IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

    Пак си в грешка, Ганя трябваше да осъди някои за АЕЦ Белене , ама трябваше да осъди тези който го спряха. За пропуснатите ползи и направените разходи.
    Бе аз съм все в грешка, ти все си познал, пък става все както на мен ми се иска.
    И за юп беше същото, и за оня нефтопровод, ся същото ше стане и с оная тръба за сърбите...

    Ама я кажи, кои точно да осъди, ония от '90 година или сега тия?
    Аз пък се чудя що ганя не вземе да обеси тия дето разправят че е изгоден? Например дългуча дет' лъжеше че над двеста милярда евро щяло да изкара белене за шейсе години.
    Чудя се какво ли има в главите на тези дет' са му повярвали...

    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      Аз също така искам и България да е добре. А не във всяко нещо да се наместват разни 'консултанти' и престъпници. Поне веднъж Ганя да излезе умен.
      Щото на тия заради които росатом осъди България за този реактор нищо не може да им направиш. Давност разбираш ли. Три годишна.
      Пак си в грешка, Ганя трябваше да осъди някои за АЕЦ Белене , ама трябваше да осъди тези който го спряха. За пропуснатите ползи и направените разходи.
      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
        Аз не държа именно Белене да се строи, а да не пропаднат още веднъж, огромни народни пари. Щом са произведени и достАвени тези реактори, не е ли възможно, с тях , като апортна вноска, България да участва, напр. в румънския проект, с което,
        1.Да го ускори.
        2.Да договори квоти за България,
        3.Да се разтовари икономически, при гарантирани доставки. (Румъния е на границата ни)
        Другият вариант е бл.7. ѝ 8. в Козлодуй но, да се захвърли инвестиция от такъв мащаб и нищо да не носи, освен Кражби на неколцина олигарси...май трябва да се върне смъртното наказание. Не с разстрел. Не. Тъпчеш го принудително с манджи, доде се пръсне.
        Изненадващо добро предложение.
        Ето че можело!

        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

          Аха викаш Ганя ша излезе най-умен...всички комшии ша направят АЕЦ и няма какво да си правят тока ......сигурно ще ни плащат да им го вземаме .......ти да видиш. Не съм такъв оптимист кат теб...

          п.п.
          Само не разбрах под "ние" кого визираш че нъл твърдиш че от многууу години си живуркаш във САЩ.
          Аз също така искам и България да е добре. А не във всяко нещо да се наместват разни 'консултанти' и престъпници. Поне веднъж Ганя да излезе умен.
          Щото на тия заради които росатом осъди България за този реактор нищо не може да им направиш. Давност разбираш ли. Три годишна.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Аз не държа именно Белене да се строи, а да не пропаднат още веднъж, огромни народни пари. Щом са произведени и достАвени тези реактори, не е ли възможно, с тях , като апортна вноска, България да участва, напр. в румънския проект, с което,
            1.Да го ускори.
            2.Да договори квоти за България,
            3.Да се разтовари икономически, при гарантирани доставки. (Румъния е на границата ни)
            Другият вариант е бл.7. ѝ 8. в Козлодуй но, да се захвърли инвестиция от такъв мащаб и нищо да не носи, освен Кражби на неколцина олигарси...май трябва да се върне смъртното наказание. Не с разстрел. Не. Тъпчеш го принудително с манджи, доде се пръсне.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Аз лично бих ги приветствал. Също бих окуражил сърбите и те да направят една централа.
              Пък ние да се задвижим със световните тенденции. В крайна сметка същото ще направят и комшиите, а този ток от тези централи ще трябва някъде да го продават... И ще могат, ноооо на правилната цена....
              Аха викаш Ганя ша излезе най-умен...всички комшии ша направят АЕЦ и няма какво да си правят тока ......сигурно ще ни плащат да им го вземаме .......ти да видиш. Не съм такъв оптимист кат теб...

              п.п.
              Само не разбрах под "ние" кого визираш че нъл твърдиш че от многууу години си живуркаш във САЩ.
              Last edited by markov; 15.06.2019, 10:29.
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                Аз лично бих ги приветствал. Също бих окуражил сърбите и те да направят една централа.
                Пък ние да се задвижим със световните тенденции. В крайна сметка същото ще направят и комшиите, а този ток от тези централи ще трябва някъде да го продават... И ще могат, ноооо на правилната цена....
                кои сте " вие " бе ... щял да се задвижва със световните тенденции ... то се види накъде си се "задвижил" ...

                Коментар


                • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                  И Румънците почват да строят разширение:

                  13,05,2019г.

                  Проектът за разширяването на румънската АЕЦ "Черна вода" навлиза в нова фаза, след като преди дни Букурещ подписа предварително инвестиционно споразумение с Китайската генерална ядрена корпорация (CGN). Документът предвижда до 60 работни дни да бъде създадена проектна компания за изграждането на два нови енергоблока в централата, всеки с мощност 700 мВт. В нея 51% дял ще имат китайците, а останалите 49% ще са на румънската Nuclearelectrica, която управлява централата. Приблизителната инвестиция се оценява на 8 млрд. долара.

                  "Новите ядрени мощности ще играят ключова роля в декарбонизацията на производството на електроенергия в Румъния и региона", каза вицепремиерът на страната Виорел Стефан, като подчерта, че проектът ще осигури и до 19 хил. работни места. Китайският посланик Цзян Юй заяви, че "сътрудничеството в големите проекти е важна част от изграждането на "Един пояс, един път" и връхната точка на двустранното икономическо и търговско сътрудничество.
                  Аз лично бих ги приветствал. Също бих окуражил сърбите и те да направят една централа.
                  Пък ние да се задвижим със световните тенденции. В крайна сметка същото ще направят и комшиите, а този ток от тези централи ще трябва някъде да го продават... И ще могат, ноооо на правилната цена....
                  Last edited by Имхотеп; 15.06.2019, 01:34.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid - това за въглерода и метана не е вярно, въглерода дори е по чисто гориво от метана по отношение атмосферните емисии, така казва най елементарната химия и означава че нещо ни лъжат за метана. Първо имаш вода и въглерод от който извънатмосферно получаваш метан плюс кислород и този кислород се използва и при атмосферното горене на този метан, и какво излиза - май войната е срещу по чистото гориво което емитира по малко в атмосферата и не отнема толкова кислород колкото метана. Сярата и твърдите частици се очистват, не са чак толкова голям проблем а само малко разход на енергия.Това са някакви лозунги , въглищата били мръсни а метана видиш ли бил даже веи и не знам как минава и се тиражира тази измама.
                    Метанът не бива да попада в атмосферата. Един от най-мощните парникови ефекти предизвиква той. Та, по-добре, вместо да се изпусне, да изгори. За 1 kWh, отиват ок.100 литра. Към 80гр.метан. ... и ок.150гр.въглища. Разсипията за природата -да не говорим. ВЕИ, той е по-скоро, само частично, под 1/3. А какво емитира при горене? Вода и СО2. Кюмюрът е в пъти по-гаден за горене но, за целия горивен цикъл, вече, сигурен не съм. Особено, по шистова линия (как замърсяват, само те си знаят). ТУК ТАКИВА МИЗИРАБЛИ, НЕ ИСКАМ ДА СТЪПВАТ.
                    ​​​​​

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                      ...... е марков беше дал преди няколко дена къде се строят аец около нас. А ето тук се виждат реакторите в строеж в целия свят. Вижда се че около нас евентуално в близко бъдеще ще има в Турция един, и я Словакия. Не се вижда какво става с унгарските.
                      И Румънците почват да строят разширение:

                      13,05,2019г.

                      Проектът за разширяването на румънската АЕЦ "Черна вода" навлиза в нова фаза, след като преди дни Букурещ подписа предварително инвестиционно споразумение с Китайската генерална ядрена корпорация (CGN). Документът предвижда до 60 работни дни да бъде създадена проектна компания за изграждането на два нови енергоблока в централата, всеки с мощност 700 мВт. В нея 51% дял ще имат китайците, а останалите 49% ще са на румънската Nuclearelectrica, която управлява централата. Приблизителната инвестиция се оценява на 8 млрд. долара.

                      "Новите ядрени мощности ще играят ключова роля в декарбонизацията на производството на електроенергия в Румъния и региона", каза вицепремиерът на страната Виорел Стефан, като подчерта, че проектът ще осигури и до 19 хил. работни места. Китайският посланик Цзян Юй заяви, че "сътрудничеството в големите проекти е важна част от изграждането на "Един пояс, един път" и връхната точка на двустранното икономическо и търговско сътрудничество.
                      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                      Коментар


                      • Е добре де алекс, ми не може ли констатации да правиме, ся то ясно че истината боли, но все пак е по-добре от щадящата лъжа?
                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Pyramid - това за въглерода и метана не е вярно, въглерода дори е по чисто гориво от метана по отношение атмосферните емисии, така казва най елементарната химия и означава че нещо ни лъжат за метана. Първо имаш вода и въглерод от който извънатмосферно получаваш метан плюс кислород и този кислород се използва и при атмосферното горене на този метан, и какво излиза - май войната е срещу по чистото гориво което емитира по малко в атмосферата и не отнема толкова кислород колкото метана. Сярата и твърдите частици се очистват, не са чак толкова голям проблем а само малко разход на енергия.Това са някакви лозунги , въглищата били мръсни а метана видиш ли бил даже веи и не знам как минава и се тиражира тази измама.

                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Да видим какво ще стане с цените при нарастванв търсенето на природния газ. Логиката на пазара дали няма да ги изстреля отново нагоре? И какво би трябвало да очакваме от цените на тока от газови турбини? За АЕЦ, цените се залагат основно при строежа, а другите, при текущуте доставки на гориво. Та, питам: какви са гаранциите, че те също няма да скочат?

                            Коментар


                            • Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                power grid - имаме въглища, централите на въглища не са по неекологични от тези на газ ако са съвременни и който твърди че въглищата са мръсно гориво просто лъже. Екологично най мръсното нещо е това което се случва - отопление с твърдо гориво, което се изгаря атмосферно при ниска температура..от това по мръсно нещо няма и да се мъчиш да го направиш по мръсно да е няма да успееш.
                                Сладко хортуваш, ама... Моларната топлотворна способност на метана е много по-висока от на въглерода, докато при изгарянето си, отделя по-малко СО2. Добавяме сярата, твърдите частици, радиоактивното замърсяване от тях и т.н.... и излиза, че може и да грешиш. А хората тук се топлят с онова, което могат финансово да си позволят.
                                Last edited by Pyramid; 14.06.2019, 20:40.

                                Коментар

                                Working...
                                X