IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    А бе тази лихва 10% не е ли малко много висока, в момента според мен при държавни гаранции би трябвало да отиде около 1%. Щом на куцо и сакато раздават кредити за жилище по около 3%, за такава сума би трябвало да е лихвата около1%
    А бе в много големи банки има заповед молби за финансиране на АЕЦ да не се разглеждат, та и на по-височки лихви не е ясно дали ще се съгласят. На Бойко му бяха предложили лихва за Белене 13%, та руга, когато за жилища не бяха по-високи от 7%.

    Освен това ако отвориш линка на Марков никъде няма да видиш тези 10%, това си е негова измислица и лъжа, типично за русофил, женен за рускиня и потомствено комунде.
    Last edited by fon; 08.08.2021, 15:30.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
      fon, свери си часовника колко са пенсиите плюс други пасивни доходи които се дават от държавата за само 6 месеца. Толкова си е БВП то - 50, и не е голямо а в сравнение с една централка е слон.
      През минала година БВП е към 119 млрд. лева, което е по-скоро 60 милиарда евро. Пенсиите съм ги гледал преди 3-4 години, включително социалните 12 милиарда лева. И не ми викай "свери си", като видиш грешка даваш линк и казваш толкова са. Няма кой да се занимава с твоите намеци. Това е, правим Белене на държавни дотации, не успяваме да го завършим и над 2 милиона пенсионера остават без пенсии за две години. Или с намалени пенсии за няколко години. И лигите им за "евтин ядрен ток" ще продължават да текат, ако има кой да им праща пари от чужбина.

      Коментар


      • satz, няма съборила се държава която е построила централа, има такива които не са си построили и живеят в мизерия. Без ток или в режим на дискотека не си в 21 век.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение


          Според НSBC цената с включена всичката допълнителна инфраструктура и лихви в размер 10 % е 11 милиарда евро.
          https://www.investor.bg/ikonomika-i-...lrd-lv-133428/
          ..
          А бе тази лихва 10% не е ли малко много висока, в момента според мен при държавни гаранции би трябвало да отиде около 1%. Щом на куцо и сакато раздават кредити за жилище по около 3%, за такава сума би трябвало да е лихвата около1%

          Коментар


          • bertram, навсякъде комисионните са практика, а като погледнеш могат да бъдат чиста корупция за която няма механизъм да се елиминира. Могат и да не бъдат и така, много трудно е да се определи корупция ли са или не. Виж да не се краде от обекта си има тактики които строителите ги владеят, ако не ги владееха нищо нямаше да има построено а то има много построено.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              гОркия мечтае за 500млн.лв. печалба на Козлодуй, и не вдява,
              че дори при 500млн.лв/год печалба, АЕЦ Белене ще излезе на нула, най-рано след 42 години.... пък то има и 10 години за строеж.. и поскъпващо гориво(единственото поскъпнало в пандемията) т.н. и т.н

              Дефакто
              АЕЦ Белене представлява над 40 годишно предплащане на тока който потребяваме - нагло национално предателство!
              Hahahah, ти вярно си бил глупак на квадрат- вземи малко да смяташ и тогава пак пиши. А , да, газа поевтинял ли е че не си спомням?? Май булгаргаз откъдето ще ти се наложи да купуваш ако направиш газова централка поискаха 15% увеличение

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Значи това мога да го приема като самопризнание че тези като теб причинихте допълнителна загуба за Българския бизнес в размер на още 1 милиард евро от протакането и блокажа на проекта.....
                Ами да, цените на АЕЦ постоянно растат, а на ВЕИ постоянно намаляват. Най-накрая и ти да дойдеш до един правилен извод. Затова не е редно да се осланяме на партийни документи и мантри от преди 50 години.

                А иначе, да ти припомня, ГЕРБ спря проекта без да са наясно, че строежите на АЕЦ в САЩ и ЕС отдавна са спрени поради неизгодност. Те спряха Белене просто защото нямаше пари в бюджета и за Белене. А Р.Овч. и БСП си бяха подписвали за Белене без да има каквито и да е осигурени пари за това. То като си тъп, виждаш че се занимаваш с пропаднал проект едва когато видиш, че парите ти са свършили.

                Коментар


                • fon, свери си часовника колко са пенсиите плюс други пасивни доходи които се дават от държавата за само 6 месеца. Толкова си е БВП то - 50, и не е голямо а в сравнение с една централка е слон.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                    докато нямаш 10 поне знакови фигури за 5+г пандела + конфискация на няколко мощности... не си прави сметки за избиване.... нищо не може да бъде построено с тази мафия, че да бъде избито с производство на енергия. визирам белене.
                    Не мога да се съглася с твоето мислене. Твоята логика е да разпуснем държавата щото имало корупция.

                    Корупция има навсякъде по света , в моя житейски път съм работил и със северна европа и да ти кажа и там като им паднеше не пропускаха шанс според наблюденията ми. Мисля че не сме я измислили в България корупцията....

                    Въпроса е да бъде в поносими размери за да може икономиката да се търкаля напред ... пък тя търкаля ли се напред ще има и за данъци и за пенсии.....в момента се мъчат да я убият чрез цените на енергията.
                    Last edited by markov; 08.08.2021, 15:08.
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Значи това мога да го приема като самопризнание че тези като теб причинихте допълнителна загуба за Българския бизнес в размер на още 1 милиард евро от протакането и блокажа на проекта.....

                      Ако в България нямаше толкова много грантово мотивирани соросоиди , вероятно проекта щеше вече да е реализиран при първоначалните условия около 7 милиарда евро към 2008-2009.

                      Познай за колко години щеше да се изплати при сегашната цена на ел.енергията ?

                      а) за 5
                      b) за 6
                      c) за 7 ....

                      п.п.
                      Аз пак да попитам каква ти е експетизата в областта на АЕЦ ?
                      Щото това че вероятно от контакта ти тече ядрен ток не ти дава познания по въпроса...
                      докато нямаш 10 поне знакови фигури за 5+г пандела + конфискация на няколко мощности... не си прави сметки за избиване.... нищо не може да бъде построено с тази мафия, че да бъде избито с производство на енергия. визирам белене.
                      това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        И аз това казвам, реалната цена преди 9 години е била 11 милиарда евро, вече е не по-малко от 12 милиарда.
                        Значи това мога да го приема като самопризнание че тези като теб причинихте допълнителна загуба за Българския бизнес в размер на още 1 милиард евро от протакането и блокажа на проекта.....

                        Ако в България нямаше толкова много грантово мотивирани соросоиди , вероятно проекта щеше вече да е реализиран при първоначалните условия около 7 милиарда евро към 2008-2009.

                        Познай за колко години щеше да се изплати при сегашната цена на ел.енергията и при почти нулевите лихви по кредитите ?

                        а) за 5
                        b) за 6
                        c) за 7 ....

                        п.п.
                        Аз пак да попитам каква ти е експетизата в областта на АЕЦ ?
                        Щото това че вероятно от контакта ти тече ядрен ток не ти дава познания по въпроса...
                        Руснаците дет са построили стотици реактори не разбирали , БАН не разбирали , НSBC не разбирали ...само ти разбираш дето и къщичка за птиченца не си построил през живота , ще ме пръснеш от смях
                        Last edited by markov; 08.08.2021, 14:52.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                          цената в момента е следствие на КРАЖБИТЕ и РАЗГРАБВАНЕТО на енергетиката + пълно безхаберие - 20+ години интервал
                          Констатациите не оправят положението, интересно ми е да чуя какво мислиш че трябва да се направи за да се върнем към нормалността при цената на енергията
                          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                            Според НSBC цената с включена всичката допълнителна инфраструктура и лихви в размер 10 % е 11 милиарда евро.
                            https://www.investor.bg/ikonomika-i-...lrd-lv-133428/
                            И аз това казвам, реалната цена преди 9 години е била 11 милиарда евро, вече е не по-малко от 12 милиарда. Ако всичко върви по план. А за АЕЦ никога не върви. Това какво казват разни ватенки и дъртаци от БАН няма значение. Това е реалното - 120евро/МВч или тази години би направил печалба с Белене, при твоите математически способности за изваждане, за няколко денонощия и то само през деня. И то ако успееш да го завършиш и пуснеш и ЕС ти разреши да си бълваш радиация през 2040 година, иначе пенциите ще платят всичко до стотинка.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                              Сигурно които и да управлява злоупотреби ще има.

                              Аз си мисля че цената на ел.енергията в момента е безумие породено от следните фактори: зелените безумия, квотите за емисии и блокажа на АЕЦ Белене.

                              Мисля че по евтино на бизнеса ще излезе реализация на Белене , дори с някакви умерени злоупотреби отколкото ел.енергия от 300 - 400 лева за МВТЧ. При тази цена цели отрасли ще фалират за няколко месеца !
                              цената в момента е следствие на КРАЖБИТЕ и РАЗГРАБВАНЕТО на енергетиката + пълно безхаберие - 20+ години интервал
                              това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от bertram Разгледай мнение

                                марков,
                                докато ни управляват хора редени от ДС - всеки един голям енергиен проект е обречен да бъде прахосмукачка за капитал... останалото е лалане на платени тролове...платени пак от същите среди! Без значение от технология, кадри, нужди, цени, товар .... щом на власт за мутри, мафиоти и ченгета...всичко потъва в бездънните джобове на ДС мафията.

                                разни Р. Офч, теменужки, ковачки и тн и тн са точен пример за ДС наредени експерти и бизнесмени...
                                Сигурно които и да управлява злоупотреби ще има.

                                Аз си мисля че цената на ел.енергията в момента е чиста лудост породено от следните фактори:
                                зелените безумия, квотите за емисии и блокажа на АЕЦ Белене с политически мотиви.

                                Мисля че по евтино на бизнеса ще излезе реализация на Белене , дори с някакви умерени злоупотреби отколкото ел.енергия от 300 - 400 лева за МВТЧ. При тази цена цели отрасли ще фалират за няколко месеца !

                                Другия вариант премахване на субсидиите за всички зелени безумия и да оцеляват на пазарен принцип ако могат !
                                Last edited by markov; 08.08.2021, 14:36.
                                Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                                Коментар

                                Working...
                                X