IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

    Като чета коментарите тук - всичко до един се мислят не за тарикати, а като хора направили най-разумното инвестиционно решение - все пак е важна идея и екипът, както казва Михайлов и всички в коментарите и те в един повтарят - така че и аз не знам как да ги определиш такива, за които спасение както каза няма ...
    https://www.youtube.com/watch?v=cSXxrIPB-gI&t=
    Човече, от години търся не 100 лимона, а 200-300 К, за да пуснем на пазар материални, веществени продукти, с ВСИЧКИ предпоставки за пазарен суперхит, отваря се пазар за над 3 милиарда, застанал съм с лицето си пред всички - един неуморен хейтър, и нула /НУЛА!/ внимание, а тук, някакви ш.ибани пишман-тарикати, се били навървили на ЯВНА шашма. Е, бал съм ги. Пада им се.
    Last edited by Pyramid; 03.07.2018, 15:09.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Да му мислят изгорелите. Мен, за „тарикатеещи” се наивници, ме бОли шапката. За кухи лейки, спасение няма.
      Като чета коментарите тук - всичко до един се мислят не за тарикати, а като хора направили най-разумното инвестиционно решение - все пак е важна идея и екипът, както казва Михайлов и всички в коментарите и те в един повтарят - така че и аз не знам как да ги определиш такива, за които спасение както каза няма ...
      https://www.youtube.com/watch?v=cSXxrIPB-gI&t=

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
        Добре де, в тази страна няма ли органи, които да следят и да се самосезират след като всички пишете, че има схема/понци и т.н. - спокойно може всички да сте в грешка, но се вдигна много шум, а това как не води и до проверка?
        Да му мислят изгорелите. Мен, за „тарикатеещи” се наивници, ме бОли шапката. За кухи лейки, спасение няма.

        Коментар


        • Добре де, в тази страна няма ли органи, които да следят и да се самосезират след като всички пишете, че има схема/понци и т.н. - спокойно може всички да сте в грешка, но се вдигна много шум, а това как не води и до проверка?
          Last edited by Aleo; 03.07.2018, 10:31.

          Коментар


          • ...- Почнахте да изгаряте?
            - Нещо „ви се губи, какво става” с този парк?
            - Търсите, а не откривате дирите на този или онзи?
            ................
            - Правилно. Посели сте паричките си в Страната_на_Глупаците. Дерзайте, ваш'та_семка_будалайска. Дерзайте. И не си ги търсете. Който е трябвало, е сложил ръка върху тях. Няма ги. Изгорели са. Тю-тю.
            - Като_сте_прости, се сърдете на себе си. На Лакомията и Простотията, само як мошеник може акъл да налее. Хак ви е.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

              Тука нали писа някой който го познавал Михайлов и бил много добър бизнесмен и може да му се има доверие - та не разбрах каква е бизнес логиката да не изплатиш облигациите(40% лихва е чудовищна), след като твърдиш, че имаш капитал от нови акционери? А къде е този капитал? Не знам, но меко казано е адски нелогично или има нещо, което аз не разбирам?
              Какъв бизнесмен? В интернет всеки може да пише и казва всичко. Доколкото ми е известно има няколко офиса, които се занимават предимно със застраховане, парадиращи че са нещо като инвестиционни центрове. Момчето разчита на неразбирането, наивността и най-вече липсата на финансова грамотност сред населението на държавата ни. Той дори не е измислил нещо ново-просто копира една понци-схема стара колкото света. Иначе дори и с интелект не блести, не спира със заучените фрази и клишетата, надявайки се да впечатли някой пубер или случаен шаран. Не знам колко пъти трябва да бъдат изгорени българите, преди да стоят далеч от подобни "инвестиционни възможности". И след като се спука и този балон, пак ще гледате същите тези "приятели, които обясняват колко добър бизнесмен е Михайлов", да плачат по телевизиите че някой им бил взел парите и сега държавата трябва да го защити и му ги върне.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от mancev Разгледай мнение

                Доколкото разбирам, все още има хора които се чудят защо се държат облигации на 40% лихва, с ясните очаквания парка някога да заработи Хахаха. Ми то по-добре да хвърлят парите през прозореца, там поне има вероятност полицията да ги хване и да си ги върнат. Тук такъв вариант едва ли ще има
                Тука нали писа някой който го познавал Михайлов и бил много добър бизнесмен и може да му се има доверие - та не разбрах каква е бизнес логиката да не изплатиш облигациите(40% лихва е чудовищна), след като твърдиш, че имаш капитал от нови акционери? А къде е този капитал? Не знам, но меко казано е адски нелогично или има нещо, което аз не разбирам?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                  Тук е споделено ГФО-то на парка - това, което ясно се вижда е, че облигациите не са изплатени, отново са на отрицателен капитал, а и не виждам десетките милиони след като в края на миналата година Михайлов казва, че има по-малко от 100к непродадени акции от 350к акции - https://youtu.be/4p-X9UE5kQA?t=51m29s

                  Вярно, че не съм експерт одитор - но ако си продал 250к акции по 100 лв минимум, то не трябва ли да се види прилив на милиони и това да е видимо в ГФО?
                  Доколкото разбирам, все още има хора които се чудят защо се държат облигации на 40% лихва, с ясните очаквания парка някога да заработи Хахаха. Ми то по-добре да хвърлят парите през прозореца, там поне има вероятност полицията да ги хване и да си ги върнат. Тук такъв вариант едва ли ще има

                  Коментар


                  • Тук е споделено ГФО-то на парка - това, което ясно се вижда е, че облигациите не са изплатени, отново са на отрицателен капитал, а и не виждам десетките милиони след като в края на миналата година Михайлов казва, че има по-малко от 100к непродадени акции от 350к акции - https://youtu.be/4p-X9UE5kQA?t=51m29s

                    Вярно, че не съм експерт одитор - но ако си продал 250к акции по 100 лв минимум, то не трябва ли да се види прилив на милиони и това да е видимо в ГФО?
                    Май все още няма яснота по въпросите горе, а вече гледам консултантите, както и И.М., публикуват и следният "clickbait" - "Възможност за инвестиция в...

                    Коментар


                    • Тъййй. А иначе, коя година поред, за икономайзера, където и поименно точно и персонално се знае, кой стои зад него, кой го разработва, кой демонстрира и всички предпоставки за успех ясни - пазарни, икономически, политически, ако щеш - и супер-преосигуряване откъм пазар - вместо на 50 или на 20%, разчетът е върху продажби до между 1 и 10% , и се стъпва над 100 млн. Евро, хем цялата инвестиция за старта е до 300-400К левчета, хем „нямало балами”, щото Импотехът реве „Измамбико”. Забележи, понеже съм потърсил инвестицията а не, че някой я е бил влял видиш ли, а аз съм я уж „профукал”. Отделно, предпазарните проучвания, /след демонстрация на място! / дават 29 от 35 желаещи да го имат
                      БАЛАМИ ЛИ НЯМАЛО?
                      -ДА, БЕ. А КОЙ Е ДАЛ ПАРИТЕ ЗА ТЕЗИ 2/3 от въпросните „акции„?

                      Накратко: Простите да не се сърдят другиму, ами хууубаво да се огледат.
                      Last edited by Pyramid; 03.07.2018, 00:50.

                      Коментар


                      • Pyramid между другото попаднах на доста любопитна информация от човек, който е бил на разговори с Михайлов - http://forumfinansi.com/threads/%D0%...%94.243/page-3

                        ...Ще спестя голяма част от разговора, но наистина парите се взимат от акционерите и се вливат в единна сметка, т.е. след като стане покупко продажбата между акционера и стария акционер(консултанта) и след това всички пари влизат в обща сметка - проблемът с това е, че по усмотрение на този, който я надзирава се взимат решения насочени към парка. Проблемът тук е, че аз трябва разчитам на доверието на някой друг и нямам буквално права над тази сметка - това не е като да инвестираш в новоемитирани акции и парите се вливат директно в парка. В сегашния случай даваш едни пари и след това дали влизат или не в парка, никой не ти казва - буквално си ги оставил на самотек ... разбирай, няма пряка регулация. Ясно е, че след като научих това инфо няма да инвестирам и 1 лев - дори не бих си купил и картата, защото не знам дали изобщо ще има достатъчно насочени пари към парка....
                        Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                          Датата мина, какви са впечатленията ви?
                          Без коментар - сравни бъдещия парк с исторически центрове като Петра, Мачу Пикчу, места от Китай и защото имало по 8 милиона хора, да ходят например в Йордания, те основно ходят за култ. туризъм в Петра и по тази логика щото имало търсене ще има и за проекта

                          Друго, което тотално ме втрещи е, че каза, че са махнали инфото от сайта си за акциите, защото спазвали закона за публично предлагане - с какви очи го каза, след като месеци на ред като не го спазваха - КФН по лесна глоба не може им наложи за не спазване на ЗППЦК, но както и да е.

                          Иначе като гледам строителната площадка от сонда за вода, воден резервоар и 1к кв/м2 наченки на груб строеж + дълбаене на няколко декара гьолове ... хич не ми изглежда като оценка от 180 милиона лева, но сигурно не виждам скритата стойност - явно хората от Петра и Мачу Пикчи, ще се избият да гледат каменна облицовка скриваща стомана, бетон, тухли - а и невероятен стъклен покрив, който ще в централата сграда - много автентично

                          Иначе, 2/3 от акциите събрани - 350к акции са пуснати - сигурно едно 30 милиона са събрали от акционерите ...

                          Явно го е страх да отговори на въпросите/мненията от инвеститора, затова маже с някакви "логики" - ето да не кажеш, че си измислям:
                          https://www.youtube.com/watch?v=YE7XCKN4X_Y
                          Last edited by needtoknowmore; 13.05.2018, 13:27.
                          Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение

                            Утре май ще има някакъв лайф от Михайлов за парка, да видим дали ще си спази "обещаното" да опровергае коментарите във форума или ще мишкува и ще сменя фокуса
                            Датата мина, какви са впечатленията ви?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Не червена лампичка, ами Прожектор Перестройки.
                              Утре май ще има някакъв лайф от Михайлов за парка, да видим дали ще си спази "обещаното" да опровергае коментарите във форума или ще мишкува и ще сменя фокуса
                              Мнението не е препоръка за ПП на ЦК!

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от needtoknowmore Разгледай мнение
                                В другия форум, бивш акционер директно потвърждава, че всичките пари от продажбата на акции влиза в някаква банкова сметка, която не е под акционерски контрол, а и няма как да е, след като акционер купува директно акции от физическо лице, не от новоемитирани акции. На този етап всички пари влизат в една сметка, някой има контрол над тях и се разпорежда по усмотрение - чудно ми е като дадеш 180 лв за една акция и при наличието на тази сметка отвъд дружеството, та колко ще е ликвидационият дял на него

                                Отделно в скорошо интервю питат Михайлов колко пари ще му останат след ликвидация на активите си, той казва 20 милиона, а преди няколко години е избрал облигации вместо да обезпечи парка с всичките си активи, та за това издава облигации(по спомен 1-вата облигация беше за 300к лв) с 40% - та за 3-4 години каква промяна - как това да не е инвестиция с огромен потенциал.
                                Не червена лампичка, ами Прожектор Перестройки.

                                Коментар

                                Working...
                                X