IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

    А бе ти между ток и инсталирана мощност разлика не правиш, колко ще е скъп тока от Белене след толкова написано още не може да вденеш, тъсел отговори на въпроси. Е как да ти го обясни човек?
    Ми да де чакам да го обясниш , тази инсталация за покрив според твоите писания трябва да е на 1/4 от стойността.
    Нещо ???
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
      До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му
      А бе ти между ток и инсталирана мощност разлика не правиш, колко ще е скъп тока от Белене след толкова написано още не може да вденеш, тъсел отговори на въпроси. Е как да ти го обясни човек?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Е, щом си го придобил като всеки от ЧСИ и си получил приз от Общината, няма какво да кажа. Скоро фактите ще го покажат.
        Глупости не ми се четат , обясни за евтиния ток че ми е по интересно.
        Може да ползваш и офертата която ти показах да видим как кореспондира с твоите писания.....излиза че пак лъжеш за евтините инсталации за ФЕЦ...
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
          1. Не става дума за същите имоти.В приватизационни сделки в живота си не съм участвал.
          2. Възстановили сме фалирало предприятие, като сме изкупили дълговете и активите му от ЧСИ и банки. Предприятието от няколко години работи отново. За което съм получил дори приз от Общината за инвестиция важна за развитието на общоността.
          Е, щом си го придобил като всеки от ЧСИ и си получил приз от Общината, няма какво да кажа. Скоро фактите ще го покажат.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

            До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му
            Ми аз затова го постнах това , щото един приказки без кръчмар за родово бъдеще ...а действителността съвсем друга.

            Прокредитбанк също се занимават с такива инсталации , но при тях цената отива към 60 000 лева за същата мошност на инсталация...............вероятно лихвата им оскъпява доста. Там пък ще го избиваш 12-13 години.
            Last edited by markov; 26.07.2019, 10:09.
            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.
              До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                А обърна ли внимание че този паричен поток е без оперативни разходи . Тоест ако има някаква подръжка ще се вади от сумата. И срока става още по дълъг ...според мен с непредвидените разходи ще иде към 10 години.

                Иначе парка можеш да си го удвоиш, утроиш като площ и инвестиция.....
                Ами значи след 10-тата година ще потече безплатния ти ток- хем е лично твой. Ако се хванем да смятаме пак, ще излезе че и от белене по него време- 10-тата година, ще има безплатен ток

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Беййййййй ти си бил инспектор дюдю, какво е това нещо. В предния си пост попитах дали не работиш в рекламата, ама да попитам пак, сигурен ли си че не работиш в специализираната прокуратура.

                  Добре търсиш, ама на моят въпрос не получих отговор- да кажем 100 киловата солари,с една газова турбина допълнително и тя 100 киловата- все пак ще продаваме денонощно ток, ще ставаме капиталисти. колко ще струва една такава система
                  Е какъв инспектор трябва да е , този сайт съм си го сложил в профила си......гордея се с това си начинание.

                  Просто ми е видял линка в профила и е натворил маса глупости...той е специалист в тази област. Бисери и за фотоволтайци и за история колкото искаш от него.
                  Last edited by markov; 26.07.2019, 09:54.
                  Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                    Ами ако се вярва на другите хора, а не на фоньо след 7-8 година започват проблемите, електрониката започва да издъхва, разбира се няма да са кой знае какви пари, но все пак са си пари, при условие че за един бушон да сменят трябва да платиш на фирма, малко работата отива на изуй гащи. Иначе 8 години не са толкова много за такава инсталация. Ако купиш апартамент за тези пари , ще си получиш парите на 20-стата година от наем
                    А обърна ли внимание че този паричен поток е без оперативни разходи . Тоест ако има някаква подръжка ще се вади от сумата. И срока става още по дълъг ...според мен с непредвидените разходи ще иде към 10 години.

                    Иначе парка можеш да си го удвоиш, утроиш като площ и инвестиция.....
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      На нашия русофил не му трябва печалба от ток, а ток защото ще фалира и търси някой като тъпия фон да му подхвърли информация.
                      Ето го Марков - http://www.dryanovo.me/n_i/
                      Беййййййй ти си бил инспектор дюдю, какво е това нещо. В предния си пост попитах дали не работиш в рекламата, ама да попитам пак, сигурен ли си че не работиш в специализираната прокуратура.

                      Добре търсиш, ама на моят въпрос не получих отговор- да кажем 100 киловата солари,с една газова турбина допълнително и тя 100 киловата- все пак ще продаваме денонощно ток, ще ставаме капиталисти. колко ще струва една такава система

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                        Четох , четох глупостите на фоня за евтините панели и реших да проуча за инсталация върху покрива на едно от халетата ми.

                        Ето една оферта по въпроса:
                        Честно казано инвестиция дето ще я избивам 8 години и то при положение че няма негативни промени в условията за продажба не е вдъхновяваща инвестиция...

                        п.п.
                        Иначе дрънканици на тема колко били поевтинели панелите , че тока от тях бил почти без пари колкото щеш
                        Ами ако се вярва на другите хора, а не на фоньо след 7-8 година започват проблемите, електрониката започва да издъхва, разбира се няма да са кой знае какви пари, но все пак са си пари, при условие че за един бушон да сменят трябва да платиш на фирма, малко работата отива на изуй гащи. Иначе 8 години не са толкова много за такава инсталация. Ако купиш апартамент за тези пари , ще си получиш парите на 20-стата година от наем

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                          Само за второто тримесечие, само Тесла е инсталирала 415МВч батерии за регулиране на мрежата, като това е само 6% от бизнеса й
                          https://insideevs.com/news/361757/te...-2019-results/

                          Незаменимо в регулирането и съхранението на излишна енергия в рамките на час и денонощие. Това слага в джоба си газовите централи (peakers) на които им трябват все пак до 5 мин да се развъртят. При 100% надеждност. Трябва и ние да сложим малко, да спрат да спират тока на хората по селата за няколко минути. Жалко, че не са описани в руските книжки.
                          Гледах преди 3-4 дни някакъв имаше 2 такива батерии и амнайси киловата солари, тесла/ някаква. Всичко у тях било а+++. Но казва че тези 10киловата са прекалено малко- 2 батерии по 5 киловата. Да, поема някаква мощност от соларите но си е крайно недостатъчно за нормален живот

                          Сигурен ли си че си инджинер- не работиш ли в рекламата, такива са ти постовете

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                            На нашия русофил не му трябва печалба от ток, а ток защото ще фалира и търси някой като тъпия фон да му подхвърли информация.
                            ..........................
                            Аман от тъпаци в този форум бе.

                            1. Не става дума за същите имоти.В приватизационни сделки в живота си не съм участвал.
                            2. Възстановили сме фалирало предприятие, като сме изкупили дълговете и активите му от ЧСИ и банки. Предприятието от няколко години работи отново. За което съм получил дори приз от Общината за инвестиция важна за развитието на общоността.
                            3.Отървал съм се от машини които не ми трябват за производствения процес / машините там бяха основно модел 1970 година - морално и физически износени/ , Закупили сме много ново оборудване. Открили сме работни места и т.н.
                            Гордея се с тази си инвестиция. Мерси за рекламата, даваш ми повод да се похваля.

                            Но това не е предмет на разговора,
                            Дадох ти оферта за изграждане на такава инсталация , очевидно не много изгодна противно на десетките ти писания!
                            Понеже нищо смислено не можеш да кажеш се започна замеряне с лайна ......е това е специалността на козяшките агенти.
                            Нищо конкретно не чух по въпроса , кога ще потече безплатния ток ? Че пак не го виждам нещо на хоризонта.
                            Last edited by markov; 26.07.2019, 10:21.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Ако ме питаш какво търся , общо взето инвестиция която се изплаща за 5-6 години.
                              Нали тук уж бяхме инвестиционен форум що за въпроси ?
                              Предполагам, че Импотеций тутакси ще зине но, онова, което аз предлaгам от години, се изплаща на втората/третата година, като IRR > 35/40 [%]. Онова, с хотелчетата - особено, кат' гледам, как са пълни и яката конкуренция, я се/ я не се изплати и до 10-тата. Както и ФЕЦ -овете. Тук се „мисли” чрез налагане на остарели стереотипи и после, хленчат че, видиш ли, бил им „сезонът слаб”.
                              Слаб мозък.
                              Last edited by Pyramid; 26.07.2019, 12:23.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.
                                Иначе я да питам, каква инвестиция си струва според вас?
                                Например купуването или построяването на хотелче по морето по-вдъхновяващо ли излиза, то май за повече години се изплаща?

                                Ако ме питаш какво търся , общо взето инвестиция която се изплаща за 5-6 години.
                                Нали тук уж бяхме инвестиционен форум що за въпроси ?
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X