IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от grisow Разгледай мнение
    Кво стана, къде са отговорите, включително и мои, между 20:43 вчера и 15:56 днес по относително форумно време?
    Види се, имало е срив на платформата, рефрешнали са я от предишна точка за възстановяване и тъй, каквото е било след нея до срива, все едно, не е било.

    Коментар


    • Кво стана, къде са отговорите, включително и мои, между 20:43 вчера и 15:56 днес по относително форумно време?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        satz, може би има атомно решение и за 20 киловата но няма как да се контролира горивото за тях вероятно. Представяш ли си за 1000 реактора как би могло да се следи горивото и как отпадъка който също няма да е безопасен. И с тракери по GPS сигнал това не може да стане както да кажем има в автомобилите произведени около 2000-та година или във всяка техника с по специално предназначение.
        Още по-весело е,
        тия малките атомни обикновено ползват много по-обогатен уран235

        Първоначално изпратено от markoci Разгледай мнение

        А газопровода да си го калкулирам ли в цената на 30 КВТ газ ?

        Че с него минаха 10-те милиона лева ...
        Включена е,
        ако незнаех такъв факт, не бих писал в такава тема
        Last edited by satz; 27.09.2019, 17:00.

        Коментар


        • satz, може би има атомно решение и за 20 киловата но няма как да се контролира горивото за тях вероятно. Представяш ли си за 1000 реактора как би могло да се следи горивото и как отпадъка който също няма да е безопасен. И с тракери по GPS сигнал това не може да стане както да кажем има в автомобилите произведени около 2000-та година или във всяка техника с по специално предназначение.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            Хайде нещо и от другият форум

            nik1357 - помощник
            пон сеп 23, 2019 8:54 pm
            Здравейте,
            Мисля ,че става актуално да се мисли за отопление на жилища с фотоволтаици.Мисля си за последователно свързване на няколко панела в група , произвеждаща под товар (награвател потопен във вода)200 волта напрежение , за да се ползват стандартни нагреватели за 220 волта променлив ток (нагреватели за бойлер и т.н.).
            Не знам ще има ли нужда от регулатор ,който да ограничава тока при слаба осветеност ,за да се поодържа производителността на фотоволтаика в оптимални граници. Ако се получи ще бъде добро решение, защото при сегашната цена на електроенергията и горивата и тенденциите за развитие на цаните ,тази инвестиция би се изплатила за 3-4 години.Мисля си да купя от Китай панели на цена под 40 стотинки на ват и да се презапася с мощност 100%,за да имам отопление и през облачните дни.По моите сметки един етаж от къща с площ 64 кв.м. биха били достатъчни 5 киловата .Ако закупя 10 киловата трябва да ми стигат....
            А през лятото денем ще се ползва електроенергия за всичко в къщата с един или няколко (не знам кой вариант е по добър ) инвертора за 220V 50 херца
            За акомулиране на топлина имам няколко идеи,но те не са някакава новост.

            И реалността

            DMN - майстор
            вт сеп 24, 2019 2:39 pm Мнения: 1832
            nik1357 написа:да се презапася с мощност 100%,за да имам отопление и през облачните дни.
            А знаеш ли колко е разликата в производителността на соларен панел на слънце и в облачен дъждовен ден?
            Тия 100% презапасяване няма да са ти достатъчни в облачен ден, ще ти трябва още една нула към процентите.
            Майка плаче грамфон сФири

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

              Следователно сравнено с 45х.лв./30квт газ, атома е
              а - по-скъп
              б - по-евтин
              ?
              А газопровода да си го калкулирам ли в цената на 30 КВТ газ ?

              Че с него минаха 10-те милиона лева ...
              Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                .. Отделно че за 30-40 семейства няма как да бъде цената на горивото такава
                Следователно сравнено с 45х.лв./30квт газ, атома е
                а - по-скъп
                б - по-евтин
                ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                  Що бе имаше един реактор в софийският университет, ама го бракуваха, той можеше да се разглежда като микро
                  Маринча има голяма фантазия , спор няма.
                  Не спори с идиот-соросоид! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    Сега вкарай и нещо за торсионни полета.
                    ХАХАХА фотоволтаици за отопление.....



                    Дооообре,
                    е смятай - 1млн.лв само за транспорт на горивото, че горивото им е на едни други цени от масовото, сигурно се сещаш?
                    Не знам колко струва горивото за аец-а, но знам от баджанака че пристига до дунава и от там го дърпало някакви катерче под водата- касетата е под водата, а не катерчето. Отделно че за 30-40 семейства няма как да бъде цената на горивото такава

                    Коментар


                    • Сега вкарай и нещо за торсионни полета.
                      ХАХАХА фотоволтаици за отопление.....

                      Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      ... така като гледам ако може да захрани един блок - 9 етажа за една година май колкото и да струва ще е по на сметка от газта- днес долу цената, утре горе..
                      Дооообре,
                      е смятай - 1млн.лв само за транспорт на горивото, че горивото им е на едни други цени от масовото, сигурно се сещаш? 1млн.лв./7700мвтч =? (за под мегават атом, ФЕЦ-а бясносубсидирания ще ти се види кат бозичка евтин)
                      Last edited by satz; 26.09.2019, 13:11.

                      Коментар


                      • Хайде нещо и от другият форум

                        nik1357 - помощник
                        пон сеп 23, 2019 8:54 pm
                        Здравейте,
                        Мисля ,че става актуално да се мисли за отопление на жилища с фотоволтаици.Мисля си за последователно свързване на няколко панела в група , произвеждаща под товар (награвател потопен във вода)200 волта напрежение , за да се ползват стандартни нагреватели за 220 волта променлив ток (нагреватели за бойлер и т.н.).
                        Не знам ще има ли нужда от регулатор ,който да ограничава тока при слаба осветеност ,за да се поодържа производителността на фотоволтаика в оптимални граници. Ако се получи ще бъде добро решение, защото при сегашната цена на електроенергията и горивата и тенденциите за развитие на цаните ,тази инвестиция би се изплатила за 3-4 години.Мисля си да купя от Китай панели на цена под 40 стотинки на ват и да се презапася с мощност 100%,за да имам отопление и през облачните дни.По моите сметки един етаж от къща с площ 64 кв.м. биха били достатъчни 5 киловата .Ако закупя 10 киловата трябва да ми стигат....
                        А през лятото денем ще се ползва електроенергия за всичко в къщата с един или няколко (не знам кой вариант е по добър ) инвертора за 220V 50 херца
                        За акомулиране на топлина имам няколко идеи,но те не са някакава новост.

                        И реалността

                        DMN - майстор
                        вт сеп 24, 2019 2:39 pm Мнения: 1832
                        nik1357 написа:да се презапася с мощност 100%,за да имам отопление и през облачните дни.
                        А знаеш ли колко е разликата в производителността на соларен панел на слънце и в облачен дъждовен ден?
                        Тия 100% презапасяване няма да са ти достатъчни в облачен ден, ще ти трябва още една нула към процентите.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                          Има атомни решения под 1Мвт, има и 100квт и по-малко, ама дори на vatin нещо му е неудобно от цените им
                          За първи път чувам че има такива, и никога не съм се интересувал от цените им, така като гледам ако може да захрани един блок - 9 етажа за една година май колкото и да струва ще е по на сметка от газта- днес долу цената, утре горе

                          Имаше един форум направи си сам- та там имаше тема- запалихте ли отново газовите котли. Ако искаш да ти я потърся темата и да видиш какво бяха писали хората преди време

                          Понеже си тъп и упорит та реших и аз като теб да съм такъв- разрових се тук там и ето какво изскочи

                          VanDan

                          Senior Member Тук е от Jun 2002 Мнения 3,021
                          18-04-19, 16:37 #1726 Отговор: Колко ви струва отоплението на природeн газ с локално парно?
                          01.10.2018-31.03.2019 1729лв. 288лв. на месец
                          01.10-31.12.2018 827м3 по средно 0.91лв./м3
                          01.2019 - 475м3
                          02.2019 - 323м3
                          03.2019 - 192м3
                          01.01-31.03.2019 - 990м3 по средно 0.88лв/м3
                          Миналата година платих по-малко пари, защото цената беше по-ниска.
                          10-12.2017 765м3х 0.76лв. 10-12.2018 827м3 х 0.91лв.
                          01-03.2018 1194м3х 0.78лв 01-03.2019 990м3 х 0.88лв


                          https://forum.setcombg.com/attachmen...8_17-57-09.png

                          Да не пропусна- това е сетком форума- има доста писано там, може да почерпиш вдъхновение
                          Last edited by v_tin; 26.09.2019, 11:00.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Ох. Казах ти, за момента, ти... Микро -като се явят на пазара. Сега, има хилядници.
                            Що бе имаше един реактор в софийският университет, ама го бракуваха, той можеше да се разглежда като микро

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              satz по принцип никой не знае кое ще е най изгодно в бъдеще време, каква ще е цената на природния газ; Най добрия вариант е инвестициите в националната енергийна мрежа да са държавни и тя да бъде държавна защото е монопол.
                              Защо да не се знае?
                              За в бъдеще със сигурност е изгодна диверсификацията, за начало при доставчиците на гориво,.
                              Втора стъпка увеличение на свързаността ни с пазарите на които има евтин ток.
                              Увеличение на газовите мощности

                              Да имаш избор!
                              Втора атомна лишава от избор внуците ни.

                              Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Ох. Казах ти, за момента, ти... Микро -като се явят на пазара. Сега, има хилядници.
                              Има атомни решения под 1Мвт, има и 100квт и по-малко, ама дори на vatin нещо му е неудобно от цените им



                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Кое имаш предвид?
                                Не помня да е давана цена за микро атомен реактор.
                                Ох. Казах ти, за момента, ти... Микро -като се явят на пазара. Сега, има хилядници.

                                Коментар

                                Working...
                                X