IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Възможности за инвестиция в Исторически парк АД

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • В една от групите вече издивяват на спама на паркаджиите, обаче Вулджев е брутален както винаги - ИП е фин. измама
    https://i.imgur.com/G4nHraW.png

    Коментар


    • Въпроса е кога ще гледаме филма "Момчето избяга с квото остана." Очаквам голям рев от соколетата и другите инвеститори

      Коментар


      • Първоначално изпратено от georgnank Разгледай мнение
        А това че Ивелин парк е на стойност 250 милиона евро и това ли е реклама?
        Какви българи сте.
        Не „на стойност” а, „с цена”. Стойността е десетина пъти по-ниска. Печалбата е гарантирана и даже ...
        ...ПРИБРАНА . От „когото трябва”.

        Коментар


        • А това че Ивелин парк е на стойност 250 милиона евро и това ли е реклама?
          Какви българи сте.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от smartinvest Разгледай мнение
            Незнам как все още не са подгонени от институциите тези тарикати? Че им се дава и гластност по радиа, телевизии , медии и Интернет . Колко хора трябва да изгорят , че нещо да стане?
            Медиите ги отразят, защото си плащат. Маскират рекламата като "отразяване", и се получават заглавия като "Най-големият Исторически парк в света, отваря врати край Варна:, или "Величието на българската държава се възражда с най-големия исторически парк в Европа". Принципно медиите са длъжни да "сложат "advertorial" или "платено съобщение" пред подобни статии или репортажи, но някой удобно го пропускат, за по-голяма достоверност.

            Коментар


            • Първоначално изпратено от smartinvest Разгледай мнение
              Незнам как все още не са подгонени от институциите тези тарикати? Че им се дава и гластност по радиа, телевизии , медии и Интернет . Колко хора трябва да изгорят , че нещо да стане?
              Тук у нас, всеки е умен и адекватен...със задна дата.

              Коментар


              • Незнам как все още не са подгонени от институциите тези тарикати? Че им се дава и гластност по радиа, телевизии , медии и Интернет . Колко хора трябва да изгорят , че нещо да стане?

                Коментар


                • Първоначално изпратено от RimogarDD Разгледай мнение

                  Много правилна питанка е това. Можеш да добавиш и малко константно заети места от автомобилите на персонала (при толкова туристи бая хора персонал ще да има). Абе гръмки обещания и цели са си поставили, но точно с 5 минути бакалски сметки нещата не изглеждат много реалистични.
                  Най-интересното ми е, че на "инвеститорите" винаги предлагат техния "консерватитен" вариант с 600 хил. туриста (смешно ми стана), който ще носи по 5000 дивидент на година за пакет акции от 40 хил. (вече сигурно струват 50... знам ли), тоест те ти продават нещо нереално, което наричат "консервативно". От сегашната перспектива на времето точно за 10 минути логика и сметки можеш тотално да развенчаеш евентуалната си доходност като инвеститор.

                  Много ми е интересно, как има хора, които дават десетки хиляди левове на доверие без дори да си направят елементарна сметка... че даже някои теглят кредити.
                  Нали, и тарикатите са хора и искат да живеят добре. За чия сметка?
                  - Ами, на баламите.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение
                    Направих сметки на базата на офоциалните рендери паркинга има под 300 парко места и 10 автобусни, т.е. около 1000 човека. Те очакват един човек да стои цял ден и да бачкат 9 месеца или това са поне по 2.2к на ден - сега се пита място за тези хора къде?
                    Много правилна питанка е това. Можеш да добавиш и малко константно заети места от автомобилите на персонала (при толкова туристи бая хора персонал ще да има). Абе гръмки обещания и цели са си поставили, но точно с 5 минути бакалски сметки нещата не изглеждат много реалистични.
                    Най-интересното ми е, че на "инвеститорите" винаги предлагат техния "консерватитен" вариант с 600 хил. туриста (смешно ми стана), който ще носи по 5000 дивидент на година за пакет акции от 40 хил. (вече сигурно струват 50... знам ли), тоест те ти продават нещо нереално, което наричат "консервативно". От сегашната перспектива на времето точно за 10 минути логика и сметки можеш тотално да развенчаеш евентуалната си доходност като инвеститор.

                    Много ми е интересно, как има хора, които дават десетки хиляди левове на доверие без дори да си направят елементарна сметка... че даже някои теглят кредити.

                    Коментар


                    • Направих сметки на базата на офоциалните рендери паркинга има под 300 парко места и 10 автобусни, т.е. около 1000 човека. Те очакват един човек да стои цял ден и да бачкат 9 месеца или това са поне по 2.2к на ден - сега се пита място за тези хора къде?

                      Коментар


                      • По празниците пътувах малко и реших в главата си да сравня заложените цели на Исторически парк с 2 популярни туристически дестинации наблизо. Пещера Постойна и Плитвички езера.

                        Просто при таргет от 600к туриста за Исторически парк не виждам как изобщо ще стигнат местата за паркиране, тоалетните, нито няколкото къщи за гости, които ще построят. Всички обещаия, мечти и приказки около ИП изглеждат леко комично в момента когато човек просто сравни ИП с някоя известна туристическа дестинация с близък брой посетители.
                        Конкретно в случая на Постойна говорим за едно немалко село (и околие) със супермаркети хотели, пътища, транспорт, къщи за гости, огромен паркинг за десетки автобуси + паркинг за няколко стотин автомобила. И всичко това за сравнително автентичен атракцион, към който се предлага и посещение на замък, както и други експозиции извън пещерата. Обектът се разработва десетки години и едва последните няколко надминава 600 хил. туриста годишно. А и тук говорим за пещера, която е еднакво подходяща за посещение през цялата година.

                        Просто 600хил. туриста годишно за Исторически парк дори някога да се случат, то ще е след десетки години. Най-вероятно за обещания дивидент от 5000лв. годишно (при 600хил. туриста) ще има инвеститорите да почакат не 5, а 25 години.
                        Last edited by RimogarDD; 09.05.2019, 09:46.

                        Коментар


                        • Може ли да направим списък с вече реализирани проекти като Исторически парк- например "Прабългарско селище Фанагория"; "Цари-Мали град", "Замък Равадиново". Според мен те дават добра представа за този пазар и са доказателство, че в България вече я има заета тази ниша. Ако някой се сеща за още подобни проекти, нека да се включи.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                            Не съм казал, че е добра инвестиция, а само, че не е схема.
                            Добре, след като не е схема, по какъв начин парите влизат в парка, след като казват, че инвестираш в капитал, а реално няма емитиране на акции?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Aleo Разгледай мнение

                              Ти инвестирал ли си там?
                              Не съм казал, че е добра инвестиция, а само, че не е схема.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Tantum Разгледай мнение

                                Не е схема, ще отворят парка съвсем скоро. Мисля, че датата на отваряне беше в края на юни.




                                Може и да са интелигентни, но 80% от потребителите на форума коментират теми, по които имат бегли познания. Дори и един от журналистите на Инвестор обяви P2P кредитирането за Понци схема, явно без да е напълно наясно с него.
                                Ти инвестирал ли си там?

                                Коментар

                                Working...
                                X