IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
    Това си мисля, че си е за отделна тема, която ще си заслужава вниманието. Въпросът е много интересен. Кой какво разбира под "измама"?
    Нета е пълен с прогнози, които в повечето случаи не се случват. Всяка компания, листвана на някаква борса постоянно дава несбъдващи се прогнози. Дори и в този форум всекидневно се дават десетки несбъдващи се прогнози. Това за мен си е въвеждане в заблуда. Точно затова се старя всяко мое мнение да започва с фазата "аз мисля" еди си какво си Въобразявам си, че тогава съвеста ми е чиста и че няма опасност да въведа някого в заблуда. Едно е да кажеш "тази акция ще расте", а съвсем друго е да кажеш "мисля, че тази акция ще расте, защото...." Следва да заключим, че самото подаване на невярна информация не се брои за престъпление в нашата държава. Остава втората част. "Користните подбуди". Това пък хал хабер си нямам какво значи? Според мен значи, че е да правя нещо от което имам лична изгода. Че то кой на тая планета прави нещо, без да има лична изгода? Не съм юрист и не съм се сблъсквал с информация по тези въпроси, но материята ми изглежда много хлъзгава и разтеглива.
    Иначе преди време бях попаднал на семинар на такива застрахователи. Трябваха ми около 10 минути да сметна как и от какво и колко пари правят. Самата им услуга представлява събиране на няколко вида инвстиции и застраховки и сглобяването на инвестиционен продукт, който се продава с доста добра надценка за тях. Водещият на няколко пъти обясняваше на дилърите, като видят че някой почне да смята да си представят как този математик се обгръща в мъгла и се изпарява и да търсят следващият "клиент" ОК, но това лошо ли е и може ли да се тълкува като измама? Общо взето след размисъла, стигнах до извода, че те ЗА МЕН не са измамници, защото таргета им са хора имащи високи доходи и ниска инвестиционна култура. Например един добър зъболекар. Този човек си разбира от работата и си печели добре, но той няма икономическо образование. Тези хора му дават нещо, което по МОЕ мнение е полезно за него, защото му осигуряват някаква сигурност, която той не знае как да си осигури сам. Та горе-долу така стоят и нещата с ИП. Търсят се хора с високи доходи и ниска инвестиционна култура. Тази група, от МОЯ гледна точка така или иначе ще си похрарчи парите за глупости. Защо например вместо да ги дари на КТБ, не ги дари на ИП. Поне ще се гордеят че са направили нещо за родината си
    https://www.bg-pravo.com/2012/09/19_16.html


    А) Съгласно чл. 209, ал. 1 НК, „Който с цел да набави за себе си или за другиго имотна облага възбуди или поддържа у някого заблуждение и с това причини нему или другиму имотна вреда, се наказва за измама с...”.

    Субект на така определената активна измама може да бъде всяко наказателноотговорно лице.

    Нейното изпълнително деяние се изразява във възбуждане или поддържане на заблуждение. Те се осъществяват винаги и само с действие.

    Възбуждането на заблуда представлява създаване на невярна представа у адресата на измамата.

    Поддържането на заблудата представлява само потвърждаване на вече оформена по други причини заблуда у адресата на измамата. Деецът затвърждава съществуваща у него невярна представа или поне намалява или отнема възможността той да я осъзнае и преодолее.


    Когато ти кажат с покупката на тези акции, инвестираш в компания и нейното развитие, без реална емисия на акции, не знам как това не се нарича измама?!?

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение



      Измамата е въвеждане и/или поддържане на заблуда у някого с користни подбуди.

      .
      Това си мисля, че си е за отделна тема, която ще си заслужава вниманието. Въпросът е много интересен. Кой какво разбира под "измама"?
      Нета е пълен с прогнози, които в повечето случаи не се случват. Всяка компания, листвана на някаква борса постоянно дава несбъдващи се прогнози. Дори и в този форум всекидневно се дават десетки несбъдващи се прогнози. Това за мен си е въвеждане в заблуда. Точно затова се старя всяко мое мнение да започва с фазата "аз мисля" еди си какво си Въобразявам си, че тогава съвеста ми е чиста и че няма опасност да въведа някого в заблуда. Едно е да кажеш "тази акция ще расте", а съвсем друго е да кажеш "мисля, че тази акция ще расте, защото...." Следва да заключим, че самото подаване на невярна информация не се брои за престъпление в нашата държава. Остава втората част. "Користните подбуди". Това пък хал хабер си нямам какво значи? Според мен значи, че е да правя нещо от което имам лична изгода. Че то кой на тая планета прави нещо, без да има лична изгода? Не съм юрист и не съм се сблъсквал с информация по тези въпроси, но материята ми изглежда много хлъзгава и разтеглива.
      Иначе преди време бях попаднал на семинар на такива застрахователи. Трябваха ми около 10 минути да сметна как и от какво и колко пари правят. Самата им услуга представлява събиране на няколко вида инвстиции и застраховки и сглобяването на инвестиционен продукт, който се продава с доста добра надценка за тях. Водещият на няколко пъти обясняваше на дилърите, като видят че някой почне да смята да си представят как този математик се обгръща в мъгла и се изпарява и да търсят следващият "клиент" ОК, но това лошо ли е и може ли да се тълкува като измама? Общо взето след размисъла, стигнах до извода, че те ЗА МЕН не са измамници, защото таргета им са хора имащи високи доходи и ниска инвестиционна култура. Например един добър зъболекар. Този човек си разбира от работата и си печели добре, но той няма икономическо образование. Тези хора му дават нещо, което по МОЕ мнение е полезно за него, защото му осигуряват някаква сигурност, която той не знае как да си осигури сам. Та горе-долу така стоят и нещата с ИП. Търсят се хора с високи доходи и ниска инвестиционна култура. Тази група, от МОЯ гледна точка така или иначе ще си похрарчи парите за глупости. Защо например вместо да ги дари на КТБ, не ги дари на ИП. Поне ще се гордеят че са направили нещо за родината си

      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

        Точно там ми се струва, че е ключа. Аз никъде не съм прочел явно и конкретно предложение за инвестиции. Навсякъде се тръби, че правят нещо голямо и че има възможност да се участва, но НИЩО конкретно.
        Ти сериозно ли - виж 1-вя пост на темата:
        Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
        Как смятате, дали звучи реалистично?


        Акции и срокове

        Към началото на 2018 г. „Исторически парк“ е акционерно дружество с емитирани ‎1 000 000 броя акции. В продажба се намират 350 000 броя акции. Минималният праг за инвестиране в проекта е 200 бр. акции на пакетна цена от 36 000 лева. Към момента тази цена е под реалната проектна себестойност и е валидна до 01.07.2018 г., когато тя ще стане 42 000 лева, а след 31.12.2018 г. ще се увеличи на 50 000 лева. Планираното нарастване е поради поетапното завършване на строителството и въвеждането в експлоатция на атракциона. При цялостно изграждане и достигане на пълен работен капацитет на “Исторически парк” през 2022 година цената на акциите се очаква да надхвърли 90 000 лева. Според предварителните разчети при туристопоток от 600 000 души годишно паркът ще генерира печалба в размер на около ‎25 000 000 лева, от което един пакет от 200 броя акции ще носи дивидент от 5000 лева на своя притежател. При очаквано нарастване броя на посетитетели ще се повиши и печалбата, от което ще се увеличи и цената на акциите и съответният дивидент от тях. Проектирането и изграждането на подобен обект изисква огромен експертен потенциал и отнема над 15 години. Това налага дългосрочно планиране и е предпоставка за устойчиви приходи от ефективното експлоатиране на създадената бизнес ниша.

        http://ipark.bg/historical-park/


        Преди 1 година се тръбеше нон стоп и това си бе в нарушение на ЗППЦК, но и тогава институциите проспаха ...

        Коментар


        • Имах малко време да се разровя из групата на Парка и Тугедър и това с високите купони по облигациите не е от изненада - 20 процента, аз се боря да постигна около 10% на година, а е трбявало просто да купя облигации
          https://www.scribd.com/document/3994...Saobshtenie-OZ
          Собственика там е диркетор с Михайлов в Тугедър,
          Стана ми чудно за дружеството глобено от БНБ:
          https://www.capital.bg/biznes/finans...kovi_kreditni/

          Вижда се, че фирмата е за фин. лизинг, но явно са си появрвали двамата акционера:
          https://www.scribd.com/document/399496664/dokladp
          https://www.scribd.com/document/3994...kcioneri-2018p

          Коментар


          • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

            Така представено никоя, но ако вкараш в контекста, че някой консултант или самия Михайлов те/той увещава, че парите влизат в парка вече всичко придобива съвсем различна светлина - в много видео клипове се казва, че хората могат да инвестират и да подкрепят проекта като купят акции или директно закупят карти, а миналия месец дори имаха предизвикателство да наберат 1 милион капитал за 1 месец, виж след 36 минута:
            https://www.youtube.com/watch?v=F0cA_DJmW54&t=2293s

            Сега как ти се вписва набиране на капитал (без да се преминава през борсата) за проекта и договор между ФЛ?
            Точно там ми се струва, че е ключа. Аз никъде не съм прочел явно и конкретно предложение за инвестиции. Навсякъде се тръби, че правят нещо голямо и че има възможност да се участва, но НИЩО конкретно. В този смисъл за да се задейства която и да е институция, тя трябва да разполага с някакъв ДОКАЗАТЕЛСТВЕН материал а аз лично такъв не съм видял до сега. Както и да е. Аз лично смятам, че развръзката е близо и до няколко месеца, ще станат ясни много неща. Пак казвам, че са ми интересни мотивите. В крайна сметка и Робин Худ си е бил крадец, но с благородна кауза. Надявам се да схващаш накъде бия, въпреки че не вярвам написаното в този форум да може да промени естественият ход на нещата в ИП. Все пак тук пишат и четат, само финансово грамотни хора. Масата дори и не подозира за съществуването му. Та не вярвам, че написаното от нас може да доведе до загубата, на потенциален клиент за тях.
            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
              Убедено, ЗА ТЯХ И ТЕХНИТЕ ЦЕЛИ, те вярват в това. Шахматен турнир в Нижние Васюки, сезон 2+.
              Някои си създават рамки, спрямо вярата си, а други си създават вяра спрямо рамките си, но аз съм убеден, че точно рамките и вярата ни са причина да сме това което сме и да постигаме резултатите, които постигаме.
              Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                Благодаря. Но все пак не виждам къде има проблем. Две лица извършват покупко-продажба на акции от дружество. Самото дружество, доколкото разбирам си е публикувало отчетите и финансовото си състояние по надлежния ред. Двете страни се съгласяват с въпросната сделка. Коя институция трябва да се задейства и с какви мотиви според теб?
                Така представено никоя, но ако вкараш в контекста, че някой консултант или самия Михайлов те/той увещава, че парите влизат в парка вече всичко придобива съвсем различна светлина - в много видео клипове се казва, че хората могат да инвестират и да подкрепят проекта като купят акции или директно закупят карти, а миналия месец дори имаха предизвикателство да наберат 1 милион капитал за 1 месец, виж след 36 минута:
                https://www.youtube.com/watch?v=F0cA_DJmW54&t=2293s

                Сега как ти се вписва набиране на капитал (без да се преминава през борсата) за проекта и договор между ФЛ?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                  Не съм ровил в подробности как го предлагат. Тоест положих някакво усилие да потърся, обаче никъде не намерих примерен договор или нещо подобно. Поинтересувах се от гледна точка на финансовите параметри, и след като тези параметри не отговарят на моите разбирания, нямаше смисъл да ровя правната страна на нещата. В момента интереса ми е насочен към моралната гледна точка на нещата. Заел съм се със свой проект и ако в действителност се окаже, че намеренията на Ивелин са филантропски, бих го потърсил за съдействие. Харесва ми колко енергия влагат в това което правят и си представям какво би било, ако насочат тази енергия в правилната посока
                  Убедено, ЗА ТЯХ И ТЕХНИТЕ ЦЕЛИ, те вярват в това. Шахматен турнир в Нижние Васюки, сезон 2+.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                    Отне ми малко време да видя из постовете в другия форум, но ето ти договора:
                    https://www.scribd.com/document/3725...ka-Na-Akcii-IP
                    Благодаря. Но все пак не виждам къде има проблем. Две лица извършват покупко-продажба на акции от дружество. Самото дружество, доколкото разбирам си е публикувало отчетите и финансовото си състояние по надлежния ред. Двете страни се съгласяват с въпросната сделка. Коя институция трябва да се задейства и с какви мотиви според теб?
                    Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                      Не съм ровил в подробности как го предлагат. Тоест положих някакво усилие да потърся, обаче никъде не намерих примерен договор или нещо подобно. Поинтересувах се от гледна точка на финансовите параметри, и след като тези параметри не отговарят на моите разбирания, нямаше смисъл да ровя правната страна на нещата. В момента интереса ми е насочен към моралната гледна точка на нещата. Заел съм се със свой проект и ако в действителност се окаже, че намеренията на Ивелин са филантропски, бих го потърсил за съдействие. Харесва ми колко енергия влагат в това което правят и си представям какво би било, ако насочат тази енергия в правилната посока
                      Отне ми малко време да видя из постовете в другия форум, но ето ти договора:
                      https://www.scribd.com/document/3725...ka-Na-Akcii-IP

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Mr.Profit Разгледай мнение

                        А защо си мислиш, че това не е правилната посока?
                        Много пъти съм споделял негативното си отношение към национализма
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение
                          Харесва ми колко енергия влагат в това което правят и си представям какво би било, ако насочат тази енергия в правилната посока
                          А защо си мислиш, че това не е правилната посока?
                          Keep going ...

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                            А да кажеш, че по този начин парите ти се вливат в компанията и ти инвестираш пряко в нейното развитие?
                            Да, ти купуваш акция, която преди е била 1 лева, а сега 200 - само този 1 лев реално е регистриран в компанията, а разликата отива незнайно къде, а това му се нарича измама:

                            Измамата е въвеждане и/или поддържане на заблуда у някого с користни подбуди.

                            Отделно миналата година усилено тръбяха и според редица писали в темата, това бе публично предлагане на акции, но без посредник в разрез със ЗППЦК.

                            Само тези 2-те стигат ...
                            Не съм ровил в подробности как го предлагат. Тоест положих някакво усилие да потърся, обаче никъде не намерих примерен договор или нещо подобно. Поинтересувах се от гледна точка на финансовите параметри, и след като тези параметри не отговарят на моите разбирания, нямаше смисъл да ровя правната страна на нещата. В момента интереса ми е насочен към моралната гледна точка на нещата. Заел съм се със свой проект и ако в действителност се окаже, че намеренията на Ивелин са филантропски, бих го потърсил за съдействие. Харесва ми колко енергия влагат в това което правят и си представям какво би било, ако насочат тази енергия в правилната посока
                            Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Alonso Разгледай мнение

                              Защо да трябва да се намесват институциите? Няма закон, забраняващ да си продаваш дялове от фирмата. Например на пазара, ако си купиш череши по 200 лева килото, то коя институция е виновна?
                              А да кажеш, че по този начин парите ти се вливат в компанията и ти инвестираш пряко в нейното развитие?
                              Да, ти купуваш акция, която преди е била 1 лева, а сега 200 - само този 1 лев реално е регистриран в компанията, а разликата отива незнайно къде, а това му се нарича измама:

                              Измамата е въвеждане и/или поддържане на заблуда у някого с користни подбуди.

                              Отделно миналата година усилено тръбяха и според редица писали в темата, това бе публично предлагане на акции, но без посредник в разрез със ЗППЦК.

                              Само тези 2-те стигат ...
                              Last edited by Aleo; 12.02.2019, 19:58.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                                Е добре, щом за теб е класическа пирамида, защо след такава гласност в този форум и други сайтове и групи, няма никаква реакция от институциите?
                                Защо да трябва да се намесват институциите? Няма закон, забраняващ да си продаваш дялове от фирмата. Например на пазара, ако си купиш череши по 200 лева килото, то коя институция е виновна?
                                Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                                Коментар

                                Working...
                                X