IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

    Само не разбирам защо Елка каза, че ако беше български гражданин, щеше да гласува за Възраждане. Те буквално са създадени от ГЕРБ и са просто шайка варненски лекенца, които си играят на инвеститори и гурута. Нямат традиции, нямат връзки с Русия, нямат нищо.
    Братле, аз какво те попитах, ти какво ми говориш. Не ги знам откъде са, лично никого там не познавам. Просто, аз отдавна забелязах странните твърдения, колко била щяла да бъде "себестойността" на акциите а също, липсата на човешки ресурс за заложените в бизнес плана им посещения, които били щели да им генерират паричните потоци и още някои "дребни" подробности, които, ме ориентираха, какво става. Та, да повторим: "връзките им с Русия", "Възраждане" и др., АМА ИЗОБЩО, са ми безразлични.
    Моля за отговор на въпроса ми по същество.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      Правилно ли разбирам че, и ти си ги разбрал що за...явление са като мен, преди 5 години?
      Само не разбирам защо Елка каза, че ако беше български гражданин, щеше да гласува за Възраждане. Те буквално са създадени от ГЕРБ и са просто шайка варненски лекенца, които си играят на инвеститори и гурута. Нямат традиции, нямат връзки с Русия, нямат нищо.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Tepix Разгледай мнение

        Сега са заети с откриването на бакалии. В крайна сметка ИП, Раша Резиденс и Неофит Рилски Хилс може да се окажат балон, ма киселото мляко за 4 лв. си е там. Скъпо, ма пък шевици, трибагреник, подкрепяш българското, връщаме си "хранителния суверенитет".

        Част от мен съжалява, че цялата тая сага е към своя край и проекта на Румбата ще приключи Възраждане. Никой друг не бе успявал да навърже толкова патреот-шарани в пирамида, докато прави политика.
        Правилно ли разбирам че, и ти си ги разбрал що за...явление са като мен, преди 5 години?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Petsov Разгледай мнение
          Копейките от ИП се умълчаха нещо. Някой да е чувал новини около тях?
          Гледам посещаемостта на ИП бие нови и нови върхове - в страницата им във Фейсбук чат пат се появи някоя заблудена група чужденци в тоя парк...
          Сега са заети с откриването на бакалии. В крайна сметка ИП, Раша Резиденс и Неофит Рилски Хилс може да се окажат балон, ма киселото мляко за 4 лв. си е там. Скъпо, ма пък шевици, трибагреник, подкрепяш българското, връщаме си "хранителния суверенитет".

          Част от мен съжалява, че цялата тая сага е към своя край и проекта на Румбата ще приключи Възраждане. Никой друг не бе успявал да навърже толкова патреот-шарани в пирамида, докато прави политика.
          Last edited by Tepix; 21.12.2023, 00:42.

          Коментар


          • Копейките от ИП се умълчаха нещо. Някой да е чувал новини около тях?
            Гледам посещаемостта на ИП бие нови и нови върхове - в страницата им във Фейсбук чат пат се появи някоя заблудена група чужденци в тоя парк...

            Коментар


            • Някой знае ли, дали са започнали да строят мегакомплекса във Варна ?

              Коментар


              • Ако и сега патетата не започнат да задават неудобни въпроси - не знам какво трябва да стане, че да прогледнат. А и отново 100% числата в ГФО-то са подправени

                Коментар


                • Благоволиха да си качат ГФО за 2022 г. Резултатите са впечатляващи.
                  1.45 млн. лв. загуба.
                  Отрицателен капитал от вече над 6 млн. лв.

                  А "инвеститорите" чакаха да потръгне до 2-3 години.

                  Коментар


                  • https://www.dnevnik.bg/analizi/2023/...richeski_park/

                    Last edited by bertram; 30.08.2023, 15:20.
                    това мнение не е препоръка за покупка или продажба на акции

                    Коментар


                    • Тая новата статия на Капитал е интересна - всеки път излиза нещо ново, което аз поне не знаех/не съм чувал

                      И аз усещам/чувам, че нещата вече са много опънати и може скоро нещо да се скъса

                      Коментар


                      • Паркът толкова не върви, особено след няколкото PR гафа, че в момента даже не споменават името му във вихрещата се нова схема. За ная и тук се писа, и в Капитал, но чух и от приятели какво точно се случва. Накратко, звъни ти някакъв тугедъръц (финансов гуру ) надъхва те да направиш инвестиция, обаче, му даваш парите сключвайки договор за заем.

                        Интересното е, че, ако нямаш пари за инвестиции, почват да те карат да теглиш потребителски кредит! Нямало било проблем, то печалбата от техните инвестиции била такава, че ще си изплащаш потребителския и ще остане и нещо за теб. Сугно било. Нямало какво да се обърка

                        Та така де, шайката около парка вече е издоила каквото читаво има и явно почва да таргетира хора с никакви пари в джоба и долу-горе толкова финансова култура (да не кажа нещо по-грубо). Драмата ще дойде, когато балъците ще трябва да плащат потребителските, а гуруто, който трябва да изплаща великите печалби, каже - пари нЕма, действайте.

                        Коментар


                        • Предстои финалната битка скоро. Всички патета са призовани да са на терен. Стягат редиците. Отделно чувам че има и нови балами. Проблема е че банките затягат кредитирането.

                          Коментар


                          • Публикации за неяснотите около самият парк, и особено около финансирането му, има поне от 5 години, да не е и от повече. Варненският окръжен съд и окръжната прокуратура, отдавна трябваше да са се самосезирали и да са заличили Исторически парк, тъй като дружеството е перманентно на загуба, собственият капитал е под размера на вписаният, и липсват решения за преобразуване или прекратяване на дружеството (чл. 252, ал. 4 и 5 от ТЗ). Намаление на капитала не е възможно, щото капитал на практика няма от години (има само заеми, които непрекъснато нарастват и не се изплащат дори и лихвите по тях). Не знам как може правно, формално и фактически да съществува дружество с отрицателен капитал в пъти под вписаният, видно от официалните финансови отчети в ТР, заверени от одитор (!).

                            По всички правила и закони на счетоводството и здравият разум, дружеството изпада в тежка финансова кома само няколко месеца след създаването си, но го държат на системи и изкуствено дишане с години за заблуда на шараните.
                            Last edited by Kildirim_Bei; 27.08.2023, 12:35.
                            Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                            ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                            Коментар


                            • Интересно, Копейката набута и Исторически парк под прожекторите. Левскарите знаят как да го настъпят.
                              Феновете на "Левски" разсмяха националния стадион с лозунг, но зад него стоят съвсем сериозни въпроси към държавата

                              Коментар


                              • Този младеж с родопското одеало не е ли вече от сектата?

                                Novini.bg - Актуалните новини - новините от днес и последни новини от България и света. Информация за най-важните събития в сферата на политиката, шоубизнеса, спорта и ...

                                Коментар

                                Working...
                                X