IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Ами няма толкова маломерни, иначе с кеффф.
    А до него една малка черна дупка за изхвърляне на отпадъците

    Коментар


    • Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение

      А центробежната сила няма ли да скъса перката, когато е на границата на скоростта на звука по периферията?
      Съпромат

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Фонски, линейната скорост по края е средногеометрична между тази на вятъра и ъгловата честота, умножена по радиус (50 м).
        V^2=(H^2+(W*R)^2) . Та, тази линейна скорост, не бива да надвишава онази на звука, или 330 [m/s] , близо 1188 км/ч. 10 [m/s]= 36 [км/ч] .
        Тоест, ти си някъде 30 ПЪТИ ВСТРАНИ от истината. Правил съм вятърен генератор, не на мен тия.
        Хахаха- телефоне, отново греда. Нищо не разбираш и от веи и от политика. МАй ще изляза прав че си завършил петър берон или подобно училище

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          Фонски, линейната скорост по края е средногеометрична между тази на вятъра и ъгловата честота, умножена по радиус (50 м).
          V^2=(H^2+(W*R)^2) . Та, тази линейна скорост, не бива да надвишава онази на звука, или 330 [m/s] , близо 1188 км/ч. 10 [m/s]= 36 [км/ч] .
          Тоест, ти си някъде 30 ПЪТИ ВСТРАНИ от истината. Правил съм вятърен генератор, не на мен тия.
          А центробежната сила няма ли да скъса перката, когато е на границата на скоростта на звука по периферията?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Roanoke Разгледай мнение

            Ми сложете си по един ядрен реактор да ви върти помпата..
            Ами няма толкова маломерни, иначе с кеффф.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              За да разбереш колко е сложно да изработиш 100м перка, която в края си да има линейна скорост поне 10м/с и да не се запали трябва да си инженер!
              Фонски, линейната скорост по края е средногеометрична между тази на вятъра и ъгловата честота, умножена по радиус (50 м).
              V^2=(H^2+(W*R)^2) . Та, тази линейна скорост, не бива да надвишава онази на звука, или 330 [m/s] , близо 1188 км/ч. 10 [m/s]= 36 [км/ч] .
              Тоест, ти си някъде 30 ПЪТИ ВСТРАНИ от истината. Правил съм вятърен генератор, не на мен тия.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                Този пост трябва да се повтаря на всяка страница поне по веднъж за да четат и може би да разберат нашите зелени опоненти. Независимо от цените по 0,00000000000000001 цент на гигават пак не става само с веи-става с четене но не на интернет статии. Бате пешо 1000попита един и същи въпрос и 10001 пъти отговор не получи

                Само за справка сутринта около 8ч на панела беше температурата около 20 градуса, сега е малко над 40 градуса. Помпата още не е тръгнала да върти , тоест ако разчитам да се окъпя сутринта- зззззззззззззз студена вода, но пък тя била да си успокоявам нервите
                Ми сложете си по един ядрен реактор да ви върти помпата..

                Коментар


                • Първоначално изпратено от vikhunter Разгледай мнение

                  Аз имам два панела за топла вода. През лятото покривам единия с брезент защото температурата става прекалено висока. През зимата и двата не стигат. Пет да сложа пак няма да стига. Имам 6 панела за ток с три големи акумулатора. Това е за една водна помпа с непрекъсната през годината работа, но е много по - важна през зимата и пролетта. Помпата работи около 24 часа на акумулатори, ако няма слънце. През лятото стига, през зимата заникъде. Имаме по над 10 дни без слънце през зимата, пък и е ниско над хоризонта . Консумацията на помпата е колкото един климатик. През лятото ще има ток за три климатика, през зимата за нула. Перка нямам, но е същата история. На бързия влак София - Варна ще му трябват платна май.
                  Този пост трябва да се повтаря на всяка страница поне по веднъж за да четат и може би да разберат нашите зелени опоненти. Независимо от цените по 0,00000000000000001 цент на гигават пак не става само с веи-става с четене но не на интернет статии. Бате пешо 1000попита един и същи въпрос и 10001 пъти отговор не получи

                  Само за справка сутринта около 8ч на панела беше температурата около 20 градуса, сега е малко над 40 градуса. Помпата още не е тръгнала да върти , тоест ако разчитам да се окъпя сутринта- зззззззззззззз студена вода, но пък тя била да си успокоявам нервите

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                    Малка вметка от първо лице- преди 6-7 години си купих слънчеви колектори които свързах към бойлера- инвестираната сума е около 1500лв. Досега най вероятно тази сума се е възвърнала, но ........... Работят само лятото, зимата не работят по понятни причини. Наистина както казват много много хора и съм го виждал в действителност лятото водата стига до 90 градуса и на практика няма свършване- добре де за 4 членно семейство е повече от достатъчна, но какво да се прави зимата. На този въпрос няма отговор или поне смислен отговор няма. Ако не съм вързан към мрежата ще трябва да се къпя със студена вода. Същата е работата и със тези държави които постигат 10-20-30 50% от веи- ако не са в мрежа с друга държава ще издухат таратора много яко. Както каза бате пешо- веи - само в пещерната ера
                    Аз имам два панела за топла вода. През лятото покривам единия с брезент защото температурата става прекалено висока. През зимата и двата не стигат. Пет да сложа пак няма да стига. Имам 6 панела за ток с три големи акумулатора. Това е за една водна помпа с непрекъсната през годината работа, но е много по - важна през зимата и пролетта. Помпата работи около 24 часа на акумулатори, ако няма слънце. През лятото стига, през зимата заникъде. Имаме по над 10 дни без слънце през зимата, пък и е ниско над хоризонта . Консумацията на помпата е колкото един климатик. През лятото ще има ток за три климатика, през зимата за нула. Перка нямам, но е същата история. На бързия влак София - Варна ще му трябват платна май.
                    Last edited by vikhunter; 10.06.2019, 11:46.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                      хихи, ето и под 6,3 цента/квтч https://www.electricrate.com/residen...ates-delaware/
                      има и под 5,99

                      Обаче сума роби,предатели и обикновени идиоти, държат да си предплатят тока за 30 години напред
                      Тъй де на тях да им е ефтинку, деца и внуци ще им плащат.
                      Робите и предателите са други, не тези които искат да строят нов блок в аец-а- тъй като те ще платят сметката, а евтината енергия ще я консумират децата и внуците им. ТАка че по полека с определенията. Както веи-тата- така и аец иска пари- едното работи 20 години- другото работи 70-80 години- едното ще получи субсидии за 12 години, другото ще получи субсидии за 15 години- и в двата случая сметката за субсидиите ще я платят строителите, а не децата им и внуците. Всъщност деца и внуци има само в единият случай, в другият не съществуват. В случая с перкопанелите има само аз и сега- няма утре. Строиш за 6 месеца и започва консумацията, при аец-а строиш 5 -6години , получаваш субсидии да кажем 15 години и за децата и внуците остава само да смучат евтина енергия- цената на ремонта и на суровината- това е цялата дандания

                      Бате пешо каза- да си изключат връзките държавите с по 20% веи-та и тогава да говорят. Ама никой не ще да направи такова нещо, защото ще се върнат в първобитния строй

                      Всъщност относно 30 години- ами аз ги смятах че ако я няма субсидията, на практика си плащаш 150000км напред ако си купиш една ел кола. Със субсидията се изкривява пазара, но какво да се прави- някакви идиоти натискат правителствата и те за съжаление не удържат на натиска. Изключение прави БХ и менда която каза че няма да се дава субсидия на електрокарите за бг, май данъците им са по ниски в бг и могат да паркират безплатно където си искат. Което е вид субсидия отново и би трябвало да бъде съдено правителството за неравнопоставеност
                      Last edited by v_tin; 10.06.2019, 11:36.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Roanoke Разгледай мнение
                        хихи, ето и под 6,3 цента/квтч https://www.electricrate.com/residen...ates-delaware/
                        има и под 5,99

                        Обаче сума роби,предатели и обикновени идиоти, държат да си предплатят тока за 30 години напред
                        Тъй де на тях да им е ефтинку, деца и внуци ще им плащат.
                        Last edited by satz; 10.06.2019, 11:12.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                          Тъп е щото не можеш да отговориш щото има излишък кат духа и пече , ама през другото време го няма излишъка...та кога ще видим цените за краен потребител в САЩ да видим плодовете на успеха им ?
                          https://www.texaselectricityratings....ctricity-rates

                          Коментар


                          • Малка вметка от първо лице- преди 6-7 години си купих слънчеви колектори които свързах към бойлера- инвестираната сума е около 1500лв. Досега най вероятно тази сума се е възвърнала, но ........... Работят само лятото, зимата не работят по понятни причини. Наистина както казват много много хора и съм го виждал в действителност лятото водата стига до 90 градуса и на практика няма свършване- добре де за 4 членно семейство е повече от достатъчна, но какво да се прави зимата. На този въпрос няма отговор или поне смислен отговор няма. Ако не съм вързан към мрежата ще трябва да се къпя със студена вода. Същата е работата и със тези държави които постигат 10-20-30 50% от веи- ако не са в мрежа с друга държава ще издухат таратора много яко. Както каза бате пешо- веи - само в пещерната ера
                            Last edited by v_tin; 10.06.2019, 10:22.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение
                              ...Казвал съм много пъти че в цяла България сме около 90 човека дето разбираме за какво става дума...
                              Досега читав специалист да се затрудни с даването на факти не съм видял.

                              Чисто технически виждам, че си наясно с електроразпределението,ама за проектния живот на Козлодуй имаш ли някакви факти?

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от power grid Разгледай мнение

                                В Холивуд да в реалността е по друго.Те затова и крият какво са учили и работили щото ще лъсне факта че не разбират нищо от енергетика те са тук да се занимават с пропаганда и да громят Русия и Путин а понякога и наште комунисти.И не вдяват че реактора и съоръженията по първи контур плюс парогенераторите ще са руски а всичко друго като генератори трансформатори системи за управление и контрол защити няма да са руски...Ако това Белене се построи това ще е проект между Русия България Франция САЩ Япония...Да не говорим че ако реактора беше френски друго щяха да пеят.Тия са тука за да пробутват западни интереси не български.Такива като чуят Русия и Путин и са като насъскани запенени песове с изплезени езици
                                Те това им е целия проблем ........а всъщност френската ФРаматом излязоха със съобщение преди няколко дни че искат да участват , дори ще намерят и финансиране за част от проекта........но пуста Русофобия няма почивен ден ....
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X