IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел-преносни мрежи с голям дял на ВЕИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • ФОнчо какво значи инсталирани мощности и какво значи базови мощности- може ли да сложим знак за равенство помежду им и ако не можем защо

    хахаха

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
      Много удобно си хванал католическия Великден На следващия ден дори са внасяли енергия (малко но от сърце).
      Taка и така си почнал да гледаш там - цъкни на производство по вид гориво, и ще видиш едни базови мощности, дето уж били излишни. После погледни в Брокдорф до какъв извод са стигнали с тамошния АЕЦ.
      А ако видиш и часовото разпределение - съвсем ще се откажеш - на 20-ти вечерта - павеца бичи яко, ветър дуе...ма кюнците си чадят.
      Чакай сега. Ти следиш ли диалога подред. Не съм гледал, че е Великден и точно за конкретния въпрос не виждам какво значение има това.
      На 22.4 мощностите работели ли са с 76.8% ВЕИ? дедо ти Пешо и Пирамидата твърдят ли че това не е възможно? Да? Не?

      Дори аз им давам от мен цял ден, а те трябва да разглеждат мрежата във всеки момент и сигурно е имало по-голям дял ВЕИ. Ама от мене да мине. Честотите и напрежението били ли са в нормални граници? В Германия имало ли е ток?

      Това е въпросът който обсъждаме с тях, а твоят въпрос е съвсем друг - дали в даден период може да осигурим необходимата генерация? С ПАВЕЦ? Забранено ли е та ми го натякваш? Къде видя "павеца бичи яко". Аз за 22.04 виждам стойности до 1ГВ. Това ли е "яко" за германската енергетика? 1-2% мощности.

      Ползвали "базови мощности". Къде виждаж този термин "базови мощности"? Би ли ми го показал точно.

      Ползвали АЕЦ. Ами ще ползват. Още не е дошъл момента да ги изхвърлят. Ще дойде през 2022г. Нови АЕЦ и въглища строят ли? Темата е "мрежи с голям дял на ВЕИ", а не "мрежи само с ВЕИ"

      Да, в БАН са червени старци и лъжат много за да пробутат Белене. Например изкопаха някакъв съвсвем ненадежден доклад на Световната банка от незнам коя си година и "доказаха", че на Балканите имало нужда от ток. От 2018г Турция е нетен износител на ток. Те това не можаха ли да го видят като "специалисти"? Как изобщо някой може да си помисли, че може да продаваме нетно ток на Турция, което през годините е било много различно.

      Нещо до тук да бъркам и да съм неясен?

      А бе всичко ще се оправи, но трябва тези старци да си заминат, в енергетиката да заработят истински съвременни специалисти, но става с големи катаклизми и много време.
      Last edited by fon; 29.05.2019, 13:34.

      Коментар


      • А бе фончо, до сега не бях гледал линка , който беше пуснал, но след коментара на парчето го погледнах и аз. Може ли да ми преведеш какво значи instaled power - towa ot anglijski на български- дали няма да се преведе като инсталирана мощност или с други думи базова мощност - думички които ти обясняваш че не са ти познати. Много е любопитно производството на германия от соларни инсталации през месец януари



        Wind0.64520.01.19 13:0045.70313.01.19 19:30

        Solar001.01.19 00:0014.58919.01.19 12:30

        В най- лошият ден на 27.01 погледни производството- урана и въглищата пердашат с постоянен капацитет, докато любимите ти перкопанели се сриват тотално. Таааааа кога казваш да дойда да осветим новата колиба- ОФФГРИД, и да си прибера парите-5000евро. Догодина на 27.01 2020 добре ли е или дотогава ще те намерят озъбен от студ и залепен за перкопанела
        Last edited by v_tin; 29.05.2019, 13:14.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
          Та ако погледнем пак тук, но за ден
          https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019
          Много удобно си хванал католическия Великден На следващия ден дори са внасяли енергия (малко но от сърце).
          Taка и така си почнал да гледаш там - цъкни на производство по вид гориво, и ще видиш едни базови мощности, дето уж били излишни. После погледни в Брокдорф до какъв извод са стигнали с тамошния АЕЦ.
          А ако видиш и часовото разпределение - съвсем ще се откажеш - на 20-ти вечерта - павеца бичи яко, ветър дуе...ма кюнците си чадят.


          п.п. при нас БАН се опита да направи прогноза за необходими мощности, ама се видя, че каквото му кажат 'отгоре' - това пишат. А със затворени очи, не знаем нито къде сме, нито къде искаме да отидем. Така че, прибирай кинтите за постовете, и си намери сериозна работа.

          Коментар


          • Моля придържайте се към темата!

            Коментар


            • Коментар


              • Децата на капитан гранд в атака. Ако не научаваме нищо ново, поне се смеем на воля

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Звънни на Пирамидата. Той каза, че работел физически труд, но може поне да не е с парцал и да ти намери място в Горна Оряховица.
                  Мисля, че на теб трябва да търсим работа. Човещинка, разсмиваш ни...
                  Last edited by Pyramid; 29.05.2019, 12:23.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Относно парцала- аз може и да го размахвам, ама теб те правят смешен бате пешо и пирамидата.
                    Звънни на Пирамидата. Той каза, че работел физически труд, но може поне да не е с парцал и да ти намери място в Горна Оряховица.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      То и аз да приема, че някои тук са инженери мога да стига до налудничави изводи. Сега да обясня на хората които си имат друга работа и не разбират точно за какво говорим, какво твърдят тия двамата дето не са добре с главите си, че НЕ МОЖЕ. Значи статията на двамата професори от Калифорния се отнася ЗА ГОДИНА, а нашите "спецове" дето не знаят дори какво е "устойчивост" но ни говорят за нея тъй като терминът сигурно се използва и в техникумите, където някой им е обяснил как някакъв вал "ритал" и те са си казали "ей, от днес знам всичко за енергетиката" твърдят, че примерно в РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН не може да имаме много ВЕИ. Колко е "много", предполагам 80% е достатъчно "много" за всекиго. Та ако погледнем пак тук, но за ден
                      https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                      ще видим, че на 22.04 огромната Германия е имала 76.8% ВЕИ. Но там не са чували термина "базови мощности" и "знаеш ли как вала рита", думите "не може", "така не може. Казвали са ни го в техникума", "ти знаеш ли как се регулира честота" и подобни вицове, та при тях е "МОЖЕЛО". Чакаме до края на годината разбира се още по-големи стойности и рекорди.

                      Тия двамата ги остави. От тях енергетиката ни зависи колкото от прасето на дедо Пешо в двора, но аз следя доста приказки на хора дето са в управлението ни и те се припокриват с доста от приказките им, направо очевадна примитивност и изостаналост, трудно е да се приеме че съществува. А това означава милиарди загуби, тъй като се инвестира в неща които макар и нови скоро ще отидат на боклука и ти ще трябва още дълго да си стоиш в Германия и да размахваш парцала там.
                      Kakто обикновено лъжи и замазване на истината- тоест ти си учил в техникум, в Бг, там най вероятно си учил и за прословутите базови мощности, но по някаква причина сега не искаш да си спомниш това което си учил в училище. Ами да разбираме ли че имаш проблем с деменцията/склерозата? Всъщност всички разбрахме за този проблем- ако човек проследи какво си писал до сега за живота си ще се хване за главата. Относно парцала- аз може и да го размахвам, ама теб те правят смешен бате пешо и пирамидата. Така че интернет експерте може да се гръмнеш само след още един пост на пирамидата и бате пешо- всичките глупости които си изписал до сега те ги опровергават

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        То и аз да приема, че някои тук са инженери мога да стига до налудничави изводи. Сега да обясня на хората които си имат друга работа и не разбират точно за какво говорим, какво твърдят тия двамата дето не са добре с главите си, че НЕ МОЖЕ. Значи статията на двамата професори от Калифорния се отнася ЗА ГОДИНА, а нашите "спецове" дето не знаят дори какво е "устойчивост" но ни говорят за нея тъй като терминът сигурно се използва и в техникумите, където някой им е обяснил как някакъв вал "ритал" и те са си казали "ей, от днес знам всичко за енергетиката" твърдят, че примерно в РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН не може да имаме много ВЕИ. Колко е "много", предполагам 80% е достатъчно "много" за всекиго. Та ако погледнем пак тук, но за ден
                        https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                        ще видим, че на 22.04 огромната Германия е имала 76.8% ВЕИ. Но там не са чували термина "базови мощности" и "знаеш ли как вала рита", думите "не може", "така не може. Казвали са ни го в техникума", "ти знаеш ли как се регулира честота" и подобни вицове, та при тях е "МОЖЕЛО". Чакаме до края на годината разбира се още по-големи стойности и рекорди.

                        Тия двамата ги остави. От тях енергетиката ни зависи колкото от прасето на дедо Пешо в двора, но аз следя доста приказки на хора дето са в управлението ни и те се припокриват с доста от приказките им, направо очевадна примитивност и изостаналост, трудно е да се приеме че съществува. А това означава милиарди загуби, тъй като се инвестира в неща които макар и нови скоро ще отидат на боклука и ти ще трябва още дълго да си стоиш в Германия и да размахваш парцала там.
                        ...айде пак, „- Ама вие що биете афроамериканците.” Питам го как той ще осигури устойчивост и да изброи поне 10 (десет) показателя, на/чрез които да повлияе - ни дума, ни вопъл. Същински партизанин на разпит. Думай, Фончо ...
                        Last edited by RUBLA; 29.05.2019, 08:57. Причина: Спазвайте добрия тон!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin
                          Я дай малко повече информация за себе си- часпрома май тръгна около 86-87г с указ 56. Така ако приемем че по него време си бил на 30-35г сега на колко си и кога сколаса да омиткаш и в говедария , стаж дъъълъг да караш, на борса да работиш, разработки да внедряваш.
                          То и аз да приема, че някои тук са инженери мога да стига до налудничави изводи. Сега да обясня на хората които си имат друга работа и не разбират точно за какво говорим, какво твърдят тия двамата дето не са добре с главите си, че НЕ МОЖЕ. Значи статията на двамата професори от Калифорния се отнася ЗА ГОДИНА, а нашите "спецове" дето не знаят дори какво е "устойчивост" но ни говорят за нея тъй като терминът сигурно се използва и в техникумите, където някой им е обяснил как някакъв вал "ритал" и те са си казали "ей, от днес знам всичко за енергетиката" твърдят, че примерно в РАМКИТЕ НА ЕДИН ДЕН не може да имаме много ВЕИ. Колко е "много", предполагам 80% е достатъчно "много" за всекиго. Та ако погледнем пак тук, но за ден
                          https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                          ще видим, че на 22.04 огромната Германия е имала 76.8% ВЕИ. Но там не са чували термина "базови мощности" и "знаеш ли как вала рита", думите "не може", "така не може. Казвали са ни го в техникума", "ти знаеш ли как се регулира честота" и подобни вицове, та при тях е "МОЖЕЛО". Чакаме до края на годината разбира се още по-големи стойности и рекорди.

                          Тия двамата ги остави. От тях енергетиката ни зависи колкото от прасето на дедо Пешо в двора, но аз следя доста приказки на хора дето са в управлението ни и те се припокриват с доста от приказките им, направо очевадна примитивност и изостаналост, трудно е да се приеме че съществува. А това означава милиарди загуби, тъй като се инвестира в неща които макар и нови скоро ще отидат на боклука и ти ще трябва още дълго да си стоиш в Германия и да размахваш парцала там.
                          Last edited by fon; 29.05.2019, 08:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            Аз не знам ще оправя ли американската, поне съм се вписал в нея. А тебе с любимата ти дума "НЕ МОЖЕ" повече едва ли биха те търпяли на запад от два дни. Изобщо няма да им пука дали си между 70-те най, или си най- най- най и там за каквото се мислиш на село.
                            Вписал си се напкун.В американската ЕЕС след 11.09.2001на работа не допускат емигранти освен да метат.Това е национална сигурност и смешници не се допускат.Съмнявам се дори и че си чистачка тама

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Отклоняваме ли се? И ти твърдиш че си учил висша математика в някакви ВУЗ-ове и си инженер?
                              Не знам как са ви я обяснявали устойчивостта в техникума, но във ВУЗ тя се изучава чрез висша математика тъй като това е явление което важи за много процеси в природата. Освен това, да каже че бил учил ВМ 10 семестъра не може да обели и едно изречение по нея горкия. За да влезеш в ТЕЦ-а като инженер, а не като техник се нуждаеш от тези знания. А кога си влизал в ТЕЦ изобщо щом не знаеш какво се управлява там с компютри. Като гледам, че май си на 53 да не си бил на 15 когато си влизал там? И какво прави изобщо един инженер в Горна оряховица през 2019-та ако е такъв. Такива имаше 95-та. Скоро имахме среща на випуска. Аз не отидох, но ни пратиха списък кой къде е. Имам колеги в Козлодуй, по понятни причини, ама в град като Горна Оряховица не видях и един. Знаии имаме безброй съмнения и нито един аргумент в полза на това, че си инеженер.

                              Да ти кажа, вместо да се мъчиш да се правиш на инженер, щеше да ти е много по-лесно да станеш инженер наистина.
                              ...Учи се Фончо казва се предмета Преходни процеси в ЕЕС.Първата част се учат късите съединения а във втората част устойчивост на ЕЕС.Ма ти и в ТУ не си стъпвал.За да работиш в ТЕЦ Устойчивостта не ти трябва.
                              Last edited by RUBLA; 29.05.2019, 08:53.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                                Отклоняваме ли се? И ти твърдиш че си учил висша математика в някакви ВУЗ-ове и си инженер?
                                Не знам как са ви я обяснявали устойчивостта в техникума, но във ВУЗ тя се изучава чрез висша математика тъй като това е явление което важи за много процеси в природата. Освен това, да каже че бил учил ВМ 10 семестъра не може да обели и едно изречение по нея горкия. За да влезеш в ТЕЦ-а като инженер, а не като техник се нуждаеш от тези знания. А кога си влизал в ТЕЦ изобщо щом не знаеш какво се управлява там с компютри. Като гледам, че май си на 53 да не си бил на 15 когато си влизал там? И какво прави изобщо един инженер в Горна оряховица през 2019-та ако е такъв. Такива имаше 95-та. Скоро имахме среща на випуска. Аз не отидох, но ни пратиха списък кой къде е. Имам колеги в Козлодуй, по понятни причини, ама в град като Горна Оряховица не видях и един. Знаии имаме безброй съмнения и нито един аргумент в полза на това, че си инеженер.

                                Да ти кажа, вместо да се мъчиш да се правиш на инженер, щеше да ти е много по-лесно да станеш инженер наистина.
                                А бе и ти ако беше говорил истината щеше да е по добре, ама сега ти се смее целият форум на глупостите, преди завършил съм в говедария и съм карал там стаж, работил съм на борсата, ехееей знаеш ли какви сделки съм правил- а сега излезе че си руски възпитаник и си работил в някакъв тец. Я разправи за зеленчуковата борса в първомай- нали и там са валидни законите на борсовата търговия- кажи нещо да се посмеем

                                Коментар

                                Working...
                                X