IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от facingthesun Разгледай мнение
    Ачката, този корифей на финансовата мисъл, този блестящ инвеститорски мозък, май е напуснла Тугъдер…
    Като споменахте Ачката, бих желал да споделя моя опит. Записах се за курса по финансова грамотност, който се води от него.
    Потърсиха ме по телефона лично и си казах какво пък, щом е толкова уникален ще се запиша.
    Първата лекция Ачката говори 50 мин за това, че е по-добре да живееш в голяма къща отколкото в малка( ако имаш повече от 3 деца) и това го обясни доста подробно. Последва отговор на зададени въпроси като поне на 6-7 от тях отговори: ако искаш да разбереш отговора на този въпрос запиши се на курса за имоти / търговски умения. Това разбрах - може аз да съм некадърен и да не съм прозрял нещо скрито в думите.

    Втората лекция също не беше много стойностна според мен като там предимно се наблягаше на истории с негови приятели, сокът на жена му, кокошките на тъща му и след около час лекция прекъсна тъй като трябвало да освобождава мястото за жена му, която и тя имала да води курс.

    Третата лекция разказва за това, че трябва да се насочим към бизнес, който не е често срещан и посочи като пример космонавтиката, културата, образованието и здравословната храна. Да бъда честен каза и някои смислени изречения но за 2 часа не открих много стойност.
    Може по-нататък да се разгърне потенциала на курса - не искам да създавам негативно мнение но засега по-скоро клоня да прекъсна курса като те обещаваха още в началото, че ще възтановат сумата на 100% ако не съм доволен.
    Бих си поискал сумата не толкова за самите пари, колкото да им свърша услуга на тях малко да стъпят на земята защото много смело наблягат на това, че курса е единствен по рода си не само в Бг, но и в целия свят. Сега длъжен съм пак да кажа, че не съм гледал курса по-нататък но ако някой го е правил нека да сподели дали се развива.
    Честно казано във видеата в ютуб намирам повече стойност на казаното, там според мене Ачката и Радушев казват доста полезни неща.
    На платения курс по финансова грамотност за около 4.5 часа сумарно до сега всъщност научих много неща за Ачката, ама много! Сестра му колко деца има, къде и как живеят, за неговите родители, за неговите деца да са живи и здрави и осъзнах, че за най-добрия ми приятел не знам толкова, а го познавам от 20 години.

    И пак казвам курсът не е приключил, може да се търси градация на съдържанието и покачване на трудността след всеки урок и в крайна сметка да се окаже стойностен.
    Въпросът ми е някой от вас закупувал ли си е негов курс, дига ли се добавената стойност по-нататък и ако не е бил доволен то възтановавали ли са му сумата?
    Благодаря!
    Last edited by donic; 12.03.2023, 21:13.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Sh00tHer Разгледай мнение
      Тези дни се запознах с едно орле. Много интересен и надъхан инвеститор. Похвали се, че е горд собственик на акции в парка, но пък бил реалист и дивиденти очаква чак след 2-3 години. Запознал се с И. М. (ака Апостола, Тармъка). От сутрин до вечер работил за добруването на парка и на България. Много добър и почтен човек бил
      По въпроса са облигациите - не знаел детайли, но пък бил уверен, че хората, които ръководят проекта, са взели всички мерки, за да няма лоши последствия... и тука почна с едни възвишени приказки, характерни за промитите мозъци от някоя секта.
      Те всички патета са точно такива - като по калъп. Говориш ли с един - говорил си с всички; няма оригинална собствена мисъл, всичко е заучено, зазубрено и по шаблон (те затова Търмъка и компания правят толкова митинги, срещи и видеоклипове - за "образоване" на патешката маса), а когато се стигне до момента да обмислят какво ще кажат - удрят го на доверие и патриотизъм, после пак замазват дебело отгоре с шаблонни приказки. Абсолютни шамандури са. Въдицата, кукичката и стръвта са точно таргетирани за такъв улов - от 10 замятания 9 не им закачат, но попадне ли на правилната гладно отворена човка - уловът е гарантиран. Нищо ново под слънцето

      Интересно, че вече не чакат дивиденти - явно дали ще вземат полагащото им се не е на дневен ред. Признавам си - Търмъка си го бива да ги промива

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Sh00tHer Разгледай мнение
        Тези дни се запознах с едно орле. Много интересен и надъхан инвеститор. Похвали се, че е горд собственик на акции в парка, но пък бил реалист и дивиденти очаква чак след 2-3 години. Запознал се с И. М. (ака Апостола, Тармъка). От сутрин до вечер работил за добруването на парка и на България. Много добър и почтен човек бил
        По въпроса са облигациите - не знаел детайли, но пък бил уверен, че хората, които ръководят проекта, са взели всички мерки, за да няма лоши последствия... и тука почна с едни възвишени приказки, характерни за промитите мозъци от някоя секта.
        Евала, човекът е уверен

        Коментар


        • Първоначално изпратено от Sh00tHer Разгледай мнение
          Тези дни се запознах с едно орле. Много интересен и надъхан инвеститор. Похвали се, че е горд собственик на акции в парка, но пък бил реалист и дивиденти очаква чак след 2-3 години. Запознал се с И. М. (ака Апостола, Тармъка). От сутрин до вечер работил за добруването на парка и на България. Много добър и почтен човек бил
          По въпроса са облигациите - не знаел детайли, но пък бил уверен, че хората, които ръководят проекта, са взели всички мерки, за да няма лоши последствия... и тука почна с едни възвишени приказки, характерни за промитите мозъци от някоя секта.
          Няма спасение за тия хора. Облекли по една ризница, взели по един бутафорен меч и щели да връщат славата на България, като карат автобуси с фалиращи и загниващия немци да гледат итонгови колиби.
          Пуснах си преди няколко дни видео на един Бизнес ден на Сейфуей - ами да ви кажа няма пропуски. Ако гледаш отстрани - добре организирани събития, добре облечени хора, супер Юли Тонкин говорене, въобще никакви пролуки. А иначе вероятно десетки хиляди изгоряха.

          Коментар


          • Тези дни се запознах с едно орле. Много интересен и надъхан инвеститор. Похвали се, че е горд собственик на акции в парка, но пък бил реалист и дивиденти очаква чак след 2-3 години. Запознал се с И. М. (ака Апостола, Тармъка). От сутрин до вечер работил за добруването на парка и на България. Много добър и почтен човек бил
            По въпроса са облигациите - не знаел детайли, но пък бил уверен, че хората, които ръководят проекта, са взели всички мерки, за да няма лоши последствия... и тука почна с едни възвишени приказки, характерни за промитите мозъци от някоя секта.

            Коментар


            • Ачката, този корифей на финансовата мисъл, този блестящ инвеститорски мозък, май е напуснла Тугъдер…

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Kildirim_Bei Разгледай мнение

                по колко върви сега пакет акциЙ от 200 бр., които предлагате на новите орлета по време на курсовете за "финанцова не зависимос"?
                Някой върза ли се на приказките ви от 1001 нощ?
                Човек само трябва да погледне снимките на ИП във Фейсбук - кьорав човек няма... Нито зимата, нито лятото. Ама...продавайте 200 акции за 90к лева - само идиот би купил...
                Ама нали на финансовите консултанти това им е работата - да намерят риби. То е достатъчно 5мин да прекараш с един такъв, за да разбереш, че са тотално финансово неграмотни....

                Коментар


                • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
                  Апостолът се оказа прав Нови орлета посештавак курсове по финанцова не зависимос. Цените ан акцийте здраву ан горе. Инвестицийте ан орлетатат са васдигнати. Очаквай те интересни новини преди изборите. Апостолът е концолтант за министърат ан финанците министърат ан икомониката и министърат ан външните работи.

                  Изклиучителни финанцвои резултати аз годината. Зделките със варзани лица грантират интересите ан орлетатат.
                  по колко върви сега пакет акциЙ от 200 бр., които предлагате на новите орлета по време на курсовете за "финанцова не зависимос"?
                  Някой върза ли се на приказките ви от 1001 нощ?
                  Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                  ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                  Коментар


                  • Апостолът се оказа прав Нови орлета посештавак курсове по финанцова не зависимос. Цените ан акцийте здраву ан горе. Инвестицийте ан орлетатат са васдигнати. Очаквай те интересни новини преди изборите. Апостолът е концолтант за министърат ан финанците министърат ан икомониката и министърат ан външните работи.

                    Изклиучителни финанцвои резултати аз годината. Зделките със варзани лица грантират интересите ан орлетатат.

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                      Ти па ... единственото, което говори на "инвеститорите", е Търмъка - те на друго не вярват. Това математика, финанси, икономика, здрав разум, документи, ГФО - те тия неща не са ги и чували и не знаят каквo са.
                      Образоват ги добре финансово, викаш...

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Petsov Разгледай мнение
                        Има ли някоя нова схемка покрай парка? Аз не съм чувал нищо ново.
                        Гледам снимки от ИП във фейсбук - ама защо винаги на всички снимки няма кьорав човек? Това на "инвеститорите" не им ли говори нещо?
                        Ти па ... единственото, което говори на "инвеститорите", е Търмъка - те на друго не вярват. Това математика, финанси, икономика, здрав разум, документи, ГФО - те тия неща не са ги и чували и не знаят каквo са.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Petsov Разгледай мнение
                          Има ли някоя нова схемка покрай парка? Аз не съм чувал нищо ново.
                          Гледам снимки от ИП във фейсбук - ама защо винаги на всички снимки няма кьорав човек? Това на "инвеститорите" не им ли говори нещо?
                          Не, те носят хан Аспарух в сърцата и Ботев на прасците. После ядат вафла и изхвърлят опаковката на земята в знак на патриотизъм.

                          Коментар


                          • Има ли някоя нова схемка покрай парка? Аз не съм чувал нищо ново.
                            Гледам снимки от ИП във фейсбук - ама защо винаги на всички снимки няма кьорав човек? Това на "инвеститорите" не им ли говори нещо?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Meandmyself Разгледай мнение
                              Ама вие милионите за нищо ги нямате в тая тема. 30 , 40 милиона викаш ще ги прибере ей така от раз. Имам чувството, че идея си нямате как се печелят пари, как се набира капитал и тн. Добър ден и ей ги 40 милки, някак си прибрани от фенове на костя и заблудени айтита. Вие наистина го изкарахте факир тоз човечец.
                              Напротив, имаме ги за нещо и затова отдавна говорим, че 70млн са голям капитал за строителство. Вдигат се къде по-големи щилищни и нежилищни комплекси за тези пари. Говорим за сгради, които трябва да отговарят на някакви норми и регулация и където се изсипва десеторно повече материал.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Jorkata Разгледай мнение

                                Отдавна се коментира (и то от доста компетентни хора, много от тях в строителния бизнес), че парка не струва 70 милиона (колкото са продадените акции), а максимум 25-30 милиона. Отделно Ивелин е хлъзгав като сопол когато го питат как точно се инвестират парите, а на самите патета им се обяснява да му имат доверие и да не задават въпроси.

                                Съвсем отделен въпрос е, че по ГФО в парка не са влизали инвестиции от години (заемите са отделна тема), а там се строят някакви неща. Как, с какви пари, кой ги дава, кой е собственика, какво е дяловото участие? Цяло царство построиха без и един лев промяна в отчетите - как става това?
                                От публикуваната информация в ТР (ГФО и документи за около 2 млн. лв. облигационни заеми) отдавна е ясно, че парка е собственост на някакви лица (имаше списък на записалите облигации от първия заем, после тази информация изчезна при втория). Какви са тези лица е отделен въпрос, но не са акционерите-шарани.
                                ИП е затънал в дългове до гуша и акционерите няма да видят и стотинка от инвестициите си. Всичко в парка е на милостта на заемодателите. Отношението Дълг/Капитал вече надминава 13:1 (отделно от облигациите има някакви неясни задължения за над 10 млн. лв.).
                                И тъй като парите от продадените пакети акциии не са влизали директно в ИП, а са заминавали по сметки на продавачите на акции, то най-вероятно с част от парите на патетата са заформени заемите към дружеството, с което се осъществява дейността в парка досега. Пито - платено. Патетата имат акции, и на хартия участват в "патриотичния проект", но на практика нямат нищо. Схемаджиите са хем мажоритари в капитала, хем държат облигациите и заемите.
                                Last edited by Kildirim_Bei; 19.01.2023, 10:35.
                                Не се заяждам никога и с никой, но... истината винаги боли.
                                ~ Enfant Sanssouci de Monde ~

                                Коментар

                                Working...
                                X