IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

    Я рЕчи, да чуем?
    Пирамидата ба мен ми е трудно да ти чета глупостите.Пишеш като някой със СОП специални образователни потребности

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Счетитата са едни мили регистратори на състояли се факти но...до тук. ...
      Тъй де, ама те определят дали си на печална или загуба и каква ти е себестойността.
      И после разни неграмотни подскачат, ама вижти колку е ефтинку.

      Коментар


      • 2019 Брой осигурени лица 3700
        2008 Брой осигурени лица над 4700
        "дял на разходите за заплати <10% от общите разходи"
        сам напиши за кого се отнася,
        пък на публиката ще и стане ясно кой е евтиния и от къде е

        после има по-сложна задача, има едни дружества на Козлодуя дето са винаги и само на загуба,
        направени са за:
        А - да осигуряват счети печалбата на "мурзилистическата енергийна гордост" (загубите меткайте там!)
        Б - за инвестиране яко на АЕЦ Козлодуй в нови мощности

        p.s.
        Пролича, че не си разбрал въпроса, но всеки професор е свободен да се излага.Пише ти го човек, дето е коригирал учебници.
        Last edited by satz; 05.06.2019, 14:20.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
          Прав си за невежеството

          Обаче некси не стана ясно,
          защо 2002г. АЕЦКозлодуй е бил на печалба при 29лв./Мвтч,
          пък днес 2019г. уж се харчи за четири "резервоара" по-малко,уж изплатен, пък при 50лв./Мвтч ще е на загуба

          Отговора на въпроса има пряко отношение към темата,вижда се от всеки некъсоглед.

          Молим невежи да не пишат.
          Пак опити за евтина манипулация.

          Ми виж примерно колко е поскъпнала цената на труда от 2002 до 2019 , ще ти помогна приз 2002 средната заплата беше нещо около 260 лева , сега около 1000 лева .......тоест близо 4 пъти.......цената им не се е качила и 2 пъти.

          И цената на АЕЦ Козлодуй пак е най - евтина на пазара в България и са на печалба въпреки че регулатора ги натиска за да компенсират скъпия ток от ФЕЦ !!!
          Last edited by markov; 05.06.2019, 13:14.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            И още един факт, който обяснява ниската себестойност 2002г.
            Социалистическите счетита се кълняха, че последния блок на АЕЦ Козлодуй е струвал малко под 1млр.$.
            Счетитата са едни мили регистратори на състояли се факти но...до тук. Уважавам труда и старанията им, обаче не знам защо, за „финансист”” има дори отделна думичка.
            Last edited by Pyramid; 05.06.2019, 13:14.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Че какъв опонент си ти? Оня ден чу за Фурие, ама не спираш да се излагаш тук.
              А и колко неща си изобретил? Като гледам в ония темички то е пълен резил, срам, но от всички тук само ти не го разбираш. Ми знаеш ли как те наричат в оня съюз, на изобретателите?

              Я рЕчи, да чуем?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Ще ти се да вбиеш клин във веригата опоненти, а? Ама точно Мрежата, в материята, за която се позапенва, всички ни слага в джоба си. А, като по-мъдър, аз пък, прощавам грешките в комуникацията на по-компетентните от мен. Нямам идея, колко неща той е изобретил и въвел повече или по-малко от мен но, ако Мрежов ти говори за ЕЕС, се вслушай. Препоръка е.
                Че какъв опонент си ти? Оня ден чу за Фурие, ама не спираш да се излагаш тук.
                А и колко неща си изобретил? Като гледам в ония темички то е пълен резил, срам, но от всички тук само ти не го разбираш. Ми знаеш ли как те наричат в оня съюз, на изобретателите?


                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • И още един факт, който обяснява ниската себестойност 2002г.
                  Социалистическите счетита се кълняха, че последния блок на АЕЦ Козлодуй е струвал малко под 1млр.$.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Съотношение приходи/разходи. И себестойност. И отчисления. И още фактът, че не се знае, дали ще бъдат подновявани лицензите до максималното. ...
                    Именно де, показва какво става със себестойността, когато имаш разходи без генерация.

                    И се влиза в спирала: Ама трябват ни пари за хранилище - откъде?, дай да построим още блокове, ама вече сме вложили в Белене(като членове на едни други военни съюзи и като добиващи уран).

                    Само сметни с 6млр.лв.които ще отидат за козлодуйско хранилище, колко нови всякакви генерации можеш да построиш. Та така с атомния ток, бил е хубаво нещо когато мрежите още не са били изградени. В Европа вече 1 милион европци, са независими от централен ток (имат осигурен собствен източник) И това е бъдещето.
                    Поставили са си цел, да имат милиони генериращи малки единици,
                    за базов ток ще ползват метан и резерв ВЕЦ
                    Last edited by satz; 05.06.2019, 10:25.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Прав си за невежеството

                      Обаче некси не стана ясно,
                      защо 2002г. АЕЦКозлодуй е бил на печалба при 29лв./Мвтч,
                      пък днес 2019г. уж се харчи за четири "резервоара" по-малко,уж изплатен, пък при 50лв./Мвтч ще е на загуба

                      Отговора на въпроса има пряко отношение към темата,вижда се от всеки некъсоглед.

                      Молим невежи да не пишат.
                      Съотношение приходи/разходи. И себестойност. И отчисления. И още фактът, че не се знае, дали ще бъдат подновявани лицензите до максималното. Разрови се сам, открий данните. И / или ѝ представи свои източници.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп

                        Я кажи ти как е

                        Ще ти се да вбиеш клин във веригата опоненти, а? Ама точно Мрежата, в материята, за която се позапенва, всички ни слага в джоба си. А, като по-мъдър, аз пък, прощавам грешките в комуникацията на по-компетентните от мен. Нямам идея, колко неща той е изобретил и въвел повече или по-малко от мен но, ако Мрежов ти говори за ЕЕС, се вслушай. Препоръка е.
                        Last edited by X_Y; 05.06.2019, 09:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Фончо има два вида невежество едното това без диплома е безопасTно но другото с дипломата може да е опасно....
                          Прав си за невежеството

                          Обаче некси не стана ясно,
                          защо 2002г. АЕЦКозлодуй е бил на печалба при 29лв./Мвтч,
                          пък днес 2019г. уж се харчи за четири "резервоара" по-малко,уж изплатен, пък при 50лв./Мвтч ще е на загуба

                          Отговора на въпроса има пряко отношение към темата,вижда се от всеки некъсоглед.

                          Молим невежи да не пишат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            В САЩ направиха така, че и за собствения си апартамент може да купуваш ток от 5-6 дружества - жиците са едни но продавача е различен, даже и в България може вече, но не знам има ли и 5 човека.
                            Мче това е и смисъла от електро-разпределителните дружества, само че в Булгаристан дотолкова.. народа с картелни договорки помежду си - че се счита като нещо изключително яко човек да може да ИЗБЕРЕ доставчика си на ток - т.е. покритието на различните да се припокрива. Конкуренция, Санчо - тогава и цените са други, и качеството...
                            Last edited by X_Y; 05.06.2019, 09:48.

                            Коментар


                            • Ето тук новина.
                              https://money.bg/macro/zashto-german...nergetika.html

                              С което съм съгласен. Всъщност мисля, че най-старите АЕЦ (каквитео в Германия вече няма) и най-старите ТЕЦ трябва да се затварят първо. Въпрос на обществена договорка. Но никакви нови такива!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                                Аз може ли да си купя- сутринта от 4,50 до 9.50 искам 4-5 киловата на моят адрес, за следобяда и вечерта ще си помисля
                                На борсата киловати не се търгуват, както и минути и до "твоя адрес". Там е на едро. На борсата търгува твоето "utility" не знам как се води в Германия, както е тук ЧЕЗ - електроразпределително дружество. В САЩ направиха така, че и за собствения си апартамент може да купуваш ток от 5-6 дружества - жиците са едни но продавача е различен, даже и в България може вече, но не знам има ли и 5 човека. Това няма нищо общо с борсата. Иначе има пазар "час напред", където по идея можеш.

                                Всъщност в Англия и Австралия се търгува и на половин час. Това зависи от фактор за който едва ли ще се сетиш - компютърната мощ спрямо търгуваните сделки и такива технически неща.

                                Ти самият може да търгуваш ток на борсата и сам, дори от Германия на пазара в САЩ по интернет, но няма как да е за един апартамент, освен ако нямаш леярна в него. Не се изисква лиценз от Р.Овч. както дадоха на жената на Кадиев с туристическото й образование та натрупа милиони. Трябва обаче да сложиш банкова гаранция. И ако сложиш примерно 1000 долара, може да търгуваш ток за 10,000. Както е и на борсите в Ню Йoрк и Чикаго - на това му се вика "mark-to market"
                                https://www.investopedia.com/terms/m/marktomarket.asp
                                Last edited by fon; 05.06.2019, 00:05.

                                Коментар

                                Working...
                                X