IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    [B] изплатени ВЕИ продават на развитите пазари ПОД сегашната козлодуйска цена. Развитие на връзките само трябва.
    Raзвитие на кои връзки че не разбирам- електропреносните мрежи са си свързани много отдавна- хайде като си ербап купи и достави ток под цената на аец-а. Къде го телефона да даде линк към някоя борса, ама да не забравиш и такса пренос да сметнеш- то май ако направиш цялото упражнение ще има -що ги ручахме жабетата. А бе домуз ага защо не си купува отвън ток, а се оплаква че тук му е скъпо- нещо ще предположиш ли, някое от енерготата да си чувал отвън да купуват ток и да го продават в бг? Не си ли чувал? ами питай бате пешо той ще ти обясни

    Коментар


    • Ах горкия, прощавай,
      "До момента" - минало време
      "В момента" - сега - тая година
      "очаква са да са" - бъдещето за внуците ни.
      "Тотал" - нужно за реална оценка колко ни струва инвестицията

      Надам се е ясно, ама и толко ниско вече не ми се обяснява, иди търси даскалица за 6 клас.

      не ми отговаряй - успехов желаю
      Last edited by satz; 04.06.2019, 16:49.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Нещо тройно излъга за разходите по спрените, или пък не знае,
        Другарьо полит. агитатор къде точно съм излъгал, постнал съм цитат от статия от края на 2018 в която се казва че
        "Дo мoмeнтa зa извaждaнeтo нa блoĸoвeтe ca пoxapчeни oбщo 502 милиoнa eвpo" което е дори повече от твоето писание......ма той чукча нъл писател не читател .....
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Нещо тройно излъга за големината на разходите по спрените, или пък не знае,
          но подпорки вижда нещо у дряново, иска си робството и тва е.

          Че стотици години това АЕЦ-а ще има разходи, също не му дреме,
          нали внуците ще плащат на руснаците - ВечнаДружба! къф кеф, мен сега мий еФтинку, по-далече от гузО ми не ме интересува! А да, и България да живей казаа тряяло да се пише.

          С големите си букви си написал - НИЩО НЕ РАЗБИРАМ ОТ ФИНАНСИ, Я ЛЕВО У ДЖЕБА САМО МЕ ЕНЯ. ТЕ ТАКОА ЖУВОТНО НЕМА

          По съществото дето си е привидяло е писано - изплатени ВЕИ продават на развитите пазари ПОД сегашната козлодуйска цена. Развитие на връзките само трябва.
          Last edited by satz; 04.06.2019, 16:39.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            2016год. :

            "Совершенно секретно: Полезните Идиоти са по важни от агентите и по-евтини! Те никога няма да видят как разходите по АЕЦКозлодуй постоянно нарастват! "

            Ко стАнА би маркуфф
            Виждам че даже не вдяваш за какво става дума, или ти плащат на брой думи ......копи-пасте на нещо си на принципа количество да има.
            Та какво доказваш с това обясни моля ???

            Че има разходи които частично се поемат от централата и частично от външни донори щото ни накараха предсрочно да ги затворим ли ? Не виждам нищо ново да си казал за какво спамиш с това ?

            ТВЪРДЕНИЕТО ТИ БЕШЕ ЧЕ ТОКА ОТ АЕЦ ЩЯЛ ДА БЪДЕ МНОГО СКЪП ЩОТО РАЗХОДИТЕ ПО ИЗВЕЖДАНЕТО КАТ СЕ КАЛКУЛИРАТ В ЦЕНАТА .......

            ОБАЧЕ НА 5 И 6 БЛОК В КОЗЛОДУЙ РАЗХОДИТЕ СА КАЛКУЛИРАНИ В ЦЕНАТА И ТЯ Е НАЙ-ЕВТИНАТА В БЪЛГАРИЯ...... нещо ще мръцнеш ли по същество бе другарю полит агитатор ?

            п.п.
            Бегом за нови опорки и тези не струват.
            Last edited by markov; 04.06.2019, 16:23.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • 2016год. :
              "Очакваните разходи по извеждането на блокове 1-4 на АЕЦ Козлодуй от експлоатация, без строителството на постоянно хранилище за най-опасните отпадъци, според доклада е 1,107 милиарда евро. България няма официална прогноза колко би струвало съхранението на тези отпадъци от четирите затворени реактора, но по преценка на одитния екип цената би била 1,59 милиарда евро. Това число той е получил разделяйки на две прогнозната цена на евентуално постоянно хранилище от 3 милиарда евро, която българските власти са дали. То би обслужвало работещите реактори 5 и 6 и спрените от 1 до 4. Взета е под внимание и стойността на такова съоръжение строено наскоро във Финландия.

              Така общата стойност на извеждането от експлоатация на четирите стари реактора на българската ядрена централа би струвало 2,697 милиарда евро, пишат одиторите. Сегашните програми предвиждат европейско финансиране от 731 милиона евро и национално съфинансиране от 341 милиона евро или общо 1,079 милиарда евро. Като извадим тази сума от общата стойност, се получава недостиг 1,618 милиарда евро. Ако от него извадим вероятната стойност на постоянното хранилище (1,59 милиарда евро), недостигът по текущите програми се очертава от 28 милиона евро"

              "Совершенно секретно: Полезните Идиоти са по важни от агентите и по-евтини! Те никога няма да видят как разходите по АЕЦКозлодуй постоянно нарастват! "

              Ко стАнА би маркуфф

              p.s.
              разходи АЕЦ Козлодуй
              2002г. под 699 млн.лв.
              2018г. над 800 млн.лв. (тука имаш гориво за по-малко реактори, но мисля тоя факт щи иде сложничък)
              Last edited by satz; 04.06.2019, 16:07.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                дАрагой, напиши тука какви са разходите на 4-те затворени блока в момента.
                Или рублолизно ще излъжеш, че няма такива разходи, по мощностите които отдавна не работят?
                Дорогой тавариш полит. агитатор , разходите на затворените блокове са осигурени от централата и от ЕС защото бяха затворени предсрочно по искане от ЕС. Дo мoмeнтa зa извaждaнeтo нa блoĸoвeтe ca пoxapчeни oбщo 502 милиoнa eвpo. Oт тяx 226 милиoнa eвpo ca средства от АЕЦ Козодуй, ocтaнaлитe 276 милиoнa eвpo ca eвpoпeйcĸo финaнcиpaнe. За цялото затваряне 38% e нaциoнaлнoтo финaнcиpaнe, 62% e eвpoпeйcĸo финaнcиpaнe. Европейското финансиране е необходимо защото не беше позволено на реакторите да изработят жизнения си цикъл и да се натрупат достатъчно средства от дейността за извеждането им.

                Разходите за бъдещото затваряне на работещите блокове са калкулирани в цената на електроенергията на АЕЦ Козлодуй. Има обособени два фонда които се пълнят с отчисления от продажбите. И въпреки отчисленията , цената на ел.енергията от АЕЦ Козлодуй е най-ниска на пазара. Така че по.леко с лъжите и сам не си вярваш !!!
                Last edited by markov; 04.06.2019, 14:24.
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                  дАрагой, напиши тука какви са разходите на 4-те затворени блока в момента.
                  Или рублолизно ще излъжеш, че няма такива разходи, по мощностите които отдавна не работят?
                  A евролизно забравяш че тея блокове бяха затворени насила от новите ни европейски братя щото можеха да произвеждат безплатен ток

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                    ..

                    АЕЦ Козлудуй е към края на жизнения си път дрън дрън факти несвързани с разходите !!!
                    Това поне за разлика от лъжите ви за в бъдеще може да се провери защото се случва сега в момента ......
                    дАрагой, напиши тука какви са разходите на 4-те затворени блока в момента.
                    Или рублолизно ще излъжеш, че няма такива разходи, по мощностите които отдавна не работят?
                    Last edited by satz; 04.06.2019, 12:01.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Тази очевадност, винаги се пропуска в "сметките за Белене" от виждащите евтиния АЕЦбеленски ток.

                      АЕЦ е с най-големите разходи, харчиш ресурс десетки години преди и след приключването на генерацията.

                      дрън, дрън

                      Кое избираме да подарим на нашите внуци?
                      И преди ти казах че са ти се паднали кофти опорки. Минавай на друга тема че с тази само глупави полит.лозинги само се дъниш....

                      АЕЦ Козлудуй е към края на жизнения си път и продава НАЙ-ЕВТИНИЯ ТОК В БЪЛГАРИЯ !!!
                      Това поне за разлика от лъжите ви за в бъдеще може да се провери защото се случва сега в момента ......
                      Last edited by markov; 04.06.2019, 11:53.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                        Това е очевидно, не се става така лесно човек
                        Бреей. Само на 16 години и цитира Вапцаров. Или пък Уикеда.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                          Аз пък никога няма да разбера защо е тоя въпросителен след "човеците"...
                          Това е очевидно, не се става така лесно човек

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                            Никога не съм разбирал човеците? продаващи в робство внуците си.

                            "Миличко аз ти свих кинтите, е тука ще плащаш тока ми, обичай Родината, а съседчето без задължения дето си играе с подареното хвърчило, да знаеш,че дядо му е малоумник"
                            Аз пък никога няма да разбера защо е тоя въпросителен след "човеците"
                            Това малките само за кинти мислите. Още ли крънкаш дядо си.

                            Коментар


                            • Никога не съм разбирал човеците? продаващи в робство внуците си.

                              "Миличко аз ти свих кинтите, е тука ще плащаш тока ми, обичай Родината и Атома!, а съседчето без задължения дето си играе с подареното хвърчило, да знаеш,че дядо му е малоумник"
                              "Откъде миличко ще вземеш пари? Ааами онова с малоумния дядо има, откъде има незнам.Ти ще трябва да бачкаш за моя атомен ток и след смъртта ми!"
                              Last edited by satz; 04.06.2019, 10:07.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Тази очевадност, винаги се пропуска в "сметките за Белене" от виждащите евтиния АЕЦбеленски ток.

                                АЕЦ е с най-големите разходи, харчиш ресурс десетки години преди и след приключването на генерацията.

                                Евтин е, единствено като част от индустрията за атомни оръжия.
                                Дефакто АЕЦ е продажба в робство на внуците ни(ние сме изсмукали ресурса а те ще плащат без никакви ползи за тях),пък ВЕИ са вид златна кокошка подарена на децата ни (ние сме се охарчили и малко сме облажили, но абитурентите ни ще имат ползи при почти нулеви разходи!).

                                Кое избираме да подарим на нашите внуци?
                                Като итински малоумници на внуците си ще оставим хвърчила.

                                Коментар

                                Working...
                                X