е осъществима. Буферен съд преди бойлера. 40,50,60 литра в зависимост от мястото. Целта на този съд е температурата на входящата вода да се вдигне от 10 на 25-28 градуса колкото е околната температура. По този начин се пестят сигурно едни от 10 до 20% ток за подгряване, отделно и капацитета на бойлера се повишава с толкова. На системата и трябва един байпас за зимата, защото тогава затоплянето на водата ще е за сметка на отоплението на апартамента, обратно на това, лятото този съд дори ще има леко охлаждащо действие за апартамента. Мисля си дори вместо съд да направя от дебели тръби една серпентина която да сложа зад бойлера, между бойлера и стената, така няма да се виждат. По груби сметки от тръби ф70 мога да буферирам едни от 20-25 литра вода. Някой ще каже, че е по-добре да се сложи слънчев панел, теоретично е така, но за апартамент не винаги е възможно или естетично. Та поради тази причина си мисля за този вариант.
                    Last edited by bvg; 06.06.2020, 12:16.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп

                      Па на теб никой не ти пречи Измамник.
                      Толкова си можеш.
                      -Колко „толкова”, 'мпотецие?

                      Коментар


                      • ...Ей сеа, пак ми звъни Той:
                        - И не допускай - казва - сополанковци. Питай ги предварително, друг път, дали могат да си позволят да ги изгубят, тези пари. И едва, след туй. Че ще вземат да фалират, ако им ги изпиете, примерно. Е, те тези (последните), са ясни, ти търси - казва - умни и силни. Да не огъват коловоза при първото изядане на парите им.

                        ...и те така тэ. Абе, говори ми.
                        Last edited by Pyramid; 05.06.2020, 18:57.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от The Matrix Разгледай мнение

                          Не помня днес да сме Ви звънели?

                          THE MATRIX
                          Ама моля Ви, беше вчера.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Седя си аз, пия си кавето, и ми звънят. Господ.
                            -Зарежи - казва ми - инвестирането е за умни.
                            Е, какво да правя? Послушах Го.

                            ​​​​​
                            Не помня днес да сме Ви звънели?

                            THE MATRIX

                            Коментар


                            • Седя си аз, пия си кавето, и ми звънят. Господ.
                              -Зарежи - казва ми - инвестирането е за умни.
                              Е, какво да правя? Послушах Го.

                              ​​​​​

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                                Дай някакви технически данни за тръбичката, че стотици милиони изпускаме....
                                Няма. Отменя се.

                                Коментар

                                Working...
                                X