IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    ТЕЦ Варна почти не работи. Проектиран е за черни въглища които се копаят на ръка и вече са много скъпи. Купи го Ахмед Доган за 3500лв и взима добри пари за студен резерв.


    И аз щях да го купя на тази цена, но никой не ми го е предложил.
    За ВЕИ-та разбра ли накрая? Ние почти нямаме мощности на газ. Нямаме и специалисти, нямаме и истински пазар, поради което ТЕЦ-овете на газ у нас са тотално оплюти.
    Аз все повече се чудя, разбират ли юнаци като теб разликата между „ТЕЦ на газ” - такива, с газови горелки и парни турбини от днешните ТЕЦ и ГтЕЦ, с газотурбинно задвижване. Щото разлика има, съществена...
    Last edited by RUBLA; 22.05.2019, 08:52.

    Коментар


    • Aйде да минават изборите .....
      Last edited by RUBLA; 22.05.2019, 08:52. Причина: Спазвайте добрия тон!

      Коментар


      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
        ...
        Условията които ми предлагат към момента за нов договор са неприемливи ,....
        Очевидно е, че 159 също не те интересува, следователно, някой се е правил на улав за цената 209/Мвтч без ддс

        обичам я търговийката

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          ТЕЦ Варна почти не работи. Проектиран е за черни въглища които се копаят на ръка и вече са много скъпи. Купи го Ахмед Доган за 3500лв и взима добри пари за студен резерв.
          https://www.mediapool.bg/sreshtu-350...ews283829.html
          Не си в час ТЕЦ Варна беше преоборудван за работа на ГАЗ през 2018 ......
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            нали 209 не можеше да я смъкнеш ?
            ако ти доставя на 109 то 50лв/Мвт. са за мен.

            На теб ще ти струва 159 ще имаш над 20% редукция.
            не се прави на улав че не разбираш .....

            209 лева МВтч съм платил Април ,защото в края на Март ми изтече досегашния договор с търговец които беше с фиксирана цена от преди 2 години.
            Условията които ми предлагат към момента за нов договор са неприемливи , а консумацията ми лятото е ниска така че мога да си позволя да изчакам 2-3 месеца дано се нормализират нещата. Ако не се нормализират се връщам обратно на регулирания пазар ......и ви чета с насмешка дрънканиците за почти безплатния ток от вей-та....
            Last edited by markov; 22.05.2019, 01:45.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
              Да бе хич няма ...ТЕЦ Варна не стана ли на ГАЗ наскоро ?
              ТЕЦ Варна почти не работи. Проектиран е за черни въглища които се копаят на ръка и вече са много скъпи. Купи го Ахмед Доган за 3500лв и взима добри пари за студен резерв.

              И аз щях да го купя на тази цена, но никой не ми го е предложил.
              За ВЕИ-та разбра ли накрая? Ние почти нямаме мощности на газ. Нямаме и специалисти, нямаме и истински пазар, поради което ТЕЦ-овете на газ у нас са тотално оплюти.
              Last edited by RUBLA; 22.05.2019, 08:52. Причина: Забранен линк!

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                Имам интерес от договор за две години с клауза ЗА НЕПРОМЕНЯНЕ НА ЦЕНАТА ПРЕЗ СРОКА НА ДОГОВОРА , като за целта ми предоставиш БАНКОВА ГАРАНЦИЯ за ОБЩАТА СУМА НА ДОГОВОРА , и бих приел с удоволствие крайна цена 87 лева МВтч с включени в нея преноси, акцизи, задължения към обществото и т.н.

                Ето имаш шанс да спечелиш .....след като твърдиш че на борсата бил по евтин
                нали 209 без ддс не можеше да я смъкнеш ?
                ако ти доставя на 109, то 50лв/Мвт. са за мен.

                На теб ще ти струва 159 ще имаш над 20% редукция.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                  Моля те, на АЕЦ Белене най-оптимистичната е 180 лева, а реалната ще е към 300лв. Абсолютно непродаваем на печалба ток за борсата.
                  Вярно, ниската цена беше с чешките реактори, дето братушките по братски ъъъ изкупиха.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Наясно съм, имаш ли интерес да ми платиш 50% от колкото ти смъкна от 209лв./Мвтч без ддс ?
                    Имам интерес от договор за две години с клауза ЗА НЕПРОМЕНЯНЕ НА ЦЕНАТА ПРЕЗ СРОКА НА ДОГОВОРА , като за целта ми предоставиш БАНКОВА ГАРАНЦИЯ за ОБЩАТА СУМА НА ДОГОВОРА , и бих приел с удоволствие крайна цена 87 лева МВтч с включени в нея преноси, акцизи, задължения към обществото и т.н.

                    Ето имаш шанс да спечелиш .....след като твърдиш че на борсата било голяма евтиния
                    Last edited by markov; 22.05.2019, 01:32.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Проверих - под 85.2лв./Мвт е бил вчера в час пик. На АЕЦ Белене толкова ще е оптимистичната себестойност
                      Моля те, на АЕЦ Белене най-оптимистичната е 180 лева, а реалната ще е към 300лв. Абсолютно непродаваем на печалба ток за борсата.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Казвам ти го точно на тебе трети път. От 2012г, значи за 6 години няма почти нищо пуснато като ВЕИ, особено и на газ. Стига си го повтарял като грамофон. За съжаление в България нямаме добра статистика. Ето ти чужд надежден линк
                        https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                        Но трябва да направиш избирания.
                        фотоволтаици 2012г 1013МВ, 2018г 1036МВ
                        вятър 2012г 677МВ, 2018г 698МВ

                        Големите кражби във ВЕИ станаха до юни 2012г когато международните им цени се срутиха, а Бойко риташе футбол и не ги намали у нас и от тогава няма нищо ново
                        Да бе хич няма ...ТЕЦ Варна не стана ли на ГАЗ наскоро ?

                        Аре бегай се подготви по добре.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Ма не ма интересува колко е на борсата бе човек .....
                          Наясно съм, имаш ли интерес да ми платиш 50% от колкото ти смъкна от 209лв./Мвтч без ддс ?

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            От десетина години се строят само ВЕИ ,централи на биомаса и на ГАЗ.
                            ТОВА НЕ Е ВЯРНО! Казвам ти го точно на тебе трети път. От 2012г, значи за 6 години няма почти нищо пуснато като ВЕИ, особено и на газ. Стига си го повтарял като грамофон. За съжаление в България нямаме добра статистика. Ето ти чужд надежден линк
                            https://www.energy-charts.de/ren_sha...aily&year=2019

                            Но трябва да направиш избирания.
                            фотоволтаици 2012г 1013МВ, 2018г 1036МВ
                            вятър 2012г 677МВ, 2018г 698МВ

                            Големите кражби във ВЕИ станаха до юни 2012г когато международните им цени се срутиха, а Бойко риташе футбол и не ги намали у нас и от тогава няма нищо ново

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              Пък най-вече зависи как ти го е подал търговеца.
                              Проверих - под 85.2лв./Мвт е бил вчера в час пик. А развит пазар още нямаме...
                              Ма не ма интересува колко е на борсата бе човек ...от борсата докато дойде до предприятието има: печалба на търговеца , мрежови услуги , пренос , задължения към обществото , акзиз и т.н. За ДДС не говоря щото то за бизнеса не играе ..но за физическите лица и то се добавя.


                              Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              По-скоро имаш Факт на еваващ те търговец
                              Говорил съм с достатъчно търговци и не мисля че проблема е в тях .... пак си на грешен път.

                              п.п.
                              Имам чувство че споря с някое надъхано от лекциите студентче дето няма никаква връзка с реалността....
                              Last edited by markov; 22.05.2019, 01:23.
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                Умчо , освен цената на борсата имаш още няколко компонента които плащаш .....пренос , задължения към обществото , акциз .....няма не искаш вървят в комплект.

                                Фактурата ми за април средната крайна цена е 209 лева ....факт , пък вие си дрънкаите как цъфтим и вържем с новите ВЕИ-та и тока видиш ли скоро ша станел с отрицателна цена ....
                                Пък най-вече зависи как ти го е подал търговеца.
                                Проверих - под 85.2лв./Мвт е бил вчера в час пик. На АЕЦ Белене толкова ще е оптимистичната себестойност

                                По-скоро имаш Факт на еваващ те търговец
                                Last edited by satz; 22.05.2019, 01:17.

                                Коментар

                                Working...
                                X