IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Selena Разгледай мнение

    Пич, дай малко по-сериозно. Правиш атракционен парк, ок? Не тикай там “народното величие”. Никой не ти пречи да трупаш “пачки”. Пожелавам ти го от сърце. Богата държава се прави от богато население.

    Не ти е наред бизнес плана и юридическата част и тя не ти е наред. Оправи ги и никой няма да те закача.

    Какво величие те гони тебе, като не можеш името си да напишеш без правописни грешки. По-голяма обида за българското величие от неграмотността няма.
    Човекът ви троли, а вие му се връзвате. Стилът на писане ми напомня на един индивид, който така се гавреше със SCI. Ако е същия - браво! Пирамидите трябва да се събарят още в началото, за да няма много пострадали.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
      Прекалявате с фантастическите си инсиноаций. Трудно ви е да приемете че благодарение на един визионер народното величие ще бъде възродено а покрай това орлетата ще трупат пачки. А дали не е редно такива родолюбиви дела да получават финансиране от държавата? И тази година ще има общо събрание на акционерите. Моля собствениците на акций в Исторически парк да се обърнат за подробности към финансовият си консултант. Ежегодно мениджмънта организира интересни събрания на който се обсъждат важни точки от пленарния ред и орлетата има възможност да задават въпроси. Тази година ще има много и все приятни изненади по време на общото събрание на акционерите. Финансовите консултанти само се усмихват загадъчно и до сега пазят в тайна изненадите за инвесторите.
      Пич, дай малко по-сериозно. Правиш атракционен парк, ок? Не тикай там “народното величие”. Никой не ти пречи да трупаш “пачки”. Пожелавам ти го от сърце. Богата държава се прави от богато население.

      Не ти е наред бизнес плана и юридическата част и тя не ти е наред. Оправи ги и никой няма да те закача.

      Какво величие те гони тебе, като не можеш името си да напишеш без правописни грешки. По-голяма обида за българското величие от неграмотността няма.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
        .Финансовите консултанти само се усмихват загадъчно и до сега пазят в тайна изненадите за инвесторите.
        Обичам загадъчний финансовий усмивк!



        Коментар


        • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
          Прекалявате с фантастическите си инсиноаций. Трудно ви е да приемете че благодарение на един визионер народното величие ще бъде възродено а покрай това орлетата ще трупат пачки. А дали не е редно такива родолюбиви дела да получават финансиране и от държавата? И тази година ще има общо събрание на акционерите. Моля собствениците на акций в Исторически парк да се обърнат за подробности към финансовият си консултант. Ежегодно мениджмънта организира интересни събрания на който се обсъждат важни точки от пленарния ред и орлетата има възможност да задават въпроси. Тази година ще има много и все приятни изненади по време на общото събрание на съдружниците. Финансовите консултанти само се усмихват загадъчно и до сега пазят в тайна изненадите за инвесторите.
          Абе, кои са тея двамата, Акций и Инсиноаций?'
          Сигурно, са много ... „грамотни”, като...
          ...като ТЕБ!
          - 'бАхма'аму.

          Коментар


          • Прекалявате с фантастическите си инсиноаций. Трудно ви е да приемете че благодарение на един визионер народното величие ще бъде възродено а покрай това орлетата ще трупат пачки. А дали не е редно такива родолюбиви дела да получават финансиране от държавата? И тази година ще има общо събрание на акционерите. Моля собствениците на акций в Исторически парк да се обърнат за подробности към финансовият си консултант. Ежегодно мениджмънта организира интересни събрания на който се обсъждат важни точки от пленарния ред и орлетата има възможност да задават въпроси. Тази година ще има много и все приятни изненади по време на общото събрание на акционерите. Финансовите консултанти само се усмихват загадъчно и до сега пазят в тайна изненадите за инвесторите.
            Last edited by georgnank; 23.01.2019, 23:47.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

              Точно за това явно го е страх да пише в темата - защо или тотално е сбъркал сметките в бизнес плана и сега не знае как да се замаже положението или знае, че са сбъркани, но вярва, че някак си ще излязат на практика - но акционерите не знаят и на тази база им продава в пъти на надценени цени.

              Г-н Михайлов - цифрите в плана, регистъра и информацията за френския парк - верни ли са или не?
              Бих искал да добавя, че когато ми разказваха за планът, идеите си, какви проучвания са правили (преди около 1 година) - ми представиха рендър видеата си и говореха точно за френският парк, като едва ли не ме филмираха, че на френският липсват някакви неща, които ще ги има в ИП или пък правеха директно сравнение. Например по спомен казаха "Ето, че и на другите места такива паркове се правят далеч от градовете и в полето" - тук обаче не споменаха това, което каза Митко - може да е извън градовете, но е в сърцето на Европа. Също обясняваха, как френският бил по-скоро атракцион, докато тук ще се набляга на историята и автентичността.... ами и в това се разубедих след картините и начинът на строителство, които виждам. На кратко ако се бях излъгал да инвестирам - сега щях да съм разочарован и най-вероятно бих искал да ми изкупят обратно акциите и да ми върнат парите

              Коментар


              • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                Мерси за споделянето, щях да пропусна обратната връзка.
                Може да напише книга и да обясни "бакалските сметки" и "съчиненията" щом се налага. Демокрация е все пак. Притеснява ме само факта, че всички цифри са извадени от наличния бизнесплан, от търговския регистър и от информацията за френския парк.
                Точно за това явно го е страх да пише в темата - защо или тотално е сбъркал сметките в бизнес плана и сега не знае как да се замаже положението или знае, че са сбъркани, но вярва, че някак си ще излязат на практика - но акционерите не знаят и на тази база им продава в пъти на надценени цени.

                Г-н Михайлов - цифрите в плана, регистъра и информацията за френския парк - верни ли са или не?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                  Михайлов има становище и по товя пост - ще пише книги заклеймяваща твоята комптентност и бакалски сметки

                  https://i.imgur.com/BUTtcif.png

                  Г-н Михайлов след като признавате, че четете темата тук и след като твърдите, че сте борец срещу неправдата и че сте мъж на място, а други ви обежствяват, защо не отговорите с факти, на явно "глуповатите твърдения, сметки и лъжи" - от какво ви е страх?
                  Мерси за споделянето, щях да пропусна обратната връзка.
                  Може да напише книга и да обясни "бакалските сметки" и "съчиненията" щом се налага. Демокрация е все пак. Притеснява ме само факта, че всички цифри са извадени от наличния бизнесплан, от търговския регистър и от информацията за френския парк.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                    ....
                    Михайлов има становище и по товя пост - ще пише книги заклеймяваща твоята комптентност и бакалски сметки

                    https://i.imgur.com/BUTtcif.png

                    Г-н Михайлов след като признавате, че четете темата тук и след като твърдите, че сте борец срещу неправдата и че сте мъж на място, а други ви обежствяват, защо не отговорите с факти, на явно "глуповатите твърдения, сметки и лъжи" - от какво ви е страх?

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение
                      4i4o mitko Страхотен анализ и сравнение, браво. За тези очаквания от грубо 34 евро на човек би следвало цените да са на европейско ниво... Но при 2 таргет групи с коренно различна платежоспособност и стандарт трябва да се постигне труден баланс, за да се затвори пропастта в покупателната способност между чуждестранните и българските туристи (дори с тия прословути "златни карти" пак не ги виждам нещата). Струва ми се, че ще отблъснат голяма част от българските туристи с високи цени. Не си представям средностатистическо 4-членно българско семейство да даде близо 200 лева за 1 ден в атракцион и път до там.

                      А може би ще пуснат 2 ценови листи:
                      Минерална вода за за чужденци - 3 евро
                      Вода за българи - 2 лева
                      По света подобен род проекти се правят със съдействието на държавата, защото те са много полезни за туризма като цяло. Хората отиват някъде за да видят нещо интересно или за да преживеят нещо интересно а ако се замислиш в България освен легло, храна и евтин алкохол, няма какво друго да им предложим. Да ама те легло и храна и алкохол си имат и там където живеят. Например принца на Дубай прави най-високата сграда на света и няма намерение да я избива само от вход. Той смята да вкара в Дубай примерно 500 милиона човека, които ще дойдат да я видят. Тези 500 милиона обаче ще си платят летищните такси, нощувките, храната, такситата и другите забавления и съответно обекта ще е полезен за цялата икономика. Да ама принца е собственик и на летището и на мобилният оператор на доста други неща, та на него сметката му се връзва да направи БУрж Халифа. При нас държавата, събирайки данъци е логично да ги влага в такива проекти или поне да съдейства за създаването им, защото тези проекти ще доведат до още повече туристи, съответно до още повече печалби за бизнеса и до още повече данъци за държавата.
                      Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от 4i4o mitko Разгледай мнение

                        Съгласен съм, но не искам да поставям бариери. Смятам, че имат възможност да постигнат много с ентусиазма, който демонстрират, а очевидно има и много излишен кеш (стига да влезе в парка). При такъв терен могат да си направят шоу. В липсата на възможност за нощувка намирам изключителни пропуснати ползи за ИП. Просто не мога да приема хвалебствията, че разбираш ли вдигнали стандарта на 600 семейства понеже терените около парка станали 30к лева ли евро ли беше. С малко далновидност при толкова ресурси тези парцели трябваше да са към парка и да разширят възможностите. Очакваните занижени разходи също са голям проблем. И все пак, французите при всички екстри вадят бруто 45 евро на човек. ИП очаква 34. И една четвърт от трафика спрямо Париж. Според мен няма да извадят повече от 6-8 лв дивидент на акция при заложени по план 23. При 30лв цена и предвид чакането ще се замисля - 20% дивидент дългосрочно не звучи зле за 2-3 години чакане. При 180лв и другите червени лампи мога само да им пожелая успех.
                        Не съм убеден, че е толкова лесно да си направят шоу, ако не са го заложили предварително.
                        https://www.youtube.com/watch?v=rBPw89vvEv4
                        Ако го прегледаш по диагоналната система, ще забележиш, че самият комплекс е замислен като едно огромно шоу а не като много камъни струпани на едно място, и то на място в чиито околности е пълно с автентични старини и български столици, които не се радват на огромен интерес от туристите. На този комплекс не съм бил, но съм посещавал юниверсум студио, та имам някакво наблюдение върху подобен род паркове.
                        https://www.youtube.com/watch?v=zvYqTNc710Q
                        Мястото е създадено за самото шоу а не хората да разглеждат камъни и да им се възхищават.
                        Това е ИП:
                        https://www.youtube.com/watch?v=W9ViSK8WCMc&t=5s
                        Тук не виждам огромната арена и стадиона на който французите могат да съберат например 5 000 човека. Езерото на французите не е просто езеро, а доколкото виждам е и огромен шадраван и място за светлинно шоу и пиротехника, както и арена за представяне на живо на викингски битки, но там е предварително планирано да има къде да се разположи многобройна публика. Отделно от това Париж е място до което почти цялото платежоспособно население на Европа може да достигне с автомобила си или поне с удобен транспорт а Варна не е баш така На Ивелин му се радвам, като начин на мислене. Гледал съм няколко клипчета в които говори важни и полезни неща, но в проекта не изглежда че е успял да избяга от типично българското мислене "тухли и бетон"
                        Може и да не съм прав, защото липсва достатъчно информация за ИП, или поне аз не съм открил такава, но както се казва, трибуната е отворена за феновете и акционерите му.
                        Акъл ми дай, пари сам ще си спечеля.

                        Коментар


                        • 4i4o mitko Страхотен анализ и сравнение, браво. За тези очаквания от грубо 34 евро на човек би следвало цените да са на европейско ниво... Но при 2 таргет групи с коренно различна платежоспособност и стандарт трябва да се постигне труден баланс, за да се затвори пропастта в покупателната способност между чуждестранните и българските туристи (дори с тия прословути "златни карти" пак не ги виждам нещата). Струва ми се, че ще отблъснат голяма част от българските туристи с високи цени. Не си представям средностатистическо 4-членно българско семейство да даде близо 200 лева за 1 ден в атракцион и път до там.

                          А може би ще пуснат 2 ценови листи:
                          Минерална вода за за чужденци - 3 евро
                          Вода за българи - 2 лева
                          Last edited by RimogarDD; 23.01.2019, 12:19.

                          Коментар


                          • Да налея още масло в огъня. Излезе новина за новия комплекс в Красно село - 27 декара на добро място в София, с 58000 квадрата застроена площ за ... 85 милиона лева. Срещу 500 декара земеделска земя в село във Варненско със 17000 квадрата застроена площ за ...100 милиона лева.

                            Коментар


                            • Я, някой с достъп до фирмения регистър да извади и пусне тук списъка на присъстващите акционери от последното събрание. Много ми е интересно, тези надъхани акционерчета са ли такива изобщо?

                              Коментар


                              • Те това е 1000 пъти, поне, по голям та...шак и от Градус.

                                Коментар

                                Working...
                                X