IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

За т.н.възобновяеми източници на енергия, колко са полезни?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
    Логореев пак се изпляска.



    Но с няколко думи ще ти кажа:
    Писна ми от хора които ми разправят колко хубави са цигарите Мелник, докато те пушат пури от по $150.
    ...............


    Е, Логореев, мислих, дали горното ти поредно "изпляскване" - е някаква метафора...

    Доста сериозно го поставяш в началото на поредната си "умна" мисъл.

    Това, че използвам снимката на Чарли Шийн, който е захапал пура, може ли по някакъв начин да показва моето благосъстояние?

    Мама и тате са потрошили грешни пари, за да те направят човек. Нямат голям успех с теб, Логореев! Дано имат и друго дете, а не си им единствен...

    /между нас казано: през живота си не съм поставял цигара в устата си..., което пък не означава, че съм пушил пури! Познай какво ти казвам и дали изобщо е възможно да зная какви са тия цигари Мелник, които били пренебрегвани заради пури по 150 $...., както и - дали самият аз оценявам някакви "достойнства" в тая посока...!/ ))

    Логореев, не ти е силата в това - да превъзпитаваш хората тук. Нямаш неободимите лостове и познанията за това! ))

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

      То за това България е на това дередже щото все като теб са били икономисти.
      А иначе да, когато имаш излаз на море, е идиотско да строиш завод за метели на другия край на страната.Също е идиотско да строиш нефтозавод в средата на нивите когато имаш излаз на море.
      Интересно дали японците и китайците са си направили заводите за които сте карали руда да речем на върха на планините? Или пък китайците да са ги построили в пустинята Гоби?
      Но Пиздокаскетите които сте надянали са давали същият резултат и преди, нищо за чудене.
      Има термин който те описва най-добре- черна кутия, какво е това се надявам да разбереш сам

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
        Логореев пак се изпляска.



        Но с няколко думи ще ти кажа:
        Писна ми от хора които ми разправят колко хубави са цигарите Мелник, докато те пушат пури от по $150.
        Колкото до построената индустрия - трябвало е невероятна гениалност за да построиш металообработващ завод на другия край на България а не на морето. Още по голяма гениалност е трябвало за да построиш нефтозавод в средата на нивите вместо на мо... (къдееее? ) ...ретооо,
        Каскета логореев, каскета, стягал е още по онова време, а и продължава да стяга..


        Така е, щом ми се представяш като Логореев - така е, Логореев: нефтозавод на морето, ли не са построили тогава?

        Казваш, че и за екологията са се грижили едно време! Не моЕ да бъде, Логореев!

        Няма да е както сега - с разграбването, нали за това си избягал в Щатите, Логореев?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

          То за това България е на това дередже щото все като теб са били икономисти.
          А иначе да, когато имаш излаз на море, е идиотско да строиш завод за метели на другия край на страната.Също е идиотско да строиш нефтозавод в средата на нивите когато имаш излаз на море.
          Интересно дали японците и китайците са си направили заводите за които сте карали руда да речем на върха на планините? Или пък китайците да са ги построили в пустинята Гоби?
          Но Пиздокаскетите които сте надянали са давали същият резултат и преди, нищо за чудене.
          Може да е идиотско, но на това му казваха "социална политика". София е трябвало да си остане столица, а за милионния град е трябвало да има работни места, с които пък мама и тате са те отгледали и изучили /безплатно/...

          Коментар


          • Първоначално изпратено от v_tin Разгледай мнение
            .определено не си учил икономика на друго ниво освен на предучилищна детска градина. Дадено производство се прави където има работна ръка или по месторождение на ресурса. В българия има много внос- по твоят замисъл трябва всичко да е до морето или до жп гарата. Е да де ама не става. Интересно ми е защо сме карали желязна руда от бразилия за китай и япония, въглища от канада за корея или метални рулони от бразилия за говедария. Специално рулоните е трябвало тъй като бяха за автоиндустрията,, да си останат в бразилия и там например дженерал мотърс да прави колите. То хубаво там да ги прави, ама къде ще ги карат?? По твоята логика пак в бразилия

            500 долара за лекцията ми дължиш
            То за това България е на това дередже щото все като теб са били икономисти.
            А иначе да, когато имаш излаз на море, е идиотско да строиш завод за метели на другия край на страната.Също е идиотско да строиш нефтозавод в средата на нивите когато имаш излаз на море.
            Интересно дали японците и китайците са си направили заводите за които сте карали руда да речем на върха на планините? Или пък китайците да са ги построили в пустинята Гоби?
            Но Пиздокаскетите които сте надянали са давали същият резултат и преди, нищо за чудене.
            Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
              Логореев пак се изпляска.



              Но с няколко думи ще ти кажа:
              Писна ми от хора които ми разправят колко хубави са цигарите Мелник, докато те пушат пури от по $150.
              Колкото до построената индустрия - трябвало е невероятна гениалност за да построиш металообработващ завод на другия край на България а не на морето. Още по голяма гениалност е трябвало за да построиш нефтозавод в средата на нивите вместо на мо... (къдееее? ) ...ретооо,
              Каскета логореев, каскета, стягал е още по онова време, а и продължава да стяга..

              .определено не си учил икономика на друго ниво освен на предучилищна детска градина. Дадено производство се прави където има работна ръка или по месторождение на ресурса. В българия има много внос- по твоят замисъл трябва всичко да е до морето или до жп гарата. Е да де ама не става. Интересно ми е защо сме карали желязна руда от бразилия за китай и япония, въглища от канада за корея или метални рулони от бразилия за говедария. Специално рулоните е трябвало тъй като бяха за автоиндустрията,, да си останат в бразилия и там например дженерал мотърс да прави колите. То хубаво там да ги прави, ама къде ще ги карат?? По твоята логика пак в бразилия

              500 долара за лекцията ми дължиш

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                Логореев пак се изпляска.



                Но с няколко думи ще ти кажа:
                Писна ми от хора които ми разправят колко хубави са цигарите Мелник, докато те пушат пури от по $150.
                Колкото до построената индустрия - трябвало е невероятна гениалност за да построиш металообработващ завод на другия край на България а не на морето. Още по голяма гениалност е трябвало за да построиш нефтозавод в средата на нивите вместо на мо... (къдееее? ) ...ретооо,
                Каскета логореев, каскета, стягал е още по онова време, а и продължава да стяга..

                „Плама”- Плевен, е досами източника на роден нефт, за който съм чувал, че бил идеален източник за базови масла. Освен това, логиката, тогава, в била създаване поминък за населението и комплексно индустриализиране на българските земи, а финансовият резултат, къде разумно, къде не особено, е гледан за страната в цялост. Има допуснати и сериозни грешки но, ако не бяхме допуснали всичко да се скапе след 1989-та, и хората щяха да са по-доволни, и повече щяха да са, а не - както вече е регистрирано -да сме намалели до под 7 / СЕДЕМ, ТИ РАЗБИРАШ ЛИ ? СЕДЕМ! ! !/ молиона общо тук. Внедрят на няколко малоумника идеята „само аз, майната им на другите, колектив -лошо, индивидът ии нищо”, и остава нищото. С няколко паразита отгоре, и държавата я няма. Що? „Лош стопанин” била. Тогаз била лош тя-ама децата - милиони. Сега, масово, частниците „добри”, а що сега бягат повече - мистерия. И, разбира се, „ комунистите виновни”.
                Last edited by aleks262; 13.04.2019, 16:48.

                Коментар


                • Логореев пак се изпляска.



                  Но с няколко думи ще ти кажа:
                  Писна ми от хора които ми разправят колко хубави са цигарите Мелник, докато те пушат пури от по $150.
                  Колкото до построената индустрия - трябвало е невероятна гениалност за да построиш металообработващ завод на другия край на България а не на морето. Още по голяма гениалност е трябвало за да построиш нефтозавод в средата на нивите вместо на мо... (къдееее? ) ...ретооо,
                  Каскета логореев, каскета, стягал е още по онова време, а и продължава да стяга..

                  Last edited by Имхотеп; 13.04.2019, 04:00.
                  Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение
                    Мдаааа, и тук се чуват само вопли от миналото...


                    Какво казваш? Твоите вопли са свързани с реални действия! Така ли?

                    Несъгласие с миналото, или с настоящето - те накараха в ново време да емигрираш?

                    Може би те е накарала да емигрираш унищожената работеща индустрия, ликвидираните предприятия, съсипаното и разграбено селско стопанство?

                    Може би по този начин "протестираш" срещу продадените на безценица активи с мотива, че "държавата била лош собственик"?

                    Вероятно сегашната дъжава е лош собственик, ако при твоите родители са се строили предприятия, пътища, мостове, сгради, електропеносна мрежа, а при сегашната "държава" - всичко се изравнява със земята, за да "дойдели от някъде инвестициите", "фондовете" и помощите, които щели да ни оправят?

                    Смяташ ли, че с ликвидираните и продължаващи да се ликвидират наши: производства и пазари - самият ти имаш мотив да се върнеш в страната?

                    Оптимизмът ти за тази страна ли те е мотивирал да емигрираш, за да помагаш на други страни /и народи/ и да изграждаш тяхната индустрия и блага?


                    Мдаааа, твоите вопли са от настоящето...

                    Коментар


                    • Мдаааа, и тук се чуват само вопли от миналото...

                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от fairfax Разгледай мнение
                        national power:
                        Обменът между TSO-та е малка част от балансирането на германската ЕЕС. Много по-важна е работата на балансиращия пазар вътре в Германия. Той се оказва толкова ефективен, че се появява термина "Германски парадокс" - Независимо от увеличението на флуктуационна ВЕИ енергия, търсенето на балансираща енергия намалява. Тоест, много добре са комбинирали законите на физиката и законите на пазара.
                        Добре де хайде да си изключат връзките със съседните страни пък да им видим всичките пазари и веита.А и цените да им видим.И никога да не забравяме че даденостите в различните държави са различни.Няма никакъв Германски парадокс.Нека публикуват данни за различни дни например товаров 24ч. график за седмица с обачно време без вятър както и междусистемните обмени за 24ч.Разглеждат се данни само за Германия без да се обръща внимание че тяхната ЕЕС работи в паралел с други ЕЕС.Когато се разглеждат така нещата е редно да се разглеждат данните за цялата обединена ЕЕС.Все пак да не забравяме че центъра за междусистемните обмени е в Германия.Едно е съседи да са ти Швейцария Франция Чехия Полша Австрия Дания съвсем друго Македония Гърция Турция Сърбия Румъния...Да не говорим че германците си позволяват субсидии и преференции с цел източване на пари.Не отричам ролята на веитата и не съм против тях.Но разума трябва да надделее и да не се застрашава сигурността на ЕЕС както и умишлено да се оскъпява тока.Тъпо е да пуснеш скъп ПАВЕЦ в помпен режим за да изкупуваш още по скъп ток от ВЕИ когато не ти трябва..Разберете го бе хора далавераджиите с веита са нашите политици които в алчността си заплашват националната сигурност...Нека се въведе икономичния диспечинг и за всеки ден производителите да са дали количества цена и време.И товаровият график да се запълва по цена па да ги видим веита меита.Като са толко добри.Най ме е яд че всичките тия далавераджии дето постоиха перкопанелите тичат за евтин точец да го изнасят от Козлодуй....Мафията тъче на два стана и забавлява публиката с глупости
                        Last edited by national power; 12.04.2019, 11:42.

                        Коментар


                        • national power:
                          Обменът между TSO-та е малка част от балансирането на германската ЕЕС. Много по-важна е работата на балансиращия пазар вътре в Германия. Той се оказва толкова ефективен, че се появява термина "Германски парадокс" - Независимо от увеличението на флуктуационна ВЕИ енергия, търсенето на балансираща енергия намалява. Тоест, много добре са комбинирали законите на физиката и законите на пазара.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                            Не си хаби нервите да обсъждаш тези неща с някакви земледелци и несретници, събрали се тук неясно защо. Не виждаш ли, че ти "доказват" как неща които немците вече са направили "не могат да се направят". Има достатъчно форуми на английски където може да обменяш смислени мнения. А пък и какъв "модератор" има, жалката картинка е пълна.
                            Фончо бе я ни разкажи какво образование имаш и колко стаж в енергетиката имаш?А Германия нищо не е постигнала освен политически измами и далавери за сметка на други страни..Учатсвувай си в каквито си форуми искаш и си пишете каквото си искате ама се съобразявайте със законите на физиката и природните условия.Разбирам те че искаш да блеснеш ама ше трябва повечко да четеш само с гугъл не става.Лаенето по форуми е едно а носенето на отговорност за сигурността на електроснабдяването на цяла държава друго и то непонятно за тебе нещо.Най добре е да закрием техническите университи и да се образоваме от форуми.Такава тъпотия е завладяла неуките и необразованите че направо гледам и невярвам на ушите си
                            Last edited by national power; 12.04.2019, 08:46.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от fon Разгледай мнение
                              Не си хаби нервите да обсъждаш тези неща с някакви земледелци и несретници, събрали се тук неясно защо. Не виждаш ли, че ти "доказват" как неща които немците вече са направили "не могат да се направят". Има достатъчно форуми на английски където може да обменяш смислени мнения. А пък и какъв "модератор" има, жалката картинка е пълна.
                              С тях нищо не обсъждам щото няма смисъл.
                              Но когато лъжат, (щото те винаги лъжат) имам какво да кажа.
                              А и всъщност от тях нищо не зависи. Светът се развива с тях или без тях - все тая.
                              Но пък ние що да не почешем езиците, а и да проверим клавиатурите?

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                                national power - имат включени машини генератор- ел. двигател, с електроника не може да се поеме удара на тока защото такава електроника няма как да се направи. Има вече страни с такива мрежи при които се налага да се пуснат такива машини и те причиняват енергийни загуби, нищо че в ютуб има много клипчета как с генератор и електромотор се прави фриенерджи и ги гледат милиони потребители.
                                Пускането и поддържането в работа на „такива машини” /да не би да имаш предвид синхронните компенсатори?/ се прави с цел именно снижаване на загубите, чрез генериране реактивна енергия с нужния знак и моментна мощност, чрез автоматично регулиране на възбуждането. А онези залъгалки, за „фриенерджи”, са именно залъгалки за наивници. И грамотните хора го знаят но, пусти ентусиазъм...

                                Коментар

                                Working...
                                X