IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Ел-преносни мрежи с голям дял на ВЕИ

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    Имат голям напредък с ловенето, но проблема не е само технически. Знаеш ли какво е в махалите? В наше село един циганин вика на другия "ела да живееш в махалата и няма да плащаш ток, къде си отишъл да живееш при българите". Не смеят да ги пипнат по махалите, а хич не сме село с най-екстремните махали.
    Бе ти нали до вчера беше в говедария, кога стана в наше село, или и там си имате наше село и цигани

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Имат голям напредък с ловенето, но проблема не е само технически. Знаеш ли какво е в махалите? В наше село един циганин вика на другия "ела да живееш в махалата и няма да плащаш ток, къде си отишъл да живееш при българите". Не смеят да ги пипнат по махалите, а хич не сме село с най-екстремните махали.

      Искам да стана пределно ясен, че изобщо не съм за нови мощности ВЕИ точноСЕГА, ей така защото е хубаво или защото и другите правели или за идеята. ВЕИ се правят много бързо когато ти потрябват и реалността го изисква. Ние сме най-големия износител на ток на човек от населението в ЕС. Факт. Само Чехия май- беше до нас. А НЕК е почти пред фалит. Нещо не се връзва. А "моралния" Кадиев и жена му направиха милиони от износ защото Р.Овч им подари лиценз. Някой тук спомена, че плачели не им давали ток от АЕЦ сега. Аз не ток от АЕЦ не бих им дал, ами бих ги обесил както са много морални на някой стълб. Естествено загубите може да са от вътрешното потребление, но защо ги няма публично данните колко е печалбата от износа и всички такива около тях?

      Сега просто трябва да направим две неща.
      1.Да се спре финансиране на НОВИ мощности на АЕЦ и въглища както е вече в САЩ и ЕС
      2.Да си сменим мисленето, плановете на ЕСО и всичко реално в посока "все по-голям дял" ВЕИ. ЕСО, плановиците и Теменужка вървят точно в обратната посока. Такива термини като "базови мощности" които никой не използва по света и са любими на Богомил Манчев и Атака да се изхвърлят от речника ни и т.н.
      Фончо ток най ного се крадне по Бояна Драгалевци Симеоново по баровските квартали.Много крадне и така наречения малък и среден бизнес.Циганите и тука не са първи.Всяка ЕЕС си има особености и предел на ВЕИ мощности...Не става само с ВЕИ.Така че на този етап на развитие на технологиите без АЕЦ и ТЕЦ не може....Освен производство те осигуряват и други услуги като първично регулиране на честота вторично регулиране на честота и обменни мощности реглиране на напрежение.Трифазните системи са симетрични а всяка симетрична система може да се разложи на три системи такава с права последователност такава с обратна и такава с нулева....Токът с нулева последователност е важен и трябва да се изчислява..

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Имат голям напредък с ловенето, но проблема не е само технически. Знаеш ли какво е в махалите? В наше село един циганин вика на другия "ела да живееш в махалата и няма да плащаш ток, къде си отишъл да живееш при българите". Не смеят да ги пипнат по махалите, а хич не сме село с най-екстремните махали.

        Искам да стана пределно ясен, че изобщо не съм за нови мощности ВЕИ точноСЕГА, ей така защото е хубаво или защото и другите правели или за идеята. ВЕИ се правят много бързо когато ти потрябват и реалността го изисква. Ние сме най-големия износител на ток на човек от населението в ЕС. Факт. Само Чехия май- беше до нас. А НЕК е почти пред фалит. Нещо не се връзва. А "моралния" Кадиев и жена му направиха милиони от износ защото Р.Овч им подари лиценз. Някой тук спомена, че плачели не им давали ток от АЕЦ сега. Аз не ток от АЕЦ не бих им дал, ами бих ги обесил както са много морални на някой стълб. Естествено загубите може да са от вътрешното потребление, но защо ги няма публично данните колко е печалбата от износа и всички такива около тях?

        Сега просто трябва да направим две неща.
        1.Да се спре финансиране на НОВИ мощности на АЕЦ и въглища както е вече в САЩ и ЕС
        2.Да си сменим мисленето, плановете на ЕСО и всичко реално в посока "все по-голям дял" ВЕИ. ЕСО, плановиците и Теменужка вървят точно в обратната посока. Такива термини като "базови мощности" които никой не използва по света и са любими на Богомил Манчев и Атака да се изхвърлят от речника ни и т.н.
        „Базови” са мощностите, които покриват минимума на товаровия график. НЕ Е „политически” формирана „глупост”. Ще ги „изхвърлиш”, ама друг път. Може да ти се ще, ясно е, ама едно е да искаш, друго - да можеш и т.н.
        Спирането на финансиране предполага алтернативи. Технически осъшествими, обезпечени с всички ресурси и, АМА СЪВСЕМ , БЕЗ ПАРИ. Имаш ли и даваш ли си сметка, какви са?
        Промяна на мисленето, казваш. ОК. Ако тя включва неговото отсъствие, някои вече, са го постигнали.
        Накратко, много си рехав. МНОГО.
        Last edited by Pyramid; 27.05.2019, 11:51.

        Коментар


        • fon - искаш да кажеш че като се инвестира в мощности за производство на ток ще е в ток за крадене и изнасяне при неясни обстоятелства. Това разбрах от написаното.

          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Pyramid - кражбите ги ловят лесно по електромерите, няма как да са много та чак да набутват мрежата в дъното на класацията.
            Имат голям напредък с ловенето, но проблема не е само технически. Знаеш ли какво е в махалите? В наше село един циганин вика на другия "ела да живееш в махалата и няма да плащаш ток, къде си отишъл да живееш при българите". Не смеят да ги пипнат по махалите, а хич не сме село с най-екстремните махали.

            Искам да стана пределно ясен, че изобщо не съм за нови мощности ВЕИ точноСЕГА, ей така защото е хубаво или защото и другите правели или за идеята. ВЕИ се правят много бързо когато ти потрябват и реалността го изисква. Ние сме най-големия износител на ток на човек от населението в ЕС. Факт. Само Чехия май- беше до нас. А НЕК е почти пред фалит. Нещо не се връзва. А "моралния" Кадиев и жена му направиха милиони от износ защото Р.Овч им подари лиценз. Някой тук спомена, че плачели не им давали ток от АЕЦ сега. Аз не ток от АЕЦ не бих им дал, ами бих ги обесил както са много морални на някой стълб. Естествено загубите може да са от вътрешното потребление, но защо ги няма публично данните колко е печалбата от износа и всички такива около тях?

            Сега просто трябва да направим две неща.
            1.Да се спре финансиране на НОВИ мощности на АЕЦ и въглища както е вече в САЩ и ЕС
            2.Да си сменим мисленето, плановете на ЕСО и всичко реално в посока "все по-голям дял" ВЕИ. ЕСО, плановиците и Теменужка вървят точно в обратната посока. Такива термини като "базови мощности" които никой не използва по света и са любими на Богомил Манчев и Атака да се изхвърлят от речника ни и т.н.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Pyramid - кражбите ги ловят лесно по електромерите, няма как да са много та чак да набутват мрежата в дъното на класацията.
              Ох. Добре. Нека Мрежов ти разясни.

              Коментар


              • Pyramid - кражбите ги ловят лесно по електромерите, няма как да са много та чак да набутват мрежата в дъното на класацията.

                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Pyramid - очевидното е че мрежата в България е с много високи загуби в сравнение с тази на други страни в Европа, направо е шампион.
                  С много кражби е. Счетоводно, и те са „загуби”.

                  Коментар


                  • Pyramid - очевидното е че мрежата в България е с много високи загуби в сравнение с тази на други страни в Европа, направо е шампион.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Pyramid сега възможностите за използване на собственни източници на ток извън мрежата за покриване на домашно потребление много се промениха, според мен няма смисъл да се свързват въобще в мрежата. Има страни в които тока от мрежата поскъпва драстично защото потреблението пада много и го използват само като резервен източник на електричество, самите хора са си нагодили потреблението по този начин че да не използват много ток от мрежата но имат много слънце там в сравнение с нас. Ние обаче не сме от тези които могат да се оплачат от липса на слънце и вятър също, е не сме Хавай но..
                      Слънце имаме, вятърът е по-непостоянен. И, средно претеглено, по-слаб отколкото по атлантическото крайбрежие.

                      Коментар


                      • Pyramid сега възможностите за използване на собственни източници на ток извън мрежата за покриване на домашно потребление много се промениха, според мен няма смисъл да се свързват въобще в мрежата. Има страни в които тока от мрежата поскъпва драстично защото потреблението пада много и го използват само като резервен източник на електричество, самите хора са си нагодили потреблението по този начин че да не използват много ток от мрежата но имат много слънце там в сравнение с нас. Ние обаче не сме от тези които могат да се оплачат от липса на слънце и вятър също, е не сме Хавай но..

                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Pyramid - че то е очевидно
                          Какво е „очевидно”:
                          1.Не знаете 1. ѝ 2.Закони на комутацията.
                          2.Как и защо се развива пробив на изолацията по повърхността и в обема на твърдо тяло.
                          3.За какви стойности на диелектрическата якост става дума при полимери и полупроводници.
                          4.Какво е утечка и как „се бори”, и от какво зависи „тук” и „там”, на ентусиасти като теб, им е мистерия но, гледам, облъчваема и тя по линията „добър Запад -лош Изток” (да не забравим, как и тук, Путин и рашките са „виновни”.
                          5.Да говоря ли че, така споделено от теб, някой от вашата „ компетентна групичка” - изглежда, всички заедно - не прави разлика между разрядите в газове (за начало, искров и дъгов) ѝ последиците от тях за близко разположените твърди тела.
                          -ИЗОБЩО НЕ СПОРЯ, САМО КОНСТАТИРАМ.

                          Та, за лошата БГ изолация (където я има),
                          и за „лесното” комутиране (едно за АС, друго за DC ) ... пий една от мен, ама не споменавай. По-възрастен си от Фоня, очаква се, и по-мъдър да си.
                          Last edited by Pyramid; 27.05.2019, 09:58.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                            Фончо едно е да се свързваш към мрежа 0,4KV друго е на 20KV и трето на 110KV...Освен това собствениците са различни...Никой не изобретява как се свързват ВЕИ към мрежата...Има си наредба и тя не е за ВЕИ а за всички потребители.Чул си нещо чел си нещо и накрая в главата каша.
                            Може и да е мернал, че моите ВЕИ -та нямат проблеми с включването към каквато и да е мрежа и, колкото там „разбира”, го удря на свободно „творчество”. Иначе, ако не се лъжа, още 2005-2006-та, чл.29,раздел III от ЗЕ регламентираше, че (едва ли не)всички, трябва да имат 4-квадрантни елвктромери -нещо, което, много силно би трябвало да улесни свързването и на домашните ВЕИ (област, в която, тогава работех). За жалост, и това остана към купчината добри пожелания и лека-полека, се забравя.
                            Такива работи с Фонча.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                              Тия тук са седнали да изобретяват как се свързва ВЕИ към мрежата. Дано да има търсене, може някой да им даде някой лев. Но мисля, че това отдавна е изобретено. Всяко ВЕИ си идва с инструкции, всяко ЕСО има наредба как се свързва. Ако е домашно, в САЩ общо взето си купуваш електромер дето отчита в двете посоки и има някои дребни правила като да изключи ако мрежата изключи, тъй като ако техника изключи мрежата да не го убие тока на ВЕИ-то. После даваш заявка в ютилитито да ти плащат излишния ток, дори с ЕСО не се занимаваш. Ако е по-голямо и у нас, търсиш трансформатор и спазваш наредбите на Енергото - води се строеж 3-та категория та трябва да осигуриш и строителен надзор, което е малко тъпо, но така е по закон. Китайците пък продават цели системи с всяка част и проект, и елтехници ще ти пратят ако искаш. С една дума това изобщо не е проблем на Ел.преносни мрежи с голям дял на ВЕИ и аз не съм виждал по книги и дисертации специалисти да се вълнуват изобщо от този проблем.

                              Това, че имаме специалисти по пренос на ток във форума е хубаво, ама не знам защо се завират и в проблеми с които изобщо не се занимават.

                              Иначе за по сложни решения, като подводни кабели и всякакви връзки и комутации, най-добри са ABB, в чийто център в Houston имам двама приятели и съм ходил там в офиса им, но не виждам как сам човек от Горна Оряховица би се конкурирал с тях.
                              Фончо едно е да се свързваш към мрежа 0,4KV друго е на 20KV и трето на 110KV...Освен това собствениците са различни...Никой не изобретява как се свързват ВЕИ към мрежата...Има си наредба и тя не е за ВЕИ а за всички потребители.Чул си нещо чел си нещо и накрая в главата каша.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                                Бе не те ли е срам петнайсе години само глупости да пишеш за неща от които нищо не разбираш?
                                Не се спре бе! Ма ти си абсолютен илитерат! Затова и нямаш капка срам в теб.
                                Тия тук са седнали да изобретяват как се свързва ВЕИ към мрежата. Дано да има търсене, може някой да им даде някой лев. Но мисля, че това отдавна е изобретено. Всяко ВЕИ си идва с инструкции, всяко ЕСО има наредба как се свързва. Ако е домашно, в САЩ общо взето си купуваш електромер дето отчита в двете посоки и има някои дребни правила като да изключи ако мрежата изключи, тъй като ако техника изключи мрежата да не го убие тока на ВЕИ-то. После даваш заявка в ютилитито да ти плащат излишния ток, дори с ЕСО не се занимаваш. Ако е по-голямо и у нас, търсиш трансформатор и спазваш наредбите на Енергото - води се строеж 3-та категория та трябва да осигуриш и строителен надзор, което е малко тъпо, но така е по закон. Китайците пък продават цели системи с всяка част и проект, и елтехници ще ти пратят ако искаш. С една дума това изобщо не е проблем на Ел.преносни мрежи с голям дял на ВЕИ и аз не съм виждал по книги и дисертации специалисти да се вълнуват изобщо от този проблем.

                                Това, че имаме специалисти по пренос на ток във форума е хубаво, ама не знам защо се завират и в проблеми с които изобщо не се занимават.

                                Иначе за по сложни решения, като подводни кабели и всякакви връзки и комутации, най-добри са ABB, в чийто център в Houston имам двама приятели и съм ходил там в офиса им, но не виждам как сам човек от Горна Оряховица би се конкурирал с тях.

                                Коментар

                                Working...
                                X