IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    satz, колко ток ще произведе тази 30кв централка, няма ли реалното производство да е 10кв и като добавиш часовете в които не произвежда нищо..та колко произвежда реално на час в режим 24 - 7. Реално трябва да се смята колко ток се произвежда.
    Трябва да питаш матеев, но едва ли средногодишно достигат 50%- по скоро около 40%

    Коментар


    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

      Аха, казваш друго освен ФЕЦ няма?
      Но дори и при условията които пишеш, акумулатор от 100$/kwh убива 20милиарден 2гвтов атом..
      пък на Чаира мощностите са изплатени,остава да се разшири резервоара, но пък имаме българопродавци де го саботират и те така те, живее заблудата за евтиния атом в 2021-ва година.
      И с какъв капацитет би могъл да разшириш резервоара на ПАВЕЦ "Чаира"?

      Коментар


      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
        Ми грубо при 30квт инсталация плащаме 8000лв./год (а държавата е инвестирала нищо)
        при 3000Мвт ще е = ?

        Моля да сравним с 2000Мвт за които държавата трябва да налее 10млр.лв само за да започне 1000мвт генерация....след най-рано 5 години...
        и която генерация ще има разходи над 600млн.лв./год.

        Може да сравниш в Гвтч, че да не запееш пак ама като стане тъмно.
        1.От тези 10 млрд, 2 вече са платени.
        2.Тези 2 GWсе натоварват изцяло 8000 ч годишно, срещу 1300 ч за ФЕЦ.
        3.Себестойността на тока от ФЕЦ, е доста над тази от скъпия АЕЦ.
        4.За един жизнен цикъл на реактора, се очаква да смениш 3 пъти панели,АКО, не ги начупи на няколко пъти град. Напоследък, отделните ледени парчета, рязо растат и, ако допреди 20 години, падаха макс колкото орехи ,сега, падат колкото бейзболни топки.
        5.Компенсиращи високоманеврени (газови) мощности, също оскъпяват, а газът има всички предпоставки също да поскъпва.
        Накратко, както казват "изостаналите" рашки,
        Гладко было на бумаге, да забыли про овраги

        Коментар


        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

          За 2гв ядрени трябват поне 10гв соларки и 10гв/ч батерии да изглади натоварването само за нощта. За зимата сигурно 10 пъти повече. Трябва да можем да съхраняваме поне 6 месеца енергията
          Батериите трябва да ги умножиш по 3

          Коментар


          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

            За 2гв ядрени трябват поне 10гв соларки и 10гв/ч батерии да изглади натоварването само за нощта. За зимата сигурно 10 пъти повече. Трябва да можем да съхраняваме поне 6 месеца енергията
            Аха, казваш друго освен ФЕЦ няма?
            Но дори и при условията които пишеш, акумулатор от 100$/kwh убива 20милиарден 2гвтов атом..
            пък на Чаира мощностите са изплатени,остава да се разшири резервоара, но пък имаме българопродавци де го саботират и те така те, живее заблудата за евтиния атом в 2021-ва година.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              satz, колко ток ще произведе тази 30кв централка, няма ли реалното производство да е 10кв и като добавиш часовете в които не произвежда нищо..та колко произвежда реално на час в режим 24 - 7. Реално трябва да се смята колко ток се произвежда.
              За 2гв ядрени трябват поне 10гв соларки и 10гв/ч батерии да изглади натоварването само за нощта. За зимата сигурно 10 пъти повече. Трябва да можем да съхраняваме поне 6 месеца енергията
              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

              Коментар


              • satz, колко ток ще произведе тази 30кв централка, няма ли реалното производство да е 10кв и като добавиш часовете в които не произвежда нищо..та колко произвежда реално на час в режим 24 - 7. Реално трябва да се смята колко ток се произвежда.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  ....Накрая всичко се свежда до похарчил съм толкова пари купил съм Х панели У инвертори и съм продал толкова енергия......
                  Ми грубо при 30квт инсталация плащаме 8000лв./год (а държавата е инвестирала нищо)
                  при 3000Мвт ще е = ?

                  Моля да сравним с 2000Мвт за които държавата трябва да налее 10млр.лв само за да започне 1000мвт генерация....след най-рано 5 години...
                  и която генерация ще има разходи над 600млн.лв./год.

                  Може да сравниш в Гвтч, че да не запееш пак ама като стане тъмно.
                  Last edited by satz; 12.07.2021, 12:35.

                  Коментар


                  • Никого (вече) не съдя за това, което е. Явно, еволюцията също не прощава.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                      Нека още веднъж да припомня на Петър какъв беше неговият конфликтен и некомпетентен постинг. Така че нека да не се извърта като фурнаджийска лопата, защото НЕ СА ВИНОВНИ ПАНЕЛИТЕ, а дълъг списък от други причини, който той дори и не си направи труда да ги прочете. Също така той не споменава в колко часа е направил наблюдението, а това е от ключово значения.

                      Не му прави чест, че не си признава грешката.
                      За агента друго, освен уредите, пред които, се звери денем и нощем, не съществува. Казва му се хипнотичен транс.
                      Last edited by Pyramid; 12.07.2021, 06:57.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от chan_tura_naga Разгледай мнение

                        Може би съм пропуснал, но кое тук е 100%?

                        Теоретично възможното?
                        Или най-високото, което дават на практика, да кажем в студен слънчев ден?
                        В студен слънчев и безоблачен ден през зимата върхът на синусоидата на радиацията е само 400 W/кв.м. ..... Това обаче "експерта" не го интересува - той гледа някакви цифри и после плещи глупости по форума, че разбираш ли, температурата има заслуга за доброто представяне тогава, когато всъщност представянето е много лошо поради ниската слънчева радиация, обусловлена от кофти ъгъла на слънцето спрямо панелите (от 70 градуса през лятото равнината на слънцето пада на 22.5 градуса през зимата). Този нисък ъгъл означава също така, че слънцето трябва да пробие много по-дебел слой атмосфера (4-5 пъти), за да достигне до панелите.

                        И освен всичко друго, дължината на деня е почти 2.5 пъти по-къса, а от там и по-тясна основа на синусоидата на слънчевата радиация. И това за нашият "експерт" било по-добро представяне ...

                        Смешка след смешка ....
                        Last edited by Mateev; 11.07.2021, 23:16.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                          Много ясно съм написал колко по ясно да го напиша.Не се извъртай не увъртай и не спори повече...Ясно съм написал колко произвеждат.В топли летни дни макс 70% при голяма жега 60%.Не ме интересува панелите ли са калпави слънцето ли кабелите ли инверторите ли или електромерите...И не разбирам защо спориш и какво искаш да докажеш.Глупави теории и какво пишело в интернет не ми се слуша...
                          И това в колко часа, защото върхът на синусоидата е в 13:35, а 1000 W/кв.м. е само на 22 юни ....

                          Или такива подробности не те интересуват ...
                          Гледаш например в 10:00 часа всеки божи ден и после плещиш глупости по форумите......

                          Last edited by Andi11; 12.07.2021, 08:51.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            Много ясно съм написал колко по ясно да го напиша.Не се извъртай не увъртай и не спори повече...Ясно съм написал колко произвеждат.В топли летни дни макс 70% при голяма жега 60%.Не ме интересува панелите ли са калпави слънцето ли кабелите ли инверторите ли или електромерите...И не разбирам защо спориш и какво искаш да докажеш.Глупави теории и какво пишело в интернет не ми се слуша...
                            Може би съм пропуснал, но кое тук е 100%?

                            Теоретично възможното?
                            Или най-високото, което дават на практика, да кажем в студен слънчев ден?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Mateev Разгледай мнение

                              Нека още веднъж да припомня на Петър какъв беше неговият конфликтен и некомпетентен постинг. Така че нека да не се извърта като фурнаджийска лопата, защото НЕ СА ВИНОВНИ ПАНЕЛИТЕ, а дълъг списък от други причини, който той дори и не си направи труда да ги прочете. Също така той не споменава в колко часа е направил наблюдението, а това е от ключово значения.

                              Не му прави чест, че не си признава грешката.
                              Много ясно съм написал колко по ясно да го напиша.Не се извъртай не увъртай и не спори повече...Ясно съм написал колко произвеждат.В топли летни дни макс 70% при голяма жега 60%.Не ме интересува панелите ли са калпави слънцето ли кабелите ли инверторите ли или електромерите...И не разбирам защо спориш и какво искаш да докажеш.Глупави теории и какво пишело в интернет не ми се слуша...

                              Коментар


                              • СКЪП е когато сложите американските олигарси да прибират печалбата!

                                Коментар

                                Working...
                                X