IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интелектуалната собственост - краде ли се у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

    ...И кво?
    Чете ли по-доле?
    Колкото и да плати някой, са си пари хвърлени на вятъра.

    Само кой го казва, на Гьобелс правнучето. За пореден път, като счупен грамофон, пробутва неприложимата си формула и нехае за фактическите резултати.
    Last edited by Pyramid; 03.11.2019, 17:55.

    Коментар


    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

      ...Ѝ ?
      ...И кво?
      Чете ли по-доле?
      Колкото и да плати някой, са си пари хвърлени на вятъра.


      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

      Коментар


      • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

        60 лева! ШЕЙСЕ лева!
        ...Ѝ ?

        Коментар


        • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

          Мисля, че това, ще е най-ефикасно и лесно за монтаж в пода на душ кабина(там и площ и утайник може да се сложи).
          малката тръбичка е безсмислена ако струва над 60лв.
          ...
          60 лева! ШЕЙСЕ лева!

          Нека да изгладим нещата за да е по-прегледно:



          k - температурен коефициент. На водата: 0.5.
          Т1 - температура на топла вода изтичаща в канала. Например 40 градуса.
          Т2 - температура на студена вода, влизаща за "загряване. Например 20 градуса.
          L - дължина на тръбичката, по данни на "изобретателя" - 40 см
          r1 - вътрешен диаметър на тръбата в случая 38мм
          r2 - външен диаметър на тръбата. в случая 40мм

          И нека да пресметнем какво се получава:

          q = 2*3.14*0.5*0,4*(40-20)/ ln(0.0040/0.0038) = 489 джаула. Айде от мен да мине - 500 джаула.

          Тези 500 джаула са равни на 500 вата за една секунда. Това е при идеални условия.
          Сега - да допуснем че горещата вода е 60 градуса а студената е 20 градуса. За за получим 40 градуса на изхода, трябва да смесим студената и горещата в съотношение 1:1.
          Тогава се получава, че в тръбичката изтича два пъти повече вода отколкото влиза за подгряване. Оттук следва, че възможната възстановена енергия е вече два пъти по-малко.
          Получаваме 250 вата в секунда. Ако отчетем ламинарните потоци, то тази мощност ще спадне още повече, а със замърсяванията то ще се получи много ниска стойност.

          Но нека се спрем на тези 250 вата, за да направим услуга на "из... обретателя"
          За една минута през мифката ще преминат да кажем около 4 литра вода. Това означава, че водата към бойлера ще бъде 2 литра.
          От така дадения пример за една минута топлата вода ще може да предаде 60*250 = 15000 вата. Тоест, тези 2 литра водас ще получат 15000 вата за една минута, времето за което водата ще премине през тръбичката.
          За загряването на един литър вода с един градус са необходими 4000 вата.
          Резултата е 15000/4/2 = 1,875 градуса.
          С толкова ще се загрее водата при горния пример.

          Тези сметки са за идеални условия. Ако се добави и влиянието на ламинарния поток по вътрешната страна на тръбичката, то отдаваната мощност спада многократно. А отлаганията по стената от "мръсната" вода ще свият топлоотдаването до мизерни стойности от порядъка на 30-40 вата.

          Last edited by Имхотеп; 03.11.2019, 16:14.
          Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

          Коментар


          • Истината е, че хвърлихте в боя цялата сила на влияние и контрол в медията, за да бъде смазано в зародиш нещо, което нито разбирате, нито имате капацитета да оцените. Аз му казвам "глутница" хиени, пък вие, както си знаете.
            The Mumy is alive, do not care about it !!!

            Коментар


            • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

              Не е до това дали ми се ще или не, Йози, ето това е по-точен цитат:

              По често го давай тоя цитат, ще спестява време, направо и моя ник слагай до него.

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid
                Ще ти се да го беше казал.
                Не е до това дали ми се ще или не, Йози, ето това е по-точен цитат:

                Първоначално изпратено от Alonso
                ...
                Всеки твой пост е свързан с откровената измама, която се опитваш да пробуташ а на конкретните въпроси, отговаряш с "тайна" и "аз си знам"
                ...
                Last edited by Имхотеп; 02.11.2019, 02:23.
                Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение
                  Очевидно е.
                  Също явно не си ползвал проточен бойлер през зимата, особено 5квт. такъв...
                  Че то това е прекалено слабо, ако не се използва съвместно с моята система. Трябваше да ти е станало ясно досега.

                  Обаче, съм ги изпробвал заедно с тръбата на г-н Иван Цанов. Как, мислиш, вдигна 80 С, за да покаже своите 30% кпд, иначе? И колко бавно става с нея - не питай. Предостатъчно.
                  Last edited by Pyramid; 01.11.2019, 23:47.

                  Коментар


                  • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение
                    ... не разбирам: ...
                    Очевидно е.
                    Също явно не си ползвал проточен бойлер през зимата, особено 5квт. такъв...

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                      Има един готин форумец, с ник „Алонсо”. Преди време, изрече възможно, и нечуваната от вас фраза че (цитирам по памет),
                      „Аз ще ги накарам онези в Албена да си сменят поддушовите корита с такива...” и т.н. Гледам, пишеш за „доволната жена” и се чудя, за чий би ѝ била „по-гореща топла вода”. Глупав съм, не разбирам: До едно дередже се трае, нагоре - не, за чий... ?!? Кое колко струва, кое е „смислено” и кое - не, за разлика от теб, не се наемам да твърдя, щото чак толкова нагъл не съм. Пък и ти не знаеш, с какво е планирано да върви, с кво-не този продукт както и цялата дългосрочна стратегия зад него. Ти си един словоблудец, драги. Разбрах го преди време. Сам на себе си св чудя защо, изобщо, се занимавам с такива субекти.
                      Този готин форумец Алонсо изрече чуваната от всички фраза (цитирам по памет)

                      Първоначално изпратено от Alonso
                      ...и спри да ме занимаваш с тази Измама...

                      Last edited by Имхотеп; 01.11.2019, 23:32.
                      Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от satz Разгледай мнение

                        Мисля, че това, ще е най-ефикасно и лесно за монтаж в пода на душ кабина(там и площ и утайник може да се сложи).
                        малката тръбичка е безсмислена ако струва над 60лв.

                        Най-големия + при проточен бойлер(5-7квт), няма да е икономията, а че топлата вода ще е по-гореща, всеки виждал жена как се къпе, знае, че икономията резко ще иде улево , но пък Жената ще е Доволна
                        Има един готин форумец, с ник „Алонсо”. Преди време, изрече възможно, и нечуваната от вас фраза че (цитирам по памет),
                        „Аз ще ги накарам онези в Албена да си сменят поддушовите корита с такива...” и т.н. Гледам, пишеш за „доволната жена” и се чудя, за чий би ѝ била „по-гореща топла вода”. Глупав съм, не разбирам: До едно дередже се трае, нагоре - не, за чий... ?!? Кое колко струва, кое е „смислено” и кое - не, за разлика от теб, не се наемам да твърдя, щото чак толкова нагъл не съм. Пък и ти не знаеш, с какво е планирано да върви, с кво-не този продукт както и цялата дългосрочна стратегия зад него. Ти си един словоблудец, драги. Разбрах го преди време. Сам на себе си се чудя защо, изобщо, се занимавам с такива субекти.
                        Last edited by Pyramid; 01.11.2019, 23:49.

                        Коментар


                        • Първоначално изпратено от Тъпо парче Разгледай мнение
                          Пичове, щото сме в икономически форум, си мисля, че не оценяваме този аспект на нещата:
                          Сатс ли беше казал, че основно в банята се харчи топла вода - по мои груби сметки, 20:1 (чиниите ги мие миялната, и то пак със сравнително малко вода), ама айде да е 10:1. Еми от 20лв месечно за топлене на водата, 2лв ще спестя при "100% кпд". Или 10год ще избивам инвестиция от 200лв (нямам идея за цената, но повече от 200лв при това положение не бих дал, и доказано 100% кпд). За 200лв, човек може да викне фирма, да му понатегне дограмата, да смени уплътнения тук-таме, и пак ще спести през отоплителния сезон повече (за справка, загубите от прозорците са в порядък повече от "тухлата"). Вие какво мислите?
                          Мисля, че това, ще е най-ефикасно и лесно за монтаж в пода на душ кабина(там и площ и утайник може да се сложи).
                          малката тръбичка е безсмислена ако струва над 60лв.

                          Най-големия + при проточен бойлер(5-7квт), няма да е икономията, а че топлата вода ще е по-гореща, всеки виждал жена как се къпе, знае, че икономията резко ще иде улево , но пък Жената ще е Доволна
                          Last edited by satz; 01.11.2019, 21:45.

                          Коментар


                          • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                            И кво?
                            Платил си им, това им е работата.
                            То на който и да платиш, ще ти направи реклама.
                            Лошото е че всичко свършва когато платиш и рекламката е пусната.
                            За нова рекламка ще трябва пак да си платиш.

                            Но съдейки с какви се занимават, и те бая са я окъсали...

                            Нищо не ти се разбира, какво си пил?

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                              Ние можем, ама решихме да ви дадем тази възмоност, сами да проверите. Досега, не явидях да коментирате с какъв партньор работя. Да напомня: www.solo-form.com
                              И кво?
                              Платил си им, това им е работата.
                              То на който и да платиш, ще ти направи реклама.
                              Лошото е че всичко свършва когато платиш и рекламката е пусната.
                              За нова рекламка ще трябва пак да си платиш.

                              Но съдейки с какви се занимават, и те бая са я окъсали...

                              Не спори с идиот (мурзилка)! Ще те смъкне на неговото ниво и ще те бие с опит.

                              Коментар


                              • Първоначално изпратено от Имхотеп Разгледай мнение

                                Ами продайте бе, кой ви пречи? А като ги продадете, елате да се обадите.

                                ПП
                                Ако вие не можете да сметнете какъв процент е от пазара, то тогава не виждам и как ще продадете не десет хиляди, ами дори и една бройка.
                                Е - на другия инжинер може.

                                Ние можем, ама решихме да ви дадем тази възмоност, сами да проверите. Досега, не видях да коментирате с какъв партньор работя. Да напомня: www.solo-form.com
                                Last edited by Pyramid; 01.11.2019, 20:32.

                                Коментар

                                Working...
                                X