IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Драги ми учителю, виждам нова задача сте ми дали (отново несързана с темата и отново непълна (пробата не е една))

    Правилната задача свързана с темата е:
    Защо излязохме за експорт на скъп пазар, преди да си осигурим да транзитираме евтин ток
    ако карам повърхностно като Дрян - режим на тока имахме при 5 действащи реактора - най-ниски цени имахме при Един действащ. Следователно?
    Нещата се променят постоянно и са сравними само в конкретен контекст. Некоректни предположени ви правиш и, на тяхна база,си вадиш погрешни изводи. Това е, което става. С едно изречение.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
      .....Как се изклюва такъв ток и каква дъга се разразява?...
      Не незнам, но не ми е и работа, виж дъгата мога ти я сметна само подай точни данни Пусни тема за стабилността на ЕЕС и там такива информации ще са на място...
      пп
      за АЗПН съм ти писал, както и кой с какви задължения е относно АЗПН като е 2Мвт. ама квот таквоз.
      Last edited by satz; 11.08.2021, 17:26.

      Коментар


      • Драги ми учителю, виждам нова задача сте ми дали (отново несързана с темата и отново непълна (пробата не е една))

        Правилната задача свързана с темата е:
        Защо излязохме за експорт на скъп пазар, преди да си осигурим да транзитираме евтин ток
        ако карам повърхностно като Дрян - режим на тока имахме при 5 действащи реактора (я, съвпадък бичили сме експорт пак)
        - най-ниски цени имахме при Един действащ. Следователно?
        Last edited by satz; 11.08.2021, 17:24.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Pyramid, мисълта ми бе че има големи мощности които се включват от раз, помпите на Чаира предполагам са доста мощни. Понеже според него по голяма мощност от електрическата машина на влак няма, която разко да се включи в мрежата. И тук е противоречието, ако тока за помпите при пускане - пиковия ток удари в посока инвертори на фотоволтаици ще ги изключи или изгори.
          Са пускането на синхронната машина като синхронен двигател (помпа)на празен ход за Чаира става дума е 6 мегавата.После започва натоварването...Не се включват тия 200 мегавата от раз..При къси съединения има ударни токове по над 50 килоампера...Как се изклюва такъв ток и каква дъга се разразява?Запорожчо предполагам знае и това.Знае и за какво време изключват.Знае какво е близко и далечно резервиране на релейни защити знае какво е УРОП и ВЧ УРОП какво е АЗПН...Щото той като иде в гугъл и тама всичко му е ясно.Знае и кави и колко зони имат дистанционните защити и как се настройват в каква посока с какво време?Знае какво е ДЗШ?Та машините на Чаира могат да работят и в режим като синхронен компесатор..за регулиране на напреженията...Запорожчо и това знае ще дофтаса и ще го обясни.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

            Трейдърко пич си ти не си зъл и си господар на егото си.Затова винаги се отнасям с уважение към теб въпреки че понякога пишеш откровени простотии.Това е една от най леките аварийни ситуации които могат да се случат.Но нека Запорожко се порови в интернет за да разбере че не всичко може да се преписва от там..Простия човек знае и може всичко има лесни решения за сложни явления и винаги опавя нещата.Колкото по прос е толкова е по нагъл и арогантен.
            Харесах. Щото Трейдърко е пич. Сега, ако приведеш малко теория на поразените от ентусиазъм, ПРЕДПОЛАГАМ, думите ти, ще бъдат възприети по-подобаващо. Виждам, че се стараеш. Не са наясно с преходните процеси. Разкажи им. С думи прости. Щото, диференциалните уравнения, не са за форуми.
            Желая ти успех, старанията ти са похвални. Ама се владей, че губиш по точки от явните серсеми. Стискам ти палци.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Pyramid, мисълта ми бе че има големи мощности които се включват от раз, помпите на Чаира предполагам са доста мощни. Понеже според него по голяма мощност от електрическата машина на влак няма, която разко да се включи в мрежата. И тук е противоречието, ако тока за помпите при пускане - пиковия ток удари в посока инвертори на фотоволтаици ще ги изключи или изгори.
              "Рязко", е твърде относително. И локомотив НЕ СЕ ВКЛЮЧВА "просто така". Успокой топката. И ТАМ, има ограничение ма пусковия ток. Петърът ви казва че, резките изменения в генерацията, дестабилизират системата и увеличават вероятността, автоматичното регулиране на честотата да НЕ успее да се справи и отново, да имаме (не един, а поредица от) инциденти с разпад на ЕЕС. Спрете, наистина, да се барате всеки, кой от кого, на по-голям експерт, ако сами, не носите практически принос за изменение в посока повишаване поносимостта на ЕЕС към дестабилизиращи въздействия. Зац не дава заявка за такова, а само се ежи, Матеев пее дитирамби за техническата революция (която, обаче, други да я правят, той само ще я възпява и, тук-там, ще се възползва като търговец, продавайки ни части от нея). Остана Пешо, като последен мохикан, да опитва да ви осъзнава но, понеже е груб и откровен простак, сам си сере на физиономията, и инкасира негативи. Моля да се вземете в ръце. МОЛЯ.
              И теб моля, Дани, ако ще приказваш ... смешки, ги казвай на мен. Тлф ми го имаш. Ама тук, и теб те гаврят, че си и ти твърде далеч от електриките, и пишеш на килограм. С най-добри чувства: Силата ти е другаде.
              ...Дано правилно ме разбереш, ценен приятел си, нека се държим на ниво. Моля те.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                Наистина както казва Петър, ако изключи далекопровод с 50 мегавата и трябва да го включат той е много по непредвидим от които генерации ще дръпне ток. Не знам в такива аварийни ситуации как се оправят и все някога ще се стигне и до сриване на цялата мрежа. С големи генерации мрежата е много по управляема и стабилна.
                Трейдърко пич си ти не си зъл и си господар на егото си.Затова винаги се отнасям с уважение към теб въпреки че понякога пишеш откровени простотии.Това е една от най леките аварийни ситуации които могат да се случат.Но нека Запорожко се порови в интернет за да разбере че не всичко може да се преписва от там..Простия човек знае и може всичко има лесни решения за сложни явления и винаги опавя нещата.Колкото по прос е толкова е по нагъл и арогантен.

                Коментар


                • Наистина както казва Петър, ако изключи далекопровод с 50 мегавата и трябва да го включат той е много по непредвидим от които генерации ще дръпне ток. Не знам в такива аварийни ситуации как се оправят и все някога ще се стигне и до сриване на цялата мрежа. С големи генерации мрежата е много по управляема и стабилна.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Pyramid, мисълта ми бе че има големи мощности които се включват от раз, помпите на Чаира предполагам са доста мощни. Понеже според него по голяма мощност от електрическата машина на влак няма, която разко да се включи в мрежата. И тук е противоречието, ако тока за помпите при пускане - пиковия ток удари в посока инвертори на фотоволтаици ще ги изключи или изгори.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                      Зопорозецът има излишък , жена му като завърти педалите на динамото у тях лампата в кенфа чак гърми от пренапрежение.....само требе да измисли начин да я върже пряко към ПАВЕЦА и ша стане работата.
                      Аха. Банана ша падни.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Дани, брат, за да акумулира ПАВЕЦ, е нужен ИЗЛИШЪК. Като няма излишък, какво правим? Чуй Петърът. Не говори на вятъра.
                        Зопорозецът има излишък , жена му като завърти педалите на динамото у тях лампата в кенфа чак гърми от пренапрежение.....само требе да измисли начин да я върже пряко към ПАВЕЦА и ша стане работата.
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          satz има такива мощности, помпите на Чаира където ще съхраняваш тока от сравнително малките фецове.
                          Дани, брат, за да акумулира ПАВЕЦ, е нужен ИЗЛИШЪК. Като няма излишък, какво правим? Чуй Петърът. Не говори на вятъра.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                            ... изключва електропровод от релейна защита с товар 50мегавата.Пробата после е успешна какъв товар е включен?За тебе товар е лампата в кенефа и готварската печка на майка ти.Запри се най накрая...
                            Петъре, че той е халтав - халтав е, ама и ти нямаш наддумваме. Всички ти прОсти, само ти - Ангел небесен.Айде, зАпри се. Тоя Зац, няма да влезе в пътя.
                            Last edited by RUBLA; 11.08.2021, 11:35.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                              Лъсна нечие незнание, че 20Мвт, не се включват ей така хоп.

                              ми пиши технически мили Повере (и няма да те трият)
                              Моля обясни, как влак тръгващ във Видин, при осигурени по пътя му 1000+2х220+40+2 Мвт - 1470Мвт ще застрашава генерацията от 2Мвт в Ивайловград... ?

                              пп
                              няма да е лошо да напишеш и с колко % е преосигурена мрежата ни, та да стане ясно и изсмуканата от ,,ъъ ти знаеш къде задача.
                              ... изключва електропровод от релейна защита с товар 50мегавата.Пробата после е успешна какъв товар е включен?За тебе товар е лампата в кенефа и готварската печка на майка ти.Запри се най накрая...
                              Last edited by RUBLA; 11.08.2021, 11:34.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                                Безсмислено е да ти се обяснява каквото и да е.
                                Иска се решение, пък ако е вярно - тогава обяснение.

                                А човек де двутръбен топлообменник 10 години все не мое му сметне потоците, също може да се пробва....

                                Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                satz има такива мощности, помпите на Чаира където ще съхраняваш тока от сравнително малките фецове.
                                Нищо не ти се разбра, кви мощности, ква Чаира? Туй за влака ли?
                                Last edited by satz; 11.08.2021, 00:25.

                                Коментар

                                Working...
                                X