IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Зелена, интелигентна,IRR >> 30%

Collapse
Заключена.
X
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от безимeн Разгледай мнение


    Това "изделие" отдавна се продава на пазара, за да може някой да твърди, че е създадено от него...

    Освен това - всяко съпротивление по пътя на отходните води - е свързано с...мизерия и допълнително "слугуване"!

    Значи: умните предвиждат необходимото проходно сечение, за да се оттичат отпадните води най-бързо, а някой "по-умен" - увеличава съпротивлението /с намаляване сечението/, с което създава проблемите по отичането... И всичко това - в името на мижава икономия, забулена под гръмкото понятие "икономайзер"...

    Най-обикновен топлообменник, който ти затлачва каналите и те кара да ги почистваш всяка седмица!
    Всичко подобно което се продава е измама. Едните даже казват че отдавало 8кВ.
    Подобни твърдения могат да правят само хора, които и най-малка представа нямат за какво става въпрос.
    Цяла катедра има в ТУ Топлотехника. Ако слушаш обаче тия измамници, се оказва че тия от ТУ нищо не разбират от топлообмен. А всъщност подобно изделие е неефективно, и за това никой по света не се занимава с подобни простотии.
    В Горна Оряховица обаче е друго.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

      Ооо, но имам.
      Според това което каза, изделието ти може да възстанови около 1%. В най-добрия случай.

      Това "изделие" отдавна се продава на пазара, за да може някой да твърди, че е създадено от него...

      Освен това - всяко съпротивление по пътя на отходните води - е свързано с...мизерия и допълнително "слугуване"!

      Значи: умните предвиждат необходимото проходно сечение, за да се оттичат отпадните води най-бързо, а някой "по-умен" - увеличава съпротивлението /с намаляване сечението/, с което създава проблемите по отичането... И всичко това - в името на мижава икономия, забулена под гръмкото понятие "икономайзер"...

      Най-обикновен топлообменник, който ти затлачва каналите и те кара да ги почистваш всяка седмица!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

        Ооо, но имам.
        Според това което каза, изделието ти може да възстанови около 1%. В най-добрия случай.
        Там някъде...дори, около 5 пъти, по-малко...

        ...от пределно теоретичното.
        Но, на практика, напълно достатъчно за кпд>30%. Напъево протичане. За 5сек, имаме от 2,5 до10 протичания.
        Накратко, имаш са вземаш.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Твърдѝ си, каквото щеш. Нямаш данни.
          Ооо, но имам.
          Според това което каза, изделието ти може да възстанови около 1%. В най-добрия случай.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

            Защо да споделям за мен? Когато обаче си отворя тема да прося пари, неминуемо ще споделя.
            Сега...
            единственото полезно от това което си написал, е че "Кпд - между 30 ѝ 60+ [%] при Т=40°С".
            Би ли бил така добър да използваш малко математика за да докажеш това си твърдение?
            Защото аз твърдя че лъжеш. Тоест се опитваш да измамиш потенциалните инвеститори?

            Твърдѝ си, каквото щеш. Нямаш данни. А за парите, не прося. Предлагам.
            ...Ама това, бедняк като теб, не може да го разбере.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Досега, за себе си, нищичко не сподели. Последното, ме навява на мисълта, че сам, си под нулата.

              Постигнато около икономайзера:
              1.Вече сам признаваш, че сме.двама.
              2.Питаш за ТТД:
              Обем -около 2 литра.
              Маса - между 1,5 ѝ 2,5 кг.
              Топлообменно време -между 0,5 и 2сек. Бързодействие - ок.5сек.
              Кпд - между 30 ѝ 60+ [%] при Т=40°С
              Съдържание на мед -ок.0,18кг.
              Хидравлично съпротивление - не съм го смятал.
              Материал - 100% рециклируем.

              Иначе, животът ми е нормален.

              Защо да споделям за мен? Когато обаче си отворя тема да прося пари, неминуемо ще споделя.
              Сега...
              единственото полезно от това което си написал, е че "Кпд - между 30 ѝ 60+ [%] при Т=40°С".
              Би ли бил така добър да използваш малко математика за да докажеш това си твърдение?
              Защото аз твърдя че лъжеш. Тоест се опитваш да измамиш потенциалните инвеститори?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение

                Ти специално си постигнал 00. За дървения философ не знам.
                Знам обаче, че и двамата изписахте 20 страници без да кажете нищо конкретно.
                Например технически данни на това нещо?
                Досега, за себе си, нищичко не сподели. Последното, ме навява на мисълта, че сам, си под нулата.

                Постигнато около икономайзера:
                1.Вече сам признаваш, че сме.двама.
                2.Питаш за ТТД:
                Обем -около 2 литра.
                Маса - между 1,5 ѝ 2,5 кг.
                Топлообменно време -между 0,5 и 2сек. Бързодействие - ок.5сек.
                Кпд - между 30 ѝ 60+ [%] при Т=40°С
                Съдържание на мед -ок.0,18кг.
                Хидравлично съпротивление - не съм го смятал.
                Материал - 100% рециклируем.

                Иначе, животът ми е нормален.


                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  ...Че веднъж ми го триха:
                  Искаш да кажеш че ти, дето врякаш тук, си постигнал повече от мен? Или от Павел ?
                  - И какво, ако не е тайна?
                  Ти специално си постигнал 00. За дървения философ не знам.
                  Знам обаче, че и двамата изписахте 20 страници без да кажете нищо конкретно.
                  Например технически данни на това нещо?

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                    Живота го определя, постигнатите резултати.
                    ...Че веднъж ми го триха:
                    Искаш да кажеш че ти, дето врякаш тук, си постигнал повече от мен? Или от Павел ?
                    - И какво, ако не е тайна?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение

                      Ама, чакай сега, аз с какво да отоплявам 160м2 къща? С термопомпа на Вайсман или на ток и да спестявам от 4 тръбички под мивките?
                      Абе вземи си термопомпа и не ме занимавай повече с глупости.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        То и с ТИР може да идеш на море но, ходиш ли? Както и с велосипед да си прекараш тухли. Правиш ли го? За комплексна целесъобразност на разходите да си чувал?
                        Ама, чакай сега, аз с какво да отоплявам 160м2 къща? С термопомпа на Вайсман или на ток и да спестявам от 4 тръбички под мивките?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от 13ADROL Разгледай мнение
                          За гаража по горе, съгласен съм, че всички гениални идеи тръгват от един гараж и те поздравявам, но да ми кажеш, че термопомпа мейд ин джърмани на Вайсман има сериозни пропуски и недостатъци И ТО ДЕСЕТКИ !!!!!!,спрямо твоята тръбичка, малко ми идва в повече, повярвай и се разсъни!
                          То и с ТИР може да идеш на море но, ходиш ли? Както и с велосипед да си прекараш тухли. Правиш ли го? За комплексна целесъобразност на разходите да си чувал?
                          Last edited by Pyramid; 08.05.2020, 05:30.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Като пуснем серията, ще ви продам. Сам ми предложи преди време, цена - устройва ме. Прототипите са за музея на производството, така че, ще чакаш. Ако искаш ТП , като гледам, за 50 пъти повече и с десетки минуси още, няма проблем - купи си от тях.
                            За гаража по горе, съгласен съм, че всички гениални идеи тръгват от един гараж и те поздравявам, но да ми кажеш, че термопомпа мейд ин джърмани на Вайсман има сериозни пропуски и недостатъци И ТО ДЕСЕТКИ !!!!!!,спрямо твоята тръбичка, малко ми идва в повече, повярвай и се разсъни!

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                              ...и товА, го попределя ?
                              Живота го определя, постигнатите резултати.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Валидатор Разгледай мнение
                                Така е. Но гаража не е в горна оряховица.
                                ...и товА, го попределя ?
                                Last edited by X_Y; 07.05.2020, 19:38.

                                Коментар

                                Working...
                                X