IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

    Следователно пари имаш да реализираш офгрид колиба- хайде прави я и идвай да се хвалиш колко е изгодно
    Може да му се иска но явно, не му стиска. Иначе, да говори врели-некипели, няма проблеми: Има диплома и е работил КАТО инженер, колко му е да разнася опорки. Нали е бил с твърде високо заплащане по цял свят.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

      Аз съм с диплома на инженер, работил съм само като инженер, с много високо заплащане по целия свят. Това като какъв ме определяш ти и по какви причини няма никакво значение.
      Следователно пари имаш да реализираш офгрид колиба- хайде прави я и идвай да се хвалиш колко е изгодно

      Коментар


      • bota156, първо трябва да се рециклират материалите и то с разглобяне и отделяне по видове. Всички пластмаси се рециклират стига да са разделени по видове с нисък разход на енергия. Като го купиш трябва да си задължен да го предадеш за рециклиране, плащаш да това тогава, после ще гледаш да си купуваш по малко боклуци ако ти излизат на тройна цена и след 2 години трябва да го смениш.
        D.Y.F-091066

        Коментар


        • [Един много хубав въпрос отпреди доста страници:
          Първоначално изпратено от eta orel Разгледай мнение
          За вноса на ток на Германия от Франция съм чувал няколко пъти, без да го проверя, така че това ми твърдение е наистина съмнително, докато не проверя.

          На основният факт - над 70% от тока на Франция е от АЕЦ и цената на тока там не е по-висока - не отговори.

          Защо да строят още централи, щом имат толкова много и работят? Може да не е дошло време за замяна на стари централи с нови?

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Време е да се появят честни производители и да произвеждат уреди с масимално дълъг живот, в един момент тренда ще се пречупи.
            Не трябва да се купуват, а да ги наемаш като услуга. Тогава търгашите ще имат изгода да са вечни и по важното РЕМОНТОПРИГОДНИ и РЕЦИКЛИРУЕМИ
            Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

            Коментар


            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
              Време е да се появят честни производители и да произвеждат уреди с масимално дълъг живот, в един момент тренда ще се пречупи.
              Ще ги бият колегите им.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Човекът опита да ни обясни че, и търговците, и производителите са хора и трябва да ядат, нищо повече. (А, че сметките му са повърхностни и за по-елементарна публика, си е обида. За него самия. Аз не съм на два петъка служба и съм проверявал кое как е с години.) Няма лошо, видяхме се, премерихме си ги. Веселото, тепърва предстои. Така мисля.
                Време е да се появят честни производители и да произвеждат уреди с масимално дълъг живот, в един момент тренда ще се пречупи.
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • https://www.academia.edu/6388961/Act...rator_freezers

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Зависи ако е в много топло помещение и изложен на слънце почва да включва компресора често, често а той като работи харчи ток - 20 може да стигне в жегата харчат. Теоретично ще се изплати евентуално, но на практика теорията става на пух и прах, хладилната машина би трябвало да може да отработи 50 години ако е добре изчислена.
                    Човекът опита да ни обясни че, и търговците, и производителите са хора и трябва да ядат, нищо повече. (А, че сметките му са повърхностни и за по-елементарна публика, си е обида. За него самия. Аз не съм на два петъка служба и съм проверявал кое как е с години.) Няма лошо, видяхме се, премерихме си ги. Веселото, тепърва предстои. Така мисля.

                    Коментар


                    • Зависи ако е в много топло помещение и изложен на слънце почва да включва компресора често, често а той като работи харчи ток - 20 може да стигне в жегата харчат. Теоретично ще се изплати евентуално, но на практика теорията става на пух и прах, хладилната машина би трябвало да може да отработи 50 години ако е добре изчислена.
                      D.Y.F-091066

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от ТодорЛ Разгледай мнение
                        Лятото (август) си смених 20-годишния хладилник с нов. От тогава сметката ми падна с 15-20лв на месец като имаше и вдигане на тока с 2-3%. Смятам само парите, не и киловатите. Нов хладилник - 800лв се изплаща за 3-4 години.
                        ха ха. Един хладилник харчи 5-6 лв. Ко е БЕЗ ВРАТА може и 50лв да изхарчи, ма и ще се развали за 2-3 месеца макс.
                        Супердупер да харчи 4лв. Со 2лв макс ще избиеш 800лв кога те закопат.
                        Само една вметка нофрост работят и харчат повече вследствие се и развалят повече
                        Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Направо е станало кошмарно и не се намират производители които да го игнорират и да пуснат на пазара истински неща, които да отразяват възможностите към момента и по отношение на живота на произвежданите уреди. Хората наричат тези уреди ментета и с право. Купих си нов хладилник за 800лв..Купил си е едно менте, но не и уред с който ще спестиш разходи, харчи по малко ток но служи кратко и трябва за един приличен експлоатационен срок да произведе лично той една планина от изхвърлени хладилници, които се рециклират както дойде също. Замърсяват, антиприродно и си мислят че било еко.
                          Че ре, производителите, СПЕЦИАЛНО, се обединяват зад пдограмираното остаряване. За да не се насища пазарът със стоки дълготрайна употреба. На природата и на хората, естествено, майната им.

                          Коментар


                          • Старият хладилник беше пред разваляне, тракаше и т.н., а тук споделям и икономическите параметри и че покупката на нов хладилник е добре обоснована инвестиция.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Планираното остаряване .
                              Направо е станало кошмарно и не се намират производители които да го игнорират и да пуснат на пазара истински неща, които да отразяват възможностите към момента и по отношение на живота на произвежданите уреди. Хората наричат тези уреди ментета и с право. Купих си нов хладилник за 800лв..Купил си е едно менте, но не и уред с който ще спестиш разходи, харчи по малко ток но служи кратко и трябва за един приличен експлоатационен срок да произведе лично той една планина от изхвърлени хладилници, които се рециклират както дойде също. Замърсяват, антиприродно и си мислят че било еко.
                              D.Y.F-091066

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от sosi Разгледай мнение

                                Аз съм с диплома на инженер, работил съм само като инженер, с много високо заплащане по целия свят. Това като какъв ме определяш ти и по какви причини няма никакво значение.
                                Дипломата ти не те прави да разбираш нещата. Както и книжката, не кара колата. ТОВА съм завършил, бях в среда. Хората си казваха :" Дошъл съм ДИПЛОМА ДА ВЗЕМА."
                                А това, че си "работил КАТО инженер", разкрива стремеж за благозвучие. Похвално.
                                Иначе, разбира се, имаш си свободата да пишеш глупости и гледам, ползваш я упорито.

                                Да живей Демокрацията!
                                Last edited by Pyramid; 17.02.2024, 12:24.

                                Коментар

                                Working...
                                X