IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Гледам, почнали да купуват уран директно от Казахстан. Ето, как изглеждат нещата отвътре: https://youtu.be/XfHeOJkkTbk
     

    Коментар


    • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

      Ей бай Пешето напусна темата и отече и АЕЦа. Лошото е че вече НЯМА хора и една ТЪРБА да сменят. Щели сме да развиваме високи технологии
      Е тъй де. Навити са. На рулон. Хвърляме рулона на земята, търкулваме го, и онИ сами си се развиват.

      Коментар


      • Станишев и олигофренния му министър П.Д.подариха новите хидрогенератори от Белене и сега те работят в руска централа. - дадоха ги изцяло без пари (на дената на демонтажа, който е платен от нас). Самите те струваха 1,2 милиарда евра и от АЕЦ Козлодуй протестираха, че на тях им трябват, тъй като техните са дефектни. Но според прокуратурата отново виновни няма.
        Last edited by Кисимов; 16.04.2023, 18:19.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          Спокоен съм. Следя темата, новината е много лоша.
          Ей бай Пешето напусна темата и отече и АЕЦа. Лошото е че вече НЯМА хора и една ТЪРБА да сменят. Щели сме да развиваме високи технологии
          Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

            Абе братле, колко пъти да ти казвам да се успокоиш? РЕАКТОРЪТ Е НЕЩО МАЛКО ПО-ДРУГО. Проблемът е че, зоната е "гореща" и тук, т е. радиоактивна.
            Спокоен съм. Следя темата, новината е много лоша.
            D.Y.F-091066

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Трябва да се потърси помощ от тези които имат опит в експлоатацията на такива реактори и вече може ли и как да се поправи или просто трябва да се изведе от експлоатация завинаги.
              Абе братле, колко пъти да ти казвам да се успокоиш? РЕАКТОРЪТ Е НЕЩО МАЛКО ПО-ДРУГО. Проблемът е че, зоната е "гореща" и тук, т е. радиоактивна.

              Коментар


              • Трябва да се потърси помощ от тези които имат опит в експлоатацията на такива реактори и вече може ли и как да се поправи или просто трябва да се изведе от експлоатация завинаги.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                  Може ли да се поправи ? Ще го поправят ли че един реактор е много пари ? Иначе от къде да знам каква е повредата. Мисля че на България ще и е много тежко за тока с отпаднала голяма мощност.
                  И аз съм притеснен. Дано се справят.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                    Добре де, този контур, освен, че е МНОГО горещ, ПОД МНОГО ВИСОКО НАЛЯГАНЕ, още, знаеш ли, че е и ТЕЖКО РАДИОАКТИВЕН? Кой ще ти слага гума там? Спри се, моля те. Не се излагай.
                    Може ли да се поправи ? Ще го поправят ли че един реактор е много пари ? Иначе от къде да знам каква е повредата. Мисля че на България ще и е много тежко за тока с отпаднала голяма мощност.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение

                      Честно казано се изненадах, но си помислих че проблема е решим лесно, все пак който си прави труда да пише статия все пак е проучил.
                      Добре де, този контур, освен, че е МНОГО горещ, ПОД МНОГО ВИСОКО НАЛЯГАНЕ, още, знаеш ли, че е и ТЕЖКО РАДИОАКТИВЕН? Кой ще ти слага гума там? Спри се, моля те. Не се излагай.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Абе човече, ти знаеш ли, колко градуса в температурата в този първи контур и какво е налягането? Моля те, спри се. "Гумени уплътнения". ХА!
                        Честно казано се изненадах, но си помислих че проблема е решим лесно, все пак който си прави труда да пише статия все пак е проучил.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Абе човече, ти знаеш ли, колко градуса в температурата в този първи контур и какво е налягането? Моля те, спри се. "Гумени уплътнения". ХА!

                          Коментар


                          • netware5, имаше статия в нея пишеше че някакви гумени уплъгнения са остаряли и просто трябвало да се подменят, дошло им времето, амортизирали са се.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Нали беше от някакви гумени уплътнения, правят матрици, пресоват нови и ги подменят, не е сложна задача.
                              Ха-ха-ха, заради тази глупост се върнах от самоналоженото си изгнание. Какви гумени уплътнения, какви 5 лева?
                              He was born poor, died rich, and never hurt anyone along the way.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                Нали беше от някакви гумени уплътнения, правят матрици, пресоват нови и ги подменят, не е сложна задача.
                                Виж, едно е да се шегуваш и малко по-друго - в истинския живот. С ТОВА, шега не бива. Успокой се и поукроти взривната си печатна сила. Чудя се, понякога, дали и ти, не живееш, само за да пишеш в този форум. Има, няма смисъл и съдържание - без значение, някой нещо да публикува, брой постове, на килограм. ЗАпри се бе, човек.

                                Коментар

                                Working...
                                X