IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    Скъпи са, мисълта ми беше че това нещо се развива и старее за 10 години като параметри. Пак се получава така че последните които се включат ще го направят при по усъвършенствана технология, България не е богата.
    Бъркаме понятията. Технологията се развива. По отношение на кпд. Изостава по масовост. До тук, добре. Ама произведеното, НЕ деградира толкова бърже.

    Коментар


    • Скъпи са, мисълта ми беше че това нещо се развива и старее за 10 години като параметри. Пак се получава така че последните които се включат ще го направят при по усъвършенствана технология, България не е богата.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
        satz, соларните са обурудване което ще се подменя на 10 години, ако имаш панели отпреди 10 години е изгодно да ги смениш казват.Отпреди 10 години клетките са с 10-14% ефективност, сега с 24%. Казваха от 15-16% нагоре ефективността едва ли ще се повиши. Сега се казва 24% е много и повече не може. Мисълта ми е за амортизацията и кога ще дадат евтиния ток.
        - Иначе тази борса не е никаква борса, събираш едно място с по евтин ток с друго с по скъп и нормално тока се изнася. Обаче това въобще няма как да е случайност нали.
        Борсата е място за сделки. Стоката, много често, дори не се вясва наблизо. А относно 24-те %, Матеев обясни, че още е прекалено скъпо.

        Коментар


        • satz, соларните са обурудване което ще се подменя на 10 години, ако имаш панели отпреди 10 години е изгодно да ги смениш казват.Отпреди 10 години клетките са с 10-14% ефективност, сега с 24%. Казваха от 15-16% нагоре ефективността едва ли ще се повиши. Сега се казва 24% е много и повече не може. Мисълта ми е за амортизацията и кога ще дадат евтиния ток.
          - Иначе тази борса не е никаква борса, събираш едно място с по евтин ток с друго с по скъп и нормално тока се изнася. Обаче това въобще няма как да е случайност нали.
          Last edited by supertrader; 05.09.2021, 20:12.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
            Пак съм благодарен - описа още една от техниките да нямаме евтин ток.

            "Скъпия ток" от фотоволтаиците стартирали сега е..... под 169.9лв./Мвтч !!! (и 15год. ще е така константа)
            В началото, СтаниШеф нали изсмука от пръста си 780 лв до 5 и 700-до 30 [kW], да бил "стимулирал". Тогава, не реваха. Само аз бях откачен във фо ЕТ ума на Матеев, и им разправях, че за българина е много, че не е помислено, откъде тези пари, но че пазарът на оскубан...КАЗВАХ ЛИ ГО- МНОГО ПЪТИ.

            Казано е, още:
            Ако нещо работи добре, докато работи добре, НЕ ГО РЪЧКАЙ. Да, ама не, народиха се родни мераклии за лесни пари...
            ТАМ е скъпият ток. ТУК, вие вече пеете панихидата по бившия енергиен център на Балканите. И, изглежда, не се и усещате.
            Е, "браво"!
            ​​​​​

            Коментар


            • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
              пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

              а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )
              Чакай де. Ако токът е "отрицателен", не го ли плаща производителят? Ай-ай-ай-яй-яйййй, е кое е истината? У нас, клиентът ВИНАГИ плаща скъпо и прескъпо а, т.н. отрицателен" ток, е (както казвам аз, шамар от преносвача, дето трябва да го на пренесе, сиреч, ЕСО/ЕРП, по самия производител, който, няма собствена мрежа за пренос). Изобщо, цялото разделяне собствеността върху активите в страната на изкуствено накъсани но предприятия, доведе до бардака, който имаме. Някой много услужливо разби енергетиката, за да създаде среда за създаване.на "печалби" там, къде ти о, нямаше и после, всички граждани, го задухахме. А беше лесно И това да е честно: НОВИТЕ производства - частни но, НАИСТИНА равноправни, и-край.

              Коментар


              • Ако сега се спрат тецовете и аец, какво ще стане с мрежата и ще има ли ток в контакта ?
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
                  ...и по лошото скъпия ток от фотоволтаиците с който понякога се налага ПАВЕЦ Чаира да работи в помпен режим...
                  Пак съм благодарен - описа още една от техниките да нямаме евтин ток.

                  "Скъпия ток" от фотоволтаиците стартирали сега е..... под 169.9лв./Мвтч !!! (и 15год. ще е така константа)

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                    пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

                    а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )
                    Казах ти да запреш да се излагаш..В България товара никога не е падал под 2100 мегавата така че с отрицателните цени на тока от Козлодуй си се объркал...Данъкоплатците плащат скъпия ток от фотоволтаиците и по лошото скъпия ток от фотоволтаиците с който понякога се налага ПАВЕЦ Чаира да работи в помпен режим.Аз не съм противник на ФвЕЦ противник съм на безумията които се правят тама.И от мен да знаеш не са два соларите в строеж много повече са...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                      Благодарности!
                      За всеки с 2гр. мозък, вече е ясно защо се вдигна цената на тока...(и почти никакви генерации няма да могат да я смъкнат в момента)
                      Дефакто са нужни + 2Гвт ЕВТИНА генерация, че да има смъкване на цената в България, при настоящия обем на износа на ток(И ЛИПСА НА ЕВТИН ВНОС!).



                      Мнооо слаб въпрос, плод на желанието ти за заяждане:

                      Но, в облачен ден където само 10% ще е генерацията, то ще получим 3х2000000000000000000000000000000000000000 Твтч

                      Хихихи, не си внимавал кога точно изгрява и залязва Слънцето

                      хайде сравни сега с това, че на тая планета още няма АЕЦ който за целия си живот да е генерирал 999Твтч
                      Запорожко осем години съм писал температурни графици та много добре знам кога изгрява и залязва слънцето както и кога е най студено и най топло.Не случайно написах стандартен зимен ден.Двата гигавата евтин ток го имаме така че и това не е причината.Аз не се заяждам както виждаш когато казваш истината ти го признавам веднага..

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение

                        Е тука не си прав.И от ядрения ток мое се краде и от слънчевия.От всеки ток мое се крадне....Запорожко ни проглуши ушите колко евтин бил соларния тока ама иска договор с държавата.Ми като е толко евтин да излиза на борсата и да го дава на отрицателни цени ако може...ама Запожко няма ФвЕЦ.Запорожко само плямпори ей така да покаже колко е неграмотен
                        пА НЕ СИ фНИМАВАЛ, АЕЦ са тия де осигуряват отрицателния ток - плщат го данъкоплатците.

                        а за ФЕЦ-а не го мисли, два са в строеж, даже ще са съвсем оффгрид (спестява яко бумащини(тъй де, не ги били саботирали чекистите) )

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                          От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                          Е тука не си прав.И от ядрения ток мое се краде и от слънчевия.От всеки ток мое се крадне....Запорожко ни проглуши ушите колко евтин бил соларния тока ама иска договор с държавата.Ми като е толко евтин да излиза на борсата и да го дава на отрицателни цени ако може...ама Запожко няма ФвЕЦ.Запорожко само плямпори ей така да покаже колко е неграмотен

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от bota156 Разгледай мнение

                            От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                            Харесах. Иначе, е тъжно.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от levi_desni Разгледай мнение

                              Отклоняваме се от темата.
                              От ядрения ток НЯМА ДАЛАВЕРА. Откраднат 1,2 млрд докато го строят и ПОСЛЕ НИЩО. Освен това само 5-10 могат да имат някакъв шанс да се доредят. От Фец може всякой некадърник да краде
                              Нямам доверие в НИЩО и НИКОЙ

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                                Благодарности!
                                За всеки с 2гр. мозък, вече е ясно защо се вдигна цената на тока...(и почти никакви генерации няма да могат да я смъкнат в момента)
                                Дефакто са нужни + 2Гвт генерация, че да има смъкване на цената в България.
                                Да, друго си е солидно износно мито, нали е стока.

                                Коментар

                                Working...
                                X