IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
    Мръщим се на 8год. възвръщаемост,

    НОООООО - щом ще набутваме България - 30 0год. възвръщаемост за АЕЦ е ок?

    Е па то стАнА комично
    Нещо пак ти бяга същественото.

    Среден живот на ФЕЦ - 20-25 години !

    Среден живот на АЕЦ - 60 + години !
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

      OOOOOOOOOOO bate Фоньо, моля ти се бате дай някаква оферта по моят случай. Нали ти казах- 100киловата солар и 100 киловата газова централа, зер соларите само в германия работят през нощта, в бг ги хващат и им се смеят, че ги и глобяват
      Според фантазиите на фоньо ще ти стъпи но 20 евро цента на ват бе. Той е изявен гогле енергетик и трябва да му се вярва...

      Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

      Коментар


      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

        Купи си акции в АЕЦ Белене. Като продадеш и другите остарели машини.
        Аре още малко безплатен курс по инвестиране от мен:

        Машини заложени в банка, банката няма какво да прави машини , няма и къде да ги съхранява , изнасянето им води до трупане на още разходи за нея.
        Като купиш сградата от друг кредитор казваш учтиво но настоятелно на банката с машините - моля в срок от един месец да изнесете имуществото си от моите помещения. Обикновено банката става много сговорчива и ти прави промоционална цена за целия пакет / вероятно повечето от тях изобщо не ти трябват и доста от тях дори не работят , но цената е такава че не можеш да и устоиш /

        п.п.
        А иначе така и не чух що изграждането на инсталация за ФЕЦ е 4 пъти по скъпо от твоите твърдения ?
        Last edited by markov; 26.07.2019, 10:52.
        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

        Коментар


        • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

          Купи си акции в АЕЦ Белене. Като продадеш и другите остарели машини.
          OOOOOOOOOOO bate Фоньо, моля ти се бате дай някаква оферта по моят случай. Нали ти казах- 100киловата солар и 100 киловата газова централа, зер соларите само в германия работят през нощта, в бг ги хващат и им се смеят, че ги и глобяват

          Коментар


          • Мръщим се на 8год. възвръщаемост,

            НОООООО - щом ще набутваме България - 30-60год. възвръщаемост за АЕЦ е ок?

            Е па то стАнА комично
            Last edited by satz; 26.07.2019, 10:32.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

              Ако купиш собственост с малка амортизация, като сграда, земя и т.н. получаваш не само наем, а и поскъпване на активите. Това е елементарно.
              Проблема е че рязкото поскъпване е в миналото. Цените на приличните жилищни имоти вече са скъпички и няма мегдан за забележим ръст ....
              Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

              Коментар


              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                Глупости не ми се четат , обясни за евтиния ток че ми е по интересно.
                Може да ползваш и офертата която ти показах да видим как кореспондира с твоите писания.....излиза че пак лъжеш за евтините инсталации за ФЕЦ...
                Купи си акции в АЕЦ Белене. Като продадеш и другите остарели машини.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                  Ако купиш апартамент за тези пари , ще си получиш парите на 20-стата година от наем
                  Ако купиш собственост с малка амортизация, като сграда, земя и т.н. получаваш не само наем, а и поскъпване на активите. Това е елементарно.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                    А бе ти между ток и инсталирана мощност разлика не правиш, колко ще е скъп тока от Белене след толкова написано още не може да вденеш, тъсел отговори на въпроси. Е как да ти го обясни човек?
                    Ми да де чакам да го обясниш , тази инсталация за покрив според твоите писания трябва да е на 1/4 от стойността.
                    Нещо ???
                    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                      До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му
                      А бе ти между ток и инсталирана мощност разлика не правиш, колко ще е скъп тока от Белене след толкова написано още не може да вденеш, тъсел отговори на въпроси. Е как да ти го обясни човек?

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение

                        Е, щом си го придобил като всеки от ЧСИ и си получил приз от Общината, няма какво да кажа. Скоро фактите ще го покажат.
                        Глупости не ми се четат , обясни за евтиния ток че ми е по интересно.
                        Може да ползваш и офертата която ти показах да видим как кореспондира с твоите писания.....излиза че пак лъжеш за евтините инсталации за ФЕЦ...
                        Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение
                          1. Не става дума за същите имоти.В приватизационни сделки в живота си не съм участвал.
                          2. Възстановили сме фалирало предприятие, като сме изкупили дълговете и активите му от ЧСИ и банки. Предприятието от няколко години работи отново. За което съм получил дори приз от Общината за инвестиция важна за развитието на общоността.
                          Е, щом си го придобил като всеки от ЧСИ и си получил приз от Общината, няма какво да кажа. Скоро фактите ще го покажат.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                            До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му
                            Ми аз затова го постнах това , щото един приказки без кръчмар за родово бъдеще ...а действителността съвсем друга.

                            Прокредитбанк също се занимават с такива инсталации , но при тях цената отива към 60 000 лева за същата мошност на инсталация...............вероятно лихвата им оскъпява доста. Там пък ще го избиваш 12-13 години.
                            Last edited by markov; 26.07.2019, 10:09.
                            Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                              Е имаш накъм 1.80 лв. на ват мощност. Никак не е зле за крайна цена.
                              До преди месец телефона обясняваше за около 20 цента на ват, ти говориш че 90 цента на ват са добре, върни се назад и ще намериш приказките му

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от markov Разгледай мнение

                                А обърна ли внимание че този паричен поток е без оперативни разходи . Тоест ако има някаква подръжка ще се вади от сумата. И срока става още по дълъг ...според мен с непредвидените разходи ще иде към 10 години.

                                Иначе парка можеш да си го удвоиш, утроиш като площ и инвестиция.....
                                Ами значи след 10-тата година ще потече безплатния ти ток- хем е лично твой. Ако се хванем да смятаме пак, ще излезе че и от белене по него време- 10-тата година, ще има безплатен ток

                                Коментар

                                Working...
                                X