IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Глупости. Латерната ново не учи. Формулата ти за хиляден път, е неприло има, т.к. НЕ Е ЗА СЛУЧАЯ В КОЙТО, имаме тънък турболентен слой (и от двете страни!), което и фактите показват. Ще ти се, ама нА. Нито Гьобелс (дЕдо ти, Йози) ще се яърне, нито ще докажеш нещо само с повтаряне. Ама там, опитвай, заработвай стотинките.
    Ти факти нямаш. 17 страници само лакардии. Нито една цифра.
    Формулата важи за всички случаи. Да не говорим че в тръбичката ви няма никакъв тънък слой.
    До известна степен може да направите слоя по-тънък за входящата вода. Това обаче не променя нищо - времето за преминаване е по-малко, съответно отдадената топлина.
    А пък за изтичащата вода... ами тя трябва да изтича свободно, без задръжки.

    Ето ви пак с поредната лъжа. Само наистина неграмотен човек може да изфантазира подобно нещо.


    Айде отивай да дремнеш, че пак нощна смяна те чака,


    Коментар


    • Глупости. Латерната ново не учи. Формулата ти за хиляден път, е неприложима, т.к. НЕ Е ЗА СЛУЧАЯ В КОЙТО, имаме тънък турболентен слой (и от двете страни!), което и фактите показват. Ще ти се, ама нА. Нито Гьобелс (дЕдо ти, Йози) ще се върне, нито ще докажеш нещо само с повтаряне. Ама там, опитвай, заработвай стотинките.
      ТУК,
      НЯМАМЕ:
      1.Източник на топлина с безкрайна топлопроводимост;
      2.Поглътител на топлина с безкрайна топлопроводимост;
      3.Градиентът е равен на диференциала по нормалата към повърхността но, и в двете среди (вода-мед-вода) в условия на променлива температура и масообмен (dT/dx)
      4.Няма гаранция точно откъде по периметъра на тръбата и с каква дебелина локално е мръсната вода, масообменът при чистата не е по оста y и т.н.
      Този път, разбира се, си малко по-близо но, още е „студено”.

      Last edited by Pyramid; 19.04.2020, 19:04.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Ама вярно ли? Я пак? И откога е „това нещо”,дето „от 15 години бля-бля-бля”?
        И кой точно „закон на физиката” ни бил „сгащил” така, че не сме били можели да избягаме?
        И какво казва „твоят Фурие”?
        Ами ти знаеш ли, ми първият модел беше точно „по него”, водата минаваше не по 1,ами по 21 тръби, много се задържаше, и пак даваше някакво кпд, от 6 до 20%, ама възбавно, за около 35-40 ,секунди до минута...
        И що мислиш, че Матеев само има право да сгреши при положение, че НЕ Е само една грешната преценка в онези случаи, ами повече?
        И защо така държиш тези, дето досега са наливали от пусто в празно, и веднъж, могат да спечелят сериозно, именно СЕГА, да изгубят отново?
        И каква „фундментална грешка” бълнуваш, като именно ти злоупотребяваш с мними „факти” директно си измисляш глупотевини?
        Много неприятно, нали? Някой да успее, а ти...
        Не виждам да сте успял. Резултати - 0

        И за Фурие,
        Фурие е и бащата, и майката, и слънцето и въздуха и водата за вашата тръбичка.


        фактите са следните:

        Conductive heat transfer can be expressed with "Fourier's Law"
        q = (k / s) A dT

        = U A dT (1)

        where

        q = heat transfer (W, J/s, Btu/hr)

        k = Thermal Conductivity of material (W/m K or W/m oC, Btu/(hr oF ft2/ft))

        s = material thickness (m, ft)



        A = heat transfer area (m2, ft2)

        U = k / s

        = Coefficient of Heat Transfer (W/(m2K), Btu/(ft2 h oF)
        dT = t1 - t2
        = temperature gradient - difference - over the material (oC, oF)



        Всичко останало за което говорите са празни приказки.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

          Първо, хората си купуват айфони със собствени пари. Те са си ги изкарали, и могат да правят с тях каквото си поискат. Никак не можете да държите сметка на другите как се разпореждат с парите си. Както никой не ви държи сметка за какво си давате парите.
          Второ, никой не ви облъчва с нищо. Вие сте този който мрънка за чуждите пари, и държи сметка как хората да си ги харчат.
          Трето, за 15 години това нещо за което вие си харчите и времето и средствата показва с пълен блясък какво означава недоразумение. За толкова време не разбрахте, че от законите на физиката няма как да избягате. Но вие продължавайте с опитите.

          Матеев разказа за няколко провала които е имал. Доколкото прочетох те не са били фундаментални, а грешна преценка на пазарни очаквания. Докато при вас грешката е фундаментална (трето). Дали го признавате или не, няма никакво значение. Оценката ви е дадена от пазара.
          Ама вярно ли? Я пак? И откога е „това нещо”,дето „от 15 години бля-бля-бля”?
          И кой точно „закон на физиката” ни бил „сгащил” така, че не сме били можели да избягаме?
          И какво казва „твоят Фурие”?
          Ами ти знаеш ли, ми първият модел беше точно „по него”, водата минаваше не по 1,ами по 21 тръби, много се задържаше, и пак даваше някакво кпд, от 6 до 20%, ама възбавно, за около 35-40 ,секунди до минута...
          И що мислиш, че Матеев само има право да сгреши при положение, че НЕ Е само една грешната преценка в онези случаи, ами повече?
          И защо така държиш тези, дето досега са наливали от пусто в празно, и веднъж, могат да спечелят сериозно, именно СЕГА, да изгубят отново?
          И каква „фундментална грешка” бълнуваш, като именно ти злоупотребяваш с мними „факти” директно си измисляш глупотевини?
          Много неприятно, нали? Някой да успее, а ти...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
            Чудно ми е, защо -при положение, че нищо и никой не е съвършен -разни ей такива, с претенции за „акъл”, като този под предниями пост, през две години, че и по-често, си купуват айфони, щото били „най-нов модел”, хвърляйки се на нещо, дето и 1 (един!) лев НЕ ВРЪЩА ? ЩОТО ?!? И тук, ми сипете поучения, изсмукани от пръст на прима виста, за сценари ли беше, за това, как било трябвало нещо да се прави...
            А ВИЕ (ЛИЧНО),КАКВО СТЕ НАПРАВИЛИ? Каква е ВАШАТА матеица на проблема и решението? На кого и в какво време, и как сте продавали, че нас да облъчвате със собствените си недоразумения?
            - Мълчание. Само Матеев нещо спомена и маса нещо -не, за разлика от всички ви. Да ви имам „възгледите”.
            Първо, хората си купуват айфони със собствени пари. Те са си ги изкарали, и могат да правят с тях каквото си поискат. Никак не можете да държите сметка на другите как се разпореждат с парите си. Както никой не ви държи сметка за какво си давате парите.
            Второ, никой не ви облъчва с нищо. Вие сте този който мрънка за чуждите пари, и държи сметка как хората да си ги харчат.
            Трето, за 15 години това нещо за което вие си харчите и времето и средствата показва с пълен блясък какво означава недоразумение. За толкова време не разбрахте, че от законите на физиката няма как да избягате. Но вие продължавайте с опитите.

            Матеев разказа за няколко провала които е имал. Доколкото прочетох те не са били фундаментални, а грешна преценка на пазарни очаквания. Докато при вас грешката е фундаментална (трето). Дали го признавате или не, няма никакво значение. Оценката ви е дадена от пазара.

            Коментар


            • Чудно ми е, защо -при положение, че нищо и никой не е съвършен -разни ей такива, с претенции за „акъл”, като този под предниями пост, през две години, че и по-често, си купуват айфони, щото били „най-нов модел”, хвърляйки се на нещо, дето и 1 (един!) лев НЕ ВРЪЩА ? ЩОТО ?!? И тук, ми сипете поучения, изсмукани от пръст на прима виста, за сценари ли беше, за това, как било трябвало нещо да се прави...
              А ВИЕ (ЛИЧНО),КАКВО СТЕ НАПРАВИЛИ? Каква е ВАШАТА матеица на проблема и решението? На кого и в какво време, и как сте продавали, че нас да облъчвате със собствените си недоразумения?
              - Мълчание. Само Матеев нещо спомена и маса нещо -не, за разлика от всички ви. Да ви имам „възгледите”.

              Коментар


              • 78-10, споделих вече: Сценарият ми допадна но, продължавам да твърдя, НЕ Е ДОСТАТЪЧО ИНФОРМАТИВЕН ПОДХОДЪТ, а и видео, снето по твоето предложение, е прекалено дълго, много се затруднява споделянето.
                Понеже НЕ СЪМ на съд, а съм атакуван от патологичен хейтър, чак дотам няма да стигам но, ще се възползвам от най-рационалното при теб. Очаквам да ми пристигне пратка с няколко термометри и ще се постарая да компилирам нещичко.

                И, да отправя един
                АПЕЛ КЪМ МОДЕРАЦИЯТА*

                - Виждате, какви грозни картини и
                се развиват. Критика винаги съм уважавал но, такъв бесен и патологочен, непредизвикан хейт като от „Валидатор” и "sando1" ми идва в повече. Виждам, и на вас. Затова, МОЛЯ, достъпа на подобни участници просто го блокирайте (само към конкретните теми) и нещата ще са къде по-благородни.
                Last edited by Pyramid; 19.04.2020, 11:10.

                Коментар


                • Допуснал съм "малка" словесна грешка в сценария си, но тя обезсмисля схемата.

                  Редактирах поста със сценария с това допълнение:
                  Важна редакция: удебеленото по-долу "нагревателя" да се чете "икономизатора"!
                  Лапсус лингви. Сбъркал съм, защото икономизатора също е вид нагревател.
                  Моля за извинение!
                  Все пак идеята на експеримента е да се байпасира икономизатора, а не, разбира се, нагревателя.

                  Коментар


                  • Отново да попитам Бонвиван-а, как намира доводите ми за "високопарните думи" и идеята с топломерите? С информативността, сбрезолюцията? Има ли и къде при тях, ясна и недвусмислена индикация за бързодействието на приборите (ни), за способността и заложбите им за почистване от клиента, за задържащата канализационните газове способност, за способността да предотвратява реакцията между медната тръба и нартупеан в каналите амоняк, водещ до корозия на медта? Къде има в тях ... Нещичко, което да говори за предотвратяване смесеането на чиста и мръсна вода? Преди дни, Матеев ви обясни в една друга тема зя свръхналягането, някъде да има...как да го разбетете от топломер, електромер и т.н.?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                      Забрави да кажеш че американците участват със собствени средства в начинанията си. Никой няма да им даде ей така пари ако нямат собствено участие.
                      Я сега хууубаво се вижте вашата група и кажете вие така ли правите?

                      Това, дето американците „участват със собствени средства” е некоректна спекулация. ЧАСТ от тях -сигурно. Ама далеч не всички.
                      И после, „нашата група ”... - че ме хвана смях - също е вкарала маса средства в проекта. Това, че ти твърдиш друго, нито го прави истина, нито отменя или пък, омаловажава нашия принос.
                      Last edited by X_Y; 19.04.2020, 10:26.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                        Да се огледаме и да се запитаме защо Щатите са икономика №1 или №2, в момента:
                        1.Американците са по-смели и по-предприемчиви.
                        2.Американците са по-позитивни и, вместо да търсят минусите, търсят плюсоветв във всяка ситуация.
                        3.Американците са по-дейни, не се парализират в „анализи” , както масата тукашни „специалисти”.
                        4.Американците знаят, че винаги, все някой по-добър от тях, ще се намери...някога. Затова, ценят момента и се възползват от прозорците на възможностите, които са ПРЕД тях а не се бутат в миналото. Обикновено, то е затворено и никога, НЕ КОНТРОЛИРА БЪДЕЩЕТО
                        5.Имат приключенски и пионерски дух.
                        и т.н.

                        ...Я сега, ХХУУУБАВО се огледайте и вижте, с какво сте по-добри?
                        Забрави да кажеш че американците участват със собствени средства в начинанията си. Никой няма да им даде ей така пари ако нямат собствено участие.
                        Я сега хууубаво се вижте вашата група и кажете вие така ли правите?

                        Last edited by X_Y; 19.04.2020, 10:25.

                        Коментар


                        • Здравейте, толкова ли е важно как изглеждам това съм. Форума е на други теми придържайте се към добрите уважителни отношения Стойте далеко от обидите и злобата те не водят добри резултати
                          С уважение инж. Кольо Пендашев

                          Коментар


                          • Да се огледаме и да се запитаме защо Щатите са икономика №1 или №2, в момента:
                            1.Американците са по-смели и по-предприемчиви.
                            2.Американците са по-позитивни и, вместо да търсят минусите, търсят плюсоветв във всяка ситуация.
                            3.Американците са по-дейни, не се парализират в „анализи” , както масата тукашни „специалисти”.
                            4.Американците знаят, че винаги, все някой по-добър от тях, ще се намери...някога. Затова, ценят момента и се възползват от прозорците на възможностите, които са ПРЕД тях а не се бутат в миналото. Обикновено, то е затворено и никога, НЕ КОНТРОЛИРА БЪДЕЩЕТО
                            5.Имат приключенски и пионерски дух.
                            и т.н.

                            ...Я сега, ХХУУУБАВО се огледайте и вижте, с какво сте по-добри?
                            Last edited by Pyramid; 19.04.2020, 01:28.

                            Коментар


                            • "Сашо" и "Валидаторче", отпуснете и се наслаждавайте на живота. Много излишно напрежение и гнет има в тези ваши души. Айде наздраве, пия бира и гледам...малко забавление не е излишно. Някои продължаваме да правим продукти, да създаваме добавена стойност, да има доволни клиенти, така че...философски гледайте на нещата. Ха-ха-ха-ха-ха-ха-ха.

                              Ей го "Павле", демек "аз"...за пореден път. Дръннете едно телефонче, ще ми е драго...

                              https://solo-form.com/

                              За Solo - https://solo-form.com/za-solo/

                              Проекти - https://solo-form.com/proekti/

                              Блог - https://solo-form.com/statii/

                              Услуги - https://solo-form.com/uslugi/

                              Контакти - https://solo-form.com/kontakti/



                              Facebook - https://www.facebook.com/soloformdesign/

                              Instagram - https://www.instagram.com/solo_form/

                              LinkedIn - https://www.linkedin.com/company/solo-form/

                              Pinterest - https://www.pinterest.com/solo_form/
                              Last edited by Павел Влахов; 19.04.2020, 02:11.

                              Коментар


                              • Днес отидох и се щракнахме с Кольо. Дистанция спазена, в гръб и на разстояние от него, да видим, как се „измислят” 100 кила над собственото тегло. А това, че с хвърлинатора, сте болни мозъци, го виждат всички. Той ще каже, какви специалности има или няма в ТУ. ХА !
                                Всъщност, последните години не знам, аз учих 1987-1992-ра, в чужбина.
                                Е, Хвърлинаторе, я давай, „опровергавай”, повикай духовете на Фурие, на Ренкин, на Фарадей...и на кого се още сетиш. Дерзай, смешник.
                                Attached Files
                                The Mumy is alive, do not care about it !!!

                                Коментар

                                Working...
                                X