IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

    Е добре, щом за теб е класическа пирамида, защо след такава гласност в този форум и други сайтове и групи, няма никаква реакция от институциите?
    ами защото не забранено да се продават акции между физически лица. тука няма IPO

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
      Aleo, "казва се и се пише не „спрямо”, а „съгласно”, „според” и т.н. Не е зле да поназнайваш езика си. Виж значението на думите в тълковния речник.
      И, после, колко пъти да доказваме, че е класическа пирамида? Който е щял да, вече е намазал. За останалите - само кора от банана. Гол, с няколко изпъкнали ивици.
      Е добре, щом за теб е класическа пирамида, защо след такава гласност в този форум и други сайтове и групи, няма никаква реакция от институциите?

      Коментар


      • Aleo, "казва се и се пише не „спрямо”, а „съгласно”, „според” и т.н. Не е зле да поназнайваш езика си. Виж значението на думите в тълковния речник.
        И, после, колко пъти да доказваме, че е класическа пирамида? Който е щял да, вече е намазал. За останалите - само кора от банана. Гол, с няколко изпъкнали ивици.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от DRoss Разгледай мнение
          За последните дни 2-ма консултантити се опитаха да ми продават парка и то все млади момчета - единия май всички го знаете Детелинов. И двамата все едно са се наговорили кой какво да казва, но да спестя времето на всички - предлгаха ми парка като инвестиция, която е безрискова и толкова търсена от инвеститори по цял свят. От Китай та до Европа, но що мен ме търсят да инвестира, вместо тези инвеститори, така и не разбрах.

          Ако сега съм купил един пакет акции ми гарантират дивидент от 5 бона и да съм бързал, защото до няколко месеца цената ще се покачи - след като разбрах, че цената се определя от шефа на парка, ми стана ясно какво става на въпрос и директно ги отрязах момчете, но те напористи.

          Допитах се до любимия форум, който чета от години, темата има много информация и при следщото притискане бързо да съм инвестирал, след 2-3 въпроса почанха адски много да увъртват - извадих препратки от сайта и от ТР и вместо да получа отговор директно ме блокираха

          Нека да дообогатя и аз с малко инфо от ТР:
          От доклада виждам, че борда на директори си слага заплата все едно е АДСИЦ с десетки милиони активи и при положение, че бизнеса работи на яка загуба и негативен капитал, а и едни яки облигации има, че не е за разправяне:
          https://www.docdroid.net/Nx2mG6A/doklad.pdf
          А до колото разбирам 4-ма акционери държат над 80% от капиталът:
          https://www.docdroid.net/vrJLLyp/spi...oneri-2018.pdf
          https://www.docdroid.net/noKwZ9T/pro...o-osa-2018.pdf

          Няма нова емисия на акции, бизнес плана е плачевен, компанията е с отрицателен капитал ...направо пари да ми дават, няма и 1 лев да вкарам там.
          Много интересно спрямо доклада близо 1,9 милиона облигации не са погасени, г-н Михайлов тези облигации с лихва по 40% ли бяха? Защо спрямо доклада, не сте отворили врати миналата година, а тази?

          Коментар


          • За последните дни 2-ма консултантити се опитаха да ми продават парка и то все млади момчета - единия май всички го знаете Детелинов. И двамата все едно са се наговорили кой какво да казва, но да спестя времето на всички - предлгаха ми парка като инвестиция, която е безрискова и толкова търсена от инвеститори по цял свят. От Китай та до Европа, но що мен ме търсят да инвестира, вместо тези инвеститори, така и не разбрах.

            Ако сега съм купил един пакет акции ми гарантират дивидент от 5 бона и да съм бързал, защото до няколко месеца цената ще се покачи - след като разбрах, че цената се определя от шефа на парка, ми стана ясно какво става на въпрос и директно ги отрязах момчете, но те напористи.

            Допитах се до любимия форум, който чета от години, темата има много информация и при следщото притискане бързо да съм инвестирал, след 2-3 въпроса почанха адски много да увъртват - извадих препратки от сайта и от ТР и вместо да получа отговор директно ме блокираха

            Нека да дообогатя и аз с малко инфо от ТР:
            От доклада виждам, че борда на директори си слага заплата все едно е АДСИЦ с десетки милиони активи и при положение, че бизнеса работи на яка загуба и негативен капитал, а и едни яки облигации има, че не е за разправяне:
            https://www.docdroid.net/Nx2mG6A/doklad.pdf
            А до колото разбирам 4-ма акционери държат над 80% от капиталът:
            https://www.docdroid.net/vrJLLyp/spi...oneri-2018.pdf
            https://www.docdroid.net/noKwZ9T/pro...o-osa-2018.pdf

            Няма нова емисия на акции, бизнес плана е плачевен, компанията е с отрицателен капитал ...направо пари да ми дават, няма и 1 лев да вкарам там.
            Last edited by DRoss; 12.02.2019, 16:09.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от П.Ф.Изеров Разгледай мнение

              Ух ух ух!
              Дай и на мене!

              Как да се включа, да стана и аз соколе?
              Колко пари ще ми вземете, за да и аз си мисля, че съм голяма работа?
              Защо, не се свържете с някой от финансовите консултанти. Този младеж ми вдъхва доверие.
              http://www.together.bg/1308/za-nas-k...kolaev-hriskov




              Господине има много хубави курсове за финансова умения имате шанс да станете орле и финансов консултант едновременно.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
                Разбира се че са успели. Тези хора са милионери и през ръцете им минават купища паре.

                Ух ух ух!
                Дай и на мене!

                Как да се включа, да стана и аз соколе?
                Колко пари ще ми вземете, за да и аз си мисля, че съм голяма работа?

                Коментар


                • Разбира се че са успели. Тези хора са милионери и през ръцете им минават купища паре.

                  Коментар


                  • Вожда и орлетата, събраха ли 1 милиона лева за парка за миналия месец, поне така обещаха.

                    Коментар


                    • Не знам дали бива
                      Еми срам не срам - признавам, че почти не гледам тв-"шоута", освен ако не се случи случайно (понятието случайност май ме дърпа към размисъл от децка възраст) )) а Коментарът беше иронично кратък, щото след първите страници на темата, когато беше създадена и я видях - мислех, че за тукашните инвеститори нещата са се изяснени, просто се учудих, че темата нонстот се активира, та погледнах.)) Позволявам си по-дълъг коментар - за компенсация. -
                      В един момент докато не поглеждах тук, случайно попаднах на някакви реклами от мрежата, но и видео, в което г-н Михайлов отговаряше на някакви критики (без да има събеседници в някакъв офис или студио, но четеЙки коментари от телефон)
                      След първите минути чух следното: (а след това и не продължих да гледам, признавам)
                      "...На фондовата борса човек отива да набира капитал... ( ...).... - първото това нещо е пълна лъжа - фондовата борса в България никога не е работила, за да набира капитал за истински действащи бизнеси..."

                      Забележителното в първото изречение е, че става дума за "човек"-ът, (тръгнал да "бере" капитал) а не за някакво си дружество ( пък било то и с многото "акционери") (т.е. "вижте човека", човещинката преди всичко..))) и т.н.
                      Последващата мисъл - за лъжата, борсата и т.н. обаче ми се видяха поразителни "просветления" - според мен, не се нуждаят и от коментар. Има сякаш нещо своенравно из варненския регион, а и величаво (колкото за по едно наум) Според мен, едно наум от хора, които не разбират, но и нямат никакво уважение към пътят, по коЙто са преминали и преминават сравнително млади български институциИ като бфб, и са на мнение че е по-правилно да се прескачат, вместо да съдействат институциите да станат "работещи", та от такива хора как да очакваме нещо повече като отговорност и към българските им съакционерИ- тук и сега, а не само яхане на емоцията към славното минало.
                      Изобщо от десетина години, наред с глобализацията тече някаква антиглобализационна (това донякъде добре), а при нас патриотарска вълна и връщане към миналото с елементи на превъзнасяне, нещо като "да умием срамът от настоящето", обаче ... според мен, България дори бидеЙки на три морета, не би могла да стане по-велика, освен ако не се промени и реформира по някакъв духовен, чародеен начин и да освети света, а и да дава вече и първите си нобелови лауреати (само като пример за резултат - не твърдя че науката е най-смислената област) Давали сме на света и духовни неща - славянската азбука (Кирил и МетодиЙ), словата на Климент, Наум, Черноризец,... богомилството, св.Иван Рилски, ПаисиЙ, Ботев, на учителя, тн,. т.н ), - определено духовните достижения надхвърлят матрялните
                      Не само покрай това но въпреки желанието на младият "милионер" да материализира "исторически" материята, мисля че не е добре оценено "дружеството" ( като "матрялна" стойност) но и може, да доведе дори до инеститУрски разочарования.
                      Не казвам, че идеята е лоша, но схемата според мен не е за тукашни инвеститори, а за инвеститУри, както и си го пишат в темата хората, сещаш се Добре би било, да държим и придържаме духовните ни достижения, щото се дочува, че все по-масово влизат в университетите млади хора неразбиращи написаното изпод перото на великите българи, но пък разбират основно матрялните неща, бизнеси т.н. , Изобщо един вилает в който Вождът на племето (прочел "Винету") може, да се окаже илюстрация за подражание (не е препоръка)
                      Може би (отнякъде някак си) първо в главите на хората се случват някакви процеси(И), .. в последствие оформящи "реалността" )) А не видях в парка да се акцентира и към артефакти на духовните ни достижения. Какво освен визуалната представа дават например римските постаменти. Или капИтели в дориЙски, ЙониЙски или коринтски стил. Естетиката не я отричам, добро е и това, но като е от римско, не е ли още по-смислено например написаното от Цицерон, ВергилиЙ, Луций Анней ... т.н. (т.е не получаваме ли историческо познание най-вече от записаното през времето, а и какви са едни представи, ако са без доказателства).
                      Пък като ще има римски колонади, защо да не упоменат връзката и славната история на Египет (там е имало вероятно най-голямо равенство мжду половете - една съвременна проблематика ), да споменем и това, че са "произвели" първата "съвременна" азбука, кодираща "звук", чрез "буква", свързването на звукове дава дума и т.н. - една от най-големите иновациИ на човечеството - запис (нещо като материализация) на човешка мисъл, ползвано и доусъвършенствано от всичи езици след това, чрез което сме достигнали и до днес (Допреди това азбуките са били проба от вида "символ"="дума") ... Отплеснах се, нещо - както е казано "всеки луд - с номера", - един се впечатлява от духовно, други пък от матрялно, свят-шаренИя, демократски, в коЙто всеки инвеститур да си нAйде инвестицията
                      Last edited by precakanoto; 03.02.2019, 12:24.

                      Коментар




                      • Имa елементарен отговор на всички въпроси. Всички акций пускани някога за продажба за изкупени от инвестори-орлета. Финансовите консултанти са обяснили за ценноста на акцийте и сега орлетата стискат акцийте и не продават. А сега за последната инициатива на хората около iPark и Слави Трифонов. Ще се строй паметник на Хан Аспарух в центъра на София!!!! И това ако не е доказателство за безкорисните подбуди на Ивелин и компания!
                        Проблеми като онези създавани от БНБ са политическа поръчка. След КТБ БНБ загуби по- давност правото да налага глоби!

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от precakanoto Разгледай мнение
                          Как можах да го пропусна. !?
                          Бива ли така ?

                          https://www.slavishow.com/рубриката-...-с-гос-2/

                          http://archaeologyinbulgaria.com/201...lgar-heritage/
                          Last edited by Selena; 02.02.2019, 16:16.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от hitman47 Разгледай мнение
                            Премахнали са частта за инвестиция в сайта на парка. Защо ли?
                            Защото някой ги е предупредил за ЗППЦК и да го махнат преди КФН да се сети .... нищо, че мина повече от 1 година

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение
                              Поддържаме леко хумористична обстановка, като иронизираме шамана по-долу. И без това темата не е особено съдържателна, така че не виждам причина да се взимаме толкова насериозно.

                              Въпросът ми обаче беше сериозен. Колко акции остават за продажба, респективно колко са успели да продадат до този момент?
                              Колкото и да са останали, винаги още може да „издадат”.

                              Коментар


                              • Премахнали са частта за инвестиция в сайта на парка. Защо ли?

                                Коментар

                                Working...
                                X