IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел-преносни мрежи с голям дял на ВЕИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
    Пояснявам: детайли със сигурност, вече ми „бягат”. 34 години са това. Но, още не виждам, как непостоянни моменти (на валовете), скорости на вяртъра, светене, място на генериране на (нужната в момента) мощност, юнак като Фонча, ще трансформира в СТАНДАРТНИ честота и напрежение а, също, как ще ги подаде в мрежата, ако ги няма налични. ВСИЧКИ процеси са инертни, вкл.преходните : КАК ЩЕ ПУСКА/СПИРА всякакви акумулатори и др.дрън-дрън-дрън, като се има презвид, че мрежата (би трябвало да) е с НАЛИЧНА НЕОГРАНИЧЕНА мощност ? Постояннотокови вериги се вкл/изкл.трудно, токовете са фантастични, няма още чак такива яки безконтактни комутиращи елементи. Променливотоковите...ИНВЕРТОРИ, дали няма да се „побъркат”, образно казано? И други „как?” имам-тези са на прима виста.
    ​​​
    Работят си железата дето са ти избягали, изглежда си проспал последните 15 години развитие Ах вярно, в рашастан го няма и без това...

    Коментар


    • Пояснявам: детайли със сигурност, вече ми „бягат”. 34 години са това. Но, още не виждам, как непостоянни моменти (на валовете), скорости на вяртъра, светене, място на генериране на (нужната в момента) мощност, юнак като Фонча, ще трансформира в СТАНДАРТНИ честота и напрежение а, също, как ще ги подаде в мрежата, ако ги няма налични. ВСИЧКИ процеси са инертни, вкл.преходните : КАК ЩЕ ПУСКА/СПИРА всякакви акумулатори и др.дрън-дрън-дрън, като се има презвид, че мрежата (би трябвало да) е с НАЛИЧНА НЕОГРАНИЧЕНА мощност ? Постояннотокови вериги се вкл/изкл.трудно, токовете са фантастични, няма още чак такива яки безконтактни комутиращи елементи. Променливотоковите...ИНВЕРТОРИ, дали няма да се „побъркат”, образно казано? И други „как?” имам-тези са на прима виста.
      ​​​

      Коментар


      • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

        Това дата ли е час ли е какво е
        Час. От днес.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Виж моя пост от 16.07
          Това дата ли е час ли е какво е

          Коментар


          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

            Състави изречение задай въпрос.Ако мога ще отговоря
            Виж моя пост от 16.07

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Прочее, Мрежа, как би формулирал нещо като структурен отговор на онова, което попитах? Да ни светнеш. Мен, фонча, останалите? То и аз нали, искам ейтъй нА, повече ВЕИ, ама не ми се връзват много неща, все пак, от техникума минаха 34 години и нито ден не съм работил в „Енергото”, ами все с електроника, радиовръзки, РЕБ... СвЕтни ни, пор фавор. Да ми мине срамът.
              И още нещо, аз като разправям, че за 30-50 млн може да се изгради ВЕИ -еквивалент на малък ВВЕР, някои бръмчаха, никой не дойде да види и пипне. Имаш ли идея, някакъв цяр срещу подобни?
              Състави изречение задай въпрос.Ако мога ще отговоря

              Коментар


              • Прочее, Мрежа, как би формулирал нещо като структурен отговор на онова, което попитах? Да ни светнеш. Мен, фонча, останалите? То и аз нали, искам ейтъй нА, повече ВЕИ, ама не ми се връзват много неща, все пак, от техникума минаха 34 години и нито ден не съм работил в „Енергото”, ами все с електроника, радиовръзки, РЕБ... СвЕтни ни, пор фавор. Да ми мине срамът.
                И още нещо, аз като разправям, че за 30-50 млн може да се изгради ВЕИ -еквивалент на малък ВВЕР, някои бръмчаха, никой не дойде да види и пипне. Имаш ли идея, някакъв цяр срещу подобни?
                Last edited by Pyramid; 25.05.2019, 21:48.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                  - Щом казваш. Току -що, „опрАзни” един невежа. Що не се яви по-рано?
                  Вие си мислите че пишете по темата ама не пишете.Ти поне не си агресивен и имаш желание да научиш нещо..Та за начало за да определим режима тръгваме от прогнозният товар вноса износа и транзита.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                    Алекс ей човек ако знаеш тия какви простотии пишат тука ще онемееш.Чудя как може да има толко тъп и агресивен народ.Хем необразован хем не може хем дава акъл и напъва.Пирамидата и Фончо хабер си нямат какео е ЕЕС какво е режим на ЕСС какво е първично регулиране на честота какво е вторично рагулиране не честота и обменни мощности..Идея нямат как се променя товара какво се случва зимата.Пълни невежи ама пълни
                    - Щом казваш. Току -що, „опрАзни” един невежа. Що не се яви по-рано?
                    Last edited by Pyramid; 25.05.2019, 21:26.

                    Коментар


                    • Алекс ей човек ако знаеш тия какви простотии пишат тука ще онемееш.Чудя как може да има толко тъп и агресивен народ.Хем необразован хем не може хем дава акъл и напъва.Пирамидата и Фончо хабер си нямат какео е ЕЕС какво е режим на ЕСС какво е първично регулиране на честота какво е вторично рагулиране не честота и обменни мощности..Идея нямат как се променя товара какво се случва зимата.Пълни невежи ама пълни

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        ВДания не съм бил.питах за подробности. Че не си в час, вече е ясно. Датската ЕЕС обаче, е дълбоко интегрирана със съседните и работят в един енергиен „пръстен”. Причината е много по-малката от българската и раздробена територия. Вятърът там е значителен и много по-постоянен, отколкото тук и т.н.
                        Пирамидата не коментирай неща които не са ти ясни.Чуидя се отде тая смелост да ръсите простотия след простотия тука.Чувал ли си за ENTSO-e.Виж кои страни членуват там и кои ЕЕС работят в паралел.Виж какви междудистемни връзки има всяка една ЕЕС.Нещата не са лаладжийски това не е футбол нито са жени та да разбира всеки.Да не говорим че търговските потоци са едно а физическите друго.Освен това има защити и автоматики.Има и аварии...Мани го оня петелестия дет се напикава всеки ден

                        Коментар


                        • ... питам аз, напразно. Щото, нещо наистина трябва да се поназнайва за целта...
                          Last edited by Pyramid; 25.05.2019, 17:42.

                          Коментар


                          • Думата ми беше, какво у нас- като се толкова пънете ти и фончо, помага а какво-пречи на така предложения от него, иначе добре звучащ, обект „ел.преносни мрежи с голям дял ВЕИ”.? Само избройте факторите, както в началото на функционалния анализ - параметри, постоянни и променливи на целевата функция F (x,y,z),=(„икономически изгодна изградимост на преносна мрежа с голям дял ВЕИ”). Посочете (за поне някол ко, и аз се сещам) и дайте коментар с до 4-5 изречения пи всеки фактор. Засега, без други формули, да видим, къдежсме и „къде бъркаме”. ТОВА ще е много по-продуктивно от надсмиването и заяждането. Да стигнем до нещо конструктивно. Иначе, да обижда, може всеки.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от redcretin Разгледай мнение

                              НОИ хахахаха
                              Вярно, че хахаха. Имаш чувство за хумор. НОИ. Мдам. Ха-ха-ха. Точно те и точно на теб. Горката риба, всичката я изби.
                              Прочее, я кажи нещо по темата, че съвсем я загърбихме.
                              Last edited by Pyramid; 25.05.2019, 15:44.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                ...и кой ти докладва това, мамин сладък?
                                НОИ хахахаха

                                Коментар

                                Working...
                                X