Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Скъп ли е наистина ядрения ток

Collapse
X
Collapse

503 Service Unavailable

No server is available to handle this request.
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
    А бе то сигурно вас не ви засяга, а по скоро мен, но се говори че имало недостиг на 25% на газ в европата.
    Руснаците казват че изпълняват абсолютно точно каквото е по договор. Някакъв съд в дюселдорф ги порязал и най вероятно ще трябва да си купя кожух. Факи не го мисля ще отиде в мехико и ще изкара зимата
    Че той фокю постоянно си живее там ....не го пускат да мине границата и затова мрази Тръмп.....
    Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

    Коментар


    • А бе къде са онези двамата измекяра
      За първи път от години МААЕ е оптимист за новите ядрени мощности

      Ядрените централи са спестили 60 гигатона въглеродни емисии за последните 50 години


      0
      ПРЕПОРЪЧАЙ (0)

      [/IMG]



      Снимка: Архив Ройтерс
      За първи път от инцидента във Фукушима Международната агенция по атомна енергия (МААЕ) ревизира в посока нагоре прогнозите си за развитие на ядрената енергия, става ясно от публикация с очакванията за сектора до 2050 година. През следващите години ще бъдат инсталирани мощности с нетен електрически капацитет от 792 гигавата, пишат от агенцията.

      През 2020 година от МААЕ очакваха нови 715 гигавата ядрени мощности до 2050 година. В момента в експлоатация са общо 393 гигавата ядрени мощности.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        Ма аз на вас ви давам идея, там, в лабораторията в Горна, но явно ви мързи, или нищо не разбирате.

        Явно, знаем си ограниченията и не се бутаме там, дето бивт.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение


          И на газпром и на путин им еб.......... мамата с тези цени
          Направо ги фалиргаха .......гледам резервите на Руската Централна Банка към 10,09,2021 са равностойни на 620,1 милиарда долара..........
          Last edited by markov; 17.09.2021, 21:59.
          Не спори с простак.... Ще те свали на неговото ниво и ще те бие с опит

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            В момента наистина има гориво и за стария тип реактори, но този човек изключително компетентен и явно се занимават с това нещо и то не е безуспешно. Направи ми впечатление. А за работата да се изкара до лаб. ниво може и да стане нещо, да не казвам голяма дума предварително. Може да познае.
            Ма аз на вас ви давам идея, там, в лабораторията в Горна, но явно ви мързи, или нищо не разбирате.

            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар




            • И на газпром и на путин им еб.......... мамата с тези цени

              Коментар


              • Те така правят от години, лятото са абсолютни победители като фенове на слънчевия ток и зимата обаче изчезват. Зимата по някое време се поява Петър и казва - видяхте ли бе, а сега ток от къде ?
                D.Y.F-091066

                Коментар


                • В момента наистина има гориво и за стария тип реактори, но този човек изключително компетентен и явно се занимават с това нещо и то не е безуспешно. Направи ми впечатление. А за работата да се изкара до лаб. ниво може и да стане нещо, да не казвам голяма дума предварително. Може да познае.
                  D.Y.F-091066

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                    Pyramid, ще се появят те "отрицателните цени" като напече слънцето лятото, не си ли забелязал че ентусиазма за слънчевия ток е сезонен. Лятото пече слънцето и казват - само със слънце ще правим ток, вижте колко много слънце имаме. Като се смени сезона и изчезват, до следващото лято.
                    ...ИМЕННО, ДЕ!

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение

                      Ебаси мамата

                      Те же источники сообщают, что в данный момент стоимость производства одного мегаватт-часа в Великобритании из-за установившейся безветренной погоды и полной бесполезности ветровых станций замерла на отметке в четыреста фунтов, а на коротком отрезке биржевых торгов во вторник этот показатель достигал 1 750 фунтов, что почти на три тысячи процентов выше средней цены за последнее десятилетие.
                      Да бе, казвам ти: ОТРИЦАТЕЛНИ ОТВСЯКЪДЕ.
                      Който и да чуе за тях, почва да върти глава, и да вика " - Не, не, НЕЕЕЕЕ!!!" - Какво ти по-отрицателно от това? Никой ги неще. ...Като се сетиш само, че зимата е още далече.
                      ... И някои могат се наака, като се замислят какво става, когато дойде. Особено, що санкции наложиха на баба Меца. А нея, едва ли я бърка: Хапва, заспива, и-чак напролет. ​​​

                      Коментар


                      • Pyramid, ще се появят те "отрицателните цени" като напече слънцето лятото, не си ли забелязал че ентусиазма за слънчевия ток е сезонен. Лятото пече слънцето и казват - само със слънце ще правим ток, вижте колко много слънце имаме. Като се смени сезона и изчезват, до следващото лято.
                        D.Y.F-091066

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                          Pyramid, съжалявам че не запазих линка към едно видео в което много точно човек който е компетентен казва какви са переспективите за атомната енергетика и защо ТРЯБВА да се развива. Това което ми оспорихте, че гориво има за над 3000 години той го обяснява как ще стане чрез хибридни реактори - реактор за студен синтез тип Токамак в който плазмата се насища с неутрони от атомен реактор. Той казва че като гориво за атомния дори може да се използва Торий, когато се наложи и няма друг вариант, а от него има много.
                          Споко. Дори уран има в огромни количества, за бързи реактори.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                            Made in England (Smallest Britain)
                            Ебаси мамата

                            Те же источники сообщают, что в данный момент стоимость производства одного мегаватт-часа в Великобритании из-за установившейся безветренной погоды и полной бесполезности ветровых станций замерла на отметке в четыреста фунтов, а на коротком отрезке биржевых торгов во вторник этот показатель достигал 1 750 фунтов, что почти на три тысячи процентов выше средней цены за последнее десятилетие.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
                              А бе то сигурно вас не ви засяга, а по скоро мен, но се говори че имало недостиг на 25% на газ в европата.
                              Руснаците казват че изпълняват абсолютно точно каквото е по договор. Някакъв съд в дюселдорф ги порязал и най вероятно ще трябва да си купя кожух
                              Факи не го мисля ще отиде в мехико и ще изкара зимата
                              И ти ще оцелееш. Корав си. Мъка ми е, обаче, за едни отрицателни цени и техните трубадури. Зачезнаха, милите. Да не им се е нещо случило, 'баси?

                              Коментар


                              • Pyramid, съжалявам че не запазих линка към едно видео в което много точно човек който е компетентен казва какви са переспективите за атомната енергетика и защо ТРЯБВА да се развива. Това което ми оспорихте, че гориво има за над 3000 години той го обяснява как ще стане чрез хибридни реактори - реактор за студен синтез тип Токамак в който плазмата се насища с неутрони от атомен реактор. Той казва че като гориво за атомния дори може да се използва Торий, когато се наложи и няма друг вариант, а от него има много.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X