IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • хахаха, телефона загуби говор и картина, няма да отговори, той е интернет инджинерин и се занимава само с енергетика на континенти, от време на време на планети. Добре де и на държави, ама от климатици не разбира, но го е срам да каже

    Коментар


    • Хайде де, Фоньо. Pls !

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Техникумаджията накратко твърди, че има КПД по-голямо от 1. Това е. Колкото и да си изумен. Ето какво казва науката по този въпрос.
        https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B2%D0%B8%D0%B5

        Ако КПД-то е равно на 100% това е „перпето мобиле“ т.е. няма, какво да се зарежда, сипва, добавя и т.н. и отдава също толкова.

        Преди 2 седмици, имаше един тук също Тъпо парче, твърдеше, че като удариш 2 чука те се нагряват, без да отчита енергията която им предаваш с ръце. Хората са се изказали за подобни индивиди още през средните векове и най-доброто е просто да ги отбягваш.


        В термопомпите няма никаква магия. Копаш дупка в земята и с 1КВч ток завърташ топъл въздух зимата от там или хладен лятото, за което може да ти трябват и 8-9КВч в жилището. Ама това няма нищо общо с КПД тъй като нямаш никаква затворена система.
        Пр0стия човек отдалеч си личи по липсата на прецизност в изказа. Още нещо: Редовно, опитва да вменява на останалите СВОИ „виждания”. Я сега, Фончо, покажи къде, аджеба, съм твърдял , че кпд на климатика е >100%? Питах, според теб, колко е и защо. Освен, че не знаеш - защо ще увърташ, иначе?- повърхностно, опитваш да ме вкараш в своя идиотски калъп.
        И така,
        Потребява 1, отдава 4.
        ЧИСЛОТО, ФОНЕ ?!? КОЛКО Е ЧИСЛОТО ?
        Last edited by Pyramid; 17.07.2019, 16:56.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

          На мен не е ясен въпроса ти.

          Не разбирам от подробности по климатиците, между другото, нещо специфично ли е?
          Техникумаджията накратко твърди, че има КПД по-голямо от 1. Това е. Колкото и да си изумен. Ето какво казва науката по този въпрос.
          https://bg.wikipedia.org/wiki/%D0%9A...B2%D0%B8%D0%B5

          Ако КПД-то е равно на 100% това е „перпето мобиле“ т.е. няма, какво да се зарежда, сипва, добавя и т.н. и отдава също толкова.

          Преди 2 седмици, имаше един тук също Тъпо парче, твърдеше, че като удариш 2 чука те се нагряват, без да отчита енергията която им предаваш с ръце. Хората са се изказали за подобни индивиди още през средните векове и най-доброто е просто да ги отбягваш.


          В термопомпите няма никаква магия. Копаш дупка в земята и с 1КВч ток завърташ топъл въздух зимата от там или хладен лятото, за което може да ти трябват и 8-9КВч в жилището. Ама това няма нищо общо с КПД тъй като нямаш никаква затворена система.
          Last edited by fon; 17.07.2019, 14:04.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от R1a1 Разгледай мнение

            На мен не е ясен въпроса ти.

            Не разбирам от подробности по климатиците, между другото, нещо специфично ли е?
            Ами, не е специфично. Климатик, термопомпа, хладилник...Има ги навсякъде. Просто, е дин единствен, елементарен въпрос, доказвам на дело некомпетентността Фоньова, и толкоз по въпроса. „Сравнява” Черна Гора и България, а разликите между тях, не вижда...

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

              Да видим версията Фоньова, и тутакси, разкривам „фокуса”.
              На мен не е ясен въпроса ти.

              Не разбирам от подробности по климатиците, между другото, нещо специфично ли е?

              Коментар


              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                Винаги се радвам да науча нещо ново, в очакване съм.
                Да видим версията Фоньова, и тутакси, разкривам „фокуса”.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                  .. И отговорът е много прост и точен. ..
                  ​​​​​​
                  Винаги се радвам да науча нещо ново, в очакване съм.

                  Коментар


                  • Джокер : КАКВО са тези 1 kW ?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                      То е ясно, че не знаеш какво е КПД. Ами я кажи на Луната кацал ли си? Ама със собствен луноход?
                      Ето, който лъже, как си личи на мига. Увърта, пита „що бият негрите” и т.н. Вместо отведнъж да ме затапи с факти, драпа да бега встрани.
                      И така, консумира 1, отдава 4, кпд = ? И ЗАЩО ?
                      Last edited by Pyramid; 17.07.2019, 11:35.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                        Е, не. Питах за тоталния кпд. Т.е., колко е полезна работа към пълна влязла енергия.
                        То е ясно, че не знаеш какво е КПД. Ами я кажи на Луната кацал ли си? Ама със собствен луноход?

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                          Гледаш на потребявания 1квтч, като единствено влязлата енергия в системата, оттам и въпроса ти няма точен отговор.
                          Иначе вярно има хора дето си мислят че COP 4 било КПД = 4 или 3
                          Е, не. Не е така. И отговорът е много прост и точен. Физиката е точна наука. Не ми приписвай на мен чужди думи и мисли и му позволи, на Фоня, да каже. 3 до 4 изречения и едно число. Ако, изобщо, има идея. Щото, говори за енергетиката на държави, има Претенции...би трябвало, да докаже капацитет за разбиране. Тук няма фили и фоби. Има просветени и не такива.
                          ​​​​​​

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                            Е, не. Питах за тоталния кпд. Т.е., колко е полезнаработа към пълна влязла енергия.
                            Гледаш на потребявания 1квтч, като единствено влязлата енергия в системата, оттам и въпроса ти няма точен отговор.
                            Иначе вярно има хора дето си мислят че COP 4 било КПД = 4 или 3

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                              В еднин хибрид вкарваш 10квтч и той изминава 100км. кпд=? е почти същия по точност зададен въпрос....
                              Е, не. Питах за тоталния кпд. Т.е., колко е полезна работа към пълна влязла енергия.
                              Last edited by Pyramid; 17.07.2019, 11:03.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                                Много точно си е зададен въпросът. ...
                                И така, потребяваме 1, отдаваме 4, кпд=?
                                Едно число като проценти, колко му е?
                                В един хибрид,който има и сл.панели наливаш гориво за 10квтч и той изминава 100км. кпд=? е почти същия по точност зададен въпрос....

                                Коментар

                                Working...
                                X