IMG Investor Dnes Bloombergtv Bulgaria On Air Gol Tialoto Az-jenata Puls Teenproblem Automedia Imoti.net Rabota Az-deteto Blog Start Posoka Boec
Контролен панел | Съобщения | Потребители | Търси
  • If this is your first visit, be sure to check out the FAQ by clicking the link above. You may have to register before you can post: click the register link above to proceed. To start viewing messages, select the forum that you want to visit from the selection below.

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Интелектуалната собственост - краде ли се у нас?

Collapse
X
  • Филтър
  • Време
  • Покажи
Clear All
new posts

  • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
    mikomikov, щом си съгласен с това защо тогава въобще спорим. Сигурно ще се съгласиш, че надгражданията представляват новост и могат да се квалифицират като интелектуална собственост. Съответно тя може да бъде защитена с патенти, може и да не бъде защитена като във въпросната концепция за батерия има моменти които нямат нужда от защита. В детайлите е истината, едно и също нещо но с разлика в някакъв детайл който прави едното много по функционално е ключов елемент за успеха.
    Абе ще ми се да видя по някоя разработка на тези, дето се нахвърлят толкова яростно. Да видим, ТЕ в какво са наистина добри, освен в плюенето. Сигурен ли съм, че ще видим? Не, не съм. Видяхме, преди време, идеалният диод на Матеев. Определено, читаво нещо. Признал съм го. Ама останалите? ТЕ какво са направили досега, че така да бръмчат? Не са пчелички, ами търтеи.

    Коментар


    • mikomikov, щом си съгласен с това защо тогава въобще спорим. Сигурно ще се съгласиш, че надгражданията представляват новост и могат да се квалифицират като интелектуална собственост. Съответно тя може да бъде защитена с патенти, може и да не бъде защитена като във въпросната концепция за батерия има моменти които нямат нужда от защита. В детайлите е истината, едно и също нещо но с разлика в някакъв детайл който прави едното много по функционално е ключов елемент за успеха.
      D.Y.F-091066

      Коментар


      • Първоначално изпратено от mikomikov Разгледай мнение

        Точно това казвам и аз: "Всеки знае че в техниката винаги нещата се надграждат".

        Казах го по друг начин, разбира се: в един учебник по електротехника, издаден преди моето раждане - има подобна на дискутираната тук конструкция. Вероятно ТАЗИ конструкция е "взаимствана". Терминът "надграждат" може да промени смисъла на казаното от мен и то да звучи така: вероятно таза конструкция е надградена.

        После тази надградена конструкция най-вероятно е отишла в Патентното ведомство. Може де е отишла и като някаква формулировка (в няколко реда).В Патентното не са тесни специалисти и работата им е да регистрират надграденото. Какво ще напишат, за да го "регистрират" и да отидат... да си изпият следобедното кафе? Интересна новост..., нещо, което го няма в техническата литература (от тоя НОВ век)..., техническа новост..., "изобретателска стъпка" - какво друго трябва да напишат в Патентното, за да покажат, че не вземат напразно заплатите си? Разбира се, че ще напишат "изобретателска стъпка"!..., а аз бих добавил: стъпка от дъъългия път, който трябва да бъде извървян.

        Очевидно Мъск не се интересува от отделни "изобретателски стъпки", които "надграждат" нещо теоретично. Дори от картинката на това нещо не се интересува (най-вероятно). Мъск няма време за губене (по форуми). Мъск взема, монтира, продава.
        Отзад напред:
        1. Очевидно, Мъск, може да е пионер и да е много отракан и т.н. но, нито е единствен, нито ще бъде.
        2. Класът автомобили, където той се е нацелил, нито е, нито ще бъде най-масов. Което значи че, дори той упорито да държи на опасните 3270/4680 то, света, буквално, ще залеят къде по-технологични и "юзър-френдли" системи. Т.е.,
        3. Тъжно ми е да ти съобщя, безименни МикоМиков, брътвежите ти са отчайващо безпочвени.
        4.Надграждането, се случва по цял свят, във всички области. Техника, култура, финанси и т.н. и не сме ние и нашите дребни страсти тези, които, да го спрем.
        5.Новост и изобретателска стъпка, не ти ги определяш. А ПВ, хубави или лоши, са държавно ведомство и НЕ работят за нечий кеф, че да 'поощряват" когото и да било.
        6. Наистина, съм любопитен, какъв ПМ ще покаже "лорда". Нека го видим, да коментираме. Ако намеря за читав -сами ще се убедите - като свободен и силен човек, далеч от шушимиги като някои тук, ще си изкажа похвалите. Единствено, ще се наложи т.нар "лорд" да се легитимира за да знаем, че, не ни показва чужд труд като свой и не ни мами с нещо чуждо, разкопано из многото бюлетини. Щото, всеки месец, се публикуват нови, и нови, и нови.
        7.И, последно, май не само Мъск "не се интересува". Гледам, и разни безименни боклуци, също. Да, подскачат, като онодени но, те затова са тук, да ги таковат.
        Хайде, със здраве.

        Коментар


        • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
          redcretin, щеше да си прав ако концепцията е на нивото до което са стигнали японците. По тази концепция те едва са започнали, на първа крачка са. Просто само са уцелили посоката.
          Уцелили са едно от измеренията, а те, са повече.

          Коментар


          • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
            Взе ми думите от устата, точно това си помислих - елементарна завист. Само че защо и за какво. Всеки знае че в техниката винаги нещата се надграждат, не може да откриеш нещо в което да не се използват известни вече отдавна части, това не елиминира момента с иновацията.
            Точно това казвам и аз: "Всеки знае че в техниката винаги нещата се надграждат".

            Казах го по друг начин, разбира се: в един учебник по електротехника, издаден преди моето раждане - има подобна на дискутираната тук конструкция. Вероятно ТАЗИ конструкция е "взаимствана". Терминът "надграждат" може да промени смисъла на казаното от мен и то да звучи така: вероятно таза конструкция е надградена.

            После тази надградена конструкция най-вероятно е отишла в Патентното ведомство. Може де е отишла и като някаква формулировка (в няколко реда).В Патентното не са тесни специалисти и работата им е да регистрират надграденото. Какво ще напишат, за да го "регистрират" и да отидат... да си изпият следобедното кафе? Интересна новост..., нещо, което го няма в техническата литература (от тоя НОВ век)..., техническа новост..., "изобретателска стъпка" - какво друго трябва да напишат в Патентното, за да покажат, че не вземат напразно заплатите си? Разбира се, че ще напишат "изобретателска стъпка"!..., а аз бих добавил: стъпка от дъъългия път, който трябва да бъде извървян.

            Очевидно Мъск не се интересува от отделни "изобретателски стъпки", които "надграждат" нещо теоретично. Дори от картинката на това нещо не се интересува (най-вероятно). Мъск няма време за губене (по форуми). Мъск взема, монтира, продава.

            Коментар


            • redcretin, щеше да си прав ако концепцията е на нивото до което са стигнали японците. По тази концепция те едва са започнали, на първа крачка са. Просто само са уцелили посоката.
              D.Y.F-091066

              Коментар


              • Първоначално изпратено от Pyramid Разгледай мнение

                Японците са илюстрирали пределно ясно онова, което, нашите тук, се помъчиха да ми припишат. Самураите обаче, доказват, че съм прав. Колко мило.
                Милия, таман почна да ръси лафове наляво и надясно - и като се окаже че след 10 години рисърч жълтурите пуснат нещо подобно - бил прав
                Не, ти си обикновен общак с общи приказки, 10 години зад пазара. Това са илюстрирали японците.

                Коментар


                • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                  Pyramid, нямам идея да дразня никой. Накратко машинката за копиране на обикновенни ключове не е актуална, може да се адаптира например да се изработват частите и на 3д принтер за метал.
                  Само че, Е зверски производителна, кой принтер може толкова бърже?

                  Коментар


                  • Pyramid, нямам идея да дразня никой. Накратко машинката за копиране на обикновенни ключове не е актуална, може да се адаптира например да се изработват частите и на 3д принтер за метал.
                    D.Y.F-091066

                    Коментар


                    • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                      Имхотеп, но пък може да му пише името в учебниците по история на техниката.
                      Добре де, братле, не го дразни.
                      Last edited by Pyramid; 30.07.2021, 23:54.

                      Коментар


                      • Първоначално изпратено от Имхотеп

                        На много незавършили седми клас им пише името там.

                        Този път, ще пишат за някакъв си инженер, чудо голямо.

                        Коментар


                        • Имхотеп, но пък може да му пише името в учебниците по история на техниката.
                          D.Y.F-091066

                          Коментар


                          • Взе ми думите от устата, точно това си помислих - елементарна завист. Само че защо и за какво. Всеки знае че в техниката винаги нещата се надграждат, не може да откриеш нещо в което да не се използват известни вече отдавна части, това не елиминира момента с иновацията.
                            D.Y.F-091066

                            Коментар


                            • Първоначално изпратено от supertrader Разгледай мнение
                              Имхотеп, електрохимията не е съществен момент, тя може да бъде на база олово, литий и няма проблем да бъде от всеки един вид. Общия електролит не е точно общ, това е условно.
                              Японците са илюстрирали пределно ясно онова, което, нашите тук, се помъчиха да ми припишат. Самураите обаче, доказват, че съм прав. Колко мило.

                              Коментар


                              • Имхотеп, електрохимията не е съществен момент, тя може да бъде на база олово, литий и няма проблем да бъде от всеки един вид. Общия електролит не е точно общ, това е условно.
                                D.Y.F-091066

                                Коментар

                                Working...
                                X