IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
    На българите им казаха, че са пиратите на Европа - щото всичкото електроника, ЕИТ, софтуер - все крадено. А крадци у европата не искали. Пък китайците си го направиха държавна политика, та целия свят си строши краката да ходи там да произвежда.
    Същата работа като с ВЕИ-тата - едни може, други - не.
    Ехе, по-полека, пиратството беше защото даже държавни учреждения ползваха краден софтуер, а после се хванаха и за филмите от разни торенти. Едно е да хванеш и да изкопираш епъл и да го произведеш, друго е да го откраднеш и да го продаваш.
    Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

      Спомням си преди 30 години, Китай беше 20 пъти по-зле от нас. Но си казаха, сега ще гледаме какво правят най-успелите и ще копираме всичко колкото можем. Какво направиха българите
      На българите им казаха, че са пиратите на Европа - щото всичкото електроника, ЕИТ, софтуер - все крадено. А крадци у европата не искали. Пък китайците си го направиха държавна политика, та целия свят си строши краката да ходи там да произвежда.
      Същата работа като с ВЕИ-тата - едни може, други - не.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Не знам дали аз споря с термодинамиката, но на тебе не ти е ясен най-основен принцип в природата - че енергия се запазва. Значи от едната страна температурата ще се повишава, а от другата ще произвеждаме ток? Ето кой откри перпетум мобилето! Нашенец във форума.
        Имам сериозно съмнение, че изобщо си учил нещо след 8-ми клас. Което обяснява и какво си правил в американското посолство, че да срещнеш твоя "колега", също обяснява и защо са те изпъдили от там Хубаво си прочел за ЗЗЕ в нета, сега прочети и за ЕНТРОПИЯ. После се опитай да го разбереш - че това което ти искаш да постигнеш е перпетум мобиле, а аз се опитвам да споря със стената и да ти налея акъл.
        Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        Да ти го обясня по-просто. Ако хвърлиш камък във вода, и вълната се разбие в бетон, вълната ще отдаде своята енергия на бетона, а тя ще загуби енергията си. Няма как и вълната и бетона да повишат енергията си! ....
        Да ти го обясня също толкова просто - като удариш 2 еднакви чука един в друг, единия охлажа ли се за сметка на другия? Не виждам какво ми се пробваш с "Демона на Максуел".

        Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        До известна степен температурата също може да се разглежда като вълни - примерно инфрачервени, но не ми е ясно как.
        Бхахахаха... Бате Пешо, викай попа,

        Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        Ако те крадат с парното сега можеш да викнеш някой с FLIR камера за 50лв да излови крадеца отвън.
        Виждал ли си изобщо такава камера на живо? Знаеш ли как работи? А знаеш ли, ако се топля с инфрачервени лампи какво се вижда отвън?

        Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
        Всъщност всяко движение може да се разглежда и като вълни, щото може да се разложи в ред на Фурие, ама не ми е ясно какво би се получило с едно напълно хаотично движение при този подход.
        Определено не си никакъв инженер...знаеш ли какъв е смисъла на трансформацията на Фурие? Какво движение, какви пет леа? Влязло шум - излязло шум. Нищо няма да получиш.


        Ай лека, отивам да си събера рублите от позитано, че лекцията пари струва.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
          Сигурно почти никой не забеляза в разговора ни с дедо Пешо, как той твърдеше, че много ВЕИ не може да има в една мрежа, питах го многократно точно какъв дял и намерих отговора в най-официалния документ на нашето ЕСО. При сегашния дял! Който е 8.9%!

          Нали не сме специалисти както ни обясниха, че не разбираме от футбол и нямаме право да коментираме последните ни места във футбола, та и аз ще покажа само с табличка как за инж.Ганев от българското ЕСО това което правят 24 държави пред нас се оказва "физически невъзможно" без да го коментирам.
          .................................................. ......................

          Много ли ти е сложно да разбереш, че НЕ САМО цитираните от теб 24 страни, но и още доста други страни ИМАТ УСЛОВИЯТА /ВЯТЪР, който да върти перките на ветрогенераторите!!!/, а НИЕ /в България НЯМАМЕ подобни условия /ВЯТЪР!/ ?

          Схвана ли сега /при отчитане на липсващите условия - ВЯТЪР!/, че ветрогенераторите НЕ СА ТОТАЛНО приложими за България?

          Приложими са за отделни райони на България /Калиакра и т.н.../

          .................................................. .................................................. .

          Отделно от написаното от мен, в твоята информация, на първо четене правят впечатление ОЩЕ и следните факти:

          1. Между страните, които са "пред нас" - има и такива, които В МОМЕНТА ИЗГРАЖДАТ АЕЦ!

          2. Други страни /Франция/ - отново "пред нас" - има в експлоатация НАД 50 АЕЦ!

          .................................................. .................................................. ...


          Накрая, не разбрах, с какво точно от онова, което сам ти научи от Бате Пешо - самият ти не си съгласен? Разбира се, че той няколко пъти ти обясни доста подробности от работата на една система по отношение на нейната обезпеченост за безаварийна експлоатация.

          Защо ти, самият, след като научи тук толкова много подробности от Бате Пешо, отново МЕХАНИЧНО, без да отчиташ условията тук - твърдиш, че ветрогенераторите трябваЛО МАСОВО да се внедрят, защото - видиш ли 24 други страни били преди нас?

          .................................................. .................................................. ........


          Ще ти кажа отговорът на зададените от мен въпроси към теб. Единственото, което очаквам от теб, при условие, че можеш да разсъждаваш правилно логически - е да кажеш тук, че ТИ СИ ЛОБИСТ в полза на определени интереси.

          Подобно признание - за твоят лобизъм - НЕ е трудно!

          Коментар


          • Сигурно почти никой не забеляза в разговора ни с дедо Пешо, как той твърдеше, че много ВЕИ не може да има в една мрежа, питах го многократно точно какъв дял и намерих отговора в най-официалния документ на нашето ЕСО. При сегашния дял! Който е 8.9%!

            Нали не сме специалисти както ни обясниха, че не разбираме от футбол и нямаме право да коментираме последните ни места във футбола, та и аз ще покажа само с табличка как за инж.Ганев от българското ЕСО това което правят 24 държави пред нас се оказва "физически невъзможно" без да го коментирам.
            Country modern renewable %
            DK 58.00
            DE 36.12
            PT 31.33
            IE 30.64
            ES 24.62
            GB 23.83
            FI 21.21
            GR 20.37
            SE 19.70
            IT 19.55
            BE 18.05
            EE 16.31
            NL 15.06
            RO 14.36
            LT 13.78
            LV 13.42
            AT 12.69
            TK 12.39
            PL 11.40
            HR 11.20
            CZ 10.93
            FR 9.59
            BG 8.89
            SK 7.86
            HU 7.49
            LU 5.77
            CY 4.36
            SI 2.70

            Коментар


            • fon - в България се въртят реално по малко от 4 милиарда евро за година, за проекти които струват 10 държавата може само да си мечтае в сферата на фантазиите са. Сега другото близане на задни части което ще струва милиард и половина еф16 ще се отрази на икономиката и като удар с много голям чук. Русия в момента печели от България всяка година толкова колкото са парите които се въртят в нея, т.е. няма как да стане тези пари да се увеличат а сега с изтребителите американците направо им бъркат в канчето и дори съм сигурен че ще се скарат за това.

              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                Спомням си преди 30 години, Китай беше 20 пъти по-зле от нас. Но си казаха, сега ще гледаме какво правят най-успелите и ще копираме всичко колкото можем. Какво направиха българите. Казаха "немците са тъпи, американците са тъпи, руснаците са ни освободили, ние на тия от Харвард всичко можем да им обясним". И резултатът е налице. Даже гледах нашите как играят футбол и не знам кой им е казал, че това над което се мъчат се нарича футбол. Та и в нашето ЕСО така. Не можели да регулират дял на ВЕИ над 9% и си мислят, че нещо правят и това в което работят се нарича ЕСО.
                Явно спасението е у гугле енергетиците....
                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Не се оплаквай, това е безплатна реклама на парцала ви.

                  Бе кат гледам у форума само ти и Барбито го четете ежедневно......
                  Last edited by markov; 26.06.2019, 00:10.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от power grid

                    Айде в темата политика тама се прехласвай по американците.Предлагам да те направим министър та по бързо да си изядеш боя.Кой си ти че някой да се съобразява с теб изкуфяла пенсия бивш доносник от Шесто.Айде изчезни
                    Спомням си преди 30 години, Китай беше 20 пъти по-зле от нас. Но си казаха, сега ще гледаме какво правят най-успелите и ще копираме всичко колкото можем. Какво направиха българите. Казаха "немците са тъпи, американците са тъпи, руснаците са ни освободили, ние на тия от Харвард всичко можем да им обясним". И резултатът е налице. Даже гледах нашите как играят футбол и не знам кой им е казал, че това над което се мъчат се нарича футбол. Та и в нашето ЕСО така. Не можели да регулират дял на ВЕИ над 9% и си мислят, че нещо правят и това в което работят се нарича ЕСО.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      markov - няма такова нещо като подскачане срещу аец, и да скачаш и да не скачаш все тая защото работата със строителството е свързана само със средствата за построяването и въпроса е дали ги има.
                      Няма подскачане в нормалните държави. У нас съм гледал Красимир Каракачанов преди няколко години - в разпалено интервю за 15мин, обясни напълно как американците ни мразели и затова не искали да си имаме нов руски АЕЦ с "евтин ток, високотехнологичен, с неизчерпаема мощност". И през ум не му мина, че си няма и понятие от АЕЦ и няма право да обели и едно изречение по въпроса. И като го мразят толкова американците какво правеше дъщеря му в САЩ, а пък жена му дрънкаше по медиите, че й приличал на Робърт Редфорд, а не Муслин Магумаев. Какво ли не можеш да чуеш по телевизията ни и от най-висшите хора в управлението. Пък аз се чудя защо Теменужка дрънка как още 60 години ще си правим ток от въглища или в примитивното ни ЕСО, превърнало се явно в социална организация с толкова служащи в най-официалния си доклад записали, че 9% дял на ВЕИ е абсолютния таван за една мрежа и при още един процент нагоре мрежата се разпада по най-елементарни физически закони.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Ех знаех си , кой ако не ти или Барби ша се подовете на вестник Дума
                        Не се оплаквай, това е безплатна реклама на парцала ви.

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                          Много интересно звучи това червеничкото- само не е ясно защо се плаща на " американските" централи толкова пари, по спомен марица изток 2 продава на 70 лв, а другите 2 марици на около 140 лв- някакъв коментар..
                          Един паднал комин подписа коментара, кой е крил реалните си себестойности, не ли?
                          Същото е и при Козлодуй, засега сме късметлии...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            Задал съм въпрос, защо не отговориш на него- и трите марици ползуват едни и същи въглища- държавната продава тока на 70лв, частните на едната на 130 другата мисля че беше на 170лв. / не съм сигурен/ Но ако тази електроенергия е най-евтина защо тогава се плаща толкова скъпо ?
                            И като работи на едни и същи въглища други разлики няма ли? Не съм навътре с Мариците. Но дочувам, за Марица 2 такива неща, 1 милиард дълг, 324 млн. лв за емисии и не казват изобщо до кога, горя комин преди 2 дни - и по случайност точно в държавната ...
                            https://www.segabg.com/node/48176
                            https://www.vesti.bg/bulgaria/dyrzha...ztok-2-6090252

                            Всеобщо е мнението, че за другите Марици корупцията е била огромна, въпреки че според мене се и преувеличава. Инвестиции са направени реално. АЕS е добре известна компания в САЩ но там никой няма да й позволи такива неща. Има си борса и си продава тока там. То вече и в ЕС не може така, защото се води държавна помощ, ама ти плюеш по ЕС нали? Трябва ни Евразия за да процъфти диващината и всеки, включително и американски фирми да правят каквото си щат у нас. Имам млад приятел. Оплака ми се, че парите не му стигат, а пък негов приятел, чийто баща участвал в тези далавери в Мариците не си знае парите.

                            И какво, сега е най-важното точно кой ни е окрал и точно с кой вид енергетика? Аз не мога да разбера този кретенизъм на Ганьо, след като го е окрал някой да направи малоумен анализ точно кой и да каже "Сега да идват да крадат руснаците с АЕЦ, с БСП-то, Атака и т.н.". Ами като те окрадат първо взимаш мерки да не се повтори,независимо от кого мисля. Ако си нормален.



                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                              В момента не мога да намеря цялата информация за тези централи, но намерих нещо любопитно:

                              https://www.duma.bg/borisov-spri-da-...archiveId=2892

                              Ех знаех си , кой ако не ти или Барби ша се подовете на вестник Дума
                              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                              Коментар


                              • markov - няма такова нещо като подскачане срещу аец, и да скачаш и да не скачаш все тая защото работата със строителството е свързана само със средствата за построяването и въпроса е дали ги има. Тези пари държавата трябва да ги има в брой и дълбоко замръзени и да се използват само за това. В България в момента такива пари няма и при тази икономика не се и очаква и не е ясно кога ще има и всички които се въртят около бъдещото строителство го правят за да вземат а не да имат да дават. Това е много тежък проект, особенно като се има впред че терена е блато може би е неосъществим. На Дунав теоретично може да се построи водна централа но трябва реката да се забенти, а за да стане трябва да се обезлюдят територии пък и не се знае до къде съвсем точно понеже трябва да се прогнозира успешно природата..т.е. още по голям проект. Държавата Мариците не би могла да построи и не тогава а сега, какви атомни централи при тоз социализъм в напреднала форма и последен стадий.

                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X