IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
    На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)
    https://www.pv-magazine.com/2019/07/...-e20-mwh-bids/

    като официално ще ги публикуват на 10 август.

    Имхотеп

    Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.

    коментирай тези думи и офертата на марков отпреди 2-3 дни. А бе не може ли да докараме от португалия ток


    До модератора- може ли да посочите с какво и кого съм обидил с изтритият пост. Това което съм написал май че е някаква съкратена версия

    Коментар


    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
      На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)...
      Не фърфиш,
      беленето вече е по-скъпо, а се знае, че по-скъпото е по-убаво, еле ако ченгесари го доставят

      Коментар


      • На търга за ФЕЦ в Португалия са предложени оферти по €20/MWh (€0.02/kWh)
        https://www.pv-magazine.com/2019/07/...-e20-mwh-bids/

        като официално ще ги публикуват на 10 август.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

          За учебниците за 7-ми клас не знам, от '79-та,мина доста време но, тук, определено, така си говориш.
          Бе нямам време сега, но ще е интересно да разкажеш за новата физика дето я измислихте там в мазето.

          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Ми работят хората,
            смятат че ще задминат 50% КПД (дето писах, че при смятането му, локума е колко пада върху панела)
            Слагали огледало зад панела и от това имало забележим ефект (не е огледалото от банята )

            Има и един нов инструмент създаден от българи, чрез който всъщност са се отворили врати към неизвестното,
            бая учебници ще се пренаписват, щото въпросния, по същите се води невъзможен.(поздрави на зубрачите )

            Ние зубрехме и беше вярно, че атома е най-евтин - ми променят се нещата.
            И поклон пред Азимов - предсказал е вярно, че атома ще е скъп.
            „Скъп” или „евтин”, то според парите у хората. При намаляване на последните (обедняване на населението) - и при неизменна цена, „поскъпва”. Мъдър е бил Азимов.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Това в учебника за седми клас ли

              За учебниците за 7-ми клас не знам, от '79-та,мина доста време но, тук, определено, така си говориш.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Малко лошо те захапах, извинявай. Обаче, от това, че самите панели /дори и да преобразуват част от ИЧ спектър/ са „топли”, те няма да произведат пивече енергия. При тези температури, и ИЧ спектърът им е много, ама много дълговълнов, ѝ това е собствена температура, а не облъчване (което се преобразува), ѝ нарастват загубите от обратни токове. Собствената температура е колебания на крист.решетка, а не проникващи фотони, които, да избиват електрони. Има и други физически забележки, (нямам софта да изпиша тук формулите от мобилен) но, в общи линии, нещата са в споменатото.
                А Импотецият така си дрънка.
                Това в учебника за седми клас ли

                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Ми работят хората,
                  смятат че ще задминат 50% КПД (дето писах, че при смятането му, локума е колко пада върху панела)
                  Слагали огледало зад панела и от това имало забележим ефект (не е огледалото от банята )

                  Има и един нов инструмент създаден от българи, чрез който всъщност са се отворили врати към неизвестното,
                  бая учебници ще се пренаписват, щото въпросния, по същите се води невъзможен.(поздрави на зубрачите )

                  Ние зубрехме и беше вярно, че атома е най-евтин - ми променят се нещата.
                  И поклон пред Азимов - предсказал е вярно, че атома ще е скъп.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                    Защо ни занимаваш с халюцинациите си? (от написаното няма как да имаш такъв извод)
                    Малко лошо те захапах, извинявай. Обаче, от това, че самите панели /дори и да преобразуват част от ИЧ спектър/ са „топли”, те няма да произведат пивече енергия. При тези температури, и ИЧ спектърът им е много, ама много дълговълнов, ѝ това е собствена температура, а не облъчване (което се преобразува), ѝ нарастват загубите от обратни токове. Собствената температура е колебания на крист.решетка, а не проникващи фотони, които, да избиват електрони. Има и други физически забележки, (нямам софта да изпиша тук формулите от мобилен) но, в общи линии, нещата са в споменатото.
                    А Импотецият така си дрънка.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Май някои не правят разлика между топлина и температура.
                      Защо ни занимаваш с халюцинациите си? (от написаното няма как да имаш такъв извод)

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Май някои не правят разлика между топлина и температура.
                        Обяснете моля,

                        Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          За сведение на пътниците:
                          започнали са експерименти, фец да усвояват и ифрачервен спектър (ще дават малко ток докато са нагрети)
                          Обаче технологията има огромен потенциал при всичко де що се е нагряло....
                          Май някои не правят разлика между топлина и температура.

                          Коментар


                          • За сведение на пътниците:
                            започнали са експерименти, фец да усвояват и ифрачервен спектър (ще дават малко ток докато са нагрети)
                            Обаче технологията има огромен потенциал при всичко де що се е нагряло....

                            Коментар


                            • Lentata.com разговаря с актрисата Катерина Евро за проблемите на няколко населени места в София с тока.

                              В 21 век, стотици жители на Панчарево, Кокаляне, Герман и др., живеят сякаш в отминали векове. През ден им спира токът, а същевременно пристигат колосални сметки за никакво потребление.

                              Очевидно, нещо с ЧЕЗ и токът не е наред.

                              Очевидно става дума за кражби и злоупотреба.

                              И очевидно – монополистът на пазара не счита за необходимо да се грижи за хората от тези населени места. Поради, което те се вдигат на протест. Катето Евро, и още доста жители от района излизат утре, 4 март, пред общината в Панчарево, за да кажат на ЧЕЗ и институциите нещо простичко – не може да се живее така.

                              ***

                              Ето какво още ни разказа Катето Евро:

                              Какъв точно е проблемът с тока при вас?

                              „Непрекъснато ни спират тока и доколкото разбрах от Аделина Банакиева, с която заедно ще се борим срещу ЧЕЗ, тя каза (аз откъде да го знам това нещо), че подстанцията в Панчарево е построена преди много години, когато е имало много малко къщи. Тук се разрастна много районът и явно непрекъснато някакви кабели (аз не разбирам от тези работи) създават проблеми и ние много често нямаме ток, да не кажа почти всеки ден.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Само през моето време, колко такива обещатели се смениха...
                                Само правителствата да сметнеш е достатъчно. Истерически бързахме за зелен ток, в паника бягахме от есктра присъединяване, сега остана да си говорим. Пък гьоловете се продават на части безпланово...

                                Коментар

                                Working...
                                X