Първоначално изпратено от supertrader
Разгледай мнение
Съобщение
Collapse
No announcement yet.
Скъп ли е наистина ядрения ток
Collapse
X
-
Първоначално изпратено от markov
Запорожеца пак сее лъжи из форума. Писна ми да слушам само ЩЕ,ЩЕ,ЩЕ ....докато сметката расте ли расте!Last edited by Pyramid; 31.08.2021, 10:04.
- 1 like
Коментар
-
Относно съхранението, те японците какво правят за да имат 5Гвтч https://it.dir.bg/tehnologii/yaponiy...heska-energiya
какви ли сме в техните очи, след като ние 15Гвтч можем да ги имаме за под 2год. и под 50млн. , но не ги реализираме поради българопродавци..
Коментар
-
...ЗАТОВА, Зациус, твоите отрицателни цени, СА ЗА КРАТКО И ДО ВРЕМЕ. Нещо повече: Заради дестабилизиращото действие на ФЕЦ/ВетрЕЦ върху ЕЕС, очаквам, до 5 години, да им вкарат наказателни изкупни цени, много по-отрицателни от сега но, само към вход ЕРП/ЕСО, от които, дребните "тарикати", да НЕ можете да се възползвате. И може би, ще видим изключени ФЕЦ по светло и псуващи тежко собственици, отново, начело с Матеев, да скачат пред поредния парламент, в знак на протест. Засега, хоризонтът, повтарям, е 5-годишен. Измислят ли и внедрят ли дотогава МОЩНИ И ДОСТЪПНИ ферми за съхранение, този сценарий, може да бъде отменен. И, нашепвам на БГ ФЕЦ-лидера, евентуално, да вложи в това. Може силно да подпомогне соларния си бизнес.
П.П. НЯМА да се занимавам с темата, НЯМА да занимавам и него. Просто, подсказка без задни мисли.
Last edited by Pyramid; 30.08.2021, 13:58.
Коментар
-
Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
Да възможно,
за колко време ще изплатите такъв реактор при 60лв./Мвтч (туй по света е високата цена) Ще ли е възможно въобще изплащане, съответно ще ни светне ли в тимберицата значението на думата "субсидирани от военните".
Не съм против субсидиите - нужни са важни неща.
Защо според вас, единствения такъв френски реактор беше спрян преди изтичането на проектния му срок?Last edited by Pyramid; 30.08.2021, 13:19.
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
РБН. Реактори с бързи неутрони. Делят 238.
за колко време ще изплатите такъв реактор при 60лв./Мвтч (туй по света е високата цена) Ще ли е възможно въобще изплащане, съответно ще ни светне ли в тимберицата значението на думата "субсидирани от военните".
Не съм против субсидиите - нужни са важни неща.
Защо според вас, единствения такъв френски реактор беше спрян преди изтичането на проектния му срок?
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеА и като мирясат всички, ще стане и това с реакторите с бързи неутрони и бомбите ще станат на полезна енергия.
Коментар
-
Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнениеМатеев, от енергията в горивото в рактора при едно зареждане се използва едва 3-4 процента, защото толкова се обогатява за да върви реакцията бавно. Да и Тодор ми намекна че очаквания да се рециклира и да се добият още много пъти повече енергия, това което бях написал за 3000 години са преувеличени. Така е. Но има възможност да се добие не знам още колко пъти 3-4 процента, защото щом не е обогатявано напълно има реактивоспособен материал останал. Прав си ще се съглася. Но това което руснаците в онази статия за реакторите Брест обещават със сигурност не е безпочвено, и там пишеше че те ще го сподялят с всички които имат интерес.
- За основното обаче съм го написал правилно, без да се използва тази енергия сега няма да се мине. Да се горят толкова интензивно въглища очевидно никой не иска. Тези нови по чисти технологии, соларни и други са добри, но проблема е че в началото интензивно се влага много енергия в тях. Ето в електромобилите е удачно да се вложи много алуминий, обаче той се добива от боксид и се добива само в окислено състояние, произвежда се с много ток.
А това черното направо кърти мифки.
Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.
Коментар
-
Матеев, от енергията в горивото в рактора при едно зареждане се използва едва 3-4 процента, защото толкова се обогатява за да върви реакцията бавно. Да и Тодор ми намекна че очаквания да се рециклира и да се добият още много пъти повече енергия, това което бях написал за 3000 години са преувеличени. Така е. Но има възможност да се добие не знам още колко пъти 3-4 процента, защото щом не е обогатявано напълно има реактивоспособен материал останал. Прав си ще се съглася. Но това което руснаците в онази статия за реакторите Брест обещават със сигурност не е безпочвено, и там пишеше че те ще го сподялят с всички които имат интерес.
- За основното обаче съм го написал правилно, без да се използва тази енергия сега няма да се мине. Да се горят толкова интензивно въглища очевидно никой не иска. Тези нови по чисти технологии, соларни и други са добри, но проблема е че в началото интензивно се влага много енергия в тях. Ето в електромобилите е удачно да се вложи много алуминий, обаче той се добива от боксид и се добива само в окислено състояние, произвежда се с много ток.Last edited by supertrader; 30.08.2021, 03:29.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
РБН. Реактори с бързи неутрони. Делят 238.D.Y.F-091066
Коментар
-
Който произвежда ядреното гориво и го обогатява, ще открият как да го рециклират - да му възвръщат работоспособността му. Не се развива бързо ако не се ползва технологията, повече ядрени бойни глави за ракети едва ли някой ще тръгне да прави и това е което ще се търси - производство на енергия, за да се задвижи с нея цялата тази икономика която ще смени транспортните средства, ще смени и сградите и всичката тази роботизирана индустрия, тя с ток се задвижва. Това нещо не може да стане с ток от въглища, с въглеводороди също защото има много химия на която ще и трябват, трябва много алуминий а той е чиста енергия.D.Y.F-091066
Коментар
-
Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
Ще, ще, ...
КОЙ ще ги преработи?
А и като казваш така, имаш ли точно представа какво ще се преработва?
Коментар
Коментар