IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Иначе, японското...Абе интересно е. Рекох си, да не се нещо със супермаховици, че става страшно. Не, че гръмне ли батерийка и тук, няма да е. Предполагам, фойерверкът, ще е видим от космоса

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Ми ползвайте си очилата мамудейба, на тази същата страница линк имате даден Ся разбирам, защо формулите де наготово Имхотеп Ви даде, са Ви сложни..... невидими са за Вас!
      Формулите дето ги даде, нямат отношение.
      Last edited by X_Y; 02.09.2021, 08:55.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

        Аз до тук, не съм видял проекти. Видях ентусиазъм за отрицателни цени. И не е зле да покажеш, къде съм нарекъл т.нар. "проекти" "действащи", щом говориш за халюцинации.
        Ми ползвайте си очилата мамудейба, на тази същата страница линк имате даден Ся разбирам, защо формулите де наготово Имхотеп Ви даде, са Ви сложни..... невидими са за Вас!

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          По-скоро, да кажем, че е трудно решим. Иначе, може би, захлопваме преждевременно вратата и обезсърчаваме хората. Които ни четат, разбира се
          Ние разчитаме на теб, и донякъде на супертрейдъра.
          Винаги четем с удоволствие.

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Съгласен съм обаче проблема не е решим технически, остава производство което да се случва в момента на потреблението и ако се открие начин това да стане с някакво достъпно много гориво и да е неувреждащо природата. Обаче като няма такова остава варианта да няма бясно нахвърляне да се харчи много енергия дори и за производство на модерни електрически неща. Иначе има и варианти за мирно така да се каже приложение на ВЕИ и тази енергия да е добре дошла, понеже не произвеждат постоянно с нея може да се направят неритмични производства. Когато има енергия производството се пуска, както е в земеделието - производството не е постоянно а си има ритъм, който се задава от природата ако искаш продукцията да евтина, а иначе може и целогодишно да произвеждаш.
            По-скоро, да кажем, че е трудно решим. Иначе, може би, захлопваме преждевременно вратата и обезсърчаваме хората. Които ни четат, разбира се

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              За стартирали проекти обикновено пиша, защо халюцинираш че съм ги нарекъл действащи?
              Аз до тук, не съм видял проекти. Видях ентусиазъм за отрицателни цени. И не е зле да покажеш, къде съм нарекъл т.нар. "проекти" "действащи", щом говориш за халюцинации.
              Last edited by Pyramid; 31.08.2021, 20:54.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                ... Затуй, Заций ме забавлява. Щото, приема желаното за действително.
                За стартирали проекти обикновено пиша, защо халюцинираш че съм ги нарекъл действащи?

                Коментар


                • Съгласен съм обаче проблема не е решим технически, остава производство което да се случва в момента на потреблението и ако се открие начин това да стане с някакво достъпно много гориво и да е неувреждащо природата. Обаче като няма такова остава варианта да няма бясно нахвърляне да се харчи много енергия дори и за производство на модерни електрически неща. Иначе има и варианти за мирно така да се каже приложение на ВЕИ и тази енергия да е добре дошла, понеже не произвеждат постоянно с нея може да се направят неритмични производства. Когато има енергия производството се пуска, както е в земеделието - производството не е постоянно а си има ритъм, който се задава от природата ако искаш продукцията да евтина, а иначе може и целогодишно да произвеждаш.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Критериите за адекватност са приложимост, достатъчен капацитет, приемлива цена, налична и (или и) лесно изградима инфраструктура.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      По скоро съхранение адекватно няма и това ги прави ВЕИ неизползваеми. Технически е проблема. Също не може да се произведат на енергия от въглища, защото после няма да могат да ги ползват..ще се изтровят.
                      Адекватно съхранение има ... за конкретни случаи. Да съхраняваш, обаче, в такива Мащаби, както за третата световна икономика, е огромно предизвикателство, включително, И за нея. Капацитет, цена, надеждност... Затуй, Заций ме забавлява. Щото, приема желаното за действително.

                      Коментар


                      • По скоро съхранение адекватно няма и това ги прави ВЕИ неизползваеми. Технически е проблема. Също не може да се произведат на енергия от въглища, защото после няма да могат да ги ползват..ще се изтровят.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          satz, горят въглища много яко японците и ще строят пак атомни централи.
                          Щото нямат свободни толкоз територии, нито достатъчно реки. То и ние нямаме. За сметка на това, ентусиасти, с лопата да ги ринеш.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov

                            Запорожеца пак сее лъжи из форума. Писна ми да слушам само ЩЕ,ЩЕ,ЩЕ ....докато сметката расте ли расте!
                            ...а Решение за БГ никой не дава. Работещо. Само оптимизми, дето, нито в контакта да ги вкараш, нито на филия да ги намажеш. Нек'ъф ужас, нек'ъф хелл.
                            Last edited by Pyramid; 31.08.2021, 09:04.

                            Коментар


                            • satz, китайците имат най много фотоволтаици и горят въглища като разпрани. Това знаеш ли го ?
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • satz, горят въглища много яко японците и ще строят пак атомни централи.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X