IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • А между другото със зелените са връзваш яко да изнасяш, ако не го изнесеш а не ти трябва просто го губиши тотално. С централите пак го има този момент, но могат да се намаляват и увеличават, като съответно при намалена мощност горивото си остава.
    D.Y.F-091066

    Коментар


    • satz, нали за това казвам че трябват съхранения, обаче няма и било световен проблем.
      - имаш два варианта, произвеждаш по малко отколкото се потребява и пиковата консумация я покриваш с внос.
      - втори вариант, произвеждаш повече отколкото потребяваш и когато имаш излишен го изнасяш.
      Има много варианти да се произвежда ток, по принцип тока е доста евтин на изхода на централите. При зелените енергии не знам как, там май нищо не е ясно, само главния счетоводител може да го сметне колко струва тока от тези модерни неща. За соларните това което виждам като спецификации е много зле, ако не са монтирани на тракери. За ветрогенераторите ясно че работели почти постоянно..обаче почти. Геотермалините работят много добре в Исландия, имат си готови гейзери. Тецовете на въглища са преобладаващите за производство на ток. За газта виждаш какво става, за нея има преработки да правят и други неща от нея а не само да се изгори. Цената на тока в различните държави е от 1 цент до 37 цента, гледах преди малко. В момента се строят атомни централи, строителите имат достатъчно много поръчки и не са закъсали.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • трейдере,
        в "33% от произведения български ток се изнася на по-скъп пазар" кое не разбираш и кое в тоя факт има връзка каква ти е генерацията?????

        чекистите за това са учИли - как да създават кризи.
        Водата източиха,пшеницата също навремето, сега и с тока го повтарят (при ПЕТ атомника имахме режим на тока).
        Пак ли не е ясно? (гони 50% износа сега в момента докато пиша)
        Last edited by satz; 04.09.2021, 15:33.

        Коментар


        • Като поскъпне тока и стане още по недостъпен за българите, те просто ще излязат по улиците и ще търсят някой да им го обясни това нещо. Ето satz, е човека който може да им го обясни по подходящия начин, разбира от енергии.
          D.Y.F-091066

          Коментар


          • Тази част от мнението е изтрита, не виждате ли?
            Спрете да спамите.
            रादोस्त

            Коментар


            • Първоначално изпратено от national power Разгледай мнение
              ......измамници и некадърници.
              "Нямаме толкова геотермална енергия"
              какво стана, напредна ли със сметките или имаш неизвестни числа (топлинен капацитет на вода?), или те обърква целзиев и келвинов градус
              Сподели ще помогнем.

              В горната категория са и едни де саботираха получени 30млн.$ за проучвания за шистов газ...

              Днес съм добър ще те улесня: За колко време АЕЦ Козлодуй произвежда 1000Твтч ?
              Last edited by satz; 04.09.2021, 13:13.

              Коментар


              • Не е "заяждане", X_Y ! Няма НИКАКВИ ДОКАЗАТЕЛСТВА за мнима "измама", А ВИЕ -ДА, ВИЕ, МОДЕРАТОРИТЕ! - ОСТАВЯТЕ ТЕЗИ ГНУСНИ ПРОЗВИЩА БЕЗ НАМЕСА. За сметка на това, триете мен, "заради речник". Той обижда, а ВИЕ, му поддаквате? Чудите ли се, защо форумът падна толкова ниско? ВИЕ носите също отговорност, за Бога!

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                  Е работата е там че не знаеш. Никой не знае.
                  Единственото което можеш да си мислиш е на базата на битието ти. Като казвам битието, имам в предвид че всеки има различно битие. Например един се интересува от наука, друг от бизнес, трети от ядене и пиене, четвърти от дринк, гембъл енд хъмп, друг как да оцелее... Та всичко е много различно в зависимост от това от което е важно за теб.
                  По повод ВЕИ, един съфорумец спомена преди доста време засоларките "ами направете по три". И по пет да направите, по-евтино ще излезе от АЕЦ. То ясно че в момента няма надеждно решение, но в цял свят се търси.
                  Ся, тия с вятъра почти не спират. Е, спират, но толкова колкото спира АЕЦ. Някои ги спират защото в момента няма нужда.
                  Като дойдат мъглите и икономиката спре щото няма ток сметни загубите и тогава говори кое е евтино и кое не.ВЕИ са много хубаво нещо но на тоя етап от развитието на човешката цивилизация АЕЦ и ТЕЦ не могат да бъдат заместени...Та целият свят търсел решение...ма не може да намери щото едни политици определят кой да търси решението с грантовете.На Бог му е през шлифера и за политиците и за търсачите....С тия политици и назначените от тях търсачи резултат няма да има щото просто са некадърни а са там за да налагат едни интереси над други...Лицемери измамници и некадърници.

                  Коментар


                  • Aз лично не знам дали "ядреният ток" е скъп, но урановите акции бяха и все още са подценени.
                    За тази година само от тях съм над 400% нагоре. Позиции не разкривам.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Така обаче всичко се поврежда и не може да се разчита. Не съм казал, че виждам а че знам какво ще стане.
                      Е работата е там че не знаеш. Никой не знае.
                      Единственото което можеш да си мислиш е на базата на битието ти. Като казвам битието, имам в предвид че всеки има различно битие. Например един се интересува от наука, друг от бизнес, трети от ядене и пиене, четвърти от дринк, гембъл енд хъмп, друг как да оцелее... Та всичко е много различно в зависимост от това от което е важно за теб.
                      По повод ВЕИ, един съфорумец спомена преди доста време засоларките "ами направете по три". И по пет да направите, по-евтино ще излезе от АЕЦ. То ясно че в момента няма надеждно решение, но в цял свят се търси.
                      Ся, тия с вятъра почти не спират. Е, спират, но толкова колкото спира АЕЦ. Някои ги спират защото в момента няма нужда.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Така обаче всичко се поврежда и не може да се разчита. Не съм казал, че виждам а че знам какво ще стане.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Имхотеп, милиардерството няма връзка с това да знаеш как изглежда голямата картина на бъдещето. Ако беше така, какъв е смисъла да се проиграва всичко, когато резултата е ясен. Не може да го знаеш в детайли, та чак да почнеш да ги осребряваш. То по добре си иди в бъдещето, където ти е мястото. Там пък милиардери няма, значи това не може да те направи милиардер пак. Така че в настоящето гледам за България да се случи това което е добро, което реално сега може да стане. То пък със сигурност няма да навреди на другите, защото това е една сравнително малка като население страна, само ще им помогне. Да има мир колко струва в пари и богатство, изгледа ми по скъпо. Та затова казвам, че не е добре да се разбалансира Света. Това икономическо развитие в Азия е много силно, факт е и джуджетата ако го осъзнаят ще сложат на другата страна на везната нещо което е също толкова голямо. Да има баланс, да не изглежда грозно не че трябва да се спира развитието в Азия или където и да било.
                          Идеята ми е ча ако виждаш бъдещето, ще знаеш какво да правиш в настоящето.
                          Очевидно е че с настоящето нещо ви куца, та въпросът с виждането в бъдещето получава неочаквана посока.
                          В случая обаче понеже темата е за друго, имам впечатление че изобщо не виждаш бъдещето, ами си останал в познанията си някъде преди десетина години, защото това което говориш е било така преди десетина години. Визирам спирането на ВЕЦ когато си искат.
                          Иначе ми е интересно да ви чета, не знам да има по-добро забавление в този форум.

                          Last edited by X_Y; 04.09.2021, 11:14.
                          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                          Коментар


                          • Имхотеп, милиардерството няма връзка с това да знаеш как изглежда голямата картина на бъдещето. Ако беше така, какъв е смисъла да се проиграва всичко, когато резултата е ясен. Не може да го знаеш в детайли, та чак да почнеш да ги осребряваш. То по добре си иди в бъдещето, където ти е мястото. Там пък милиардери няма, значи това не може да те направи милиардер пак. Така че в настоящето гледам за България да се случи това което е добро, което реално сега може да стане. То пък със сигурност няма да навреди на другите, защото това е една сравнително малка като население страна, само ще им помогне. Да има мир колко струва в пари и богатство, изгледа ми по скъпо. Та затова казвам, че не е добре да се разбалансира Света. Това икономическо развитие в Азия е много силно, факт е и джуджетата ако го осъзнаят ще сложат на другата страна на везната нещо което е също толкова голямо. Да има баланс, да не изглежда грозно не че трябва да се спира развитието в Азия или където и да било.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Имхотеп, напротив знам бъдещето.
                              Ти ако знаеше бъдещето щеше да си милярдер, а не като сега...
                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Имхотеп, напротив знам бъдещето.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X